ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2006-03-25 nr. 790

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

TURINYS (70) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Apvalūs daiktai (41) • JÜRGEN MOLTMANN. Bedievių teologija-js-. Sekmadienio postilėTOMASZ MAĆKOWIAK. Bendras televizoriusJURGIS JANAVIČIUS. "Tap" galerijojVALDAS GEDGAUDAS. Ko verkė pušys?..KASPARAS POCIUS. Apie monolitusSIGITAS GEDA. Ruduo – tai demonų lesyklėlėsGIEDRA RADVILAVIČIŪTĖ. Apie esė... skaitiniai (2) • RŪTA SPELSKYTĖ. Pabaiga (1) • DIANA ŠARAKAUSKAITĖ. EilėsAUŠRA KAZILIŪNAITĖ. jūsų sąskaitos likutis nepakankamas (2) • MANTAS ČIŽAS. EilėsCASTOR&POLLUX. Verba de verbisELENA BALIUTYTĖ. Pasaulio fragmentai vidiniu žvilgsniuRENATA ŠERELYTĖ. Marmurinė predestinacija (6) • LAIMANTAS JONUŠYS. Verstinės literatūros klodaiJOZ(U)Ė ŠUORAS. Kiunkė su raugintais kopūstais (34) • JŪRATĖ BARANOVA. Eseistas – diagnostikas, ne ligonisAndrius Šiuša. Maironio "Pavasario balsai" vertimasRIČARDAS ŠILEIKA. n...u...o...g...i...r...d...o...sLAIŠKAI (130) •

Apvalūs daiktai

GINTARAS BERESNEVIČIUS

[skaityti komentarus]

iliustracija
Diane Arbus. Verkiantis vaikas. 1967

Apvalūs daiktai yra geri, jie nusipelnę. Apvalius daiktus kabina ant krūtinių didvyriams. Apvali yra Saulė ir Mėnulis, nors geriau įsižiūrėjus pastarasis nėra apvalus, jis įkąstas arba bulvė. Taigi ne apvalus. Net visiškai. Net susigėdau, patėmijęs, ką parašiau. Lyginti apvalų medalį su Mėnuliu. Kur tai matyta. Geriau apvalų daiktą lyginti su moters krūtimis, kurios yra tobulesnės nei apvali formos. Mat gamta taip sutvarkiusi tą reikalą. Gamta padarė vyrą estetu ir tada jau turėjo atitinkamai pasielgti su moters krūtimis, padaryti jas apvalias, o ne kokias oktaedrines ar trapecijos formos. Gamta žino, ką daranti, kur jau čia. Moters krūtys išvaizda artimos meduoliukams ar sklindžiams, gurmanų patiekalui.

Nors, matyt, Mėnulis šiek tiek apvalus, nes vyrai nuskrido ant jo pasivaikščioti. Būtų kaip bulvė, nebūtų skridę. Ten tiek dulkių, tame Mėnulyje, siaubas tiesiog! Ten reikia pirmiau nusiųsti keletą darbščių moteriškų, kad pasitvarkytų.

O dėl Mėnulio, tai jame, galvoju, turėtų labai baisu būti vienam. Dėl to ir skrenda kompanijomis. Mat baimė yra apvali, tą išrado gal Pitagoras, gal koks Demokritas. Jei ne jie, tai vis tiek gal kuris kitas autoritetas. Apvali, nes apvalus daiktas užima patį didžiausią plotą iš visų užimti galimų, o baimė yra didelė ir, kada pasikabina virš tavęs ar už tavęs, ji būna dar stačiakampė kaip siena, bet tai tik akių vylius. Mat ji dažniausiai iš sienos išeina ir nepatyrusioms širdims atrodo, kad jos ir forma kaip sienos, bet ar jūs matėte kada kvadratinę baimę?! Tataigis. O kada baimė jau apsireiškia pati per save ir per tavo galvą ir širdį, ji supa tave ištikimai iš visų pusių ir esi kaip baltame apvaliame rūke, ir esi vidury, pačiam vidury didelio balto apskritimo, kuris švelnus prisilietus, bet pjauna vos krustelėjus. Baimės apvalumas yra kiek moteriškas, ir ne veltui ji yra apvali, nes yra moteriškosios giminės, nors čia ir tautologija. Bet kiek tos tautologijos pasako apie daiktus! Enciklopedijų žinios palyginti skurdžios ir neatitinka tiesos, jos labai sąlygiškos. Ne veltui enciklopedija irgi moteriškosios giminės, bet stačiakampio formos stačiakampis, ir dar moteriškas, yra nesąmonė, todėl į enciklopediją dera žiūrėti iš aukšto ir kiek prisimerkus, kiek pakreipus lūpų kamputį, šitaip demonstruojant pasidygėjimą, pasišlykštėjimą ir pranašumo jausmą. Kartais taip bjaurintis ir šlykštintis nuo lūpų kampučio nudryksta seilė, tad pravartu turėti po ranka popierinės nosinaitės stačiakampį. Čia toks praktinis patarimas dėl enciklopedijų...

Apvalumas kiek save mėgdžioja, bet kas neturi trūkumų. Netobulą apvalumą gali pateisinti tai, kad jis kelia ne tokią didelę baimę kaip tobulas. Žinia, aš susiruošiau kalbėti apie apvalius daiktus, bet mano mintis vis paslysta ir eina ten, kur jai įdomiau, nes nejaukiau. Kartais mintys tokios moteriškai nesuprantamos. Mintis yra moteriškosios giminės, protas yra vyriškas, net senžodis omuo yra vyriškas, net skolinys intelektas taip pat "teisinga" gimine pasiskolintas. Na, o mintis yra moteriška, nes ji gali ne taip ką pasakyti ar padaryti, ir su ja reikia atsargiai elgtis, nes gali nutempti kur į nežinomą vietą ir joje prirodyti įvairių apvalių daiktų. Žmogus gali net pasimesti ir sutrikti.

O toje nežinomoje vietoje su keliomis pušaitėmis – kiek smėlio dar yra aplink jas! – stovi toks žmogus ir bijo, net akys dega. Gražu žiūrėti į tokį žmogų. Nors kai jis pasako "aš bijau", bėk nuo jo kiek kojos neša, nes gali sulaukti nepageidaujamų pasekmių. Net nenumatytų, pasakyčiau, nes baimė iškreipia žmogui žiūrėjimo perspektyvą, visko gali atsitikti bematant. Iš tos baimės gali iškrėsti viską, gal dėl to ir bijomasi, nes išsigandus galima pridaryti įvairiausių baisybių.

Bėgdamas, beje, patirsi baimę ir galėsi pūtuodamas ir pūškuodamas apmąstyti, kad tau, baimės apimtajam, gali nutikti bet kas, gali bėgti ir išnykti arba užmiršti savo pavadinimą, rūšį ir atmainą. Ir tada ištuštinta galva ar smegenine stovėsi ant asfalto neatsimindamas savo vardo, o tai yra baimė.

Baimė užkrečiama. Ja užsikrečia žmonės nuo žmonių, žvėrys nuo žvėrių, žvėrys nuo žmonių ir atvirkščiai. Bet tai liudija, kad visi esame broliai, kaip kokie Maugliai, vieno kraujo su aplinka.

Gebėjimas bijoti parodo sąmonės lygmenį. Pamėgink išgąsdinti akmenį – jis nebijos. Nors sako, kad akmenys protingi ir gyvi, tik labai giliai nugrimzdę į meditaciją, tai gal nevykęs pavyzdys, tad galima pasiūlyti pamėginti išgąsdinti dulkių siurblį.

Na, gali bandyti išgąsdinti mazutą. Neišsigąs mazutas, nė kiek, it koks Jonas Bebaimis iš tos pasakos. Tiesa, jis baimę nugali kitiems keldamas siaubą, net liūtui ir ereliams, ir kojagalvėms būtybėms tamsiuose, drėgnuose pasakos požemiuose. Net Mėlynbarzdis ne taip baugina kaip Jonas Bebaimis. Mėlynbarzdis mat turi tikslą papjauti žmoną ir užsimarinuoti žiemai kubile, jis racionalus ir nuspėjamas. Su Mėlynbarzdžiu įmanoma palaikyti dialogą, gerti mėtų arbatą, kuri padeda nervams ar nuo nervų; mėtų arbata kažkodėl yra geltona. Su Mėlynbarzdžiu gerti geltoną arbatą net spalviniu požiūriu galima. O ką ims ir iškrės Jonas Bebaimis, neįmanoma nė pagalvoti, šiurpas eina! Per kūną išilgai, purtydamas plaukus piestu...

Taigi ir kalbu, kad baimė yra gerai, baimė išgąsdindama suartina žmones ir žvėris, iš jos net geometrija prasideda ir kiti mokslai. Sakykime, istorija irgi prasidėjo iš baimės, kad gali nutikti kas nors bloga ir negera, o pasiskaitęs istorijos sužinai, kad taip ir dar blogiau yra nutikę aibes kartų milijonams žmonių, ir tada nebebaisu pasidaro. Ekologija irgi iš baimės, kai bijai nusinuodyti, sugalvoji mokslą apie grybus arba kad negalima teršti upelio, nes pats iš jo gersi; nors čia, žinia, žaliųjų propaganda, nes pateršęs upelio vandenį gali minutėlę kitą palūkėti ir vanduo jau bus nutekėjęs. Liaudies išmintis byloja: nespjauk į šulinį. Nesakoma juk: nespjauk į upę ar jūrą. Mat šuliny seilės gali aprūgti, fermentuotis ir vanduo gali sugižti. O upelį tai teršk neteršęs, kas jam...

Tiesa, šulinys yra apvalus ir todėl kelia nesuprantamą baimę. Bet tai dėl apvalumo, ko čia nesuprasti.

Jeigu baimė užkrečiama, galvoji, tai ir skiepai turėtų būti nuo tos baimės, kad nebijotum. Gal ir išrado kas tokią vakciną, bet jam turėjo blogai baigtis, tokiam išradėjui, nes bijančius žmones galima nesunkiai valdyti ir gąsdinti vis naujomis baimėmis, išgalvoti visokių baimių ar prikelti senas. Ir tas žmogus bijos ir bus naudingas visuomenei. Kitaip toks žmogus trukdo, ir apskritai nebijoti nėra taip jau normalu, kaip atrodo. Kai žmogus vaikšto aplink ir vis kalba "aš nebijau", "aš nebijau", taip ir norisi jį pritvoti. Kai kurie neapsikentę taip ir elgiasi, priploja tokį nevėkšlą prie žemės, ir tasai nevala būna purvinas ir visaip nepatenkintas. O taip tokiems ir reikia. Žinos, kaip elgtis visuomenėje, kuri ir stovi ant baimių ar gal ant jų voratinklio kybo. Baimė yra tai, kas išlaiko bet kokią visuomenę, bebaimiai yra siunčiami į pirmas fronto linijas, kur jiems ir vieta, arba uždaromi į belangę, kad negundytų mažutėlių, susigūžusių nebaidytų. Baimė yra visa ko pagrindas, ji ir individuali, ir visuomeniška, ir žavi, ir atstumianti, ji formuoja žmogaus ir visuomenės identitetą, o suformavusi veda į didelį didelį karą, kuriame baimė jau gali sklaidytis nesulaikomai visokiomis formomis beigi pavidalais.

Na taip, yra dar apvalių daiktų. Dangaus skliautas, sakoma, kad ir žvaigždės iš arčiau apvalios, nors mums jos atrodo kiek dygliais apkibusios. Apvalios yra sagos. Apvalus yra mygtukas. Pinigėlis yra apvalus. Nors ir sagos, ir mygtukai, ir monetos šiais laikais kvadratėja ar trapecėja, ir, susidūręs su tokiu pamestu daiktu ant grindų ar šaligatvio, gali ir nesusivokti: tai dizainerio transmutuota saga ar tiesiog kažkieno neštas ir pamestas tetraedras.

Dievas irgi apvalus, bet jis asocialas. Nesugalvosi baisesnio derinio. Bet ir gerai. Tai turi įkvėpti žygiams ir tauriems apmąstymams. Įsigilinus visi mes tokie. Arba bent jau būsime. Tapsime aprėpiamoje ateityje.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


54491. Beresnevičiui2006-03-27 09:54
Esi geras rašytojas, bet šįkart - kliedesiai. Sorry.

54497. uhu2006-03-27 13:04
Nuostabu, kaip visad. Tikiuosi, jis JAU raso sekanti savo romana. :)

54498. varna2006-03-27 13:14
Tik pakvaišęs žmogus gali sukurti tokį tekstą. Bet jau tikras beprotis gali jį publikuoti.

54501. vs2006-03-27 14:21
paskaičius pagirių siaubo formų aprašymus GB romane, maždaug gali įsivaizduoti, kad toks tekstas gali būti parašytas pvz. ant kambario sienos priešais lovą kokią pusė penktos ryto. belieka tik jį nurašyti

54502. to vs2006-03-27 14:36
Kaip pirštu į akį...

54512. Jorgšyras2006-03-27 21:06
Apvalūs daiktai- grudi i jagodicy. Visi kiti daiktai - kampuoti.

54513. zeta2006-03-27 21:10
Idomu, prie ko ta labai baisi nuotrauka?

54514. zetai2006-03-27 21:15
Taip atsitinka, kai imi gąsdinti mazutą. Skaityti reikia atidžiau.

54531. b2006-03-28 10:24
Tekstas toks TOTALIAI APVALUS , kad nėra apie jį net ką raštyti.

54534. bb2006-03-28 11:16
Tekstas stačiai juokingas, zirzlos jūs nelaimingi. Ko žiūrit iš aukšto ir kiek prisimerkę, kiek pakreipę lūpų kamputį, šitaip demonstruodami pasidygėjimą, pasišlykštėjimą ir pranašumo jausmą.

54535. zirzla nelaiminga2006-03-28 12:48
jau vien žiūrint į nuotrauką akys kiek prisimerkia, lūpų kampai kiek išsikreipia, o antakių storgalis šauna į viršų…

54536. ale visai nieko2006-03-28 14:39
Kur apie papus - vyrams, apie mėnulį - vaikams, visa kita - moterims. Visus užganėdinai.

54546. negalia2006-03-28 17:28
Sitas GB bando pragyventi uzdarbiaudamas savo negalia, pardavinedamas savo kliedesius. Tai yra baisu.

54549. abr : todėl, kad Diane Arbus fotkina ne nušvitimo, o atbukimo akimirką:)2006-03-28 17:50
Apie Diane Arbus rasite puikų puikiosios Laimos Kreivytės tekstą "Londono akis" septyniose meno dienose. žr. archyve.

54551. ril2006-03-28 21:25
respect GB. niekur nemaciau ne vieno kliedesio, niekur nemaciau ne jokios negalios. Viskas pasakiskai surista nuo a iki z;) kam atrodo kitaip, tai gal argumentu citatu, brangieji?

54555. zeta (kodel nepirkciau Diane Arbus fotografiju)2006-03-28 23:26
Vis tiek nesuprantu, kuo cia detas svelnios ironijos pilnas GB tekstas apie apvalius daiktus ir verkiancio, paslaptingo sindromo pazenklinto vaiko nuotrauka. Nera rysio, net pritempto ar isgalvoto.
Maza to, man nepriimtina marginaliju demonstravimo ideja, objektui samoningai nedalyvaujant, be jokio valios apsireiskimo, nes valios paprasciausiai nera. Labai idomiai Kreivyte apibudino Diane Arbus darbu objektus - "savanorės fotografijos aukos". Jei turesim galvoj fiziologines aplinkybes - ne tokios jau ir savanores. Todel nevadinciau to menu. Galit manyt, kad esu is tu indenu, is kuriu kiekviena fotografija pavagia siela. Ziaurusis statiniu paveiksleliu menas balansuoja ant plonytes trapecijos: skausmas ir tragedija suvaidinti but negali, i melagingus signalus niekada nebus atsako ir tuomet galesi pamirst apie laikrasciu straipsnius ir galerijas Niujorke. Fotografuosi tikra vienatve ar nekontroliojamas emocijas - turesi sansa gauti viska, bet sumokesi nei daug nei mazai - atavistine uzuojauta, kuri ipainioja i susitapatinimo su objektu pinkles, bet cia jau prasidetu painiava tarp Diane Arbus ir ponios Bovari. Sitas trumpas ir savotiskas bliaunanciu dauniuku privatumo gynimas nereiskia, kad neestetiskus dalykus reikia slepti ar apsimesti, kad ju nera. Turiu galvoj tik ta trupanti valios ir savanorisko dalyvavimo leda. Nefotografuociau nei dvesiancio suns, nei mirstancio draugo. Lengva ranka nubraukciau salin meno menui estetika. Pasideciau ant keliu Robert Mapplethorp albuma ir ziureciau i orchideju rauksles.

54556. citata kliedinciam rilui2006-03-28 23:46
"apvalus daiktas užima patį didžiausią plotą iš visų užimti galimų"

54561. e - zeta2006-03-29 07:38
;) "Lengva ranka nubraukciau salin meno menui estetika" - laikai esmingai pasikeite: furcevos ir sepeciai brauke svinine (kartais buldozerine) ranka, musu zeta prisitaike prie estetines minties raidos ir braukia lengva/svelnia amazones rankute. progresas.

54563. zora2006-03-29 08:57
nado menshe pit, ale jam neiseina

54569. m - 545562006-03-29 11:19
tai tikra tiesa.

54572. abr zetai2006-03-29 12:56
Aciu uz replika, butinai atsakysiu, R.M - nera mano megstamas, turbut supranti, taciau nesistebiu, kad ji megsti (supratau, kur ir kodel musu skoniai nesutampa), taciau r.m. labai idomi tema diskusijai. Turiu nuostabu teksta apie ji, deja, popierini. Poryt turesiu laiko atsakyt, jei nenumirsiu, marodos, arteju prie finiso tiesiosios....

54577. zeta>abr2006-03-29 14:34
Ne visai teisingai mane supratai. Robert Mapplethorp nera mano mylimiausias fotografas, ji paminejau kaip antonima Diane Arbus estetinej plotmej. Jeigu klaustum , ka is tikruju megstu, pasakyciau tiesiai ir greitai: Lee Miller. Nors praziopsojau gyva paroda, uztenka reprodukciju, kad galetum suderint matymo kampa. Skausmingos Lee Miller pokarines fotografijos drasiai gali konkuruot su Diane Arbus, bet Miller vienu kameros judesiu isvengia Arbus saliskumo ir pasigerejimo neviltim.

54580. nukritusi nuo krosnies2006-03-29 14:52
atsiprasau ne i tema. zaviuosi jusu abieju rafinuotu skoniu. tas patinka tas nepatinka. man isvis patinka ziureti fotografijas. netgi sutkaus. buvo paroda senu vilniaus atviruku buv. etnografiniam. su uzrasais, kazkam siusti. gali ziuret ir ziuret. skaityt ir skaityt. "sonia pavlovna ocen silno bolna". "jesli vzdumajete pisatj, moj adres Wilno..."

54585. dalgis2006-03-29 15:42
normalus textas atrodo, dar viso neperskaiciau, grisiu veliau

54586. lopetele2006-03-29 15:51
nekantriai lauksim.

54587. kastuvelis(e)2006-03-29 16:39
lauksiu kantriai.

54646. grebliukas2006-03-31 18:57
jauciu nesugris.

54658. girtas rašė?2006-04-01 08:38
ar ne per daug išgėrei?

54673. kantrybė2006-04-01 17:11
liko visai nedaug

54676. Alisa :-) 2006-04-01 18:57
gal ir kliedesiai, bet yra juose tiesos, o tiesa visad akis bado

54718. Saulius M. -> 54498. varna2006-04-02 13:04
Jeigu taip, tai ko taip švelniai reaguojat?.. Paleiskit riebiuosius žodelius iš savo arsenalo !

Deja, neturi varnai jumoro jausmo. Ypač tokie, kur skraidyti nemoka :-)

54719. paaiškinimas -> 54555. Zetai2006-04-02 13:10
Straipsnis - [ir] apie apvalią baimę.
Pagalvokit subjektyviai [pvz. apie tai, kaip jaučiamasi būnant rūke] - ir suprasit.

54723. Sauliui M. nuo varnos2006-04-02 14:43
TOKIO h(j)umoro jausmo aš neturiu. Nei Šiuša, nei Beresnevičius manęs neprajuokina, o tik sukelia dantų maudulį. Ir kodėl jei tekstas tragiškas, tada iš karto atsiranda minia užtarėjų, kurie primygtinai įrodinėja, jog autorius "juokauja"? Ar ne per dažnai Beresnevičius pradėjo "juokauti"?

54725. abrė Sauliui M.2006-04-02 15:18
AR visus Živilės P. rekomenduotus filmus pažiūrėjot? Visus 15? :)neturėjau laiko, bet gal ryt/poryt suspėsiu nueit į kelis. Jūsų pasirinkimas? "Babusią" pernai kino pavasary pažiūrėjot, tiesa?:)
p.s. kuo jums varna užkliuvo? Ateinat čia tik tam, kad jį už auksinių garbanų patampytumėt? Oi, mielas Sauliau, prisižaisit, seniai jus kankinom, rankos niežti :)))

54803. Saulius M. -- 54723. Varnai2006-04-03 14:54
Sekmadienio vidurdienį būdamas labai prastai nusiteikęs, turėdamas valandėlę laisvo laiko bei prisėdęs prie Interneto - perskaičiau šį Beresnevičiaus straipsnelį - ir jis tikrai nuotaiką praskaidrino!
O tokiais atvejais "duoti atkirtį" užsipuolantiems autorių - tai jau mano amplua. Skaito žmonės ne jiems skirtus straipnsius - ir smerkia, piktinasi, "deda į šuns dienas", mėgina autorių kuo labiau įskaudinti - kas gali būti beprasmiškiau?
Įdomu: kokiais kriterijais vertinant kyla tokia tiesiog užbraukianti kritika? Parašytumėt "Nepatiko, nes....." - ir niekas nei puse žodžio nepaprieštarautų". Bet kai iš aukšto parašoma taip, kaip 54498 - tada, kai man tekstas sukėlė švelnią šypsenėlę (o tai jau didelis pasiekimas, lyginant su ligtol buvusiu `surūgimu`) - aišku, negaliu su tokia kritika sutikti.

Straipsnis pamokina pažvelgti į aplinką kitų akimis. Tiem, kam pakanka vienintelio teisingiausio savojo požiūrio - nieko keista, kad tai nepatinka.

54805. Saulius M. -- Abrei2006-04-03 15:08
Deja, deja: šiemet nei vieno :-(
Peržiūrėjau http://www.kinopavasaris.lt/ filmus; po to perskaičiau gerb. Ž.P. rekomenduojamų filmų sąrašą - ir nusprendžiau, kad šiemet nėra nei vieno filmo, be kurio `negalėčiau gyventi`, skirto būtent man... Ką padarysi.
Žinoma, Babusią pernai žiūrėjau; po filmo prasilenkiant autorei dėkodamas rankas paspaudžiau...
Iki dabar gailiuosi, kad praeitą kartą taip ir neištaikiau pažiūrėti "Pavasaris, vasara, ruduo, žiema ir vėl pavasaris". Nieko: labai norint - galima būtų kur nors išsinuomoti ar nusipirkti.

Varna - užkliuvo praeityje, kai čia buvo atėjęs "purvinų rankų nusiplauti". O šį kartą - normaliai parašė, bet kad negalėjau sutikti su tokia nuomone (priedo, išreikšta kaip vienintelė teisinga), tai ir atsakiau.

54832. Saulius M. -> 54556. citata kliedinciam rilui2006-04-04 09:08
Siūlau eksperimentą: paimkite litrą skysčio ir supylę į įvairiausią tarą palyginkit: kada tai šaldytuve užims daugiausia vietos.
Taigi
Būtent todėl atitinkamai evoliucionuoja sulčių, konservuotų žirnelių, etc. pakuotės.

54833. ivs2006-04-04 09:27
Įdomu, kada susipras vištos ir galės evoliucionuoti kiaušinių pakuotės?

54844. ats. -> IVS :-) 2006-04-04 12:49
Neužkabinėkit vištų: jos deda labai svarbų dalyką - kiaušinius; forma - atitinkamai svarbumui.
O kiaušinių pakuotei priekaištų neturiu: labai kompaktiškai įsideda kaip tik tokio aukščio viršutinėje lentynėlėje.

55198. dalgis2006-04-12 19:19
tam gintarui galvoje vejai svilpauja, rasho kaip koks paauglys... na ir gerai

Rodoma versija 27 iš 28 
0:32:45 Jan 17, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba