ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai, 2006-02-04 nr. 783,
www.culture.lt/satenai/

TURINYS

[skaityti komentarus]


MATHIAS JUNG. Liguistas potraukis ir troškimas
Žmogus, praradęs gyvenimo prasmę, stveriasi iliuzijos – priemonių ar elgsenos, nuo kurių tampa priklausomas. Jei jam vis dėlto pavyksta sugrįžti į tikrovę – imtis profesinės veiklos, šeimyninių rūpesčių ar socialinių įsipareigojimų, pradėti sportuoti, užsiimti menine veikla ar kitaip patirti kūrybos džiaugsmą, – tuomet jis numeta priklausomybės ramentus, nes jie jam tampa nebereikalingi. Tuomet apatiškas, vos žodį išlemenantis Saint-Exupéry girtuoklis pairusiomis kepenimis staiga iškyla prieš mus spindinčiomis akimis, įtempęs raumenis, atradęs naujas patrauklios veiklos sritis...

LAIMANTAS JONUŠYS. Ar aušta tamsi aušra. Pasvarstymai po Andriaus Martinkaus straipsnio "Aurora, arba Brėkštanti ateities politikos aušra" ("Š. A.", I.14, 21)
Morališkai dar sudėtingesnis yra štai koks dalykas. Kad ir kaip žiūrėtume (aš pats žiūriu su dvilypiais jausmais) į homoseksualų santuokas, lyties keitimą ir kitus panašius dalykus, tenka pamatyti, kad tose šalyse, kurios linkusios juos įteisinti, "fizinio, socialinio, psichologinio smurto" (autoriaus akcentuojamo straipsnyje), o, beje, ir paprasčiausios korupcijos dažniausiai yra mažiau negu bet kur kitur pasaulyje.

AGNĖ JUŠKAITĖ. Vietnamas
Viename restoranėlyje, esančiame pakeliui į geležinkelio stotį, kabo didelė nespalvota nuotrauka. Po ja tartum pozuodamas sėdi pagyvenęs šeimininkas. Fotografijoje iš karto atpažįstu Catherine Deneuve: tiesi laikysena, koja ant kojos, tamsūs didžiuliai akiniai, viršugalvyje susegti suvelti plaukai. Greta – vietnamietis. Kuo ilgiau žiūriu, tuo labiau įsitikinu, kad tai tas pats, tik dar nepražilęs šeimininkas. Restoranėlį puošiančių didžiulių veidrodžių kampuose priklijuoti užrašai "Indochina".
Indokinija, Vietnamas, komunistai.

SIGITAS GEDA. Ruduo – tai demonų lesyklėlės
Apie naujausią poeziją
Dažnai jau skaitydamas ją jaučiu, kad straipsniai, studijos ir knygos (Derrida, Bachelard’as, Lacanas...) yra įdomesni, gilesni. Man daugiau duoda. Labai daug eilių parašoma kaip modernių autorių komentarai.
Apvirtusi situacija.
Galgi esė žanras ir atsirado todėl, kad eiles, tokias, kokios jos rašomos dabar, ne taip įdomu skaityti. Esė tėra išplėstinis eilėraštis (?).

EGLĖ MIKALAJŪNAITĖ. Vilniaus kičas: Pilies gatvės turgelis ir Katedros aikštės karuselės
Pilies gatvės turgelyje galbūt pavyktų išspausti tam tikro komiškumo lyginant pagal vieną šabloną nutapytus "skirtingus" paveikslus ar atidžiau vienu ar kitu atžvilgiu panagrinėjus kelis konkrečius darbus. Vis dėlto didesnio įdomumo čia sunku rasti. Galbūt tai lemia aplinkybė, kad turgelio "menas" yra tyliai nešvarų "biznelį" varantis ir bijantis išsišokti parazitas.

SARA POISSON. Eilės
Viena moteris homo piano, du vyrai,
mosuojantys savo veidų kirvukais
sapiens-sapiens. Sapiens-sapiens,
blykbletčiojimai, bletblykčiojimai.


CASTOR&POLLUX. Verba de verbis
Pasiklydęs laike ir erdvėje
Andrius Jakučiūnas. Servijaus Galo užrašai. Romanas. V.: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2005.

Taigi jis myli ir nuolat dėl tos meilės kremtasi, nes visi aplinkui kažkodėl miršta ar žūva. Dievo bausmė iškrypėliui? Kad pedofilijos linija susilpnėtų, autorius suformuoja klasikinį meilės trikampį – prie vyrų prisideda teisėjienė. Tačiau neilgam. Tikra meilė – kakarieku – neužgęsta. [...]

Dievo tylėjimas
Tėvas Stanislovas. Atsidūsėjimai. V.: Dialogo kultūros institutas, 2003.

[...] Egzistencialistas – tai žmogus, kuris pats suvokė, kad mirs, suvokė pats vienas, be niekieno pagalbos, visa savo esybe. Įsisąmonino savo gyvasties baigtinumą, savo gyvenimo, po kurio nėra nieko, esmę ir prasmę. Suprato ir ėmė garbinti TĄ, KURIO NĖRA.

Burgenlandas
Thomas Bernhard. Senieji meistrai. Romanas. Iš vokiečių k. vertė Jurgita Mikutytė. V.: Pasviręs pasaulis, 2006.

Na va. Pagaliau sulaukėme tikrojo literatūros, muzikos, dailės, filosofijos, viso meno, visos kultūros ir civilizacijos kritiko. Tikrojo meistro. Nepaisančio garsių vardų, neapsiribojančio kokio nors nupiepusio literato rašliavomis arba bažnytinio dailininko teplionėmis, viską matančio vienu žvilgsniu, kertančio tiesiai ir iš peties.

RYTIS RADAVIČIUS. Kritikos apologija
Kritikos viešumo problema nėra nauja. Yra kelios jos priežastys. Pirma – "geopolitinė". Lietuva yra dėdžių ir pusbrolių (kam labiau patinka – tetų ir pusseserių) kraštas, kuriame visi vieni kitus pažįsta. Ne tik pažįsta, bet ir su mielu noru apkalbinėja ir nepraleidžia progos atkeršyti. Vienos iš "reakcionierininkių" pasiūlytas sprendimas – "žiebti į lempą" – labai konkretus ir lietuviškas. Akademinėje erdvėje jam prilygtų kaltinimas "analfabetizmu" ar "neapsiskaitymu" tuomet, kai racionalių argumentų ar geros supratimo valios arsenalas išsenka. Bėda ta, kad skyrelio "Verba de verbis" autorius šiomis intelekto nuodėmėmis apkaltinti nelabai išeina. "Darinėjant" knygas ir autorius pasitelkiamos paralelės ar kontekstai – taiklūs ir įžvalgūs.

GINTARAS BERESNEVIČIUS. Kvailybė postmoderniai taip pat kvailybė
Žavus skaitymas. Žavus žaismas. Iliustracijos irgi nuostabios. Kvailybės istorija Slavojaus Žižeko stiliumi, sąmojis neviltyje ir nevilties sąmojai; baisiai juokinga ir kartu pikta; metaforų prisodrintas tekstas, ciniškas optimizmas. Visa kas čia liejasi per kraštus: ir istorija, ir menas, ir mechanizmai, kuriuos mes dabar jau mokome kvailybės.

JUSTINAS KUBILIUS. Išdeginti tylos laukai
Tokią diktatūrą beveik visuomet jaučiu skaitydamas Castor&Pollux rašinius. Be to, pagieža bei pyktis – ne patys geriausi vedliai esmės ir tiesos link. Jie ne tik nereikalauja supratimo, komunikacijos ir dialogo, bet pastaruosius iš tikrųjų atmeta, blokuoja, naikina. Juolab kad tas anoniminis pyktis nėra šventas – esą buvę papiktinti mažutėliai...

VYTENIS ALMONAITIS ir JUNONA ALMONAITIENĖ. Paakmeniai
Indija. Nuo Šilalės į Tauragę skriejantis plentas po trijų kilometrų užlinksta dešinėn, o nuo jo kairėn atsišakojantis keliukas kviečia užsukti į... Indiją! Visko yra toje Lietuvoje – ir Šveicarija, ir Amerika, pasirodo – yra ir Indija. Vis dėlto šiuo atveju su valstybės pavadinimu vietovardis neturi nieko bendro. "Lietuvių kalbos žodyne" nurodoma, kad indija – visai lietuviškas žodis, reiškiantis žemės gilumą. Analogiškų vietovardžių užrašyta ir kitose Lietuvos vietovėse. Pasirodo, net ir nusikeikti galima: kad tu į indijas nugrimztum!

Mums rašo ONA DUNDINAITIENĖ. Išrinktieji, arba Kodėl nesu išrinktosios kultūros dalis
J. Ivanauskaitė išgarsėjo "valkataudama" po Tibetą, rengdama akcijas už free Tibetą, lyg koks Landsbergis. Vėlesnį "pijarą" jai sukūrė leidykla "Tyto alba", gan gudriai sužaidusi tautiniais kompleksais. Kompleksuota lietuvių liaudis (amžinai svajojanti perskaityti lietuvišką prozos šedevrą!) po Frankfurto knygų mugės puolė pirkti atseit pasaulinio lygio rašytoją. Deja, neišdegė. Tokių rašančių moteriškių kaip J. Ivanauskaitė pasaulyje milijonai. O su filogenetine nostalgija toli nuvažiuosi tik Lietuvoje.

BORIS AKUNIN. Tėvynės gelbėtojas
Zinovijus Andrejevičius slapčia nusivalė ranką į surduto skverną. Nuo prakaituotų partijos draugų sveikinimų dešinį delną išbėrė egzema, o nuo jų bolševikiškų bučinių lūpas jau kelias savaites ėdė pūslelinė. Prakeiktas inteligento opumas – taip ir nesugebėjo jo atsikratyti, o juk jau tiek metų.

JURGIS JANAVIČIUS. Umfo nuotykiai
Iliustracija
 

Skaitytojų vertinimai


51755. xx2006-02-04 03:04
Ar Castor$Pollux bent zino, ka reiskia zodis "pedofilija"? Tam kad kazka kritikuoti, ir dar su tokiu"uzmoju", butu gerai siek tiek prasilavinti, gal bent jau zodynu kokiu pasiskaityti. Ir bent jau kazkokia atsakomybe jausti uz tai, ka pats isvemia i laikrasti ir interneta, formuodamas visuomenine nuomone, visuomenei to norint ar nenorint. Turiu galvoj taip pat ir praeito numerio seksistinius mizoginiskus pasisakymus.

51756. Kas naujo po lietuviska saule?2006-02-04 04:43
I C-P nereiketu reaguoti asmeniskai. Sia SA naujove reiketu nagrineti kaip reiskini: neasmeniska, nesamoninga, neliteraturini. xx reakcija suprantama, naturali, bet Castoras siame lygyje nebendrauja, jis is vis nebendrauja, jam nereikia nei kritikos nei komunikacijos, nei literaturos. Castoras transliuoja savo programa. Tokiai, i save nuktreiptai programai svarbu patraukti demesi. Castorui truksta demesio, gal jis jauciasi realiai ar tariamai nuskriautas. Viena aisku, jis niekada nerase nei demesio vertos kritikos, nei meniniu tekstu. Reiketu klausti kas atsitiko redakcijai? Verta prisiminti paprasta dalyka: Prasti dizaineriai prasauna pro sali visuomet, geri islaiko stiliu, ka bedarytu.

51757. rudra2006-02-04 09:11
Taip, "Servijaus Galo užrašuose" pedofilijos - nė kvapo, net neužsiminta apie tai, prašauta žiauriai. Beje, man ši knyga patiko. "Visi aplinkui kažkodėl miršta ar žūva" - matyt, C-P išties labai jaunas, jei dar nėra pastebėjęs, kad gyvenant paprastai taip ir būna...

51759. zhenklas2006-02-04 11:44
Jeigu Satenai isdris ideti zydrynen savaji nekrologa, pasirasyta kazkokios Dundukienes, zauvazhayu! Textas itin zenklus.

51761. Efektinga pergale2006-02-04 13:40
SA popieriniame variante ivyko permaina: jis tapo panasu i melynaji-komentaru parastese rasoma varianta. Laikrastis pereme komentaru stiliu. Zydruju burys pasieke ispudinga pergale. Jis nesturmavo redakcijos duru. Jis eksportavo ten savo mintis ir jausmus, savo rasymo stiliu.

51763. xx2006-02-04 15:55
Sutinku su lietuviska saule. Problema redakcijoje. Kol spausdino saiap "brieda", dar galima buvo atleisti, bet cia jau yra regresyvu. Gaila, kad laikrastis eina suniui ant uodegos, bet dar apmaudziau, kad tuo paciu ir dideli kasni finansavimo (kurio negauna kiti leidiniai) nuleidzia i kanalizacija.

51764. briedas2006-02-04 15:58
Nebriediję čia geriau eikit ir skaitykit popierinį, ypač R. Radavičių rekomenduočiau, gal prašviesės galvelės įtūžio pilnos.

51766. xx2006-02-04 17:17
Popierinio perskaityti as, deja, neturiu galimybes. R.Radavicius yra toks pat idiotas ir seksistas, kaip ir CP, jeigu gali rimtai aiskinti, kad "skyrelio "Verba de verbis" autorius šiomis intelekto nuodėmėmis apkaltinti nelabai išeina. "Darinėjant" knygas ir autorius pasitelkiamos paralelės ar kontekstai – taiklūs ir įžvalgūs." Tai yra melas! Netiesa! Jau vien pavyzdys apie "pedofilus" - pedofilai yra zmones, kurie tvirkina VAIKUS! (bet kurios lyties). Uz tai traukiami baudziamojon atsakomyben. Ar apie tai Jakuciuno knyga?

51767. edva(ne visai į temą)2006-02-04 17:17
Jau kai prabylama komentaruose apie kultūrinių leidinių finansavimą- tam didesis kąsnis,tam -mažesnis,o "maniškiui" nebeliko...šauk briedį tundroje!Milijonai k i t o s e teritorijose iššvaistomi,pradanginami,pasisavinami - o mumyse ir mūsų hermetiškuose komentaruose sterili tyla...

51768. briedas2006-02-04 17:23
Na, čia tik ištrauka, jis ten biškį kitaip aiškina - kad Servijus vaikystėje pats begal troško būt pedofilinamas ir ėmė iš meilės kukariekuot, tai knygoje būtent apie tai.

51769. xx2006-02-04 17:25
Be to, jo paties galveleje tamsoka - problema, kuria jis apraso, t.y. "pusbroliu krastas" tikrai yra ne "geopolitine". Kaltinimas analfabetizmu ir neapsiskaitymu yra labai geras ir gerbtinas argumentas.

51770. 2 xx2006-02-04 17:26
O apie su "lyriniu herojum" susijusią pedofiliją C&P toje recenzijoje teisingai rašo. Matosi, kad recenzijos neskaitei, jeigu dėl to čia purkštauji...

51771. CyberAnthony: a swinging odyssey through debris2006-02-04 18:45
Tikra meilė – kakarieku – neužgęsta. - vaikiška... atsiduoda kiek pašvinkusia narcisistine grafomanija - taip nutinka per ilgai išbuvus vandenyje, tiksliau, "ant bangos", tuomet manoma, kad badu marinami Š. A. kranto gyventojai praris viską nekramtę. Deja, ne - juk net ir alkanas žmogus turi teisę į gyvenimo skonį. Aišku, šis polinkis į nepagrįstą bravūrą būdingas daugumai rašytojukų (pvz., po odės tualetiniam popieriui ligi šiol negaliu atsigauti). Bet su C&P kitaip... jis - mokinys, nepateisinęs mokytojo lūkesčių, tad duplex peccatum fecit.

Resentiment rūbeliai jau nebemadingi, kitų, nelaimei, nepasiuvo. Nebent... į madą sugrąžintume nuogybę... tai bent mintis! Yra ką apmąstyti: ir pastangų mažiau, ir vėl visi vienodi.

51772. C-P pavyzdys2006-02-04 18:54
C-P aiskina `paziuras`, o tai ne tas pats, kaip `rasyti apie knygas` ar literaturos kritika. C-P paziuros ir manieros siam laikrasciui galetu buti idomius sociologiniu poziuriu, iliustruojanciu dabartines lietuviu samones busena. Taciau tokia studija ar ekperimenta reiketu palydeti atitinkamais komentarais. Kuo cia deta literatura? Jeigu C-P raso apie pedofilus ir si tematika SA aktuali (matyt nes spausdina), tegul spausdina po atitinkama rubrika. Uz gauta parama, laikrasti galetu pasamdyti profesionala literata, kuris surastu tinkama vieta C-P aiskinimams.

51775. po palme2006-02-04 20:31
ok, komentatoriai kaltinami itakoja redakcija. Man asmeniskai atrodo, kad tiesioginio rysio atnaujinimas tarp vienu ir kitu galetu buti labai vaisingas. Tai del to, kad komentatoriai jau seniai beldziasi i duris, redakcija apsimeta, kad negirdi, bet ziuri per rakto skylute kas ten, anoj pusej daros. Komentatoriai, savo ruostu, apie tai zino, ir maivosi pries ta rakto skyle. Redakcija susidaro raktoskylini ispudi ir pagal tai bando vairuoti satenu laiva. Komentatoriai, taip ir save apgave, komentuoja, kaip kad cia virsuj matos.

51776. briedas2006-02-04 20:37
Tie 17 komentatorių, kurie čia nuo ryto iki vakaro ir kiaurą naktį reiškiasi, redakcijai yra nulis. Ir kam gali būt svarbi nuomonė žmogaus, kuris išvis neskaito laikraščio, o sprendžia apie jį iš pateikiamų ištraukėlių? Dauguma komentatorių nelabai ir domisi tuo laikraščiu, šis puslapis, atrodo, jiem tik dirva saviraiškai. Arba sąskaitėlių suvedimui.

51777. IVS2006-02-04 20:41
Šiap ar taip, C&P yra vienintelis, kurio knygų anotacijas perskaitau. Kol kas. Nes tas stilius jau dengiasi patina ir pirminio akį rėžiančio s-pindesio nebeturi. Dabar būtų įdomu, jei jam į nagus apkliūtų gera knyga. Ar mokėtų taip pat futuristiškai, akį ir protą rėžiančiai? Wislawa Szymborska, tikiu, moka, o C&P? Kartą kilo erimidelis apie kultūringą valgymą prie stalo, tai vienas toks, kad rėžė: aš su šešiadešimčia kunigų prie vieno stalo sėdėjau ir valgyti moku! Su šešiasdešimčia kunigų prie vieno stalo visi moka, o su tuo vienu, su artimiausiuoju? Su sena motina? Tik tada pažinsiu C&P.

51778. bb IVS2006-02-04 20:52
Įdomu, kaip popierinė redakcija įsivaizduoja, mes turėtume skaityti laikraštį? Telepatiškai? Ir skaitome. Jei tik būna, ką skaityti, tai suskaitome iki paskutinio baito. Užkulisiuose pasislėpę. XXI amžius, kaip ne kaip. O kas čia vyksta - tai po palme teisngai parašė. Biliberda. Ir kalta redakcija. Nes jai pochui. Nes jiems laikraštis - tai tik dirva saviraiškai. Arba sąsakitėlių suvedimui.

51779. Ragana Kornelija2006-02-04 21:24
aaa cha chaaa!!!... cha chaaa!!... vėtra! kyla komentarų vėtra!!... tegu staugia C&P viesulai! mėgstu, kai rožiniai komentarai žemėj sudužę baisiai klykia :)...

51780. IVS2006-02-04 21:30
Aj, gyvenu dabar toj Amerikoj ir visokiu dalykų būna. Aną karta gavau Mėlyną pasą. Vartau rankose. Lyginu su Žaliu. Nei verkt, nei džiaugtis. Ruošiuosi Lietuvon, nežinau, kurį psiimti. Amerikietis mato tą mano sutrikimą ir sako: Nebuk durna, važiuok su Mėlynu, jei kas atsitiks, žinok, Amerikos pilietis yra šventas daiktas. Kad ir kur atsidurtų, kad ir kokioj bėdoj, Amerikos įstatymai privalės tave gelbėti. Trys žus, bet tave vieną ištrauks iš bėdos. Nebūk durna. Sovietai savo žmonių nevertina, palieka bėdoj. Pyktelėjau tada ant amerikono ir vežiausi abu pasus. Vieną iš meilės, kitą iš reikalo. Ir ne be reikalo. Va, paskaitau dabar, kad septyniolika e-skaitytojų - nulis ir suprantu, kad amerikonas buvo teisus. Sovietai mes, nors ir kaip skaudus toks įžeidimas.

51781. CyberAnthony: Ouroboros, tell me your story2006-02-04 21:35
Žiūriu, dar ir C&P απολογίας klika formuojasi (p. Radavičius); aišku, ir būrys kritikos kritikų nesnaudžia. Reiškinį galima apibūdinti kaip virimą savose sultyse arba - vėlgi - savos uodegos kandžiojimą. Orientuodamasi į "lengvesnį" žanrą miela el. jėgainė užmiršo, kad čia irgi reikia talento, o jį turint - saiko. Štai ir išeina niekam nepatrauklus produktas, sukeliantis knygų autorių pasipiktinimą, popierinių skaitytojų (nemačiusių, ką čia išdarinėjam) susvetimėjimą, o internetinių komentatorių (e.g. mano) - panieką (cf.: Jupiterio ir jaučio santykis). po palme kūrėjo ambicijos užgautos pagrįstai - žinant šiokius tokius jo ir dar kelių jau mirusių komentatorių sugebėjimus kyla klausimas, kodėl el. instaliacijoje nesvarstomas toks kelias į publikos širdį. Kodėl reikia brautis cinizmu ir kelti ažiotažą, smukdantį ir taip pašlijusį šatėnų vardą? Kartoju, Antonio žanras gal ir etaloninis, bet tik "antrinis": komentuoja jis, o ne jį. Dabar gi, chebra, užsisuksite taip, kad sunku bus sustoti. Prieisime iki to, jog vietoje originalių straipsnių išvysime pseudonimų virtinę su nuorodom į save pačius. Na bet saitą vis tiek palikite, kai kurie komentatoriai, pvz., mano meilė IVS mėlyną ekraną mato 24/7, o atjungę šį gyvybės palaikymo aparatą be pulso paliksit dar pusę Amerikos. Surimtėkite, gerb. šatėnai, nes skaitytojai be jūsų išgyvens, tačiau ar atvirkščiai - nesu tikras.

51782. bb IVS2006-02-04 22:10
Miela el. jėgainė tik retransliuoja. Transliuoja popierinė aukštakrosnė. Ar tik jie ne susicidebomberiai? Sprogs, bet nesiintegruos. Už idėją, tpsknt, tiesiai į pidomo rojų.

51784. šiandien2006-02-04 22:40
labai pikta kad gyvenu tokiam Dievo ir žmonių užmirštam užkampy kur retos geros parodos ar koncertai sukelia tik neviltį ir depresiją-vakar nusivyliau Erlicku-per daug neapibrėžto pykčio ar nuovargio buvo jo šou kai šiam šauniam karžygiui buvo pasiūlyta į šuns dienas išdėt darbo partiją-beje nauja programa apie ją jau tiktų visai Lietuvai o ir liaudžiai labai patiko-nesupratau kodėl mūsų klasikas užsiciklino ties senais motyvais o gal iš baimės į kelnes prileido-aš bjauri kad taip rašau bet nusivylusi moteris būna pikta-šiaip visgi labai malonu buvo jį girdėti labaijo buvau pasiilgusi ir vel labai labai lauksiu bet kadangi šis ponas buvo labai rūstus o knygų autografui nebeliko neišdrįsau prie jo prieit ir padėkot jei kas sutiksit nieko nesakykit apie nusivylimus o perduokit kuo geriausius kūrybinės sėkmės linkejimus-tik būtinai įrankas atiduokit ir negirtam...Didžiausia šio savaitgalio šventė-nuostabi paroda apie veidus daiktus ir laiką ir netikėti Toto eilėraščiai žmogaus kurį aš įsivaizduodavau perdžiūvusį nuo filosofijų nutrintomis švarko rankovėmis ir ant nosies užkritusiais akiniais-o čia normalus šnekus pilietis vos ne žemietis ir vos ne poetas-nuostaba buvo akinanti labiausiai patikusius eileraščius nusirašysiu kai atgausiu kvapą vis dairiaus RŪTOS bet nežinojau kaip ją atpažint...

51785. toto2006-02-04 22:43
Prisijungiu prie #51757. - Rubrikoje "Mums rašo" Onos Dundinaitienės pateikta lietuviškos prozos retrospektyva - aukštumoj! Vienintelis nemalonus prieskonis - autorės žavėjimasis abejotinos vertės tarpukojo protų citatom.

#51761 ...pataikė į savo vartus. Nei juoktis, nei verkt. Tiesa, minėtas stilius ir man šildė savimeilę, kol dar vienintelis S. Parulskis, besimėgaudamas ŠA komentatoriaus leksikonu ir laisvėm, "Knygose" žongliruodavo tarp savojo ir nuotaikos/įspūdžio pozos. Ir visa tai buvo galima suprast, pateisint nesibaiminant, neįtariant autoriaus nežinant ką daro, nekilo mintis kaltint pamiršus kuo jis buvo vakar, nebuvo reikalo klausti ar susimąsto kuo bus rytoj.
Deja (su liūdesiu), tendencingu vulgariu pamišimu pavadinčiau "Šiaurės Atėnuose" plintantį, balto pasaulio kultūrinėje spaudoje netoleruojamą reiškinį. Personifikuotis, anonimizuotis, persirenginėti, nurenginėti, išsirenginėti, gestikuliuoti savo/kitų genitalijom, tyčiotis iš savęs/kitų už pinigus... - argi tuo gyva kultūra, ar gi tai menas? -- Taip suvedinėjamos sąskaitos (t.sk. su protu). Nejuokinga, kai visa tai, žinia - dotuojamos ir skaitytojų pinigais išlaikomos uždaros kultūrinės kultinės-sektantinės grupuotės aukščiausia degradacijos pakopa.

#51764 siūlo skaityti Rytį Radavičių. Ir neatsitiktinai! - Tąjam (taip pat iš mistinio Hyde Park`o "Mums rašo") - jau viskas gerai, tąjam - savas š tinka, limpa, tik duok dar, duok daugiau, duok tik duok, duok su didesniu samčiu, ...bele tik yra tųjų, kurie praryja.

51786. Poliuks patiekalas Satenu Valgykloje2006-02-04 23:08
Kai nekuriems komentatoriams katarsi sukelia C-P, supranti, koks desperatiskas ju noras skraidyti. Idomiausia suprasti, kad Poliuksas geriausiai tinka prie barsciu. Bukim realistai: melynos parastes ne amerikietiska literatura, o vezecios nera Boeingas.

51787. >7842006-02-04 23:19
labas ne Gintare

51788. uzuojauta2006-02-04 23:29
Mergiskas poliukso triukas laimejo. Sv Antonis paaishkino tobulai. Uzuojauta.

51790. Nuimkit Poliuksui kapisona2006-02-04 23:37
Abejociau, ar Poliuksas mergaite. Nezeminkit moteru. Geriau nuimkit Poliuksui kapisona. Paziuresime, ar Poliuksas bijo dienos sviesos.

51791. briedas2006-02-04 23:45
Įdomu. Visi apie CP, ir nė vienas - apie pvz. Urbonaitę. Apie jos knygą. Apie jos "šaunųjį" atkirtį išsišokėliui(ei). Gal knyga tikrai šedevras? Gal jos atsakas CP - jau ne kažkelinta degradacijos pakopa, o kultūros apraiška aukščiausioji? Toto: "tyčiotis...už pinigus". Kokie dar pinigai?

51793. Smarve Satenuose2006-02-05 00:02
Pagede produktai ismetami nerusiuoti. Siaures Atenuose papudytu produktu smarve. Ismeginama rinka? Ne, greiciau apsileidimas.

51795. po palme2006-02-05 00:31
cia noriu uzstot redakcija: buvo pasiulymas kazkada ir adresas duotas kur rasyti, jeigu turi ka pasiulyt. Vadinas reikia pastangu is abieju pusiu. Esu tikras ,kad bendradarbiavime gludi daugybe potencialo. Tik galva pasukt reikia.

51796. po palme (pradeda imti linksmumas)2006-02-05 00:42
WORLD`S SHORTEST FAIRY TALE Once upon a time, a girl asked a guy, "Will you marry me?" The guy said, "NO!" And, the girl lived happily ever after and went shopping, dancing, camping, drank martinis, always had a clean house, never had to cook and did whetever she wanted. gal tikrai nereikia cia isradineti nieko, tegul pasiunta

51799. briedas2006-02-05 08:52
"išvysime pseudonimų virtinę su nuorodom į save pačius". Jo, Anthony stiprus žaidėjas. Ans tikrai atsilaikys prieš visus čia susibėgusius pažemintuosius ir nuskriaustuosius. Bet kaži kodel tos pačios asabos dabar taip jau įžeistos, o kai tas pats įžeidėjas čia palikdavo provokacinio pobūdžio keiksmažodžių virtines, tai tosios tik droviai kikendavo tarsi švęstu vandeniu pakrapintos.

51801. toto2006-02-05 10:36
briedai, tu čia apie besi`chat`inančių sijonuotų savimilų kuopelę? - Daugia`nick`ės-ilgaliežuvės čia bekliedėdamos taip prasiskalbia smegenis viena kitos pamuilėm.
:)
Sekmadienio rytui - dar iš tos pačios serijos :). Vakar vakare iš #51784 (sorry, nežinau nick`o) sužinojau, kad esu normalus šnekus pilietis vos ne žemietis ir vos ne poetas. - Giliai sujaudintas :). Neiškenčiau ta proga ir paaukojau tris minutes pasidomėti kieno gi čia IP, kas ta mano gerbėja. - O gi ta pati asaba, kuri prisistatinėjo paparace iš Kėdainių (51322, 51323, 51324), sakėsi ŠA mėšlo neprenumeruojanti (50486), ten pat ieškojo žemaičių (50775), pranešė einanti į Delfi (51451), pasisakė mylinti ežerą (51480), nesėkmingai mezgė diskusiją su `tarnaite` (51482, 51486), `nemo` siūlė pabandyti būti gėjumi (51709) ir `Rūtos` klausė ar toji buvo pas Erlicką (51758)...
Klausimas sau pačiam: aš buvau ar nebuvau Dievo ir žmonių užmirštam užkampy šio savaitgalio šventėj-nuostabioj parodoj apie veidus daiktus?
;-)

51802. nutylėsiu2006-02-05 11:31
nu jo, Rasa, tas kožnam pabažnam aišku. bet jinai ne paparacė jokia, o...nutylėsiu. Bet žinau.

51804. nemo2006-02-05 13:46
Siandien puiki saule ir nera ko erzintis:) Issivirsiu geros kavos, pries pora dienu atejo Jurgos "Aukso pieva", neva geriausias metu debiutinis muzikos albumas, tai ji ir paklausysiu prie/su kava. Savo ruoztu noriu paklaust: ar kieno nors ziniomis dar galima kur gauti tokius senesnius LT muzikos albumus kaip "Kiaules sakme", "Saule ir Zuvys", "Siaures Kryptis"?

51805. dalgis2006-02-05 15:32
pyp-pir, pyp-pir,... dog is growling in the dark, pyp-pir.. something`s pyp-pir, pulling me outside, pyp-pir to ride around in circles... pyp-pir, pyp-pir,... come on mandolins, playyyyyyyyyyyyyyyy

51808. Darbas ir rezultatas2006-02-05 16:16
Zmogus ne suo, jis nuo saves ne pabegs. Lietuviskose sferose vertintojai nekrepia demesio i detales, jie argumentuoja tariamu savo ar `kaip turetu buti` monumentalumu. Tas monumentalumas- sniego senis, laikinas, cia pat istirpsta. Idomu pastebeti, kad jis pastovia, nuolatos atgaminamas. Isvada - beveik visa energija sunaudojama tuscia.

51812. rasa2006-02-05 19:57
kad suklydau turbūt toto ir yra toks kokį įsivaizduoju?

51813. praleidau2006-02-05 19:58
ATSIPRAŠAU

51817. toto2006-02-05 22:07
Nepyk, rasa, už tokį mano domėjimąsi tavim... Kiekvienas gi esam toks, kokiu mus įsivaizduoja. Tik ne visada tai sutampa su tuo, kas mums patinka. :)

51818. Prozerpinas2006-02-05 22:19
čia su tokiu podxodu, lietuvos qiultūrai gresia uždaro kampo glaukoma

51819. IVS :)2006-02-05 22:25
Toto prašė nemineti jo vardo be reikalo, o Rasa tą prašymą pražiopsojo, o gal nedavertino. Toto nori būti pats sau vienas. Toks neprijaukintas katinas. Niekada neateis ir nepamurks meiliai, jei nealkanas. Rasa, minėk po palme į sveikatą kiek nori, matysi, nieko blogo neatsitiks. Dabar ir aš gausiu į galvą, nes toto ir šitas apibūdinimas nepatiks. O man kas - mano galva tuščia ir gerai skamba, kai suduodi, toli girdisi. Bridaugilos, ar girdisi?

51821. C-P dirba S`AT fabrike2006-02-05 23:38
Koks ten negeras dede/teta pastate C-P Siaures Atenuose i kampa `daryti kultura`, o tas eme ir paklause? Situacija miescioniska: tam tikras lietuviskas klasinis visuomenes sluoksnis siuksliu dezeje regi kultura, o kultura naudojasi kaip dvokianciu vamzdziu. Nesupraskite Ch Bukovskio pazodziui, jis - rasytojas.

51822. po palme2006-02-05 23:49
sv antanai, tu taikos balandi, kur buvai dinges? Gal galetum parasyti, kad po palme labai talentingas

51823. po palme2006-02-05 23:51
toto, senas bice, kur buvai prasapes, malonu tave matyti(taip sakant).

51824. jau2006-02-06 00:06
verkiu kad toto ne tas šaunus žiurnalistas ant kurio eilėraščių kampelių buvo taip parašyta -aš gi ne menininkė o tik soc realizmo auka O tas tikrasis TOTO- senas ar jaunas na nors mažytį portretytį{kokį ten taškelį ar briūkšnelį reik rašyt kai labai cekavna ir akytės kaip Šreko katiniuko?}

51825. išvada2006-02-06 08:17
"Normalus šnekus pilietis". Hm. Jei netyčia Toto pasirodytų besąs "perdžiūvęs nuo filosofijų nutrintomis švarko rankovėmis ir ant nosies užkritusiais akiniais", tai tuomet priskirtinas kategorijai "nenormalus"? Kam tada verkšlenti, koks negeras dėdė Uspaskis ir pan, jei būtent šio mąstysena jau tiek įsiėdusi į smegenis.

51840. Maumaz :-( 2006-02-06 13:35
Trumpai ir aiškiai: skaitau laikraštinį variantą seniai. Šį pusmetį - net prenumeruoju. Ir jau gailiuosi: net ir iš dalies sutinkant su R. Radavičiaus straipsnyje išsakytu C-P advokatavimu, chamizmas lieka chamizmu. Kad ir kokiais slaptažodžiais ar pozityvo trupiniais jis būtų maskuojamas. Dėl Onos Dundukaitienės pasisakymo... Panašu, kad tie rinkimai įžeidė krūvas nenominuotų bet, atleiskite, tik sau įdomių elitartistų. Tad straipsnis - kaip ir CP rašinėjimai: toks pat mačistinis, grubus, chamiškas, o vertinimai, tiesą sakant, labiau koncentruoti ne į autorių kūrybą, o į jų asmenybes (ypač kliuvo vargšui Navakui). Imho, simptonas vienas: lietuviškas pavydas, mūsų mieliausiasis.

51842. varveklis2006-02-06 14:13
jusu visi purkstavimai ir kukciojimai del c/p etc. yra niekas kitas kaip siaurakaktiskumas, pasidavet gerai provokacijai,o tai rodo tik tai kad sergate... c/p atlieka labai gera darba- sanitaru... uztenka to pseudo korektiskumo, uzsakomuju recenziju ,uzslepto piaro bei veidmainisko glebesciavimosi. tai turi jums smirdeti. bukit bent atviri ir nuosirdus sau ir nesikarsciuokit. spaudziu desine tam [tai] anonomui dar po dudurkaitienes onutes salapyvard. atsiranda daugiau tiesos s.a. puslapiuose, nepaisant hiperbolizuoto stiliaus imantrybiu.

51843. nemo2006-02-06 14:46
Tai perskaicius nesamone reikia tylet? Tada jau busi ne siaurakaktis, o provokacijai nepasidaves placiakaktis? Toksai, kuriam "CP" darbai nera pseudokorektiski, uzsakomi, bet naudingi ir sanitariski? Gal jums rodosi, kad cia komentarus karta ar kita parasantys zmones nesugeba atskirti protingo ir nemeluoto grubumo nuo kvailo grubumo? Kad jei kazkas grubiau, tai automatiskai kelia "siaurakakciu" pasipiktinima, o stai jus, demaskaves ju veidmaininga situacija ir suvokes "teisinga" tiesa, spaudziate CP desine? Vietoj niekalu ir niekinimo geriau padarykite CP komentuotos knygos analize ir paskui sulyginkite, ka pastarasis sugebejo "isskaityt" vertingo. Kai kurie ankstesni komentarai sako, kad CP nedaug ka sugebejo...

51844. miestiete nemo2006-02-06 14:53
ar jus tas recenzuojamas knygas sakitete?

51845. m2006-02-06 14:53
pardon "skaitete".

51846. Ar vulgarumas naudingas SA?2006-02-06 15:03
Varveklis siulo nusizeminti pries lietuviska chamizma ir mesle ieskoti pozityvo. Ne pati geriausia vieta, tegul iesko pats. Tose recenzijose dergiami lietuviu autoriai, o dergimas yra neturi aukstesniu prasmiu, ir nedemonstruoja kurybiniu sugebejimu. Grupei zmoniu, kurie uzauge atitinkamoje aplinkoje, neturi didesniu gabumu ir neissilavine, meslas ir patycios tampa naturaliu diskursu. Jiems tai provokacija, panasiai kaip grupei paaugliu uzpulti gatveje zmogu, pasilinksminti ji primusant ir pazeminant. Bet tai nera lietuviu kultura. Tokie `projektai` valstybes neremiami.

51847. pritariu2006-02-06 15:18
jis tikrai jaunėlis.daug,perdaug sau leidžia.visaip ji vadinat.ir jis nevainikuotas.neatims ,neišvarysi.bet jo nuomonė kitokia.gal jau atejo laikas,kada gali pasakyt tą nuomonę.pažiūrekit kokia duda pučiat;gal taip jis sako.

51851. briedas2006-02-06 15:29
Žmogeliai, net neskaitę knygų, stoja mūru gint jų autorių. nagi, moteriškos, atvirai - kuri iš jūsų norėtumėt, kad jūsų dukra skaitytų Urbonaitės rašliavą? Tokia "literatūra" yra siaubingas nesubrendėlių sąmonės susinimas, taipgi ir kalbos. na, nekalbu apie mises, poniasverslininkes etc. nejau šiam puslapy šios publikos tiek daug, net nesitiki.

51852. Vaikiskos problemos2006-02-06 15:32
Kodel kitokia nuomone tokia jau vertinga? Ar rasite lietuvi be kitokios nuomones? Kalbama ne apie CP asmeni, jo (ne)jauna amziu ar jo asmenines problemas. Kalbama apie jo rasinius ir redakcijos politika. Jei Castora kritikuoja, tai jau begama skusti - vaikiskas poelgis

51853. pritariu2006-02-06 15:39
vaikiškos problemos išaugamos ir kitokia nuomonė turi būt

51854. Maumaz2006-02-06 15:40
O kodėl apsistota tik prie Urbonaitės? Maža CP kitų apekskrementavo?

51855. pritariu2006-02-06 15:48
skaitykit 843.tai recenzija, kritika.jus galit irgi kritikuoti.kritikų,recenzentų su skirtingom nuomonėm mažai ir labai trūksta

51856. briedas2006-02-06 17:19
Komentaras 51850 po "vilniaus kiču" - štai jums ir atsakymas į klausimą "kas". Žiūrėsiu, kaip pasakysit savo nuomonę CP, taip sakant, į akis. Didysis provokatorius,tikrai nuoširdžiai gerbiu.

51857. išvadai2006-02-06 18:24
nesakiau kad perdžiūvęs- nenormalus tiesiog taip išreiškiau savo susižavėjimą naujai sutktu toto esu uspaskiui oponuojanti bobelė o jūsų pyktis ir kaltinimai kaip tikro inteliugento

51861. nemo>miestietei2006-02-06 20:14
Neskaiciau tu knygu. Bet kiek kalbama apie SIO numerio CP recenzija, tai pasitikiu komentaru nr.51757. Ir demesi kreipiu ne i komentaro autoriaus isreiksta teigiama nuomone apie A. Jakuciuno knyga, taciau i tai, kad ""Servijaus Galo užrašuose" pedofilijos - nė kvapo, net neužsiminta apie tai, prašauta žiauriai." Jei tai tiesa, tai reiskia, kad CP labai savavaliskai PRIKURE apie ka yra knyga. O toks knygos aprasymas, kuris prikuria apie ka yra knyga nebera vertas "recenzijos" vardo. Tad gaunasi tai, ka parase dar kitas komentatorius - "Castoras siame lygyje nebendrauja, jis is vis nebendrauja, jam nereikia nei kritikos nei komunikacijos, nei literaturos. Castoras transliuoja savo programa.".

Ir dar - is to ka parasiau jokiu budu neisplaukia, kad, pasak nr. 51851, stoju muru gint autoriu. Tai visai atskiras klausimas. Prastos kritikos kritika nera tolygu prastos kritikos kritikuojamo kurinio gynimui. Tai du skirtingi dalykai.

51862. RK2006-02-06 20:24
na, tai kuris iš jūsų, komentatoriai, esate Justinas Kubilius, žmogus, kol kas vienintelis išlaikęs C&P paruoštą ekskremetais įkrauto gėrimo testą? įdomu! tai kuris?... aa, nežinote apie ką kalbu? juk jo tekstas nerėkia ir nesvaido mėšlo atgal, taigi neįdomu, daug smagiau rietis, ypač esant daugumos pusėje: į miltus C&P, į miltus! šitaip jam, va kaip, ir dar taip! - laksto virtualūs kumščiai; C&P šalininkams - mirtis!, - aidi eilinį žaidimą-reginį gavusios šatėnų minios klyksmas... o JK paskaityti vertėjo: jis tiesiog ima vieną iš C&P sudirbtų knygų ir kelia išorėn jos vertingąją pusę... gal ir jūs pabandykit? nesugebat? gaiiila... toks tokį pažino. C&P klyktelėjo, šatėnai atsiliepė, parodė savo gerklių mentalinį turinį... CHA CHA CHA CHA!!! "pasidavet gerai provokacijai", anot aiškiaregio varveklio, ir parodėte savo ligas, iš kurių populiariausia - susireikšminimas, kaip sakė tūkstantį kartų teisus nebas. dar - paranoja - įtarimai sąmokslu, užsakytais rašymais... "pseudo korektiskumas", "veidmainiskas glebesciavimasis" - esate savo visuomenės vaikai, mielieji šatėniečiai, simuliakrai virtualieji :). spardotės dabar kaip ta kumelė su akacijos šaka po uodega ir žvengimas aidi toli toli... nežinia, ką jis prišauks. gal duos kokia ragana ar velnias, nes dievas nebeduoda, gal įkandin Onos Dundinaitienės dar kas nors pasigaus C&P užkratą, suplaks užpelkėjusį veidmainingą davatkišką padorumą tiesiai per šnerves, kad šis pats save išvems ir taip susinaikins. utopija :). bet... tesaugo demonai provokatorius :)

51865. > jau2006-02-06 20:49
tikrasis Toto panašus į tavo taip dievinamą Sigitą Gedą.

51869. miestiete nemui2006-02-06 22:49
as manau kad diskusija turetu buti apie knygas. dabar tai tik reakcija i recenzijos tona. vienodai galima butu piktintis recenzento kelnemis arba slipso ornamentu. didzioji dauguma,jei ne absoliuciai visi, knygu neskaite. as irgi neskaiciau ir neskaitysiu. as tik noriu kad visi butu atviri ir galetu pasakyti ka galvoja. ir pateisinu anonimiskuma. ziurekit kaip visi pasisiause. gal zmogus nekaba ore, kazkur dirba, gal priklauso nuo virsininku neperdaug protingu. jeigu vaikinas butu pasisakes kas esas tikriausiai kliutu jam darbe. pazistami imtu nesisveikinti. tai ypac populiaru. zmones gerai jauciausi nesisveikindami, nes tuo parodo viska. panieka nepritarima pasislykstejima. visiems patarciau neisisveikinti jeigu ka. nieko nesakyti, ignoruoti. nutaisant veida.

51871. nemo>RK2006-02-06 22:56
Man jusu kalbos panasios i XX amziaus pradzios primityvuji komunizma, kuris skelbe - "Mes teisus ir tai turite pripazinti. O jei nepripazystat, reiskia esat paveikti burzuazines ideologijos ir tai dar karta irodo, kad mes teisus". Kad ir ka besakytum, teigtum, neigtum - tik patvirtini tezes teisinguma. Logikoje tai vadinama "tautologija", tai yra teiginiu, kuris visada teisingas. O tai reiskia - kad is tiesu nieko nereiskia. O paraset 8 su puse eilutes....

51872. nemo>miestietei2006-02-06 23:03
O kodel rasyti taip, kad geda turetu buti "isaiskintam"? Cia jau buvo seniau diskusijos apie anonimiskuma. Geras tai dalykas, bet atviru chamiskumu be atsakomybes neturi virsti. Beje, as ne apie recenzijos tona. CP tonas manes netrikdo. Trikdo itarimai, kad grubiai raso grubias nesamones. Gal tik nepagristi itarimai? Galbut, bet juos laisvai issakau.

51873. m - nemo2006-02-06 23:10
del "isaiskinimo" tai as - apie visuomenes paprocius musu kaime. Darosi netgi siek tiek idomu ir tas knygas pavartyti.

51876. Isradingumas2006-02-06 23:28
Na ir paprociai tame jusu kaime. Apdergia V Daujotyte, skaitytojai subega paziureti, sako, gal net skaitys jos knygas.

51878. m2006-02-06 23:53
musu kaime nera obiazalovka skaityti knygas. net daujotytes.

51882. Po klevu2006-02-07 00:07
Suprantama. Kaime dirba kitus darbus. Ko castoras verkia?

51883. ponickos tarnaite2006-02-07 00:07
nu ir ilgas jusu kompas kapitone o mano oj ponickos kompe ragana kornelija parase 13 su puse eilutes gal jus neskaitykit tos knygos apie matematika nes viskas priklauso ne nuo pitagoro o nuo bilo geitso

51884. miestiete - po ...2006-02-07 00:11
jeigu jus manot kad man nors truputi geda neskaityti daujotytes, tai ne, negeda.

51889. --> m2006-02-07 00:33
Nedrisciau uz jus manyti, gerbiamoji m. "Ilga ilga diena, o po tos dienos - ilga ilga naktis". Labanakt.

51895. rš (alytus) :-) 2006-02-07 05:51
(...) Vos tik Sigitas peržengė universiteto slenkstį, sudrėko visas filologynas. Laimės kūdikis! (...). Tropai verti perpykusios G. Radvilavičiūtės, stiliumi šičia artėjančios link Ž.Andriušio ( ONA DUNDINAITIENĖ. Išrinktieji, arba ...). Daugiau tų rinkimų, išrinktųjų! Pamatai žmogus, kaime gyvendamas, detalesnį paveikslėlį, ir nesvarbu ar apmaudo ar nuoširdaus pykčio dėka...

51896. rš (alytus)2006-02-07 05:54
(...) Vos tik Sigitas (...) ...čia apie S.Parulskį.

51903. miestiete - 518892006-02-07 10:52
diena ne tokia ir ilga. noretusi ilgesnes. dar noretusi papildomos poros akiu ir ranku. gal tada viska nudirbtume ir perskaitytume. smc atsdare nauja paroda britu. buvau sekmadieni bet labai daug ko nemaciau. galima sakyti nieko nemaciau. kampe prie vidinio kiemelio kaba ausines. uzsidejes isgirsti islandes pribuvejos pasakojima. kaip ji baige akuseriu mokykla. mokyklos direktorius isleisdamas mokines i gyvenima palinkejo ne geros karjeros o tiesiog sekmes, laimes. good luck. ir ji sako, kad ja lydejo sekme. po to istorijos apie ja pacia ir jos darba. klampojima per sniega ir lipima i stacius slaitus kad nusigauti i nuosalia ferma. pasakojimas trunka valanda. klausiausi gal dvidesimt munuciu ir jau tempe mane namo. nes net sekmadieni reikia kazka nuveikti. buciau klausiusi iki galo tikrai. balsas toks malonius. senos moters. juokas, atodusiai. jokio skubejimo. smulkmenos. kaip seni zmones pasakoja. tikriausiai nei vienas parodos lankytojas neisklausys viso pasakojimo. netgi ne puses tiek kiek as. visi paliecia ausines ir vel nueina. ir as tikriausiai nebegrisiu nes tiesiog laikas labai greitai bega. kyla klausimas - kam toks meno kurinys. jis ne ziurovui. ziurovas tik zvilgteri ir nueina. gal tokie laikai? o ka kalbeti apie knygas.

51915. nemo>miestietei2006-02-07 12:05
Man irgi ispudis, kad ankstesniais laikais zmogus, turejes laiko atidziai perskaityt ir gerai apmastyt 10 knygu, galejo suvokt daugiau nei siandieninis, kuriam po ranka 100/200 knygu, bet kuris yra priverstas viska tik skubom praversti. Bet cia reikia prisimint kai kurias islygas - skaityt mokejo ir knygu gaudavo labai maza visuomenes dalis. Keistas dalykas - siais laikais meno/knygo ir t.t. prieinamumas didelis kaip niekad, bet del zmogaus ribotu galimybiu viska aprepti - tampa nenaudingas. Tarsi to ne nebutu.

51923. m - nemo2006-02-07 12:31
mano viena drauge is new age sako kad is tiesu sutrumpejo laikas. bet as netikiu. o jus?

51936. varveklis2006-02-07 15:33
laikas nesutrumpėjo, žmonių pirštai pailgėjo

51948. IVS > miestei2006-02-07 19:20
Ką nuveikėte per tas keturiasdešimt minučių, kurios liko nuo klausymosi?

51957. m - ivs2006-02-07 22:03
deja nicnieko ka butu verta prisiminti. jau geriau buciau klausiusis. apie ukininka kuris muse savo arkli kol tas visai nebegalejo paeiti. visur yra ziauriu zmoniu. gal jis jaudinosi del gimdancios zmonos ir skubejo parvezti pribuveja, bet vis tiek. ir tie islandiski vietovardziai. tariami svelniai svepluojant. gal dar nueisiu. juk dar reikia pasiziureti Meka.

51959. IVS2006-02-07 22:16
Visada taip, kai pažvelgi atgal, pasirodo, kad vertingiausia buvo tai, kam atrodė trūksta tai tugriku, tai laiko.

51960. m2006-02-07 22:21
o tugriku ir laiko visada truks. kuo toliau tuo labiau.

51973. varveklis2006-02-08 08:14
visko yra tiek kiek reikia

51975. m2006-02-08 11:05
nors vienas vyras optimistas. ir tugriku gana ir pirstai ilgi.

51977. nerka2006-02-08 12:00
Diskutantams apie Satėnų redakciją: puikus jos dabartinio "lygio" įrodymas yra praėjusiame nr išspausdintas neva Marquezo laiškas-atsisveikinimas. Iš tikrųjų tas laiškas yra prieš penkis metus ar dar seniau pasirodžiusi klastotė, taip pat seniai demaskuota (žr.http://www.themodernword.com/gabo/gabo_news.html#Anchor-49575) O Ša pateikia jį be jokiu komentarų. Dar juokingiau , kad ant grėblio lipama antrą kartą -- prieš kelis metų šitą tekstą buvo išspausdinusios 7 meno dienos. Tačiau Meno dienos paskui,regis išspausdino ir paneigimą. Taigi išvada - ŠA redakcija nei gaudosi, kas vyksta pasaulyje, nei kolegų laikraščių skaito.

51984. ežeras - 519772006-02-08 13:20
ir nieko jiems neprikisi - jie labai uzsieme. uzsieme, pvz., limonovo genijaus propaganda.

51986. kolega2006-02-08 13:28
autorius reikia lupti, o ne redakcijas. Autoriai, parazitai, siuntinėja tuos pačius tekstus į įvairias redakcijas. Reikia atskiro seklio morkos etato jiems kontroliuoti. O kur dar faktinės klaidos, nusipezėjimai, kompiuterinio raštingumo stygius?..

51990. nerka-kolegai2006-02-08 14:47
ar ne redakcijos pareigos ir būti tokiu sekliu morka? Priešingu atveju redakcijos nereiktu, užtektu 1 maketuotojo ir 1 spaustuves darbininko.

52034. kolega-nerkai2006-02-09 15:11
ar žinai, kiek SRTRF remia leidinių, regioninių leidinių kultūros priedų? Nupuši, o nė pusės neperskaitysi! Apskritai - pasakysiu eretišką mintį - tokių leidinių Lietuvėlei per daug. Susiskaidę visi į cechus (pagal meno žanrus, regionus, įsitikinimus...), o skaitytojų kiek? - bus gal koks 10 000 visoj šalelėj...

52078. PASKUTINIS GYVAS INTELIGENTAS2006-02-10 14:34
KA JUS CIA POSTRINGAUJATE? AR ZINOTE, KODEL LIETUVIAI YRA LABIAUSIAI NYKSTANTI TAUTA EUROPOJE? OGI TODEL, KAD JUS VISI ESATE DEBILAI IR VAGYS...

52099. kai taves ner salia ir saule nebesildo :-) 2006-02-10 16:28
niu straipsnis labai man patinka.. labai idomu.. galetu buti ir daugiau tokiu.. kadangi man patinka va tokie straipsnelia trumpi tai as ji ir vertinu labai patiko... siap tai labai fainas straipsnis.. linkeciau ir visiems kitiems pabandyti ir parasyti tokiu straipsneliu.. nes as juos tikrai ivertinciau10.. nors ir nesu mokytoja bet labai noreciau ja tapt...

Rodoma versija 31 iš 32 
0:15:28 Jan 17, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba