ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2006-02-04 nr. 783

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

TURINYS (97) • MATHIAS JUNG. Liguistas potraukis ir troškimasLAIMANTAS JONUŠYS. Ar aušta tamsi aušra (40) • Su Lietuvos fotomenininkų sąjungos 2005 metų metraščio "Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien" viena sudarytojų, fotografijos istorike MARGARITA MATULYTE kalbasi Ričardas Šileika. Telieka vienintelis kriterijus – "man patinka"AGNĖ JUŠKAITĖ. Vietnamas (6) • SIGITAS GEDA. Ruduo – tai demonų lesyklėlėsEGLĖ MIKALAJŪNAITĖ. Vilniaus kičas: Pilies gatvės turgelis ir Katedros aikštės karuselės (160) • SARA POISSON. EilėsCASTOR&POLLUX. Verba de verbisRYTIS RADAVIČIUS. Kritikos apologijaGINTARAS BERESNEVIČIUS. Kvailybė postmoderniai taip pat kvailybėJUSTINAS KUBILIUS. Išdeginti tylos laukaiVYTENIS ALMONAITIS ir JUNONA ALMONAITIENĖ. Paakmeniai (2) • ONA DUNDINAITIENĖ. Išrinktieji, arba Kodėl nesu išrinktosios kultūros dalisBORIS AKUNIN. Tėvynės gelbėtojasJURGIS JANAVIČIUS. Umfo nuotykiaiLAIŠKAI (69) •

Vilniaus kičas: Pilies gatvės turgelis ir Katedros aikštės karuselės

EGLĖ MIKALAJŪNAITĖ

[skaityti komentarus]

iliustracija
Pilies gatvės paveikslų turgus. Vytauto Balčyčio nuotrauka

"Tikrasis" per žmonijos istoriją sukurtas menas, menotyrininkams įdėjus daug triūso ir pastangų, yra gan neblogai "išmėsinėtas" ir suklasifikuotas. Todėl kalbėti apie dailės kūrinį ne taip ir sunku: žinoma, jutimų receptoriai ir smegenys turi veikti, tačiau jau egzistuojantys stalčiukai ir krūvelės procesą smarkiai palengvina.

Apie kičą kalbėti sudėtingiau. Šis reiškinys taip pat yra sulaukęs mokslo žmonių dėmesio, tačiau, palyginti su, pavyzdžiui, šio termino bendraamže fotografija, kičui skirtų tyrinėjimų skaičius yra apgailėtinai menkas. Be to, juose aiškinamasi, kas yra kičas, kodėl jis atsirado, kam jis reikalingas, išvardijami tipiški kičo pavyzdžiai, tačiau, kitaip nei dailės istorijoje, kičo nebandoma skirstyti į "stilius" ar "kryptis".

Būtų galima spėti, jog kičas šitaip neklasifikuojamas todėl, kad jis (tai sutartinai teigia visi tyrinėtojai) yra ne menas, o greičiau socialinis reiškinys, tad menui skirtos kategorijos jam negali būti taikomos. Matyt, iš dalies tai tiesa. Vis dėlto, žvelgiant empiriškai, kičas yra labai įvairus, nevienalytis reiškinys (nors tai galbūt lemia kitokios nei "tikrojo" meno atveju priežastys). Kartais kičo apraiškos skiriasi taip radikaliai, kad net priverčia susimąstyti apie tai ilgesnį laiką.

Mane susimąstyti paskatino du stambūs ir akivaizdžiai su kiču susiję Vilniaus fenomenai:

1) Pilies gatvės paveikslų turgus;

2) periodiškai prieš Kalėdas Katedros aikštėje apsireiškiančios karuselės.

Šių dviejų kičo telkinių "menas" akivaizdžiai skiriasi vizualia išraiška. Geriau pamąsčius – ir gilumine prasme (nors kalbant apie kičą tai skamba keistai). Tad aptarsiu jų skirtumus ir vaidmenį Vilniaus gyvenime.

Visų pirma, turint omenyje, kad kičas – tai "menas apsimetėlis" (pasak Matei Calinescu, kičas yra "imitacija, klastotė, falsifikacija, apgaulė ir saviapgaulė"), reikėtų pasiaiškinti, kokiu menu apsimetinėja Pilies gatvės paveikslai, o kokiu – karuselių padailinimai.

Pilies gatvėje pardavinėjamas kičas simuliuoja tapybą, kuri kadaise buvo laikoma užimančia aukščiausią vietą vaizduojamųjų menų hierarchijoje. Karuselėse kičas skleidžiasi, drįstu teigti, kaip freska ir architektūrinis dekoras. Lyginant tarpusavy freska ir molbertinė tapyba stovi maždaug ant to paties hierarchinio laiptelio, tačiau architektūrinis dekoras – neabejotinai kur kas žemesnio rango menas.

Turgelio paveikslai, bent jau pardavinėjami vienu metu, yra skirtingi. Tiesa, kartais akivaizdžiausias skirtumas – katinų skaičius ar paveikslo dydis; tačiau ir šioks toks autorinis originalumas garantuotas. Kitaip tariant, turgelis didžiuojasi autoriniais darbais. Karuselėse neslepiama serijinė gamyba – akį džiugina daug vienodų džinų ir aladinų.

Pilies gatvės paveikslai nutapyti aliejumi, o tai – mažiausiai šešių šimtmečių senumo tradicija. Karuselių dekoras – plastmasinis, "freskos" tapytos pigiais sintetiniais dažais.

Pilies gatvės turgelyje galima rasti įvairiausių gerbtinų "meno krypčių". Be vyraujančių "realizmo" ir "romantizmo", čia esama "ekspresionizmo", "abstrakčiosios dailės", "barokinių natiurmortų" ir net "tarpukario neoklasicizmo". Karuselių mene geriausiu atveju teįžvelgiama vienos vulgaresnių meno krypčių – siurrealizmo – įtaka. Svarbiausią vietą čia užima ryškiaspalvis autentiškas natūralizmas (mažai ką bendro turintis ir su senaisiais realizmais, ir netgi su hiperrealizmu) ir Disney style.

Tad matome, kad Pilies gatvės kičas yra kur kas pretenzingesnis už Katedros aikštės brolį. Tai dar labiau pabrėžia faktas, kad turgelyje "menas" yra savitikslis – čia jis yra parduodamas. Karuselės klientams siūlo sukimąsi ratu, o "dailė" čia – tik pagalbinis veiksnys.

Vadinasi, prisiminę mokslo žmonių teiginius, kad kičas – tai "menas apsimetėlis", galime sakyti: turgelio kičas, būdamas pretenzingesnis, kartu yra ir didesnis apsimetėlis, o karuselių kičas – nuoširdesnis.

Kitas svarbus aspektas yra pozicija, kurią abu reiškiniai užima savo kontekste.

Pirmasis kičo telkinys – Pilies gatvės turgelis – akių nedrasko. Čia tarp prekystalių su pirštinėmis ir gintariniais karoliais (nors prie pat – kuklus sakralinis objektas) jis ypač neišsiskiria. Karuselės daug įžūlesnės. Įsitaisiusios Katedros aikštėje per pačias Kalėdas jos šiurkščiai išsišoka savo ryškiomis spalvomis ir nekalėdiniais personažais.

Paveikslų turgus – "stabilus" reiškinys. Jis, gyvuodamas buvusio Žuvies turgaus vietoje pakankamai ilgą laiką, yra tapęs beveik neatskiriama Pilies gatvės dalimi. Karuselės, atvirkščiai, neturi nuolatinės vietos. Kalėdinės nuotaikos persmelkta Katedros aikštė yra tik viena jų klajonių stotelių. Vadinasi, turgelis – sėsliosios kultūros atstovas. Karuselės – klajokliškosios. Sėslumas susijęs su konservatyvumu, nepaslankumu. Klajokliškumas – su perėjūnais, užkariautojais, laisve ir nepatikimumu.

Taigi išvados tokios: Pilies gatvės turgelio kičas – pretenzingas, (todėl?) smarkiai apsimelavęs, bet neišsiskiriantis iš aplinkos, negyvybingas. Karuselių menas – atvirai rodantis savo pigumą, įžūliai tarp ne sau lygių įsiterpęs perėjūnas. Kitaip tariant, Pilies gatvės turgelis – pretenduojantis į solidumą, bet tyliai nešvarų "biznelį" varantis parazitas. Karuselės – besidemonstruojanti ryškiaspalvė kekšė.

Išsiaiškinus abiejų aptariamųjų statusą kontekste, siūlau pažiūrėti į juos dar vienu aspektu: pažvelgti į abu kaip į meną. Juk kičas gali virsti menu – tai puikiai pademonstravo Andy Warholas, Pierre et Gilles, Jeffas Koonsas ir kt. Kičą, kaip ir bet kurį kitą reiškinį, geresniu ar prastesniu menu atseit įmanoma paversti net neprisilietus prie paties objekto – pakanka jam sumanyti koncepciją. Štai (čia tas "kitas reiškinys") visi garbina koncepcijos kūrėją Marcelį Duchamp’ą, ir niekam nerūpi pisuarą sukūrusio dizainerio nuopelnai. Tačiau aš drįstu teigti, kad pasirinktas objektas nėra jau toks bereikšmis, t. y. kad vieni objektai turi daugiau galimybių tapti geru menu, kiti – mažiau.

Taigi klausiu: kuris kičo telkinys iš dviejų aptartųjų turi daugiau galimybių tapti šiokiu tokiu meno kūriniu?

Ir atsakau: karuselės.

Pilies gatvės turgelyje galbūt pavyktų išspausti tam tikro komiškumo lyginant pagal vieną šabloną nutapytus "skirtingus" paveikslus ar atidžiau vienu ar kitu atžvilgiu panagrinėjus kelis konkrečius darbus. Vis dėlto didesnio įdomumo čia sunku rasti. Galbūt tai lemia aplinkybė, kad turgelio "menas" yra tyliai nešvarų "biznelį" varantis ir bijantis išsišokti parazitas.

Karuselės su savo ryškiaspalviu pigios kekšės įžūlumu pasiekia kur kas daugiau.

"Intervencija – tai vienas konceptualaus meno raiškos būdų. Tekstas, vaizdas ar daiktas yra įtraukiami į netikėtą kontekstą ir šitaip pabrėžiamas pats kontekstas", – sako Tony Godfrey. Pažvelgus į Katedros aikštėje nutūpusias karuseles aiškiai regima nuostabi intervencija: nuo karuselių matome atstatomus Valdovų rūmus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino paminklą, Arkikatedrą baziliką ir Kalėdų eglutę.

Aptarsiu šį kontekstą detaliau.

Valdovų rūmai: 1) senovės Lietuvos didybės simbolis; 2) pasak Arūno Sverdiolo – grynas simuliakras.

Gedimino paminklas: 1) monumentas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovui ir sostinės Vilniaus įkūrėjui; 2) vilniečių profaniškų pokalbių tema – svarstomos kunigaikščio sąsajos su kentaurais ir lunatikais, aptarinėjamas akmeninio postamento radiacinis aktyvumas.

Arkikatedra bazilika: 1) pagrindinė vyraujančios Lietuvos konfesijos, t. y. katalikų, šventovė; 2) daug kam abejonių keliančių stogo skulptūrų laikytoja.

Eglutė (bene mažiausiai kontroversiškas objektas): 1) Kalėdų simbolis; 2) priežastis surengti popmuzikos koncertą.

Prisiminus, kokiu metu karuselės pasirodo, galima pridurti:

Adventas: 1) susikaupimo ir rimties metas; 2) kalėdinių nuolaidų laikotarpis.

(Šv.) Kalėdos: 1) Jėzaus Kristaus, pasak krikščionių – Dievo, gimimo šventė; 2) dovanų dovanojimo ir, svarbiausia, gavimo metas.

Taigi visi išvardyti objektai ir "laikai" yra dvilypiai. Viena vertus, reprezentuoja garbingus įvykius, idėjas ir nuostatas. Kita vertus, yra daugiau ar mažiau "susitepę" profaniškumu.

Karuselės įsiveržia į šį "kilnųjį" kontekstą visu pajėgumu: visiškai nesislėpdamos demonstruoja ryškias spalvas ir plastmasę, paviršutiniškumą ir atžarumą. Ir būtent tokiu savo atvirumu labai akivaizdžiai (ir žaviai) patraukia per dantį "Kalėdų ramybę ir susikaupimą" bei "valstybės garbę ir didybę". Būtent jos iškelia aikštėn minėtą "kilnių" objektų ir "laikų" dvilypumą. Iš jų ir "kilniųjų veikėjų" susidaro naujas kūrinys. Todėl nesutinku su tais, kurie sako: "Tokioje vietoje ir tokiu laiku statomos karuselės – siaubinga!" Aš apgailestauju, kad karuselininkai prieš pat Kalėdas išjungė savo linksmąją (kičinę) muziką.

Ir pabaigoje. Pirma, gali pasirodyti, kad šią sėkmingą intervenciją sukuria būtent pramogas reprezentuojančios karuselės, o ne jų dekoras. Drįstu tuo abejoti. Karuselės pačios savaime toli gražu nepadarytų tiek gero. Atsiminkime, kaip atrodo jų šimtametės sesės Paryžiuje prie Eifelio bokšto. Panašus subtilus variantas Vilniuje niekaip nepagamintų tokio žavesio. Antra, teigiama, kad karuselių menas skirtas vaikiškam skoniui, kuris, pasak žinovų, negali būti vertinamas kaip kičinis. Tačiau ir šis prieštaravimas atkrenta, nes pagrindinį karuselių (kas nežino!) kontingentą sudaro tikrai ne vaikai.

Taigi apibendrindama norėčiau sugrįžti prie abiejų kičo variantų.

Šis Katedros aikštės ir Pilies gatvės turgelio palyginimas rodo, koks radikaliai skirtingas gali būti kičas – skirtingas ne tik savo paviršinėmis savybėmis, bet ir "giluminiais klodais", nors tie klodai pačių autorių ir nebūtų suvokti. Tačiau net ir apie "tikrąjį" meną Solas LeWittas pasakė: "Menininkas nebūtinai turi suprasti savo paties meną".

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


51848. miestiete2006-02-06 15:18
jeigu sekti nuoroda kad kicas yra menas kuris apsimeta tai pavadinimui geresni pavyzdziai butu valdovu rumai ir juskaus galerija. pilies gatves paveikslai neapsimeta ir iki kico gerokai netraukia. kicas yra daug idomesnis dalykas. o cia tik svaveiklininku ir savamoksliu paveikslai. tikiu, kad daugelio labai megstami. kabinami namuose. juk lietuviams budingas ypatingas skonis: cigonisko, kaimisko, rusisko misinys. su klajokliskais atributas - kilimiais ant sienu. jeigu namu seimininkas humanitaras su aukstuoju issilavinimu - brozniniai kunigaiksciu medaliai ant sienu, tautiskos juostos, "dailes" kombinato užasnos vazikes ir vazos. taigi peizazas is pilies gatves isikomponuoja kaip cia buves. nors kartais pasiseka aptikti aukso gruda turgaus makalyneje. kokio tikro primityvisto darbeli. seniai seniai kai dar eidavau i kaziuka esu maciusi du: "baltasis badas sernams" ir "baltasis badas briedziams". sito pastarojo paveikslelio iki siol negaliu uzmirsti. gaila kad nenusipirkau. betgi visuomet pritruksti tu paciu. tugriku. briedziai buvo iskise dantis. labai labai alkani.

51849. m2006-02-06 15:24
o karusele juk skirta suptis o ne ziureti perdaug? jegiu dar apsivemi, vadinasi labai smagiai supaisi. gera karusele.

51850. CyberAnthony: electric sheep dreams of android this time2006-02-06 15:25
Neseniai analizavome vieno susidvejinusio, ampersandu sukabinto subjekto pretenzijas į Vox Populi titulą. Ką gi, gerbiamieji, su liūdesiu turiu pranešti: virusas plinta. Diagnozuodamas endemiją rizikuoju būti palaikytas neišprususiu plebėjumi, arba mizantropija persisunkusiu snobu (tuo neseniai apkaltintas kolega varna [drįstu teigti, kaltintas pelnytai, nes kaip ir kiekvienas vardą turintis komentatorius/kritikas, jis bijo pasakyti "bravo, bis!", idant pats nebūtų nušvilptas nuo scenos...]). Bet ponai! E. Mikalajūnaitės bandymas tempti vieną prie kito skirtingus dalykus, grūsti juos į visiems žinomą, bet niekam nepatogų Prokrusto patalą ir stebėtis, kodėl neįvyksta mažytis stebuklas - tai, atleiskite, neįmanoma net pačiam nykiausiam nykiųjų šatėnų skaitytojui. Ar Pilies turgus pretenduoja į kičą? O karuselės - ar pasiskelbia menu? Kokia sakralybė tuo pat metu netraktuojama profaniškai? Siurrealizmu "galima" pavadinti ką nori, kaip ir iš eglutės nesunku išspausti šį tą daugiau, nei vien kalėdinę nuotaiką, mis Egle... Tad iš ko minkoma ši skysta tešla su lengvu pavardžių ir srovių padažu? Iš ko lipdomas šis novatoriškumo obeliskas, jei ne iš trivia (tokia medžiaga - CA past.)? Vis dėlto įdomu, kaip Mikalajūnaitė pasirenka savo aukas. Ar ji vaikšto po Vilnių (lengvai apgirtusi), ar (po solidžios barbituratų injekcijos) atsipalaidavusi taria: let it flow. Gal ji pati yra Mūza? O jos hiperstimuliuotos vaizduotės pagimdytos asociacijos (kurių tekmės ji savarankiškai negali sustabdyti (kaip ir A. Warhol`as - studijoje ant skardų betykštančio šlapimo), savaime registruojasi šatėnuose kaip "gražios", "įdomios", "nesumeluotos"? Tai jau taip. Meluoti šiuo atveju būtų kur kas mažesnė nuodėmė...Kaip bebūtų, Mikalajūnaitė man tinka. Iš jos pačios galima daryti meną-kičą-...as you wish, šia negatyvia prasme ji vis dar lieka, atleiskite, autore, o aš - kukliu savo kalvės meistru. O gal visa tai - tik "džiaga džiaga" (- pasąmoninės autorių traumos)? - Patekę į kibererdvės sadomazochistinę stichiją, kur jų liguisti kūneliai glamonėjami ir plėšomi apofatinių dievų, vargšai nustoja gebėjimo stiebtis aukštyn, tik gargaliuoja sodinami ant kuolo arba šimtąjįsyk prievartaujami gėdisi savo ekstazės. Jie bijo likti, bet ir pasitraukti negali. Tai Prometėjo lygio žaidimas su degtukais - ne vaikams, bet ir ne seniams. Na, Athenienses, show me whatcha got, meno duokit - kičo nebereikia.

51858. IVS2006-02-06 19:50
Straipsnis yra kuo gryniausias kičas - nei išjaustas, nei išmąstytas.

51859. m2006-02-06 20:01
ir nelogiskas.

51860. IVS2006-02-06 20:09
ir paviršutiniškas, ane ponicka? Ar jau praėjo mirtina migrena?

51866. s2006-02-06 21:02
kas kaip moka tas taip šoka

51870. m - ivs2006-02-06 22:53
aciu, bb. biski susišriūbavau ir praejo. pasirodo buvo ne mirtina.

51874. m - ivs2006-02-06 23:12
ar dziaugiates kad nemirtina?

51877. edva>miestietei2006-02-06 23:36
Nuo migrenos priepuolių vartokit sumatriptaną. Brangu, bet efektyvu ir gana ilgalaikiškai atitolina priepuolius.Sumatriptanų grupė.

51879. ponickos tarnaite2006-02-06 23:58
jezusmarija kaip dziaugiuosi buvau misias uzpirkus norejau mozarto bet kunigelis sake yra tik bacho tai paemiau bacho dar sutikau pona edva sako imkit ponickai sumatriptanu ale as neemiau juk marcipanai skaniau

51880. miestiete - edvai2006-02-07 00:00
aciu. jus kaip visuomet rimtas ir geras. migrena - juokais. net nezinau kaip atskirti migrena nuo paprasto galvos skausmo. jei visai rimtai tai pastaraja savaite rijau ibumaxa. manau kad galva susijusi su skrandziu. mano sveciai atsinese dirbtini varskes tortuka. manau kad suveike. o kaip jus laikotes?

51881. ponicka2006-02-07 00:02
ir vel sita velnio tarnaite kur buvus kur nebuvus.

51885. ponickos tarnaite2006-02-07 00:11
ar dziaugiates kad kur buvus kur nebuvus

51886. ponicka2006-02-07 00:12
dziaugiames dziaugiames, ir, anot slogucio, sokam kaip mokam.

51887. edva>miestietei2006-02-07 00:19
Ačiū, apysveikis, tik labai daug skirtingų darbų plakasi, malasi pervien; neįmanu visų įveikti, tai šiokia tokia neurozė ir nemiga. Laimei, sporto salėje užmirštu rūpesčius ir darbus.Beje, gal nuo įvairaus ir plataus spektro galvos skausmo geriau gerti saridoną. Skrandis neabejotinai įtakoja galvos "švarumą - nešvarumą". Tortukas turbūt ne pirmos jaunystės buvo, atsiprašant...Einu padirbėti.Ramaus miego!

51888. ponickos tarnaite2006-02-07 00:23
isejo uzkabinau kabliuka

51891. zeta2006-02-07 00:55
Ponickos, nu jau tik nereikia taip jautriai reaguoti. Negi nematot, kad Egle zaidzia, visaip sukiojasi ir merkia aki. Nemanau, kad sitas straipsnis pretenduoja buti skaitomas kaip rimta akademine studija ar bus teikiamas Marcel Duchamp vardo premijai. Todel sveikinu uz originalia ideja.

51892. ponickos tarnaite2006-02-07 01:02
ne ir viskas nepriimsim zaisti jeigu ji mano kad miestes briedziai iskistais dantimis yra pretenzingas, (todėl?) smarkiai apsimelavęs, bet neišsiskiriantis iš aplinkos, negyvybingas kicas briedziai tikrai buvo labai labai alkani tam turgely

51893. zeta2006-02-07 01:21
Varge, net jei uzsitrauksiu rustybes debesi sau ant galvos, busiu linkus pritarti alkanu briedziu eliminavimui is meno (ne minu, meno!) lauko.

51894. ponickos tarnaite2006-02-07 03:05
ponia zeta surelio norite imikit nesimandrazykit ponicka i varske dabar ziureti negali

51897. tarnaite2006-02-07 06:07
surelis kur trecia savaite kaisioji viesiem uostyt turetu zeurei smirdet paciai

51899. ponicka2006-02-07 09:50
tarnaite, tau mirkt ir kumst. negi nematai kad ponia zeta nieko nesupranta apie mena. jai padavai visokias tepliones. pasilipk ant taburetes, ikalk vinuka ir pakabink briedzius.

51900. miestiete - edvai2006-02-07 09:52
tortukas atrode visai dar geras. tiesa, kietokas bet net nepazaliaves. ka jus veikiate sporto saleje? gal zaidziate krepsini?

51901. tarnaite2006-02-07 10:02
is kvapo istenetas tortukas atrode visai dar gerai. tiesa, kietokas bet net nepazaliaves

51902. edva>miestietei2006-02-07 10:37
Krepšinis- nacionalinė religija. Ir stalo tenisą, ir salės futbolą. Ant turniko pakabau - stuburą patempiu.Naudinga procedūra, ir radikulitininkams rekomenduojama(nedidelėmis porcijomomis).Manau, skulptoriams ir monumentalistams sporto treniruotės - mirtinai privalomos.Kičininkams - nežinau,ar reikalingos?

51904. miestiete - edvai2006-02-07 11:03
kicininkams - ypac. nuo kico labai isiskausta nugara. bet kuo gi skulptoriai ir monumentalistai ypatingi? anksciau darydavau manksta kol prisijungdavau prie serverio. dabar sv.telekomas dave greita interneta. tai net ranku nespeju pakelti.

51905. ponicka - 519012006-02-07 11:04
mano tarnaites, mano jauneles, laibas balselis kaip volugeles. cia ne mano tarnaite.

51907. tarnaite2006-02-07 11:13
tos tavo volunges balselis kaip ir tamstos bezdejimas. graziai viena kitai priperdziat. puikus dujetas

51908. edva>miestietei2006-02-07 11:19
Mėgėjiškai samprotauju. Apie skulptorius ir monumentalistus.Vienas bičiulis skulptorius; kai pamatau akmens mases, įrankius, kūjus, grąžtus, veido nematyti -vieni akiniai ir marška ant galvos -, oho, koks krūvis, pagalvoji. O gal sunkiausia pedantams grafikams? Neišmanau, neišmanau...Akivaizdi vienintelė tiesa: sveikata yra artimiausia gyvybės sesuo sesulė.

51909. kaimietė edvai2006-02-07 11:26
Iš šono žiūrint, atrodo, kad, sekant tavo pavyzdžiu, (krepšinis, tenisas, kyburiavimas etc.), tapsi geru žinovu, kokie vaistai nuo ko tinka. Manęs kartą paprašė nupirkti vaistų nuo galvos skausmo, tai klausiu, kokių. O anas savo ruožtu: o kokius pati vartoji? Tai, sakau, kad nevartoju. Anas padarė išvadą, kad aš esu kantri ir kenčiu. O iš tikrųjų tai aš krepšinio nei žiūriu, nei žaidžiu. Nenustebčiau, jei kas padarytų išvadą, kad aš nelietuvė:D Beje, edva, iš kur tu toks vaistų žinovas?

51911. ponicka2006-02-07 11:30
netikrai tarnaitei prastai su virskinimu. visos mintys apie tai.

51914. edva>kaimietei2006-02-07 12:03
Manai, man galvos neskauda?Štai iš kur žinojimas:iš rūpinimosi savimi ir šeiminykščiais.Senelė turėjo ryškią ir stiprią migreną,a.a.mano Motina buvo artipilnė įvairiausių -tikrų ir įsikalbėtų -ligų.Paveldas, paveldas...juo reikia rūpintis ir puoselėti.Beje,sportas ir vaistai tiesiogiai niekuo nesusiję(nebent traumos)žinojimo erdvėje.Prof.sportininkai turi prie savęs labai rimtus gydytojus.Kone medikų laboratorijas.

51916. kaimietė2006-02-07 12:10
dabar galima padaryti išvadą, kad aš nesirūpinu nei savimi, nei šeiminykščiais...;)

51917. kaimietė2006-02-07 12:12
ir dar galima padaryti išvadą, kad rimčiausi ligoniai - sportininkai...

51918. edva>kaimietei2006-02-07 12:15
Atsiprašau, tokių išvadų nei prielaidų apie Tamstą nedariau ir nedarysiu. Spėju,jog neblogai(puikiai?)išmanot liadies mediciną :tai puikus ir labai išmintingas kelias.

51919. toto2006-02-07 12:16
... ir sirgaliai :).

51921. edva>kaimietei2006-02-07 12:20
...ir netgi numiršta futbolo aikštėse ar ant poilsio suolelių(a.a.Stumbrys).O kiek eilinių piliečių nusibaigia aludėse ar trazvilkose...miegamuosiuose, savo lovose.

51922. miestiete2006-02-07 12:29
pazistu zmoniu kuriems krepsinio aiksteleje itaise fanara arba ismuse dantis. ir nieks nezino recepto kaip nenumirti.

51926. ežeras2006-02-07 12:34
"...savo lovose."- :) o kiek dar svetimose?

51927. kaimietė edvai2006-02-07 12:45
Ne, katinėli mieliausias, neišmanau aš liaudies medicinos. Kažkada domėjausi, bet kai reikalo rimto nebūdavo, tai pasidarė gaila ne tiek po metų kitų išmetamų vaistažolių, kiek sugaišto laiko. Apsiriboju čiobreliais, liepžiedžiais ir didžiąja dilgėle. Pastarosios dedu saujomis į visus patiekalus. Neabejoju, kad žinai, kodėl :)

51930. m - edvai2006-02-07 13:29
girdite? "katineli mieliausias". ne taip jau blogai.

51932. edva>m2006-02-07 14:05
O! fanarai ir lūžusios nosies pertvaros,išmušti dantys(ypač ledo ritulio aikštelėse)- prestižo ir kokybės ženklas.O ypač - randai(pirmiausiai-veide),vyriškumo simboliai,ką ten šiuolaikinės niekingos tatuiruotės...

51933. edva>kaimietei2006-02-07 14:13
Ačiū už "katineli mieliausias"...Jis - irgi iš liaudies medicinos?!Mane - gydo.

51934. m2006-02-07 15:19
cia jau is moteriskos medicinos. pacios veiksmingiausios.

51938. kaimietė2006-02-07 15:38
Su žodžiais kaip su vaistais ar ginklais reikia elgtis protingai. Sakyčiau, kad net žinojimas dažnai nepadeda. Reikia jausmo, talento. Kas tinka vienam, visiškai neveiksminga kitam. Labai svarbu proporcijos, vartojimo dažnis, o tiksliau – momentas, kiekiai, variacijos, plastiškumas, kūrybiškumas, pastebėjimas menkiausių pokyčių, spalvinių niuansų kryptelėjimų, tobulas girdėjimas, aštrus matymas, atitinkamas reagavimas – tada įmanomas situacijos stebuklas, kad net ir sausakimšas autobusas pradės šokti ir dainuoti taip, kad keleiviai mylėsis nugaromis, glėbesčiuosis batais, meilingai tapšnosis lietsargiais rankinėmis ir nenorės lipti lauk. Oi, įsisvajojau aš čia apie autobusus. Reikia džiaugtis, kad savo geldą daugiau ar mažiau aplamdytą išvairuoji jei ne debesų tai nors balos paviršiumi…

51940. kaimietė2006-02-07 15:56
Oi, norėjau parašyti viasai ką kitą, bet kartais jau kyla įtarimas, kad ne aš žodžius rašau, o jie rašo(si) manimi. Tai dar pridėsiu nuo savęs: labai malonu, kad gydo :)

51942. ne egle2006-02-07 17:19
tiesiog naujienu naujienos

51943. edva>kaimietei2006-02-07 17:22
Taip taip, kai žodžiai rašo Tavimi(manimi), šitai ir pavadinkime įkvėpimu.Tamstos komentaras 51938 toks ir yra, tarsi miniatiūrinis jausmų ir jutimų regtaimas.Gydantis.

51951. ponickos tarnaite2006-02-07 20:20
nu jau tikrai ponicka svieto pabaiga tai vadinasi ponas edva kabos ant turniko o as padori moteriske turiu lipti ant taburetes ir kalti cvekus man tai kas as rinktines nare bet pasakysiu ponicka man kicas sporte nepatinka jei jau sportuoja zmogus tai tik uz auksa o jei koki cveka i siena ikalti tai tik plest ant atsarginiu suolelio ir jau mirsta o dar toji kaimiete su savo ciobreliais kad prisoks kad prades myluoti as tai toki be jokiu laboratoriju pagydyciau su dilgelem per subine su tase per galva dar su lietsargiu meiliai patapsnociau ir kaip mat visas jo paveldas isdulketu

51953. Nebas2006-02-07 21:08
Nu nepykit vilniškiai, turit prisipažinti, turit ir jūs gabaliuką Palangos Basanvičiaus g. Ties, tuos prekijus nuo Ronžės tilto akmenų reiktų nuvaryt be gailesčio, kaip savo laiku iš bažnyčių.

51955. ponicka2006-02-07 21:55
"katineliui mieliausiam" ziauriai nepasiseke. bus pagydytas drastiskom priemonem. o jau buvo uzgroje mandolinos ir pakvipe jazminu ziedais.

51956. ponicka - nebui2006-02-07 21:57
kai nugriove pienine-sosikine prie birutes gatves tiltelio as palangoj galima sakyti nieko nebeturiu.

51958. ponickos tarnaite2006-02-07 22:13
as tai ponicka budavo talkuckej prie moteru pliazo pora rubliu pasidarydavau pardavinedama niveja o dabar nebezinau ar yra kas ten doro toj plangoj turbut cicinas kur pazvelgsi

51961. ponicka2006-02-07 22:29
dar nebas varo nuo ronzes tilto akmenu prekijus ir atgal sodina hipius.

51968. varna (feminizmas nugalės)2006-02-07 23:31
Įdomu, straipsnis (GALIMKA JĮ TAIP PAVADINTI?) turėtų sulelti akibrokštą. Deja,jis nesukelianieko, net ir erekcijos. Šiaip, skystas myžaliukas, (t.y. šlapimas). Keista, kad kičas ir jo apraiškos vis dar gali dominti intelektualais apsimentančių pusgalvių smegenėles. Beje, tai galbūt ir yra tikroji jų paskirtis: knebinėtis po kirminų gluodžiamus kaulus? Norėtusi, retsykiais, kad žmonės, kurie vis dar vadina save gyvais, užsiiminėtų gyvais reikalais. Deja, nekrofilija nūnai tampa mados šauksmu ir pašaukimu. Iš kitos pusės, ar galime būti atsakingi už totalų klaidžiojimą sielos paslėpsniuose? Vargu bau. Atsiriboti? Ak. Ne. Visda prisimenu posakį : "įkrėsti proto". Tai kas tas "kretėjas"? Apmaudu, bet manau jog MIKALJŪNAITĖ per mažai skiria dėmesio dulkinimuisi, ir iš to gimsta šis neraconalūs, kvaili ir beiltiški stripsniapailaikiai.?

51976. Nebas2006-02-08 11:33
O ką hipiai (na exhipiai) negali turėti jausmų? Kodėl prekijai mūsų galima sakyti raudų sieną ar tą musulmonų stulpą okupavo? Beto tie akmenys sako turi gydomūjų savybių- pakankamai ilgai pasėdėjus ryte ant dar šaltų, iš po šaunios nakties mažiau galva skaudėdavo, beto mažesnė tikimybė turėt bvesargės meilės pasekmių.

51988. korna iš kito turgelio2006-02-08 13:56
Kokie dar hipiai - teisybė visada nugali.

Renku ir kraunu ką palikus visuose savo gyvenimuose, renku ir kraunu. Į tą kuprą. Baisiausia, jei paliksiu ko nesupratus. Neveltui sako, grožis yra paprastume.

51989. ponicka nebui2006-02-08 14:34
mano tarnaite labai gerai gydo. ir nereiks anksti keltis. tik uzeikite pro tarnaiciu laiptine, taip uzvaziuos kad jokiu pasekmiu.

51991. zeta>varnai2006-02-08 15:01
Kai pamaciau pasekme (komentara 51968), susidomejus kaip kokia vejarode atsigreziau i priezastis. Kai ka primine sitas vaizdelis: ejo Egle gatve svilpiniuodama, staiga is uz kampo issuko varna, prisigretino ir paprase degtuku. Neturiu, sako Egle, gniauzdama rankinuka. Ach neturi, susinervavo varna, tu tokia ir anokia, ir kad puls tasyt, parmuse ant zemes suplese kojines, bande traukt rankinuka, Egle neduot, nu vienu zodziu pasidare baisi sumaistis. Nors ir nedaug peses, varna visas patenkintas pasitrauke, manydamas, kad ikrete proto - ner cia ko gatvem slankiot, kvailu straipsniu rasinet, ypac kai neturi degtuku.
Tik stebint sita uzpuolima is sono - visai nejuokinga. Erzina abordazo stilius ir apgailetina infamous Anthony technika. Jei straipsnis neracionalus, tai kritiniai argumentai (kuriu is viso nera) - dar labiau vejo perpuciami. Neapsimetu, kad nesuprantu, apie ka kalba eina. Tiesiog dabar labai tiesiai atsistoju Egles pusen - idomi ideja, linksmi palyginimai, nedidele apimtis, be jokiu ten giliu pajautu ar sutirstinto padeties tragizmo demonstravimo. Pamate - konstatavo fakta, pazongliravo paveikslais ir karuseliu arkliukais, tuo asmeniskai neizeide nei taves, nei kitu skaitanciu. Nematau jokio rysio tarp straipsnio ir dulkinimosi ar kitu fiziologiniu procesu. Tik isgirdau isteriska gaidele. Ir likau neitikinta.

51992. korna (poničkos ir zetos pagydyta)2006-02-08 15:44
Mano 51988 buvo ne Autorei ir ne Nebui.

51993. ponickos tarnaite2006-02-08 15:47
nepmirskit mozarto mozartas subalamutytu tuos turgelininkus kaip skardinis bugnelis hitlerininkus

51994. IVS2006-02-08 16:00
Jeigu toks straipnelis būtų ... na, nenoriu rašyti "Lietuvos pionieriuje", o kokie dabar yra nežinau, tai būtų visai sau nieko, juk kažkada būna pirmas kartas, kai susiduri su žodžiu "kičas". Na, kai tau būna kokie 9 ar 11, bet iš "Šiaurės Atėnų" vis dar tikiuosi daugiau. Ne, nu rimtai. Čia kažkos rašinėlis - anei informacijos, anei pajautos - drungnas vandenelis. Varna parašė tą patį, tik ekspresyviau, o toks ekspresyvumas žeidžia. Varna ir norėjo sužeisti, kad atsirastų toks Pavlovo efektas: skaudėtų kas kartą, kai norisi papilstyti iš tuščio į kiaurą.

51995. korna2006-02-08 16:02
Nuo kupros mėto į šonus.

51996. abrė ivsei2006-02-08 16:36
nesuprantu, kodėl nenori Pavlovo "efekto" varnai suformuot...Negera tu, oi negera...

51997. korna2006-02-08 16:43
Gera gera.

51998. ivsė > abrei2006-02-08 17:10
Varnos Pavlovo refleksas - jį apima tryda kiekvieną kartą, kai pavargęs, dirbęs visą dieną atsidaro mėlyną langą. Ale, abre, svieka gyva!

51999. ivsė > kornai2006-02-08 17:18
Tais peiliais ne figurkėm ir pro mane prašvilpei nei labas nei ku-kū, tik sniegas pažiro.

52000. Samberis2006-02-08 17:29
ponička?

52001. ponickos tarnaite2006-02-08 17:35
ponička išėjo Meko pasiziurėti jeigu liks tugriku dar i maxima suriuku o ka yra

52002. gripuojanti abrė nemokančiai meluoti ivsei2006-02-08 17:44
:)Pataikei kaip pirštu į akį. Rods, neseniai matėmės. Savus išsukinėji, ne?

52003. ivsė > abrei (riša graužiantį sąžinę šaliką)2006-02-08 18:04
Neseniai? Taigi kai susilažinai garbingai tai nebent pro plyšiuką matei, kaip aš sielojausi tavęs nematysianti. Varna man toks pats savas kaip bet kuris kitas mėlynanosis, na, toks, kur vis kiša nosį į šitą mėlyną rašalynę. O aš dar norėjau papasakoti, kaip Rigoletas laukė Sparafučilės vidurnaktį, o atsijęs ar atsyjęs Mėnulis metė jo paties šešėlį ant samdomo golovorezo durų ir mane šiurpas kratė, matant, kas tikrasis samdomas sparafučilė, bet nepasakosiu, geriau tau aviečių arbatos užplikysiu ir karčiųjų miltelių suruošiu.

52004. zeta2006-02-08 18:45
Lia lia lia. Apie straipsnio kokybe gali buti visai kita, argumentuota kalba. Bet diskusiju kultura irgi egzistuoja. Atvirai sakant, nepatinka man, kai zmoniu liezuviai ziauriai palaidi buna. Pasakyt gali ka nori, bet jei parkeri rankose nulaikai, tai mokek tai padaryt islaikydamas stiliu, garbe, vadink kaip nori. Kazkodel iki siol neteko matyt nemo pribegancio ir ka nors spardancio. Bet daznai zmones nesivargina priimt issukiu. Pavyzdziu toli ieskot nereiktu - kad ir besidraskantis vienisas Antanas. Kazkada jo klausiau - ar moki parasyt taip, kad kitam plunksna is ranku iskristu? Nu ir ka? Nemoka. Bet ka jau cia, bile stengiasi.
O kodel nebera diskusiju Satenuose? Todel, kad argumentu spagos bukais galiukais. Akivaizdus du krastutinumai : arba sedim sau koja ant kojos, nosis sukise maloniai plepam, arba isileidziam i recenziju kritikas, mazdaug tokie vegetarai per prievarta. Trecias dalykas - ilgiau pabendravus, atsiranda draugiskumo stabdis. Lyg su zmogum ir sutari, lyg ir virtualus melyni biciuliai, tai kaip cia imsi ir siausies pries. Bet laisvom naturom tas juk nieko nereiskia - galim keist stovyklas, paziuras, net nick`us - nieko cia tokio, uzkulisniu dalyku tai nekeicia. Taciau tik tuo atveju, kai i arena neisleidziamas visas keiksmu ir fiziologiniu procesu zverynas.
Vienu zodziu, maistas laive.

52005. zetai2006-02-08 19:17
Vienisas Antanas (jis ir CP) berods moka (zr. 51850).

52007. varna2006-02-08 20:54
Vakar buvau dvejose savivaldybėse - Vilniaus ir Kauno. Visokie derinimai etc. Turbūt dar nesu taip susinervinęs per visą savo gyvenimą. Šiaip jau, kiekvieną atskirai paėmus, kalbu apie ten dirbančius žmones, tai nors prie širdies dėk. bet kaip sistema - varo į totalią neviltį. Norisi net kokią nors teroristinę organizaciją įkurti. Sakykim: "Juodasis antradienis". Ir sprogdint, sprogdint..... Bet kalba ne apie tai. Bjauriausia, kad savo neapykantą išliejau šiuose puslapiuose.
Atsiprašau visų autorių ir komentatorių už pernelyg įžeidžiantį vakarykštį mano toną. Tai jau peržengia bet kokias padorumo ribas ir todėl nuo šiandien nustoju vadinti save inteligentu.

52010. abrė ivsei:)2006-02-08 21:24
Sakydama "išsukinėji savus", turėjau (m)omeny save:)Neatpažinai manęs, chi? Beje, manasis oponentas krūtine Freudą nuo Mikelinsko gynė, va, taigi seniai turėjau teisę šnekučiuotis. Ir šneku. Gal žinai, ko tas varneliūga per visus puslapius juodai atsiprašinėja?

52011. abrė varneliūgai2006-02-08 21:29
Svarbu ne tai, kaip pats save vadini,o kaip kiti tave vadina. Nustojęs vadintis inteliugentu, gal dar užsimanysi pasivadinti intelektualu? :)))))

52012. abrė ruošiasi nuryti tabletę ir palaiko Zetą ir maištą laive2006-02-08 21:45
Seniai maga pakariaut, palaukit, pasveiksiu...Nuo Antano neskoningo manieringumo žiaukčioju. Sakot, "stengiasi"? Vaje, o koks atrodė proootingas, kai nesistengė:)))

52013. zeta>520052006-02-08 21:52
Manau, kad nemoka.
"Patekę į kibererdvės sadomazochistinę stichiją, kur jų liguisti kūneliai glamonėjami ir plėšomi apofatinių dievų, vargšai nustoja gebėjimo stiebtis aukštyn, tik gargaliuoja sodinami ant kuolo arba šimtąjįsyk prievartaujami gėdisi savo ekstazės" - cia ka, grazu, informatyvu? Daugiazodziavimas ir narciziskumas niekada nebus rasanciojo stiprioji puse. Megejo skambaliukai, nieko daugiau cia ner. As klausiau is tikruju labai idemiai - ar zmogus moka ka nors verto parasyt be pagiezos, kaip ne karta yra padares varna, slogutis ir visa kita kompanija. Taigi sesta karta sakau - nesugeba. Dramatiskai graibstosi Herostrato sloves, bet juk net kaimo bibliotekos padegt neistengtu. Jeigu kada paskaitys siu dienu komentarus, tai neabejoju, kals endorfinai i smegenis kaip reikiant: "apie mane sneka!". Mhm. Lengva sneket, ypac kai idemiau pasiziuri ir pamatai, kad regimybe nesutampa su realybe. Noretu but paslaptingas manipuliatorius a la siu laiku pabegimu ir sugrizimu meistras Harry Houdini. Blefas. Visos jo rasliavos yra blefas. Sunkoka ranka, kiek klampus stilius. Ir tik jau nebandykit pasakot pasaku apie jautria ruke pasiklydusia siela.

52014. abrė :)2006-02-08 22:07
Va va, tuo tarpu skaitau, kaip E. A. taršo Amiano Marcelino stilių:)

52015. abrei nuo varnos2006-02-08 22:17
Atvirai pasakius, žalio supratimo neturiu kas yra intelektualas. Nes nuo šešto dešimtmečio šis apibrėžimas taikomas aukštąjį išsilivanimą baigusiam/ arba pradėjusiam, klimaksą pergyvenusiam, nieko doro gyevenime nenuveikusiam, kairių pažiūrų (būtinai), nekenčiančiam Amerikos, "mylinčiam" gamtą (bet joje nė karto ir nebuvusiam), kelių niekam tikusių straipsnių autoriui, turinčiam charizmatišką išvaizdą (būtinai!), mėgstamčiam brangius daiktus, bet neturinčiam jiems pakankamai pinigų, neskurstančiam, bet pajamų šaltiniai nevisada "skaidrūs", pusėtinai mokančiam bent vieną užsienio kalbą (prancūzams nebūtina!), viešai geriančiam brangų neskiestą viskį (namuose - pigų brendį), turinčiam sekėjų (dažniausiai keli pusglušiai jauni gėjai arba lesbietės), nekenčiančiam visuotinai priimtų normų ir susitarimų (bet niekada neis "per raudoną" perėjoje), .....
Tai pasivadint intelektualu, ar ne?

52016. Arturas iš Vilniaus /213.226.190.253/ - prašymas2006-02-08 23:42
ne, varna, intelektualas yra dinaminis reiškinys (ta prasme vektorinis) - pvz. man atrodo 16 a. perukas būtinas iš chaki spalvos intelektualui. 

Šičia yra tik vienas intelektualas - tai Aš ... -- (o Tu, tik pigi mano copyrka) - tu esi copyrintelectualas. -- čia tarp kitko.
  • beje, mergos, turiu problemą - atvažiuoja Vilniun  ėĖ, kažkokie tipo dalykiniai ?? reikaliukai. o Aš esu užėmęs jos kvadratinius metrus cc (castle/cave), na plius jos kompą ir drabužių spintą, - per tiek laiko esu labai prišnerkštęs, o laiko podzarez neturiu pasitvarkyti - gavau vizą į amerikę ir noriu užsidirbt bent kokiai transporto galimybei - net IVS žino kokia čia pas mus vergovė naščiot raboty (splošnoj karosi (© Korna)). Ta prasme, gal kuri gali ją priglausti trumpam ją - ji juk taip jus myli.
  • antras prašymas - šiaip prieš pabaigą norėčiau pajudinti vieną reikaliuką, reikia išversti į kokią euro kalbą kreipimąsi į jųjų (Europos/Briuselio) teismą, taip vadinamai praėjau visus kelius (vyr admin tesimas ir etc) - beliko tik Europa. Problema kasdieninė, kaip pas visus normalius lietuvius - esu apkaltintas neprisimenu kuo, suprask, žydų šaudymu II pasaulinio karo metais ir pareigūnas priskaičiavo apie 3 000 litų baudos, suprask po litą už žydą. Teismai porina, kad tiesa yra jau neginčijama, suprask, - kad esu gana jaunas (dar neimpotentas)  tai teisinė smulkmena, nedaranti jokios įtakos teisingumo įsiviešpatavimui. Vienžo, reikia išverst porą psl - skolingas neliksiu, visą gyvenimą geruoju minėsiu; ateityje gal ir skolą revizuosiu ir babkėmis. ĖĖ atsisakė - nepatogu spausti jos, ir taip ant jos gero sėdžiu Kapsų gatvės vaizdais gėrėdamasi kartais po alaus.
  • el redakcijai - tauta šnekėjo, kad pakeitėt šitą žydrą spalvą į smėlio spalvą. Sakė kad gražiau. Kame reikalas - dizaineris pinigų negavo? Ar ką?  Ko grįžot į status sqo? Intrigiūkštės, štoli?

rašyti emailu - arturasvilnius@gmail.com - iš anksto dėkoju.


52020. kaimietė2006-02-09 08:53
abrė rašo:Svarbu ne tai, kaip pats save vadini, o kaip kiti tave vadina. Kam svarbu? Gryniausia turginė pilosopija :D

52023. edva> Artūrui iš V.2006-02-09 10:34
Esi akivaizdus ir drąsus savigyra, tad važiuok Izraelin ir atsiduok Zurofui į rankas - ir dėl Briuselio(kopūstų!) visos problemos išsispręs.Linkėjimai Tau kelionėn!

52024. Nebas >kaiietė2006-02-09 11:58
Geras klausimas. pasakyčiau hamletiškas. to: abr Užsimanei eilinę audrą stiklinėje sukelt? Kagi sveka profilaktiškai. Prasimankštini be jokių abonentinių mokesčių

52028. kaimietė nebegali nemąstyti apie svarbių klausimų svarbumą2006-02-09 12:51
Kitiems svarbu, kad tau būtų svarbu, kaip jie tave vadina.:D

52029. abrė kaimietkai2006-02-09 13:14
ironizavau. Vardai ir pavadinimai man nesvarbu. Ar pajutot, koks jums;) svarbus buvo mano tylėjimas?:) Tylėjimus Saugojau žydrynės ramybę... kaip kokis skydas nuo ... :) Dabar tai prasidės.....
Nebai, zvieriau, ir tu prieš audras? Hamletiškas klausimas: bit` ili ne byt`.

52030. korna2006-02-09 13:50
Atrodo, kad neradau svarbiausio tai savo kuprai. Norėjau IVS prašyti, kad pabaigtų pradėtą darbą, bet ji dabar, turbūt, miega. Rigoletą/Vytautą Juozapaitį girdėjau tik per radiją, juoda pabaiga. Man nesvarbus tas Hamletiškas klausimas. Baisiausia, jei liksiu ko nesupratus.

52032. abrė kremtasi dėl artūro (mikio melagėlio) virsmo į mergą ėĖ2006-02-09 14:06
Artūrai, nevirsk į mergą, labai prašau. Mergos nepasigailės. Mohihanas:) tave pribaigs. Kam tas kraujas.

52035. abrė miegančiai ivsei2006-02-09 15:28
Veltui įsitraukiau į žaidimą.. lošimo aistra mane pribaigs. Užuot išėjus, mėginau pričiupti Mikę melagėlį. Vaikiška. Na, pagavau. Kas iš to? Negana to, apsiskaičiavau- pripiešiau jam dvi svetimas antikorriškas "replikas", supiršau su viena mergele. Teko atsiprašyt sąžiningos Baro gynėjos, niku "perskaičiuok" (miglos-žararakos-sutemų-ūkanų?). Jau būčiau ramia sąžine nutilus, tačiau įlėkė susijaudinusi Korna, su peilias-ne-figurkėm, indėnais, kupra, kodais ir prisipažinimais. Pasijutau įpareigota atsakyt prisipažinimu į prisipažinimą. Jokių kodų. Kad neliktų nesusipratimų. Tokioj situacijoj tylėt neišeina. Tai tiek tų mano postmėnulinio periodo replikėlių žydrynėje. Rods, keturios. Perskaičiuosiu. Viena nebūtina (Mikei melagėliui), o kitos 3 jau būtinos ir neišvengiamos. Atsiprašomosios.
Einu ilgiau pasirgsiu dėl visuotinės ramybės. Į laiškus tau įmesiu W.B. esė "Lošimas".

52043. Nebas>abr2006-02-09 16:34
"lutčė bit`, budet` nežneje liubit", bet tai jau ne hamletiška. Vienžo abr "zavadi motor, vyrai važiuojam"- sako buvo toks šunio vardas kažkokime Kretingalės garaže. Šitas akvariumas vardu Šatėnai gerokai apsidumblavo ir gerb. Toto vienkartinės-popierinės servetėlės jau padėties radikaliai ir ilgam bebepakeis. Gera audra tikrai papakenktų. Dar jeigu per tą audrą pasiektų susukaut su padoriais priešais -išvis būt smagu. Šiaip su padoriais priešais yra problema didesnė nei su eilėmis super/xiper krautuvėse. Na tiesiog nebėra padorių priešų, kuris taip ir pasako -esu tavo priešas ir noriu, kad tai būtų žinoma. Čia žinoma galima nuplaukt į visas postbitliškas, ne post lenoniškas/oniškas teorinių samprotavimų pelkes- daryk meilę o ne karą pasekmes. (Ir kas pasakys ždodį prieš, kad šiuolaikinis pasaulį sukūrė bitlai ir į juos panašūs?), bet priešų padorių verkiant reikia, nes nėr sukuom kariaut. Už ką yra, o sukuom nėra. Visi daug-maž draugai. Vienžo, nieks neabejoja tavo "Abrahamso" puikiomis kovinėmis savybėmis ir dykumoje ir pelkėse. Ir bendraminčių/sąjungininkų ir šiaip savanorių pilna. Bet nėra rimto, konkretaus priešo.

52044. korna2006-02-09 16:53
Ar galit kas paprastai ką pasakyt?

52045. abr kornai2006-02-09 17:14
Galiu. Tik paklausk. Kas atsitiko, korna? jei galiu kuo padėt, sakyk.

52046. abr Nebui2006-02-09 17:20
Toto man būtų geras priešas. Idealus. Jo visiškai nepriimu (vertybių ir kt.), atmetimo reakcija absoliuti, "fiziologinė"...ir sykiu 100 procentu juo pasitikiu. Paaiškint to neįstengiu.

52047. korna2006-02-09 17:21
Atsakyk, jei gali, už IVS į mano 52030.

52049. miestiete2006-02-09 17:28
as buvau. labai grazus spektaklis. tik pabaigoj itariu istrigo skaidres nes buvo lyg ir per tamsu. bet gal ir nieks nepastebejo.

52051. bb IVS2006-02-09 19:43
Kompai asilai, durniai neraliuoti, kaip koks psichas, kurį septynias dienas iš eilės pasiunti pirkti pieno, o aštuntadienį jis neįsikerta, kad reikia grietinėlės. Grietinėlės, o ne pieno. Grie ti nė lės. Ne, jis mat turi History off line ir užsispyręs eina į tą puslapį, kurio neliasdešimt kartų neatidarė. Nepasitikiu aš kompais ir vyrais. Intuicijos nerasta. Gal tik dalgis turi, nes jis turi epindokserį. Jeigu moteris švelniai, atsargiai, su meile ir pasitikėjimu spaudžia linką "Vilniaus kičas" - tai ir atidaryk Vlniaus kičą, o ne kažkokią savo History. Ui, negaliu. Rašysiu į Laiškus. Tyčia.

52052. IVS :)2006-02-09 19:57
Atidaro :) Bet vis tiek nepasitikiu. Vakar irgi tai atidaro, tai nė už ką. Dabar pati kaip Asilas Nulėpausis, gavęs sprogusį balionėlį ir tuščią medaus puodynę "džiaugiuosi" : telpa, mano balionėlis telpa į puodynę. Įlenda - išlenda - atidaro - uždaro - atidaro? Niekda negali žinoti. Tai ko čia džiaugtis? Bet vis tiek džiugu, kad abrė sirgdama parašė. Ir kad korna atsirado. Aš žmogus žingeidus. Pasiimsiu konservų atidarytuvą, jei reikės ir vis tiek atidarysiu, kas neatsidaro. Aną kartą taisiau lempą. Buvo perdegusi. Nulėkiau į parduotuvę, nupirkau lemputę, įsuku - nedega. Viską išardau-sudedu - nedega. Stoviu. Galvoju. Pykstu. Paskui tik šypt ir įjungiu iškritusį štepselį. Dega! Ir "perdegusi" lemputė dega:) O kitą lempą dar reikia pataisyti, nes tik pykšt ir dabar styro du laidžiukai lubose ir juose nėra elektros. Taip manau. Bet gal dar ką nors sugalvosiu.

52053. IVS2006-02-09 20:31
Ot man įdomu, kaip žodis tampa/netampa kūnu. Va, abrė sakė "Svarbu ne tai, kaip pats save vadini, o kaip kiti tave vadina" ir girdžiu, kad nesvarbu, jog pačiam kartais dažnai atrodo, jog esi pats visoks iausias, svarbu, kad tau nepasakytų "Atstok, žvairy, aš noriu miego". Tai ne tas pats, kas pergyventi, jog kiti nelaikys tavęs cicinu. Aišku, ta frazė, be prieš tai buvusio konteksto, gali turėti ir kaimietės prasmę. Ir įdomi įžvalga "Kitiems svarbu, kad tau būtų svarbu, kaip jie tave vadina", bet tai jau atsiję ar atsyję nuo Mėnulio, t.y. konteksto. Oi kaip reikalingas tokiais atvejais epindokseris, kas dabar žino, ką abrė norėjo pasakyti? Aš manau, kad aš žinau. Žinau, nes jaučiu, o ne tik perskaičiau, kas parašyta. Vat įdomu: susimoviau, ar ne?

52056. IVS (kornai prašant)2006-02-09 21:36
VJ invalido vežimėlyje nemačiau nei per radiją nei kaip nors telepatiškai. Šiap tai tas spektaklis vadinasi Rigoletas, kaip ir Gounod Faustas, bet kartais opera Faustas buna Margarita, nes Margarita ima ir būna stipresnė asmenybė uz Faustą. Sako Gounod netgi taip ir buvo pavadinęs operą ir užtai parašė ilgų ilgiausią trečią veiksmą vienai Margaritai, bet jį paprastai iškupiūruoja, nes tais laikais, kai tas operas tokias ilgas rašė, žmonėms buvo galima vaikščioti spektaklio metu ir valgyti ir tarpusavyje bendrauti - tai lakas neprailgdavo, net jei per petraukas dar įkišdavo opera buffa. Tai va. Labai retkarčiais opera Rigoletas buna Gilda. Tai pasitaiko tik tais retais atvejais, kai Gilda buna soprano spinto, nes paprastai Gilda būna koloratūrinė subretė - tai yra tokia nebrendyla, kuri niekaip negali pasiryžti pasibelsti į Sparafučilės ir Madelenos duris. Subretė turėtų nepaisyti libreto ir išjoti Veronon. Kai Gilda buna subretė, o taip būna visada, tai pagrindinis krūvis tenka Rigoletui, kuris turi suvokti pats nužudęs savo dukrą ir jeigu, tik tai nevyksta Vienoje, kur bastosi pasi, ir iš maišo neišlenda grakštūs bateliai (vyriško kostiumo, kuriuo turi vilketi Gilda, tėvo išsiųsta Veronon, dalis) - tai Rigoletui yra prirašyta daug natų, pagal kurias jis gali suvokti Prakeikimą. Tam Lyric Opera pastatyme, kurį mačiau užuaną šeštadenį, Rigoletas, net išgirdęs Hercogo dainelę, ne iš kart suabejojo, kas maišan įdėta. Jis buvo taip apsėstas keršto plano ir tiek įsijautęs į savo pergalę, kad buvo laikinai apglušęs ir negirdėjo Hercogo dainuojant. Paprastai rigoletai puikiai žino, kas maiše įdėta ir prastai vaidina, kad baisiai nustebo ir klausia dirigento, žiūrėdami į jo batutą: ar tik ne tavo čia rankdarbis?

52057. Arturas iš Vilniaus - NEPAZISTAMAJAI2006-02-09 21:49
milžiniškai dėkoju, mažiuk (nuo žodžio fainulka), krentu į kojas visiems matant už iniciatyvą; prancūzų kalba man labiausiai tinka ir kažkodėl pasitikiu būsima kokybe - dabar belieka parašyt lietuviškai. Juk pati žinai, kartais gimtąja kalba ką nors suformuluot sunkiau nei išversti kieno nors paraštyta kad ir į zulusų kalbą. Kak tolko tak srazu.

P.S. tik šnipštelk ir paviešinsiu kas Tu tokia kiek Tu pageidausi.

52058. Artūras iš Vilniaus edvai2006-02-09 21:54
o kas tas zurofas, šiaip Petroff zinau dar iš mokyklos laikų kai kliapu mokinausi groti. Tai tada buvo pirmoji savarankiška lyginamosios kabotyros analizė - ar ten v virsta ff ir kodėl.

52060. abrė2006-02-09 22:13
Norėjau pasakyk: raudok, atgailauk, barstyk galvą pelenais - juokink mane toliau- man tu esi, buvai ir būsi inteligentas. Tik inteligentas sielvartauja, jog nebevertas inteligento vardo.

52061. dar abrė2006-02-09 22:16
pastaba 52060 varneliūgai ir ivsei.

52065. Artūras iš Vilniaus dar :-) 2006-02-10 07:36
.. tiesa, pamiršau patį pagrindinį parašyti, sorry. Vilniaus kičas: Pilies gatvės turgelis ir Katedros aikštės karuselės visiškai man patiko - viliuosi, kad varnai ne. Tik gal mažute (čia eglei) to supisto impresionizmo su įkvėptu ir užlaikytu oru diafragmoj nelaikykim rimtu kultūros paveldu - kalbėsiu atvirai, kažkaip pabodo. Juk didaktinė impresija yra pats klaikiausias daiktas pasaulyje - ar kas nors mano kitaip?

O patiko, net katastrofiškai labai - drąsa tokios jaučiu trapios eglutės pradėti minti sunkų kelią struktūrinei analizei. Senai laikas, senai

52073. Nebas>abr2006-02-10 11:39
re: Toto. Kagi man nieko nebelieka, kaip tik tapti poblu predatėliu, nes nei į sąjungininkus, nei į gerus, padorius priešus netinku. Vienžo, svarbiausia surasti priešo silpną vietą. Manau tokia vieta šituom konkrečiu atvėju yra pypkė.

52075. tarnaitė2006-02-10 13:06
atvėjis tai geras,bet kur dingo ežeras su kale.musiet padavanojo poničkai.ir pradingo abu

52079. ponicka2006-02-10 14:55
kodel nuspresta kad ezero kale o ne suniukas? juk pasakyta bokseris.

52080. miestiete2006-02-10 15:01
apie tikru tikriausia kica - pamaciau kaip atrodys paminklas kudirkai cerniachovskio aiksteje. jezusmarija. nuciulptas pimpis. cerniahovskis su savo galife buvo tikras sedevras palyginus su situo. ir nepalyginus buvo geras. gaila kad paskubejome atiduoti.

52081. mieste - abrei2006-02-10 15:06
matau kad tikru inteligentu labai savotiskas humoro jausmas. linkiu ir toliau vieniems kitus smagiai juokinti. pats tas kuris raudos ir barstys pelenais savo auksines garbanas.

52086. kaimietė2006-02-10 15:32
ar galėtų man kas nors apibrėžti, kas yra inteligentas? Panašu, kad visiškai susipainiojau... :(

52087. m - k2006-02-10 15:35
paaiskinsiu aiskiai - as, pavyzdziui.

52088. ežeras2006-02-10 15:38
"nuciulptas pimpis." - mieste, tu ka ? as, tpsknt, - apsales:). p.s. beje, jis, ka - buna kitoks?

52089. mieste2006-02-10 15:40
kas kitoks? kudirka ar paminklas?

52090. tarnaite pagalvoja2006-02-10 15:44
bokseris tai o,oho šuo.tai tik kalė-veisti.ir jėga ir biznis, ir skaičiuot nereikia.

52091. dar m - ezerui2006-02-10 15:45
jus mane kartais nuviliate. neziurite filmu per televizoriu ir nesidomite visuomenes naujienomis. ar matete ta maketa? o tikriausiai skaitote save inteligentu.

52093. ponicka2006-02-10 15:48
tarnaite - apsimetele?

52094. ežeras - kaimietė2006-02-10 15:49
man tas "inteligentas" yra grynai rusiskai sovietinis fenomenas. jis turetu reikst kazkoki erudito ir dzentelmeno mix`a. vakarieciai, kiek zinau, be sito termino visai neblogai gyvena.

52095. vo2006-02-10 15:51
kale baisiau,kai pasako bokseris.plaukai pasiurpsta

52096. ukanos-miestei2006-02-10 15:53
o inteligentas kuo skiriasi nuo intelektualo

52097. e-m2006-02-10 15:54
"52089"- ne,- tai kas kabutese. neissisuksi:).

52098. k2006-02-10 16:05
o kuo skiriasi intelektualas nuo erudito? tas pats/beveik tas pats? tada išeitų inteligentas=intelektualas+džentelmenas? O kas yra džentelmenas? Tas, kuris damoms duris atidaro ir ranką išlipant iš automobilio paduoda?

52100. mieste - ezerui2006-02-10 16:36
veltui jus suteikiate zodziams nebutas reiksmes. va kai pasatatys sita pimpi inteligentai susimete tada pamatysite kas yra kas. dar viena slykstyne vilniaus miestely. gal tada tapsiu nebe miestiete o kuo kitu. jusu bokseris mazas prancuziskas ar vidutinio dydzio?

52101. m - ukanoms2006-02-10 16:37
argi neatskirtumete susitikes? man labiau prie sirdies inteligentas. intelektualas gali buti snobas.

52103. e - k2006-02-10 16:47
intelektualas yra zmogus mastantis abstrakcijomis ir nelaikantis to mastymo instrumentu savanaudiskiems tikslams siekti bei turintis bent minimuma empyriniu ziniu apie pasauli( nemaisyt su gudriais, racionaliais, protingais, apsukriais et cetera).p.s. kai kas mano ,kad jis dar turi but "zinomas placiajai visuomenei".

52106. e - m2006-02-10 16:59
:)bokseriai nebuna "mazi prancuziski" . jie buna tik vokiski( mano atveju tigrinis) arba -nepatikesit- sovietiniai , t.y. dirbtinai paaukstinti, ir todel sugadintu eksterjeru ir isbrokuoti ( kartu su visa planine ekonomika).

52110. m - e2006-02-10 17:46
prszepraszam buldogiukas prancuziskas. man butu nesvarbu eksterjeras. svarbu kad draugas geras butu. kai buvau maza musu kaimynas milicijos generolas stalinietis (atsargoj) vesdavosi mane pasivaikscioti su suniu. jie turejo raudonaji seteri (teisingai pasakiau?). tiksliau as pasiprasydavau. mozna ja s vami. jis sakydavo idi sprasi u babuski. babuska leisdavo. i kalnus prie neries. nieko nekalbedavom, tik jis kartais suniui susvilpdavo. geras buvo zmogus. laiminga mano vaikyste.

52113. e-m2006-02-10 19:10
"man butu nesvarbu eksterjeras" -:) o mums, vyrams, eksterjeras - bene svarbiausia.

52115. ponickos tarnaite2006-02-10 21:31
intel euroditai kazkokie tpfu mano ponicka yra pati tikriausia ponicka ir tuo pasakyta viskas migrena yra pats tikriausias inteligencijos pozymis ir mano ponicka ji turi vakar buvo nuejus pas cerniachovski ale tas jau isikraustes o jo bute kazkoks nuociulpa gyvena tai parejus taip sielojos taip sielojos as jai grielka silta padaviau ir gryno viskio nors kai ponas varna nemato galima buvo ir skiesto brendzio mes megstam su ponicka dar sauksta deguto ir liuks gerimelis ale laikomes visu nuo sesto desimtemecio padoriuose namuose privalomu taisykliu

52137. m - e2006-02-11 12:55
labai sveikintinas poziuris. del ko ir ponickos tarnaite laksto atkistais nagais ir dantimis. del eksterjero. tik as kalbeju apie suniuka o jus kaip suprantu ne. beje, seteris del to raudonasis kad tokia veisle o ne del to kad seimininkas staliniecas.

52138. ponicka2006-02-11 13:03
einu i miesta. aplankysiu sirdziai mielas vieteles. indiskas krautuves ir ukines. i turgu nevaziuosiu. ten vis kokia boba mane saukia "kochana, kochana, idz tutaj" ir ikisa apkartusia grietine. as tokia patikli.

52139. ponicka2006-02-11 13:05
dar nusipirksiu laiakrastpalaiki toki. tik del to kad ponas edva ka tik isgyre naujam turiny.

52142. Leninas -> 521402006-02-11 13:36
didelę pažangą darai laisvės dabartinėje faktūroje CyberAnthony, štai mes su varna tiek kamuojamės tiek kamuojamės ir tik labai mažutį progresą matom ABR`ėje, Korros pasaulėliuose - o tu žiū jau ir korektiškas pasidarei. Tik jau toks smirdantis ir sodafoniškas -> bet...susilaikymas - ne mano dorybė, kad net traukuliai suėmė.

52150. cikada>kaimietei2006-02-11 15:14
inteligentas- tai tokia busena...pvz. jei tu jautiesi velnishkai vienishas sausakimsham troleibuse- tu ir yra inteligentas...

52153. kibir vibirui2006-02-11 16:06
neskanus tas tavo srautas; visokie ad homini; galėtum ir susilaikyti; arba kitaip kanalizuoti

52154. m -e2006-02-11 16:29
", seteris del to raudonasis kad tokia veisle" - manyciau ( be garantijos), kad jis tik de facto "raudonasis", o de jure - airiu seteris.

52156. CyberAnthony: ή του φιλόλογου έξοδος2006-02-11 17:40
52153, neskanu, nevalgyk, jokių ad hominem čia nėra, tiesiog pasvarstymai, kodėl žmogus atsitraukė nuo savo reikšmingų darbų pareaguoti būtent į (tą) mano komentarą

Leninai, kas tie mes? Jei žygiuoji kartu su varna, turėtum būti ne koks kątik iškeptas percas, bet kažkas bent jau po palme arba tos pačios kreivarankės abr kalibro.

Tiesa, graikiška antraštė ne šiaip sau: išeinu. Vėl. Bet nežinau, ar grįšiu - bent jau ne šį pusmetį. Į magistrinius darbus pas mane žiūrima kiek atsakingiau nei gimtoj šaly...vat ir šiuo atveju niekas nelauks, kol jums visiems galvas atspardysiu. O be to...tapau švelnesnis, geresnis, nekeikesnis. Ech, daugiau kaip metus gyvenom kartu, dalinamės džiaugsmu ir liūdesiu...sed τα πάντα ρεί...nil quimus mutare nec volumus semper :) Una hora est veniendi, altera iam abeundi. Ex loco in locum vagamur, quos vero idem remansisse nec inter se dilaturos reperio fore, nosmet autem "mutamur in illis" nostrum quisque iter habendo...et habeamus, imprecor.

Sėkmės jums, draugai ir draugės, nepykit, kol manęs nebus, nes daug visokių pilkųjų ląstelių sueikvosit, o juk ir taip mažai liko (na, gal kokiam tūkstančiui komentarų...padalinkim iš viso jūsų įdomaus gyvenimo ir ką gausim...tik trys metai komentavimo kasdien po vieną....arba kas dešimt dienų trisdešimčiai metų: kitaip tariant, jei mėgstate aktyvų gyvenimą, rinkitės pirmą variantą, o jei esat tinginiukai, turėsit gerai valgyti ir neskubėdami rašalioti čionais, retkarčiais primindami, kas esate ir kam jūs išvis reikalingi).

52157. Pseudas2006-02-11 17:45
užsiparinau su italiku, przepraszam.

52158. abrė miestei ir Lochnesui :)2006-02-11 17:59
Ežersas kaip visada neteisus. Inteligentas - ne sovietmečio produktas, ne eruditas ir juolab ne džentelmenas. Vakaruose išsiverčiama be inteligento sąvokos? Netiesa. Vakaruose inteligento sąvoka vartojama nurodant rusišką jos kilmę, dažniausiai A.Čechovo kūrybą. "Čechoviškas inteligentas" ("klasikinis inteligentas"). Kas pas mus Čechovo specialistas? Rods, Vasilka, perskaičiusi 33 Čechovo raštų tomus:) Kas pas mus nekenčia girtuoklių? Miestė? Papasakosiu anekdotą apie inteligentą-pjanicą. Tikra istorija. Amžiną atilsį aktorius ir režisierius Olegas Jefremovas sirgo alkoholizmu. Sovietmečiu būdavo "skalbiamas" - kviečiamas "ant kilimėlio". Sykį vienas kultūrministervinis klerkas peržengė visas ribas: "Kaip pasakė Antonas Pavlovičius Čechovas, žmogaus viskas turi būti gražu: veidas, dūšia, rūbai..." Skalbiamasis inteligentas suputojo:" Taip šnekėjo ne Čechovas, o daktaras Astrovas. Muchailas Lvovičius. Prašau man neaiškinti, ką tas kiaulė šneka, mat dvidešimtą sezoną kankinu to plepio vaidmenį. Pėvėzė, be "žmogaus viskas turi būti gražu", ans dar rėžia "matot, aš girtas... prisisiurbiu kartą per mėnesį..i togda mne vsio nipočiom...i vse vy, bratcy, predstavliajetes’ mne takimi bukaškami...mikrobami... izvinite, ja bez galstuka ..."(skubriai išeina)
p.s. l. mėgstu seterius. Airių seteriai ryži, o retesni škotų -juodai raudoni.

52160. ežeras- abrrrrrr2006-02-11 18:29
"Vakaruose inteligento sąvoka vartojama nurodant rusišką jos kilmę..." -taigi ir sakiau : rusiskai - sovietiskas fenomenas, t.y. kilme rusiskas, prigijo ir isbujojo -cccp. vakaruose neprigijo, nevatojama(rusiska prasme) ir toks "socialinis tarpsluoksnis" paprasciausiai neegzistuoja. kas neaisku?:) o del seterio as apsidraudziau - "( be garantijos)", + zinios 37 metu senumo... + nenervink cia manes subatos vakarely,- sesios darbo dienos buvo permanentiskai.

52161. abrė Lochnesui2006-02-11 18:37
Inteligentai - "socialinis tarpsluoksnis"? Žiū, nepamiršai sovietinės "sociologijos" pasiekimų. Ežersai, ar gyvenai Vakaruose? Aš gyvenau. Ten ypač daug čechoviškų inteligentų. Atkreipk dėmesį: nepasakiau, kad inteligentas - "istorinės/socialinės tikrovės produktas".

52162. dar abrė Lochnesui2006-02-11 18:42
Puikiai žinau, kad nūnai madinga "dekonstruot" inteligento "terminą". Tu neoriginalus. Tavo aiškinimą girdėjau n kartų. Ir a.a. Gavelis, ir Šliogeris, ir kt. išsišaipė iš "sovietinio termino" ir aiškino, kad Vakaruose išsiverčiama intelektualo "terminu". Skaičiau ir girdėjau per telį.

52163. ežeras2006-02-11 18:50
+ uz "kaip visada" - kiek gyvensiu, neatleisiu ( o gyvensiu as < 100 metu). + cechova _as_ myliu labiausiai - ne karta, ir visom abiem svarbiausiom pasaulio kalbom( t.y. rusiskai ir sintetine lietuviu) perskaitinejes esu, ir jokiu pragmatiniu tikslu nesiekdamas, visai, ir apskritai - vegele! ir kur parasyta, kad galima daugiau kaip po tris susirinkti?.p.s. + ka, miestiete = praeive?

52164. IVS2006-02-11 18:51
Čia, kur gyvenu, žodžiai "intelligence", "intelligent" vartojami. Tiesa, dažniau juos girdžiu per teliką, nei plebėjų slenge. O štai "intelligentsia" išgirstu rečiau. Ir tada, jau "rusiškąja prasme", kuri, beje, sprendžiant iš intonacijos "aukštos prabos".

52166. IVS2006-02-11 18:56
Aukštos prabos į kabutes įdėjau be reikalo, ten geriau būtų buvęs kablelis po intonacijos :( Echs, einu mokesčių mokėti.

52169. abr2006-02-11 19:12
Šalin rankas nuo miestės. Myliu ją. Ji juokavo dėl girtuoklių. Mano mama irgi sakosi nekenčianti girtuoklių, o parduotuvėj visada nuperka drebančiam chroniui alaus. Kai chronius paprašo. dar mamcė sako, kad pažvelgus į savo a.a. vyro nuotraukas, gali pasakyti,hm, kiek ir ko ir kada buvo išgėręs.:)

52171. ΚΥΒΕΡΑΝΘΟΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑΙΟΣ2006-02-11 19:19
arba brauseriz man keršija, arba redakcija (išėjimo proga) pataisė "nedarabotkes" su kursyvu. Ačiū už tai, dabar komentaras atrodo geriau. Tai tiek. Tuštybių tuštybė ir viskas tuštybė, teologas išeina laimės ieškoti, čia jos nėra ir nebus. Kokia prasmė? Koks tikslas rašinėti...qęijdfnzxc0vkjfq.

52172. e-a2006-02-11 19:30
meilute, na nejaugi nesupratai antitarybinio sarkazmo tame " "socialinis tarpsluoksnis"? nejau pries kiekviena zodi dabar reikes sypsenas deliot,- nebesusikalbam:(-:).

52178. abrė ne visus teikiasi suprasti2006-02-11 22:23
Nori anekdoto apie intelektualą? Apie Šliagerį, garsėjantį ne tik panieka sovietinei inteligento sąvokai. Kartą Šliageris su kt.filosofais nuvažiavo į konferenciją susienin. Pats mėgsti konferencijas, ar ne? Taigi eilinė tarptautinė, lieva, iš tų pačių komiškųjų, kur dalyvių sulekia arti 1000. Užtat iš viso pasaulio. Tūkstantis tikrų filosofų, patikėk:)Viešbutyje gyvena po du, vyras su vyru. Lietuviai pinigus taupo, valgo atsivežtines dešras. Kiekvienas savo. O štai Šliageris - traukia dešras iš kaimyno "škafčiko". Kaimyno būta inteligento, kentėjo, šypsojosi, ilgainiui neapsikentė:"Arvydai, o man galima mano dešros?" Kiek padvejojęs Šliageris dešrą grąžino. Nenoriai. Tikra istorija. Piliosofų bendrijoje gerai žinoma.
Prisnigo. Gražaus poilsio, kūdra:(-:).

52180. Leninas labai susinervinęs2006-02-11 22:46
matyt kažkuriuo kampu į temą - apie "I*****GENT* reiškinį,

niekaip neatsigauna nuo mažaraštiškumo tas homosovieticus inteligentas trindamas komentarus - tai tik ežerui nuo pampersų laikų homosovieticui gali patikti, kad trinamas jo oponentas, man gal jis yra net ir kolega. Beviltiškai/beprasmiškai protestuoju - kada išaugsite ponai vsioznaikinai iš provicializmo kovnožemaitiško - gal tai mano paskutinis pašnekovas. O gal geriau tokius komentatorius sumesti į krūvą kokioje rotušės aikštėje kaip deklasuotus (nugalabytus) parodomoje akcijoje, kaip troikų laikais.

Cyber Anthony - kalibras, ypač tavo, abr, korros yra labai skystas, - žmogus turi būti išsilavinęs/įsisavinęs visur (homini universalis) žinių/suvokimo prasme - pvz. nesenai pradėjau lįsti į Ebolos daržą (virtuvę), kad tu žinotum - tai tau ne magistrus išstenėti nors ir vakaruose - kodėl vyno rūgštumas netinka prie žuvies su riešutais - klausimas yra kolosalus ir paradoksalus, bandžiau smulkinti net faktūras ir jaučiuosi toks percas kol kas, be to iki šiol negaliu stabdyti auto ant sniego pasukdamas vairo, stabdau taip isteriškai neinteligentiškai, kaip koks santechnikas - jei tame esu percas tai tu teisus, bet tai problema yra sacharos dykumos, kurią suformavo per paskutinius penkemčius atimdama paprastučius įrankius (stilius (graikiškai)). Niekaip man neįrodysi, kad ABR ar po palmė šiuose klausimuose yra kokie grandai, tiesiog netikiu. Labiausiai artimas man yra varna - nes architektūra, kaip ir infarchitektūra yra tokia universali žmogaus kokybinio gradavimo zonos mokykla (tikras universitetas šį kartą ne kvazi prasme, ne ta kurioje sėdi tu, po palme, abr ir kiti tavo nepaminėti). Vienžo slėpkis po lapais

52181. m - abr ir ezerui2006-02-11 23:19
as nejuokavau del girtuokliu. ir jokia as praeive. koks visdelto jus.

52189. AišV2006-02-12 09:28
mieloji miestiete - tu man primeni motinos tėviškės (iš pa Utenas) moteris - labai vikrios, nedurnos, bet riedančios gyvenimu paviršėliais. Kokia tu miestietė - tu toji fainulka lietuviukė ant kurios visi lietuviai laikosi.

52192. e-a2006-02-12 12:22
"kūdra", "Šliageris" - nelygis , sakydavo mano vaikai, kai jiems buvo 11-12m.:(,:).

52193. e - m2006-02-12 12:26
"koks visdelto jus" -blogas as, - blogas. setonas manyje tuno vis ir vis. bet vistik ka, paklaust negalima? p.s.o po tuo klausimu nieko nebuvo padeta, beje:).

52194. m2006-02-12 12:32
senas kaip pasaulis vyriskas triukas. "blogas as blogas". labai sekmingai naudojamas. gulincio nemusa. gerai, nepykstu.

52195. m - aisv2006-02-12 12:46
prasyciau ant manes nesilaikyti. riedu viena.

52196. aisv - m2006-02-12 14:58
kas Jums per paranoja?!!?, sakyčiau net nemetafizinė - nieko neatsitiko, o jau kiek legendų. Gal dar pasakyk kokią valandą (maybe pagal mėnulio fazę) imsiu ir pasilaikysiu už tavęs. Aš taip švelniai, tarp kitko - o jūs ... pošol von niegadiai. Na, tiekto - jei prie manęs tokie dalykai kimba, vadinas taip reikia (arba kažkam labai reikia)

Rodoma versija 31 iš 32 
0:15:18 Jan 17, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba