ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2009-04-24 nr. 938

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

GINTARAS BLEIZGYS. Kovo 22 diena yra kovo 30 diena (33) • NERIJUS LAURINAVIČIUS. Netikroje kelionėje (5) • VIRGINIJA VITA. Troškimas (4) • -gk-. Sekmadienio postilė (4) • AUGUSTINAS DAINYS. Eilės (13) • RAY C. STEDMAN. Nahumas: šiurpi Dievo rūstybė (118) • SIGITAS GEDA. Priraišioti vieversiai (8) • Su tapytoju ALGIMANTU KURU kalbasi Audra Baranauskaitė. Ką skaito Kuras? (18) • BENAS BĖRANTAS. Skrydis per Afriką (5) • AUŠRINĖ ŠIAUDVYTYTĖ. Eilės (10) • SAULIUS VASILIAUSKAS. Kaip nenumirti miegant (9) • IRNA LABOKĖ. Credo (3) • NIJOLĖ LAURINKIENĖ. Kiaulės aukojimas (2) • JONĖ JOMANTAITĖ. Keliauju į Indiją (76) • RIMANTAS ŽILEVIČIUS. Ideologinio fronto šabakštynuose (5) • Kitas numeris išeis gegužės 8 d. (44) • ... pasiilgsiu... (568) • ... nedorėliai ... pragmatizmas ... dauginimasis... (611) •

Keliauju į Indiją

JONĖ JOMANTAITĖ

[skaityti komentarus]

iliustracija
Autorės nuotrauka

Kai nebeišplauki iš lietuviško lietaus, o šiaip paplūdimy voliotis nesinori, reikia važiuoti į Indiją. Tai šalis, kurioje patirtų įspūdžių neįmanoma materializuoti (nors galima fotografuoti, pavyzdžiui, įspūdingas šernų šeimynas, besirausiančias miestų šiukšlynuose) ir kuri mane, sąlyginę vakarietę, pasistengė kai ko išmokyti.

Didysis turtas – ramybė

Išskrendu iš be galo turtingos šalies Lietuvos, kurioje visi (tie, kurie neemigravo) važinėja džipais, stato vasarnamius prie ežerų, bet vaikšto surūgusiais veidais ir vibruoja krizės dažniu, į kitą be galo turtingą šalį – Indiją, kurios didysis turtas yra ramybė.

Taip, ten gyvena milijardas žmonių, ten daug tikro, fundamentalaus skurdo, smogo, karščio, triukšmo. Eidamas gatve, niekada neregėjusia šaligatvio, patiri šoką nuo pypsinčių automobilių, motociklų, rikšų, kupranugarių, karvių ir jų blynų, tysančių šunų, įkyrių elgetų ir su nuostaba suvoki, kad tavęs niekas neužkliudo – nei praeivio petys, nei dviračio vairas, nei karvės ragas. Kažkokie genetiniai sugebėjimai, kurių neturi erdviai gyvenantys lietuviai...

Tame chaose, kurį nemačius sunku įsivaizduoti, tvyro nenusakoma ramybė. Ją gali tik pajusti, ji – žmonių viduje. Visi neskubriai užsiima savo reikalais, bet grupės stambiagabaričių baltaodžių pasirodymas sukelia kibų smalsumą. Gal madam reikia pavežti? Gal madam nori pirkti? Ne? Iš kur, madam, atvažiavote? Laikomės pagrindinės instrukcijos – demonstruoti atsakomąją ramybę, t. y. ignoruoti viską ir visus aplink.

Visur pilna žmonių. Regis, kiekvienas kampelis Indijoje turi po du žmones jam pašluoti. Vienas šluoja, kitas ilsisi, paskui apsikeičia. Tada paprašo baltaodžio praeivio susimokėti, girdi, juk tu eini keliu, kurį aš šluoju. O jau vaikų jūros – kartais nesimato nė žemės, ant kurios jie stovi...

Indų šventyklos bet kuriuo dienos metu taip pat pilnos žmonių. Jų dievai kažkokie labai nuotaikingi ir jų tiek daug... Salmanas Rushdie taikliai rašo vienoje savo knygoje: Indija – „šalis, kurios gyventojų skaičius iki šios dienos tik tris kartus didesnis už dievybių...“ Jie lyg žaisdami tave gali taip įtraukti, kad pamirši savo tapatybę. O jei mėginsi užduoti klausimą apie religinį momentą žmogaus sielos anatomijoje, gausi įtikinantį atsakymą – religinė tapatybė glūdi taviškiame ego, o siela – visų vienoda, tik fizinio kūno spalva skiriasi. Tolerancijos pamoka Vakarams.

Pamokos ir dovanos

Indija suteikia skaudžių pamokų ir duoda brangių dovanų. Jeigu važiuoji ten tik apžiūrėti Tadž Mahalio mauzoliejaus, šito nepajusi. Kuklioje aptrintoje auditorijoje klausaisi šviesaus žmogaus paskaitos apie kūno ir sielos sveikatą... Kitą dieną pamiršti nusiplauti rankas prieš valgį ir tada griebi iš lagamino visus vaistus nuo patys žinote ko... Iš fotoaparato kažkieno nematomas pirštas ištrina gigabaitą nuotraukų... Ir gauni kvietimą atvažiuoti į indiškas vestuves, kur nuotraukos bus ohoho kokios...

Indijoje pavojinga ne tik blogai kalbėti, bet ir blogai galvoti. Indija viską girdi. Vieną savo mintį randu parašytą ant stendo, kitąkart išgirstu atsakymą į klausimą, kurį vis rengiausi užduoti, bet nespėjau, taigi stengiuosi negeneruoti piktų, keiksmažodinių minčių. Kad neišsipildytų. Kokia vidinė disciplina užplūsta mane! Štai šią būseną reikėtų kaip nors eksportuoti Lietuvon.

Kažką iš mano bendrakeleivių užvaldo noras apsilankyti vietos gyventojo namuose. Indija šį norą, savaime aišku, išgirsta, ir vieną dieną mes patraukiame į svečius pas brahmaną (dvasininką). Mažame kambarėlyje, kuris kartu yra ir virtuvė, gyvena penkių asmenų šeima – vyras, žmona ir trys neįtikėtinai puikiai išauklėti vaikai. Susirangome ant didelės lovos ir bendraujame, kiek leidžia anglų kalbos žinios, valgome pakoras (tešloje keptas daržoves), geriame nuostabią arbatą, klausomės, kaip brahmano duktė dainuoja (o gal gieda?) badžanus (tradicines giesmes dieviška tematika). Iš karto supranti: Tadž Mahalis – niekai, palyginti su šia popietės valanda.

Stebiuosi savo pakantumu vietiniams šiukšlynams. Kažkodėl jie nedvokia (na, beveik), ir žmonės juose nesirausia. Tik karvės, šernai ir beždžionės. Tiesa, pastarosios labiau linkusios puldinėti žmones, besinešančius maišelius su maistu, ar gvelbti daržoves nuo prekystalių. Bet visi į viską žiūri ramiai – kiekvienai gyvai būtybei valgyti reikia. Kita vertus, šiukšlyne po gyvūnų atliktos atrankos lieka tik vakarietiškas plastikas. Taigi, ponai, jeigu baisitės šiukšlynais, baisėkitės ir savo besaikiu vartojimu.

Indijos upių šventumas – viena iš temų, kuriomis kalbant neįmanoma remtis šiuolaikinio mokslo teiginiais. Ten šventa ne vien Ganga ar Jamuna, bet ir visos kitos upės vien dėl to, kad jomis teka vanduo. Na ir kas, kad jų vandenyje plaukia viskas, kas tik neskęsta. Vanduo juk – šventenybė, gyvybės šaltinis. Indai maudosi, skalbiasi, smėlis blizga kaip lietuviškas sniegas (sako, tai sidabro dalelės, kurios ir valo tą vandenį). Net vėžliai ten gyvena. Ne, vis tiek aš nesimaudysiu, mano tikėjimas tam per silpnas.

Bažnyčios ir grožio salono hibridas

Tai, kas Vakaruose atrodytų absurdiškai, Rytuose yra normalu. Savaitę praleidžiu ne viešbutyje, o ašrame – vietoje, kurioje gyvena šventas žmogus, atsižadėjęs žemiškųjų malonumų, idant išpirktų savo tautiečių nuodėmes, į kurias jie, kaip žinoma, linkę. Vakarais klausausi jo paskaitų, priverčiančių pajudėti mano nuo karščio aptirpusias smegenis. O kitą rytą susivynioju į chalatą ir traukiu į ajurvedinę grožio procedūrą. Nors labiau tiktų vadinti gėrio procedūra, nes man ant kaktos pila šiltą aliejų ir gydo... net nežinau ką, turbūt viską iš eilės, pavyzdžiui, vakarietišką irzlumą.

Tris kartus per dieną valgau maistą, paruoštą pagal ajurvedos taisykles. Vėl pajuntu, kad prabanga slypi ne ten, kur vakariečiams įprasta ieškoti. Ne įmantriuose, retuose, lėktuvu nuo artimiausio vandenyno atgabentuose patiekaluose, ne aukso induose ir madinguose interjeruose, o paprastų produktų ir prieskonių išmintinguose deriniuose, kurie ne tik pasotina, bet ir gydo. Jokios mėsos, žuvies ir kiaušinių – viską, kas atsirado iš dviejų gyvų būtybių meilės, šiukštu žudyti ir valgyti.

Ajurveda – mokslas apie gyvenimą – man išaiškina, kad visos žmogaus ligos kyla dėl netinkamo maisto arba prasto virškinimo, taip pat dėl neteisingo mąstymo ir nervingo gyvenimo. Grįžtu namo apsivaliusi ne tik fizinį, bet ir visus dvasinius kūnus (tiesa, vienas užsispyrė likti Indijoje ir palaukti, kol fizinis kūnas vėl atvažiuos į tas vestuves). Deja, vos tik įsijungiu televizorių, mano nervai ir virškinimas iškart sutrinka nuo lietuviškos politikos realijų. Ačiū Dievui, buvau išvažiavusi kaip tik tuo metu, kai vienas veikėjas leptelėjo apie lito devalvavimą. Kiek toksinų dėl to nepasigamino mano fiziniame kūne...

Nors ne, virškinimas galėjo sutrikti jau Europos Sąjungos pasienyje. Pasirodo, pas mus vis dar kovojama su teroristais iš keleivių atiminėjant dantų pastą. Ir geriamąjį vandenį, kurį savo lėktuvuose europiečiai patys dalija. Lietuvių muitininkei dar paaiškinu, kodėl Indijoje negavau pirkti ir su savimi neturiu krokodilo odos gaminių. Įdomu, kaip mano bendrakeleivės aiškino, kokiam reikalui namo vežasi džiovintų karvės blynų?

Skirtingos dimensijos

Sako, smilkant džiovintą karvės mėšlą gerai dezinfekuojama aplinka. Kai kas netgi atlieka tam tikras apeigas, kurios esą padeda gydyti įvairias ligas. Sidabro indus perka ne dėl grožio ar investicijos, o tam, kad geriamą vandenį dezinfekuotų. Jogą praktikuoja ne tam, kad fizinis kūnas gražus būtų, o kad siela lengviau su Dievu susijungtų.

O aš namo parsivežiau indiškos ramybės. Nes mano modernūs ir brangūs daiktai kažkodėl jos iki šiol nesukūrė.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


158644. mie2009-04-28 21:36
gal perskaitysiu veliau, bet nemanau, kad nustebins. tik pirma pastraipa: kaip cia isvaziuosi, pries tai neapdejes lietuvos. gaila, kad mergina pazista tik dzipais vazinejancius ir statancius vasarnamius ant ezeru.

158649. mie2009-04-28 22:06
"vakarietiska irzluma", "vakarieciams iprasta". jezau kokia gluse merga. jos "modernus ir brangus daiktai". griuk aukstielninkas.

158651. bite maja2009-04-28 22:09
mokyklinis rasinelis apie kelione i Indija?

158657. haribo2009-04-28 23:38
durų dura. bl nx. ašramai bl nx. ajurveda nx bl. o paskutinis sakinys?ĄĄĄ ateisiu į jos ajurvedinį urvpalaikį ir apmyšiu modernius ir brangius. ir ką darys tobuloji ryžių žiaumotoja-laikinoji indijos kultūros sostinė

158659. ivs2009-04-29 01:24
va va, sakau, lietuvos jaunimas dabar pasineses ant indijos. greit ir nemunu plauks viskas, kas neskesta, o tokios glusindos ramiai ziures smilkydamos karves suda kaip priesnuodi nuo trydos. hezau hezau.

158664. ex2009-04-29 07:46
daiktai, kuriuos mes turime ir yra modernus ir brangus, ir tavo, mie, vyrykle ir radija, per kuria klausai BBC...

158665. ivs2009-04-29 08:13
is sraipsniukscio galima pagalvoti, kad indai kone sventi, jau tokie dvasingi, tokie dvasingi, net lietuviai su savo dvasingumu jiems neprilygsta. o statuose tie patys indai dar ir kaip naudojasi prabangiais dalykais. ir dar kokiais! ne kiekvienam amerikieciui ikandamais. o patys pasizymi kuo? nesvara. nekenciu abuojumo ir apsileidimo, kad ir kokiais asramais ir ajuverdom butu bepridengti.

158666. ex2009-04-29 08:27
man pasirode, kad autore ilgisi tos ramybes ir susitaikymo, zmoniu mokejimo buti laimingais, net kai jie, musu akimis ziurint, nieko neturi.
patogiausia butu spresti apie milijarda indu is emigravusiu i kitas salis. panasiai, kas nors susitikes airijoje mazaji lietuvio pirsta, galetu daryti isvadas apie lietuva. o jeigu pazinotu visa lietuvi, sakykim, ta, kuris del babkiu sukapojo i gabalus savo kaimyne, tas tai jau tikrai zinotu viska apie gyvenima lietuvoje.

158667. ex2009-04-29 08:30
man patinka egiptas, bet ne egiptieciai, man patinka indija, bet ne indai. myliu lietuva, bet kai kurie niurzgos lietuviai, tai jau atsiprasau :)

158669. ivs2009-04-29 08:56
o tai sakot, kad indai indijoj svarus? ir nesigviesia pinigu? dviese sluodami viena kvadratini metra ir apmokestindami inturista.
autore ir pasirode tokia niurzga - tas jai negerai ir anas jai negerai. papludimy voliotis nesinori, dzipai ja nervuoja, prabangus daiktai erzina. uztai ramybe randa siukslyne. labai taiklus buvo haribo komentaras.
hm... Lietuva be lietuviu daug kam patiktu. rusams, pavyzdziui.

158675. ex2009-04-29 09:15
indija yra ivairi, ir kiekvienas joje mato, tai ka nori matyti

158676. mie2009-04-29 09:19
gyvenimas yra ivairus, kiekvienas irgi atsirenka. taigi tie apibendinimai apie vakarieciu iprocius, brangius ir modernius dalykus yra kvaili neapsakomai.

158677. mie - exei2009-04-29 09:21
tik nesakykite mano mielui, kad musu virykle moderni ir brangi, nes vel atsipalaiduos. as jam jau pasakiau, kad ji pavojinga gyvybei.

158678. ex2009-04-29 09:41
sutinku, kad palyginimai naivoki :) bet suprantu ir autore...
mielui nieko nesakysiu del jusu virykles... ar jis skaito komentarus? tokiu atveju, atsiimu viska ka parasiau :)
teko truputi lankytis ju namuose. sakykim seima, ne pati varginiausia (turi savo zemes), bet senute motina susikuria lauzeli, kad pagamintu valgyti, elektros namie nera. beje, jie neturejo ir tuliko. apie svara net nekalbu. tik nemanau, kad svara turetu buti vienintelis kriterijus norint pamatyti pasauli, tada tikrai geriau neislysti is savo kambario :)
neteko pries tai paciai issikasti zemes riesutu tiesiai is zemes ar nusnusti pogulio po mangu...
lieja stoga. apie 20 moteriskiu nesioja betona dubenyse ant galvos, vyrai tvirtina armatura ir lieja betona (labiau kvalifikuotas darbas), vienai darbininkei iki gimdymo buvo likusios savaites...

158682. mie - ex2009-04-29 10:07
ne, neskaito, taigi galime sneketis laisvai ir apie viska. netgi apie indija.

158684. ex2009-04-29 10:25
tikiu, kad jusu virykle dujine, todel drasiai galima modernizuotis :) nes as dabar leidziu laisvalaiki (norejau pavartoti tinkamesni zodi, bet nenoriu, kad el.redakcija uzblokuotu) su stiklokeramika. tas poliravimas primena senus laikus... blizgantis pianinas ryga...

158688. mie - ex2009-04-29 11:04
stiklokeramika - ar tai reiskia, kad darotes dantu protezus?

158691. Katė2009-04-29 12:20
O aš visai ramiai perskaičiau. Autorė tiesiog savais žodžiais aiškina, berods, S. Šalkauskio formuluotę "Vakarai dirba, Rytai ilsisi". Mus ji priskiria Vakarams, nors S. Šalkauskis teigė, kad mes kažkada priklausėme Rytų kultūrai (senojo gamtinio tikėjimo laikai) ir tik paskui per Kristų, mūsų Viešpatį, įsiliejome į vakarietiškąją erdvę. Bet čia – filosofija, mokslas, kurio neįmanoma paneigti. Man vis tiek labiausiai patinka Lietuva ir ramūs, lėti lietuviai Lietuvoje, Airijoje, Anglijoje, Amerikoje... Tie vasarnamiai, džipai ir t.t. yra tik antrininkės sakinio dalys.

158692. jONA :-( 2009-04-29 12:40
Mie, Jūs nepakartojama... šaunuolė... Čia norėjau visur dėti šauktukus, bet man sunku su tuo kalbos perjunginėjimu, nes esu, kaip čia švelniau pasakius,nejauna... Nepernešu to prikaišiojimo mums, lietuviams, kad mes susiraukliai ir nevaikštom išsišiepę nuo vienos ausies iki kitos... Mes nesam susiraukėliai, mes paprasčiausiai SANTŪRŪS ir rimti... Na, o kritikai ko gero vietiniai... Kažkada Jus visus esu pavadinusi nepakaltinamais... neatsiprašau, bet prašau pasilikite ir toliau visi tokie mieli ir su savo nedideliais pasipiktinimais ir kitom silpnybėm...Pakaltinamų yra pinas Delfis,Lietrytis ir t.t.

158705. ivs2009-04-29 15:22
mes irgi turim viena pakaltinama - totas.

158727. varna (rasistas supistas)2009-04-29 17:50
Taip taip, indai be galo dvasingi - luošina savo kūdikius, kad tie ūgtelėję galėtų išmaldos gatvėje prašyti. Paradavinėja į sekso vergiją savo dukreles (net ir tas debilas lušnynų milionierės tėvas savo dukrą norėjo prastumti menamam šeichui). Skatina (na, tipo nesmerkia) žmonų "savanorišką" mirtį su santuokiniu (atvirkščiai - neduok Dieve). Na, apie totalią smarvę, padlaižiavimą (išradingesni už egiptiečius), tinginiavimą ir sukčiavimą net kalbėti nesinori. Miljardas tarakonų.

158748. įdomu, kodėl2009-04-29 21:36
kiekvienam "voronopodobnam" pirmiausia užkliūva smarvė (ką tik skaičiau panašų tekstą apie svogūnais ir česnakais prasmirdusius tarpukario Kauno žydus)? Ar čia noras pasirodyti, kokie "mes" progresyvūs? Kadaise labai "higieniški" rusai pradėjo po pamainos fabrike per prievartą maudyti amžinai riebalais įsitrynusius baškirus ir visokius buriatus. Visi kaip mat iškrito kaip musės nuo peršalimo ligų.

158758. Artūras iš Vilniaus2009-04-30 00:44
nu varna, esi drąsus vyras, ko ne litovscas. O šiaip pats supranti, kad ne Mes nugrūdam Tave į kūrybinę kebeknę, o šiokios tokios išorinės jėgos. Suprask, varna, Mes be Tavęs esam pigesni, bet ir Tu be Mūsų esi pigesnis ir koks tada kūrybinis alia alia.

Į dinamiką žiūrėkim, brangusis. Keičiasi viskas tokiu pamėkliškai pasiutišku greičiu, kad reikia tiesiog spėt, mum abiem, varna.

158763. dalgė2009-04-30 08:22
Ačiū Autorei! Patiko ir lengva, tačiau taikli, ironija, ir ezoterika. Norėčiau paskaityti Jūsų knygą.

158768. ex2009-04-30 10:24
o kur smagu butu nukeliauti, racionaliai apsvarscius visas galimybes?

158769. mie2009-04-30 10:33
i pskova.

158770. ex2009-04-30 10:37
kur dar galima butu saugiai, pigiai, ivairiai... tureti progu pabuti su savimi ir suprasti, ko nori is gyvenimo? afrikoj? meksikoj? pietu amerikoj? indija manau labiausiai tiktu tokiems pradedantiems, nelabai turtingiems

158771. ex>mie2009-04-30 10:39
ta kultura jau pazistama vyresniems, man nebutu idomu vel

158772. mie - ex2009-04-30 10:43
taciau tai puiki vieta pabuti su savimi ir suprasti ko nori is gyvenimo. pagaliau.

158773. ex2009-04-30 10:44
viena is keliones prasmiu galetu buti pazinti kitus zmones, beje tam net nebutina persikelti i kita vieta, galima uzsiimineti sofu turizmu.

158774. ex2009-04-30 10:45
o tu supranti ko tu nori is gyvenimo?

158775. mie2009-04-30 10:45
man noretusi priesingo dalyko: kad visi pagaliau atsikabintu ir duotu ramybe.

158776. mie2009-04-30 10:47
visa, ko norejau, as is gyvenimo gavau.

158777. ex2009-04-30 10:47
zinau, kad juokinga ir banalu cia kalbeti apie prasmes, bet tokia nykiena darbe, negaliu susikaupti, saule uz lango sviecia... kavos jau isgeriau... lieka tik spaminti cia

158778. mie2009-04-30 10:48
mano naktis nemiegota, bet irgi tureciau eiti ir daryti.

158779. ex2009-04-30 10:48
tai viskas? jau nieko daugiau nenori? gyvenimas baigtas?

158780. mie2009-04-30 10:49
pareigos atliktos, beliko tik tai, kas malonu man paciai.

158781. mie - ex2009-04-30 10:51
o kaip tau?

158782. ex2009-04-30 10:54
nezinau apie tas pareigas, cia sunkus klausimas...

158783. mie2009-04-30 10:55
na, tiesa pasakius, tai mama dar gyva, aciu dievui, taigi viena pareiga likus.

158784. ex2009-04-30 10:57
o kas malonu tau paciai? ko noretum? jei niekas neribotu?

158785. AišV2009-04-30 10:57
vienas mano bendradarbis buvo iš Pskovo. Tiksliau šalia Pskovo kažkoks kaimas. Šiaip protingas (tiksliau aštrus) žmogutis. Čekina mane kaip turi būti. Dirbt su tokiais tikras malonumas. Bet mentalitetas - nado žielat lučievo. Toks Aš buvau prieš kokius 15 metų. Ilgiau 15 min negaliu būti neapsibodėjęs

158786. mie2009-04-30 10:58
noreciau dirbti savo darba ir vasara gyventi prie juros.

158787. mie - ex2009-04-30 10:59
o tu ko noretum jei niekas neribotu?

158788. ex2009-04-30 11:07
prie kurios juros? :) nezinau, ko noreciau, bandau suprasti. gal noreciau, ka darau dabar, isbandyti kazka nauja, ismokti nebandytu veiklu (tame tarpe ir tokiu paprastu buitiniu dalyku, kaip isikalti vini, pakeisti tarpine), bet gal noreciau ir ko nors kito, nezinau dar...

158789. mie2009-04-30 11:25
prie baltijos.

158791. cc 2009-04-30 12:10
Norėčiau sugrįžt į Jamaiką.

158792. ex>AišV2009-04-30 12:12
nesureagavau i pskova cia ne del to, kad ignoruoju, tiesiog jau ilipau i medi(susikaupiau darbui)

158805. Vaidotas2009-04-30 15:20
Arba visas straipsnis tera (auto)ironija, arba kartojasi Ivanauskaites "psichonautika". Antruoju atveju sunku suprasti, kodel Satenai tai spausdina.

158817. Satenai2009-04-30 20:32
ką norim, tą spausdinam, o ką?

158888. 0002009-05-01 21:46
Visai teisūs Šatėnai... Kažkokia gauja uzurpatorių, vietoje to, kad padėkotų už sutiektą galimybę atvirai išsiašaroti ir išsiplūsti, dar pradės reguliuoti...

159078. Li2009-05-04 08:34
Nu, tikrai
"Būkit kaip namuose (į sveikatą). Bet nepamirškit , kad esat svečiuose ...". Mes čia - ne šeimininkai. Malonu jausti šeimininkų svetingumą. Ačiū :)

159113. balsas tyruose2009-05-04 12:05
gal kas zino kur dingo rasytojas Rolandas Kausas? Rolaaaaaaaaandaiaiaiaiaiaiaiai!

159120. tyrai2009-05-04 13:07
nestauk mumyse, eik į mišką!

159124. tas pats balsas2009-05-04 13:48
ka gudragalviai, pabudot ? Truksta, oi truksta jums Rolanduko ;)

159127. tau trūksta2009-05-04 13:57
ne tik Rolanduko.

159131. balsas2009-05-04 14:24
is kur zinai:)

159133. MISLE2009-05-04 14:28
eiles, kurias ismokau is MAMOS: Anuo metu kiskis plauke ledu Plauke jauti per jura neuzraukes rura Tavo akys zibes kaip senos rupuzes :) KIE MAN METU?

159134. nemoku dar rasyti2009-05-04 14:31
pasilikusios raides S K ( labas)

159195. kiek2009-05-04 21:11
šiknoj granatų, atspėjau? Kur prizą atsiimti?

159198. misle2009-05-04 21:23
tada ir pasiimk siknoj,as nieko nezadejau

159205. ačiū2009-05-04 21:48
už kvietimą, tik mano kita orientacija.

159207. hm2009-05-04 22:19
o aš už tokį pakvietimą tiesiai lempon arba "tyla" iki beprotybės. O tas tipas (ačiū) dar maivosi. Hm, hm.

159212. 0002009-05-04 23:12
Mįslė tai grynai smetoniška, taigi metų turėtų būti apie sštuonios dešimtys...Žinau ir aš tokių, bet nenoriu negražiai šnekėt...

159214. misle2009-05-04 23:29
aciu uz linksma vakariuka,mamai tikrai 80 metu. man truputi maziau.visiems saldziu sapnu ramiu blusu,kad nekastu kuna jusu.grisiu rytoj.cia labai faina.Ate visu pakraipu atenieciams.

159215. oho,2009-05-04 23:33
kiek aštuoniasdešimtmečių čia susirinko.

159217. ačiū,2009-05-04 23:40
negi savo kompui "tiesiai lempon" duosiu? O pasimaivyti kartais argi nesveika? Užuot susiraukus niūroti?

159234. misle>oho2009-05-05 09:42
kodel tamsta nusistates(ciu)pries astuoniasdesimtmecius? Nevisi gi serga Alzhaimeriu.Mano kaimynas trecia karta vede 85 metu.Va taip.

159235. misle2009-05-05 09:49
sedi senis ant grindu,o bobute uosy,klausineja senis senes,kada tu man duosi? KLAUSIMAS: ar pas juos troboj auga medziai,ar senio kiemas isdetas lentom vietoj trinkeliu? PASTEBEJIMAS:sis tautinis kurinys primena Rolanduko supuokliu nutikimus.Sene medy,aisku be triusiku.

159298. patarlė2009-05-05 21:00
įleisk mįslę į daržą, visas bobutes išknis.

159332. twiceafterdinner2009-05-05 23:54
Ramu ne tik Indijoje, bet jei negali nurimti be Indijos tai ka as zinau. Perejau tusciomis naktinemis gatvemis, nesutikau nei gyvos dushios ir taip lietuviskai ramu tapo.

159357. ex2009-05-06 11:12
ramo po indijos, nes tai kas anksciau buvo prisigudusi minia vidury dienos, dabar tau atrodo, kad ramybes oaze :) rasti ramybe - tai suprasti, kaip laimingai tu cia (ne indijoje) gyveni

159449. amigo2009-05-06 21:43
beveik nesmirda? tai gal panelei sloga, nosis uzgulta? man tai smirdejo baisiai neapsakomai neaprasomai nenuplaunamai,net kunas atsiskiria nuo sielos ir nuo dievo, neiskisau nosies is viesbucio, LT yra rojus, nes cia nesmirda, nebukit durni, nevaziuokit indijo kas galite

159519. į ašramą reikėjo patraukti, ponuli,2009-05-07 22:55
o ne viešbuty stirksoti.

Rodoma versija 27 iš 28 
23:58:30 Jan 16, 2011   
Jan 2010 Jan 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba