ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2004-11-27 nr. 726

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

PÉTER ESTERHÁZY. Apie viską, apie nieką (44) • ROMUALDAS OZOLAS. Kažkas kinta? (107) • VALDAS KILPYS. Oratorijos "Ozono sluoksnio angelas" belaukiant (15) • ANDRIUS MARTINKUS. Smurto kultūra ir Realybė (40) • SIGITAS GEDA. Iš mėlynųjų mansardų (13) • ALIS BALBIERIUS. Iš "Formų knygos" (11) • JARED RAPFOGEL. Veidrodis, atgręžtas į veidrodį (2) • AURELIJA JUODYTĖ. Tarp be saiko ir be aistros: apie be pykčio (41) • JUSTINAS KUBILIUS. Daiktų gelmės poetas (6) • VYTAUTAS ŠERYS. Varna (9) • ANTANAS GIEDRAITIS. Šiaulėnų liudijimai: gulbė ir trumpakotis dalgelis (5) • Su RITA KRAUCEVIČIŪTE, mišriojo choro "Langas" ir vaikų giedojimo mokyklėlės, jau dešimtmetis gyvuojančių prie Bernardinų bažnyčios, vadove kalbasi Zita Baranauskaitė-Danielienė. Bernardinų "Langas" (17) • Mieli skaitytojai! (8) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Vienkartinė enciklopedija (82) • laiškai (89) •

Kažkas kinta?

ROMUALDAS OZOLAS

[skaityti komentarus]

Tas kitimas sunkiai apčiuopiamas, labai fragmentiškas. Atskirai paimtas pokyčio faktas nebūtinai būtų atpažintas kaip ką nors keičiantis – tiesiog įdomus įvykis, daiktas, reiškinys, ir tiek. Tačiau jeigu per Nepriklausomybės metus jau susiklosčiusių laisvo gyvenimo stereotipų fone jie išsiskiria kaip netapatūs tiems naujiesiems stereotipams, dar svarbiau, jeigu jie – ir ne nelaisvės dienų atrūgos, tai jie tikrai kažkas nauja.

...Teisės universitete pristatoma nauja knyga apie filosofiją šiuolaikiniame pasaulyje – globalizmo ir lokalizmo, tiesos ir naudos priešpriešų pasaulyje. Aplink didelį stalą susėdę kolektyvinės knygos autoriai ramiai dalijasi mintimis, ir seniai bendros kalbos neberandantis šiuolaikinių pasaulio filosofinių srovių ošimas pamažu nutolsta, pokalbio dalyviams beveik vieningai sutariant, kad ne mokslinio pažinimo tikrumo technologijų apmąstymai, o nauji atsakymai į klausimus, kas yra gyvenimas, yra filosofo, filosofavimo ir filosofijos paskirtis. Ir tai yra įmanoma, kai dar visuotinai puikuojamasi Harvardo, Yale’io, Paryžiaus diplomais ar pasaulinėmis filosofų konferencijomis? Klausimas, kas yra gyvenimas, visada žymėdavo naujas epochas. Negi Lietuvos gelmėse bręsta kažkas iš esmės nauja?

...Nacionaliniame muziejuje pristatoma kompaktinė plokštelė "Įdomioji Lietuvos istorija". Trisdešimties dalių daugiau kaip trijų valandų pasakojimas veda mus mūsų likimo keliais nuo ledynmečių iki Lietuvos Antrosios Respublikos tarptautinio pripažinimo. Veda intriguojančiai, spalvingai, kryptingai ir tikslingai teigiant, kokia svarbi mums šita mūsų žemė ir kaip stipriai mes su ja susieti buvusios ir esamos atsakomybės ir neatsakomybės. Ministras samprotauja, kad "Istorija" turi pasiekti kiekvieną mokyklą, rajono biblioteką. Jeigu galime kur nors prasmingai pirmauti, tai čia – visų pirma. Nė viena mūsų kaimynė tokių modernybių neturi. Salėje nesama populiariausių Lietuvos istorikų. Suprantama: ši Lietuvos koncepcija šiek tiek kitokia nei lig šiol sukurtosios – su aiškiomis patriotizmo intonacijomis. Kai atsistoja per porą dešimčių plokštelę kūrusių jaunų žmonių, abejonės nelieka: tai – nauja jėga.

...Vilniaus rotušėje vienas iš vyresniosios kartos dailininkų eksponuoja savo sukurtus leidinius, atvedusius jį prie minties įsteigti tarptautinį dailės žurnalą. Žiūrovams pateikiamas to keturis kartus per metus leisimo albumo tipo žurnalo prototipas – almanachas "Baltijos dailė". Tai Baltijos jūros šalių dailininkų (po vieną iš kiekvienos šalies) kūrinių reprodukcijų su nedideliais komentarais puošnaus dizaino leidinys. Pas mus tai nebūtų įmanoma, komentuoja vokietis. Kodėl? Pirma, kas sutiktų aukotis ir dirbti vienas už visas dešimt Baltijos jūros šalių? Antra, šitaip išryškinti Europos meno šiaurinę – iš juodai raudono šiaurietiško kraujo kylančią – meno specifiką gali nebent tas, kuris gyvena ant Pietų ir Šiaurės ribos. Tad naivus lietuvių tikėjimas savo žemės verte nėra iliuzijų migla ar pasenusi simbolika?

...Žurnale "Į laisvę" apie politikos moralę ir moralę politikoje samprotauja jaunosios politikų kartos atstovas. Moralės problematika buvo aktuali prieš du dešimtmečius, paskui kalbos apie moralę, dorą, dorovę ėmė pačios atrodyti nedoros. Kas jas aktualizavo? Prezidento apkalta, parlamentarų korupcijos skandalai? Bendras šalyje viešpataujantis politikos cinizmas ar atsakomybę perimti bandančios jaunosios kartos politikų susivokimo poreikis? Taip, iki šiol jaunieji apie moralę užsimindavo, bet teoriškai argumentuoti nebandė. Teoriškai – vadinasi, sistemiškai, iš esmės.

Iš kur kyla tokie pasikeitimai?

O iš kur kyla pasaulio klimato pokyčiai? Pradžioje patraukia kitokie vėjai, nulyja lietūs ar nukrinta viena kita snaigė, pagelsta karklai ar nuplinka liepos, kol galų gale pradeda sroventi upeliukai ar žemę vieną rytą sukausto gruodas. Taip ir ateina pavasaris ar žiema, kuriuos kalendoriai tik primena ar patvirtina.

Iš kur dar prieš rinkimus pasirodė šūkiai "Mūsų namai – Lietuva", "Būkime labiau lietuviai", "Skambiausioji Europos styga"? Kaip debesys dangumi jie plaukė ir nuplaukė su rinkimais, bet ar dingo? Šiandien jau matome: per ankstesnius rinkimus nieko panašaus nebūta.

Ir tokio susirūpinimo pasaulyje išsklidusiais ir sklindančiais lietuviais nebūta, ir neatrodo, kad šitai užsibaigtų kokia nors viena laikraštine akcija. Vilniaus "dangoraižiai" jau imami suvokti kaip persenusios naujovės, kraunamos į mūsų sostinę kaip "Vakarų technologijų" atliekos. Net keliuose teismuose Žvėryno bendruomenė gina savo gyvenamosios erdvės humaniškumo liekanas nuo Vilniaus savivaldybės kultūrinio voliuntarizmo ir ciniško prekeiviškumo. Iki šiol kalbėję tik apie savo atlyginimus, visos Lietuvos bibliotekininkai pagaliau prabilo apie milijonines biudžeto skolas skaitytojams – nėra iš ko komplektuoti fondų, žmonės vėl prie knygų stovi eilėse... Ar nereikėtų prisiekusiųjų teismuose – gal taip būtų aptramdyta teisėsaugos korupcija?

Ką visa tai reiškia? Ar kartais tai nereiškia dar nedrąsiai atbundančio noro gyventi iš tiesų savo namuose?

Ir toliau sau žydint prekybiniam mūsų santykių stiliui, ir toliau šaunumu laikant kvailiojimą iki tyčiojimosi ar beprotybės, ir toliau sau siautėjant cinizmui ir žiaurumui, prievartai ir žudynėms, pardavinėjimui ir parsidavinėjimui, tai šen, tai ten vis dėlto ima dygti kažkokie kitokumo daigai, kurie niekaip nebeleidžia jausti, kad viskas yra ir bus kaip buvę. Atrodo, ir mūsų politinio klimato meteorologai bei konstruktoriai taip subruzdę, kad negali nesuvokti: jie taip pat jaučia, kad kažkas baigiasi. Na, ar būdamas savo laike, savo vietoje, laikydamasis savo priedermių galėtų kas nors pasielgti, kaip su savo tauta, su savo Konstitucija, pagaliau – su Europos Sąjungos valstybėmis, savo naujosiomis kaimynėmis, pasielgė mūsų valdžia, ypatingos skubos tvarka, beveik slaptai, daugeliui parlamentarų dokumento nė neskaičius, ratifikuodama Sutartį dėl Konstitucijos Europai?! Ar valdžia gali drausti studentams Vilniuje rengti Pasaulio studentų kongresą, gąsdindamasi čia galint kilti antiglobalistinių incidentų? Šitokių baimių Lietuvoje dar nebūta, tai irgi labai nauja. Kaip pažymėjo vienas televizijos diskusijos dalyvis: tolerancijos prievarta. Net supermodernistinis kosmopolitinis ŠMC jaunimas atgauna amą ir šaiposi, surengdamas meno akciją "Mano adresas – ne namas ir ne gatvė, mano adresas – prekybos centras".

Kita tikrovė iškyla ne iškart. Ir Europos Sąjunga nusileis pas mus ne iškart. Ir reaguosime į jos nešamus pakitimus taip pat ne iškart. Tačiau kaip pavasarį pajunti sausyje, o rudenį – rugpjūtyje, taip ir mūsų naujosios jausenos Sąjungoje ar nežymės tie kiti ir kitokie mūsų gyvenimo faktai?

Ir, matyt, anksčiau ar vėliau visa tai mes vėl galėsime pavadinti mus tauton vienijančia saviraiška?

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


25280. Mirandola2004-11-29 13:47
... kodel jus nuolat droziate tuos dangoraizius, Ozolai? ir prekybos centrus droziate nuobodziai, ir visus ne patriotus taip pat, ir emigrantus visada paminite... ar jus manote, kad vartotojiskumas atsirado kartu su prekybos centru pastatymu? norite pasakyti, kad zmones seniau (kada, seniau?) buvo maziau vartotojiski? tai absurdas. norinciu RYTI kiekis istorijoje visada buvo panasus, tiesiog, galbut, jie visi buvo daugiau implicit, o dabar, puikios salygos tapti explicit.. ... del dangoraiziu dabar - kai juos pastate, tai tas Neries krantas daug grazesnis ir tvarkingesnis pasidare, nes iki tol atrode kaip visiska dykuma ir nereikia cia jokiu simboliu uz tu falu ieskoti, pastate tiesiog, babar tiek jums, tiek pensininkams nereikes po miesta lakstyti is vienos skyles i kita, be to, tai dar ir gera svieciamoji priemone, nes labai visi pas mus priprates, kad institucijos skylese yra isikurusios... ... o del emigrantu, tai stai ka papostringausiu - jaunime (apie jaunima ta kuris mokytis nori, o ne ta kuris svedu psichologes zudo)! varyk is Lietuvos ir nesidairyk. varyk i salis, kurios be korupcijos, varyk i Skandinavija, kur seima ir gimdyk vaika - ir jokia klimakterine sesele sesiatone subine nereikalaus is taves kysio, varyk del to, kad tavo energijos sanaudos, kuria tu skirsi noredamas pramusti galva siena Lietuvoj, nera vertos tavo atsiekto rezultato - viskas del ko tu dauzysi galva cia, jau seniai normaliam pasauli yra sukurta... vaziuok i uzsienio universitetus, mokykis, nes musu universitetai yra zemiau zemo, kapsuko raudonosios veliavos darbo kolukio universitetai, kitais zodziais tariant...tiek jau to. jei Ozolas skaitys, tegu zino, kad rasau didziai susijaudines del Lietuvos... bet man mano vaikai rupi, deja, labiau...

25325. Andalūzijos šuo2004-11-29 18:39
Jam nestovi. Sunkiai apčiuopiamas.

25341. varna2004-11-29 23:30
Tai prajuokino Ozolas. Geriau uz Seri, Parulski ir Beresnevicu kartu sudejus. Aisku, Siusos genijaus net Ozolas neiveiks. "Kita tikrove"? Tik ne tau, Ozole. Tu jau savo kailio nebepakeisi. Tau gi ruksta is ausu dumai nuo pykcio visa kam naujam. Be pykcio

25373. kaimietis2004-11-30 10:42
Nuostabu, kad yra žmonių turinčių ir jaučiančių savo šaknis. Geras, subtilus, reikalingas straipsnis konstatuojantis, kad žmonės jau pradėjo busti iš to hipnozinio miego, pradeda ieškoti savo ištakų, šaknų. Žmonės pradeda suvokti, kad jie yra padaryti mankurtais ir nebenori tokiais būti, nori rasti savo tėvus, savo Tėvą, grįžti pas Jį, kaip sūnūs paklydėliai.
Daug žmonių keliasi gyventi į kaimą, kuria savo sodybas, kuriose pabūna nors savaitgaliais. Manau tai ypatingai svarbus procesas, padedantis žmogui suvokti, kas yra tikra, o kas yra dirbtina, kas yra amžina, o kas-laikina, kas yra svarbu, , o kas - nereikšminga ir nereikalinga.
Betarpiškas bendravimas su tobulais Dievo kūriniais- Gamta padeda suprasti, kokiame kreivų veidrodžių pasaulyje gyvena šiuolaikinis žmogus. Visos vertybės apverstos aukštyn kojom, kaip ir priklauso būti pas šėtoną. Vietoj tikrų dalykų žmogui nuo mažų dienų kišami kažkokie surogatai, išvestiniai, dirbtinai sukurpti dalykai. Meilė žmogui, pagarba jo individualumui, unikalumui- pakeitė pilietiškumu, ištikimybe valstybei, kitaip sakant ištikimybe, pritarimu, kad ir nusikalstamiems valdančiųjų sprendimams; meną-grožį pakeitė visokia bjaurastis, iškrypimų ir visokios patologijos demonstravimas; meilę moteriai (vyrui), abipusės meilės pasėkoje naujo ŽMOGAUS SUKŪRIMĄ pakeitė nesaikingas seksas (ar gali gimti pilnavertis žmogus gyvuliškų kūniškų poreikių tenkinimo rezultate?); žiniasklaida vietoj žmonių informavimo, švietimo, užsiima žmonių dezinformacija, informacijos klastojimu, žmonių klaidinimu, bukinimu.
Kad žmogus nesuvoktų, kas su juo daroma, nesuprastų tiesos, kad taptu mankurtu, žmogus iš realios, natūralios dieviškos meilės erdvės, turi būti perkeltas į sąlyginę, nerealią, dirbtinę erdvę. Sudėtingi, dvasingi, genialios dieviškos minties sukurti dalykai: medžiai, žolės, gyvūnai, dangus, saulė, žvaigždės ir t.t. turi būti padaryti antraeiliais ir pakeisti į primityvios minties sukurtus bedvasius, laikinus, netikrus "žaisliukus": kūdikiams - barškučiai, suaugusiems- mašinos, kompiuteriai, televizoriai ir t.t.; reikia žmogų iš dieviškos aplinkos perkelti į bedvasių mūro sienų apsuptį, betarpišką bendravimą su mylinčiu Tėvu per jo kūrinius, pakeisti okultizmu, aklu tikėjimu mistiniais nerealiais, dažniausiai absurdiškais dalykais (kaip pasakė vienas šventasis: "Tikiu, nes tai -absurdas!), tikėjimu savo šeimininku. Taip ir buvo padaryta. Kitaip sakant žmogus buvo atskirtas nuo Dievo- savo kūrėjo.
Malonu, kad tai jau yra praeitas etapas!

25398. Mirandola Kaimiecui2004-11-30 13:34
Ar gali mankurtas issivaduoti is savo mankurtiskumo? taigi jis del to ir mankurtas, kad nieko negali, nieko neatsimena, niekuo netiki ir nieko nesitiki. kai smegenys suspausti ir isdziuve, Dievo malone neturi kur isiterpti......kitas dalykas - kuo remiantis kaimietis daro prielaida, kad zmones bunda? del to, kad vaziuoja gyvent i kaima. ir as zinau keleta puikiu seimu didesniaja metu dali praleidzianciu kaimo sodybose, taciau nesiryzciau daryti platesniu apibendrinimu. kuo daugiau, zinoma, tuo geriau. (taip zinau, kad dori zmones nusipirke sodybas provincijoje yra terorizuojami kaimo degradu) dar siek tiek - vaziavimas i sodus ir kaimus, pats savaime nera dvasingas procesas - kiek teko pastebeti, niekas apie savo Teva ten nuvaziave paprastai nemasto, tik rausia tris kvadratinius metrus zemes ruosdami ja pamidorams ir braskems - gali beveik buti tikras, kad raudona darzoves ir uogos spalva daznam sodininkui nesukels jokiu placiau griebianciu asociaciju - jis paprasciausiai jas suvalgys ir dar, gal, i pomidorus slapimo prileis, jei parduot sumanys. apskritai, pastebejau, kad labai daznai bukoliskieji vaizdeliai yra automatiskai susiejami su dvasingumu. nebutinai taip. sutinku, kad Dievo nesusitiksi mandarinineje demonstracijoje ir, kad gamta, be dzergzdianciu garsu, ikyriu spalvu - savo nuosaikumu padeda isplesti teritorija Jam pasirodyti, taciau velgi - nebutinai taip. mieste, Dievo patyrimas taip pat yra galimas, taip pat ir zmogideje. arba ziurint tv - tiesiog, matant realybes deformacija yra lengviau patirti ivairiausias hierofanijas. taip maziau sansu falsifikuoti. gamtoje gera, malonu, viskas ulba, tu susilieji (kas, mano nuomone, nera gerai). mieste daug veidrodziu atsispindinciu vienas kitame, daug kampu, iskreiptu veidu, grimasu - tai reiskia, kad per deformacija gali autentiskiau nei uzsikaifaves sutikti GODA. gamtoj pernelyg gera..

25459. kaimietis >> Mirandolai2004-12-01 08:29
Keletas pastabėlių:
1. Mankurtas ne taip jau, nieko negali. Jis puikus savo šeimininko tarnas- nesame blogi ir mes. Mankurto smegenys suspaustos, išdžiūvę, bet vis tik funkcionuoja. Kiek mums duoto pradinio smegenų potencialo mes išnaudojame? 1/100 000, 1/mln proc.dalį? Kaip ten sako mokslininkai? Jiems per sunku nustatyti tokius mažus skaičius. Kaip ten bebūtų, bet mes jau nebeapsieiname be smegenų protezo- sėdime sau prie kompiuterio ir toliau jas džioviname.
2. Iš senų laikų valdantieji (tikrieji) taip skriaudė ir engė kaimo žmones: vergovė, baudžiava, kapitalizmo intensyvus ūkis industrializacija, chemizacija, socializmo kolūkiai. Kodėl už tai, kad panaikino baudžiavą buvo nužudytas caras Aleksandras II? Kodėl Stolypinas milijonams valstiečių norėjęs duoti žemę vienkiemiuose ir sakęs: "Rusijos jėga- valstietija... Duokite mums nors dešimt metų ramybės, vidinės ir išorinės, ir jūs nebepažinsite dabartinės Rusijos" , buvo nedelsiant nužudytas. Kodėl bolševikai pirmiausia ėmėsi represuoti tremti, žudyti (dešimtim milijonų!) valstiečius, kodėl dirbtinai badu buvo išmarinta milijonai Ukrainos valstiečių? Kodėl buvo tremiami irį kolūkius varomi dirbti Lietuvos valstiečiai. Kodėl dabar pieno litras yra pigesnis už vandens litrą? Gal todėl, kad tie, visą tai padarę, "dievo" su ragais ir uodega išrinktieji", "elitas", patys labiausiai atitrūkę nuo gamtos, labiausiai bijo laisvų žmonių, kaimiečių, kontaktuojančių su Dievo kūriniais, ir stengiasi užspausti, supančioti juos taip, kad tik jiems nebūtų kada nei galvos pakelti, jau nekalbant apie savo paskirties suvokimą, kūrybą.
3. Nemanau, kad deformuotoje, dirbtinėje, falsifikuotoje mistinėje erdvėje ar apsvaigus nuo narkotikų ar alkoholio galima pajausti Dievą- greičiau jau- tą piktąjį "dievą" iš ST. Dievas tai meilė, gėris, harmonija, todėl ir reikėtų Jo ieškoti ten kur Jo yra daugiau - ten kur gera, ten kur harmonija...

25488. Mirandola dar Kaimieciui2004-12-01 13:56
1. I smegenu galimybes reikia ziuret fenomenologiskai - kartais MAN ATRODO, MAN PASIRODO, kad smegenaine priejo refleksijos riba. kai skauda. tokiu atveju man neidomu, kiek potencialiai daugiau as ju galeciau panaudot. mokslininkai naudoja tan tikrus skaiciavimo vienetus kurie man, kai smegenys uzkaite ir perkaite, nieko nesako... del kompo - tai ne protezas, o zmogaus galimybiu ispletimas (neisiaiskinsim visu niuansu, bet, pvz, tai, kad mes galime rasyti komentarus ir laiskus vienas kitam - yra puikiau puikaus. 2.Stolypinas buvo tipiskas rusu inteleigentas, idealizaves kaima ir jo gyvenimo buda. ne vienam tokiam inteligentui tie patys jo garbinti valstieciai galvas nukapojo (del per didelio naivumo ir romantiskumo) kita vertus, nesutinku, kad bolsevikai labiausiai dusino valstiecius - o kaip su ineteligentais? tai, kad buvo sunaikintas pasiturinciu valstieciu sluoksnis, turejo lemiamos reiksmes, bet, sakau, tas pats ir su ineteligentais, kurie yra paprastai miestieciai, arba is jo isvaziave veikejai. valstieciai galinga jega, istikimi zemei, kraujui ir bendruomenei, BET NE IS SAMONINGUMO, O IS NELANKSTUMO IR SIAURAKAKTISKUMO. cia as ne varau ant ju... kiek tenka pazinoti tokiu tradicijoms istikimu valstieciu siandien, visi jie isties geri zmones, bet patikek, taip pat kietakakciai, storzieviai ir truputeli buki...gal del tavo isvardintu priezasciu - tokia visuomenes dalis neturejo neturi ir netures jegu ka nors pakeisti (tyrimu sioje srityje nedariau), tiesiog participant observation. 3. ne apsvaigus - narkotikai ir holis cia ne prie ko, ir erdve mieste, tarkime, nera mistine - joje tiesiog daugiau kampu, daugiau zmoniu ir daugiau veidrodziu. kai viduramziu menininkai ar ikonu tapytojai samoningai deformuodavo figuras jie teisingai pastebejo, kad per TARPUS, NESUTAPIMA tarp idealiojo prototipo ir ji vaizduojancios figuros lengviau prasiskverbti dieviskajai sviesai. pabaigai - tavo ST Dievo supratimas yra vienpusiskas, nezinau kodel, bet si klise "apie piktaji ST Dieva labai daznai naudojama. jis piktas, tiesa, bet NE TIK, tiesiog nereikia atrinkti to, kas yra patogu, be to, ar Jezus yra toks jau vienamatis? o gal, kaimieciai yra panteistai?

25502. Saulius2004-12-01 15:59
Kinta, kinta; bet nežinia, ar priešingos krypties tendencijos nėra stipresnės (perspektyvoje)... T.y., lygiai taip pat galima būtų parašyti verkaujantį straipsnį dėl priešingų pokyčių.

25514. kaimietis -> Mirandolai2004-12-01 17:37
Kaip viskas yra reliatyvu: man kietakakčiui, bukam kaimiečiui atrodo, kad tu nelabai pagavai ką aš norėjau parašyti. :) Bet tiek jau to- viskam savas laikas, nesiaiškinsime. Tik mano nelankstumas ir storžieviškumas neleidžia nepaliesti, manau, esminio dalyko. Žmogui yra BŪTINA skirti Dievą nuo velnio. Čia jau nebėra reliatyvumo. Tai ypatingai svarbu, nes kitu atveju žmogus sunkiai gali vadintis Žmogumi. Kaip atskirti? Dievas negali būti piktas, negali svaidyti prakeiksmų žmogui, savo vaikui. Dievas, manau, turi pykčio energijos, nes ir mes jos turime, bet ta energija pas Jį yra harmonizuota, todėl ji niekados NEPASIREIŠKIA, neišlenda. Dievas niekados neįsakinėja, tuo labiau negrasina, nebaudžia. Jis žino, kad mūsų protas ir dvasia yra dieviški ir neturi turėti ribų. Prisilietus dieviškai energijai, per kūną, galvą pereina malonūs virpuliukai, užplūsta užpildo malonūs šviesūs jausmai, akyse sužimba džiaugsmo ašaros, kartais daug ašarų, pasidaro taip lengva, viskas aplink tave lyg pasikeičia, sužimba kitomis nuostabiomis, geromis, gaiviomis spalvomis. Sunku nupasakoti... To neatsitinka, susidūrus su neharmoninga energetine substancija, neatsitinka, skaitant penkiaknygę. Aš tai rašau, nes man tiesiog skaudu, kad žmonėms įmanoma buvo primesti šį "dievą" ir žmonės taip leidžiasi būti klaidinami, nesugeba atskirti, kas iš tiesų jis yra,tarnauja, meldžiasi jam, nors ir Kristus tą "dievą" aiškiai pavadino velniu (Jn 8:44).

25518. ebola2004-12-01 18:00
Maladiec, kaimieti.Pritariu 100%! Tik gal del kelimosi i kaimus - ne visai...Bet tiek to jau...:)Ir dar...ne Europos sajunga atnesa pokycius...Mes patys sau atsinesame pokycius Europos sajungos pavesyje.Yra didziule praraja tarp musu isivaizduojamu "teigiamu" pokyciu, kuriu poreiki taip garsiai siandien destome, ir Europos Sajungos ideologijos istaku.Todel tai tik lygiagretes.Pokyciai ateina kartu su ta nelemta sajunga. Viskas ka ji nesa yra superkapitalo interesai, papuosti "teisiu ir -kratiju" gelytemis.Greitai ekonomiskai mes juos permesim, bet jie panaudos musu auganti "potenciala kalti pinigus" ju istinusiam laivui tempti.O mes patys nepajusim jokio esminio pagerejimo.Nes juk kai buni tuose "auksto pragyvenimo" krastuose, ar jauti ka is esmes gero? Ogi suda ir nieko!Jie nesiulo nieko dvasinej plotmej...Viskas litai, eurai, akcijos ir obligacijos.Tai jeigu as patenkintas savo finansine padetim, ko man toliau noreti? As iskrentu is zaidimo, ar ne? Jie isejo i stadiona su bokalais. Man gi ilgam to neuztektu...

25521. Mira2004-12-01 18:28
...parasysiu rytoj - akys jau skersos...

25522. MiraDar2004-12-01 18:31
...paskaitysiu ta vieta Jn 8:44...

25526. itale2004-12-01 22:35
Kaimieciui> Gana idomiai mastote. Bet ar nemanote, kad suarteti su Dievu galima ir tyrinejant jo Zodi, Biblija? Sutinku,jog is gamtos,t.y.jo kurybos mes galime labai daug suzinoti apie ji kaip asmeni (Rom.1:20-"is jo kuriniu) Bet 2Tim 3:16,17 ir Izaijo 48:17,18 skatina gilintis i jo ikvepta Zodi,nes jis mums naudingas. O nauda visapuse. Ir tai galima daryti ir mieste.Zinoma, gamtoje lengviau susikaupti,maloniai veikia pati aplinka. Bet pradet diena Biblijos skaitymu, tai ne ka mazesnis malonumas nei pasivaiksciot kokiam miske. Tai tiek.

25528. varna2004-12-02 00:07
Teisngai, kaimieti: "Visą valdžią valstiečiams!". Miestus, velnio išgamas - išgriaut. Miestiečius suvaryti atgal į kaimus. Bet.. Kažkodėl labai primena tokią tolimą šalį Kambodžą. Tikrai Dieviškai ten tvarkėsi. Einu miegoti. Biblijos ryte neatsiversiu, po mišką klaidžioti neisu. Nuskrisiu kokian šiukšlynan - gal ko skanaus žmonės išmetė. Klausyk, Ebola, ten pas jus daug išėdų lieka? Nors, ką aš čia klausiu. Ašku, kad daug. Su tokiais virėjais kaip tu, ( viena akis ŠA, kita - puode) - visi rajono katinai vos pilvus pavelka. Ebola, tu Katinų Dievas! Na va, prajuokinau pats save ir į lovą...

25529. Nikvami Wambozi2004-12-02 00:36
Ne ir viskas. Aš pasakiau. Hau. Jokių kaimų, vot

25534. kaimaspriejuros2004-12-02 08:44
Ateina toks laikas, kai supranti, kad ne kaimas, ne Dievas... o tu pats turi kasdien daryti tą gėrį-grožį-meilę = dievą (kaip sako Esterhazy pirmam puslapy:,,Kiekvienam iš visų jėgų dirbti savo darbą..."), nors labai jau norėtųsi tą naštą-kaltę-atsakomybę = darbą užversti (nors iš dalies) kažkam kitam. Stipresniam. Atrodo, apie tai šitam straipsnyje perskaičiau, ir ačiū autoriui (kaip gražiai sako Rūta).

25538. kaimietis -> italei2004-12-02 09:09
Pateiksiu jums Dievo žodžio ištraukėlę, gerai įsiskaitykite ir pamąstykite:
Jėzus pasakė: "Iš tiesų sakau jums, niekas negali būti laimingas, jei negyvena kaip dera".
Čia žmonės atsakė: "Mes visi gyvename pagal Mozę, o visi iš jo gauti įsakymai Šventame Rašte surašyti".
Ir tarė jiems Jėzus: Nurodymų kaip dera gyventi neieškokite Šventame Rašte, nes įsakymus diktuoja gyvenimas, o tai kas rašte parašyta nebegyva. Iš tiesų sakau jums, Mozė gavo savo įstatymus iš Dievo, pasakytus gyvu žodžiu. (čia aš manau yra diplomatijos pasėka, nes Jėzus iškart būtų buvęs nužudytas, neatlikęs savo misijos, jeigu būtų pasakęs kas yra Mozė ir iš ko jis gavo įsakymus-mano pastaba). Ir jis byloja apie gyvenimą. Šį žodį ištarė Gyvybės Dievo lūpos ir skelbė pranašai gyviems žmonėms. Visa, kas gyva, liudija Gyvybės darną. Ją teigia žolė, medis, upė kalnas ir paukščiai, dangus ir žuvys, ežerai ir jūros, o ypač ieškokite to liudijimo savyje".
Toliau: "Iš tiesų sakau jums: visa kas tikra ir gyva, labiau liudija apie Dievą, negu negyvas raštas. Viešpats sukūrė gyvybę visuose pavidaluose tokią, kad ji bylotų apie amžiną gyvenimą ir mokytų žmogų tiktojo Dievo priesakų. Dievas juos rašė ne į knygų puslapius, bet į jūsų širdis ir jūsų dvasią. Tai liudija jūsų alsavimas, jūsų kraujas, jūsų kaulai, jūsų oda, jūsų akys, jūsų ausys ir kiekviena, kad ir menkiausia jūsų kūno dalelytė. Šie priesakai glūdi visur – ore, vandenyje, žemėje, augaluose, saulės spinduliuose, jūrų gelmėse ir kalnų aukštybėse".
Toliau: " Visi jie skirti jums, kad galėtumėte suprasti, ką skelbia ir ko trokšta Gyvybės Dievas. Deja, jūs užmerkėte akis, kad nieko nematytumėte ir užsikimšote ausis, kad nieko negirdėtumėt. Iš tiesų sakau jums: rašymas- žmogaus rankų darbas, o tuo tarpu gyvybė ir visi jos pavidalai –Dievo kūrinys. Kodėl neklausote Dievo žodžio, Jo kūriniuose įkūnyto, ir gilinatės į raštus, kurių mintys sustingusios, nes jas rašė žmonių rankos?".

25539. ebola2004-12-02 09:17
Itale, as noriu paklausti, galima? Ka turite omy sakydama "naudingas" 526 komentare? Del gamtos...Retas siuolaikinis zmogus budamas gamtoje, mato ar jaucia ta gamta.Daugelis atsidure gamtoje, ima "virti savo sultyse", kalbasi mintyse su kazkuo, gincijasi ir sprendzia problemas.Tokiu budu is sau iprastos aplinkos nepasitraukia. Daugeliui kad pabusti, tiesiog butinos desreles ir lauzas.:) Del kaimo.Varna nesupranta nieko, kas nepretenduoja i valdzia, ar kita "lemianti veiksni".Kaimas kaip variantas suvilioja daugeli, kam svarbu islikti "grynam", taikoje su aplinka ir savimi.Deja, kiek zinau, maza kam pavyksta rasti ta taika, likus paciam vienam su savimi.Romantizuoti vienkiemio gyvenima gali tik naivus zmogus.Akimirkomis, aisku, jis stebuklingas, taciau visa likusi laika - sunkus 12 valandu per diena fizinis darbas, be jokios vilties i kazkoki baigtinuma.Atrasti kaimisko gyvenimo ritma ne visiems duota.Kaip ne visiems duota groti, ar pinti.Todel gryzima i kaima is ekonominiu sumetimu, kas vyksta siandien, kazkokiu dvasiniu pokyciu laikyti nera labai teisinga manau.Mieste gi, kazkas keiciasi, atrodo. Zmones atranda kazkokios ramybes, filosofiskiau ziuri i piniginius reikalus...nebera tos du desimtmecius trukusios desperacijos.Aisku, tas niekur nenuves toli...gal tik i apsirijima.O cia jau Biblijos mokslas labai praverstu, jei butu pakankamai aiskinamas. Ko gero tam, kas eina daznai i miska ir iesko kazko savy, ji nera tokia aktuali, ta Knyga.Aisku, kuomet susiklosto kazkokia sudetinga pasirinkimo situacija, Biblijai neprilygsta jokie pasivaiksciojimai.Sakoma, kad pakanka ja paimti ir pirmas atversta puslapis turi atsakyma i tau rupima klausima...Man bent iki siol sekesi...:)

25541. kaimietis2004-12-02 09:25
Labai atsiprašau už savo labai šlykščiai nevietoje įterptą pastabą apie Mozę, siaubingai trukdančią pajausti tekstą. Kartoju vėl. Atleiskit.

Pateiksiu jums Dievo žodžio ištraukėlę, gerai įsiskaitykite ir pamąstykite:
Jėzus pasakė: "Iš tiesų sakau jums, niekas negali būti laimingas, jei negyvena kaip dera".
Čia žmonės atsakė: "Mes visi gyvename pagal Mozę, o visi iš jo gauti įsakymai Šventame Rašte surašyti".
Ir tarė jiems Jėzus: Nurodymų kaip dera gyventi neieškokite Šventame Rašte, nes įsakymus diktuoja gyvenimas, o tai kas rašte parašyta nebegyva. Iš tiesų sakau jums, Mozė gavo savo įstatymus iš Dievo, pasakytus gyvu žodžiu. Ir jis byloja apie gyvenimą. Šį žodį ištarė Gyvybės Dievo lūpos ir skelbė pranašai gyviems žmonėms. Visa, kas gyva, liudija Gyvybės darną. Ją teigia žolė, medis, upė kalnas ir paukščiai, dangus ir žuvys, ežerai ir jūros, o ypač ieškokite to liudijimo savyje".
Toliau: "Iš tiesų sakau jums: visa kas tikra ir gyva, labiau liudija apie Dievą, negu negyvas raštas. Viešpats sukūrė gyvybę visuose pavidaluose tokią, kad ji bylotų apie amžiną gyvenimą ir mokytų žmogų tiktojo Dievo priesakų. Dievas juos rašė ne į knygų puslapius, bet į jūsų širdis ir jūsų dvasią. Tai liudija jūsų alsavimas, jūsų kraujas, jūsų kaulai, jūsų oda, jūsų akys, jūsų ausys ir kiekviena, kad ir menkiausia jūsų kūno dalelytė. Šie priesakai glūdi visur – ore, vandenyje, žemėje, augaluose, saulės spinduliuose, jūrų gelmėse ir kalnų aukštybėse".
Toliau: " Visi jie skirti jums, kad galėtumėte suprasti, ką skelbia ir ko trokšta Gyvybės Dievas. Deja, jūs užmerkėte akis, kad nieko nematytumėte ir užsikimšote ausis, kad nieko negirdėtumėt. Iš tiesų sakau jums: rašymas- žmogaus rankų darbas, o tuo tarpu gyvybė ir visi jos pavidalai –Dievo kūrinys. Kodėl neklausote Dievo žodžio, Jo kūriniuose įkūnyto, ir gilinatės į raštus, kurių mintys sustingusios, nes jas rašė žmonių rankos?".

25542. kaimaspriejuros kaimiečiui2004-12-02 09:40
Ar neliūdna būt tokiam... tikinčiam?

25547. Mirandola Kaimieciui2004-12-02 11:59
Labas rytas. perskaiciau vakar Jn 8-44. prie reikalo - tu lyg ir tapatini ST "dieva" su tuo demonu setonu meluojanciu nuo pat pradzios - na, bet is tos istraukos neisplaukia tai (cia gal reiketu popieziaus kurijos paklaust kaip yra is tikruju...) ten Kristus kalba apie zydus, kuriems Istatymas yra uzstojes Dievo veida, o ne apie kazkoki dieva kuris buves netikras, o dabar jis skelbia tikra.......... o del Rasto, tai Kristus provokavo. be to, nebutinai turi buti kristus,kad teigtum gyvenimo prioriteta knygu atzvilgiu. vis delto, nepaskaites knygu nebusi geras artojas.

25550. kaimaspriejuros2004-12-02 12:15
...pati radau atsakymą pirmam 25541 sakinyje. Kažkas gyvas (klystantis ir jaučiantis) trumpam šmėkštelėjo už teiginių ir citatų. Tiek ir tenorėjau sužinoti.

25553. itale2004-12-02 12:24
Kaimieciui> Gal gali tiksliai pasakyti, is kur ta istrauka citavai, nes nelabai prisimenu, kas Biblijoje taip butu parasyta. Va, su siuo jusu poziuriu tai nesutinku. As pirmenybe teikiu Biblijai, ir, manau, kad kuryba tik padeda geriau suprasti pati Dieva, jo savybes ( ypac jo galia, isminti ir meile). Visada prisimanu toki pavyzdi: turi automobili ir jis sugedo, Bandai taisyt. I r jei turi instrukcija ir jos laikaisi, tai sutaisysi gana greit ir tinkamai (pvz, neliks atliekamu detaliu:). Taip ir su Biblija. Tai instrukcija musu gyvenimui, sukurta pacio Kurejo. Kas geriau gali zinoti, ko mums reikia, jei ne pats Instruktorius?

25554. kaimietis -> Mirandolai2004-12-02 12:30
Ar gali būti parašyta aiškiau. Pateikiu citatą:
"...Jie atšovė: "Mes nesame pavainikiai ir turime vieną Tėvą – Dievą". 42 O Jėzus kalbėjo toliau: "Jei Dievas būtų jūsų Tėvas, jūs mylėtumėte mane, nes aš iš Dievo išėjau ir čion atėjau. Aš gi ne savo valia esu atėjęs, bet jis yra mane siuntęs. 43 Kodėl gi nesuprantate, ką jums sakau? Ar ne todėl, kad negalite mano žodžių klausyti? 44 Jūsų tėvas – velnias, ir jūs pasišovę tenkinti jo užgaidas. Jis nuo pat pradžios buvo galvažudys ir niekuomet nesilaikė tiesos, – jame ir nėra buvę tiesos. Skleisdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas..."
Kam jums tie autoritetai, kam ta popiežiaus nuomonė, negi taip sunku pačiam suvokti elementarius dalykus. Pakaitykite peniaknygę. Aišku ji per stora ir perdaug atstumianti, kad ją visą skaityti. Na nors trupinius, pvz. Įst 20:10-20; 28:15 ir toliau. Atkreipkite dėmesį, kad visi baisūs prakeikimai yra ne už moralinių nuostatų nesilaikymą, o atvirkščiai už jų laikymasį, nepaklūstant nežmoniškiems nurodymams. O atpildas už paklusnumą -ne dvasinės vertybės, o - valdžia, vergai ir materialinės gėrybės.

25555. Mira Kaimui2004-12-02 12:35
...dieve, pajuokavau del to papa...mobilaus

25556. itale2004-12-02 12:40
ebolai> galima:) Naudinda yra visapusiskai. Dauguma galvoja, jog tai pasenus knyga. Klysta. Ji yra praktiska ir musu dienomis. Pvz, yra daug patarimu seimoms, draugams, kaip islaikyti gerus santykius su kitais, kaip elgtis vienoj ar kitoj situacijoj, kaip elgtis ismintingai, kaip apsisaugoti nuo apgavysciu, kaip artintis prie Dievo, kaip spresti problemas, etc. Zinoma, atsivertes ja, nerasi skyriaus, pavadinimu SEIMA. Bet nagrinejant visa Biblija galima rasti daug eiluciu, kur apie tai kalbama. Malonu, kad jums sekasi rasti atsakymus i klausimus, o dar klausiat, ka turejau omeny, sakydama, kad ji naudinga:) Istikruju, reikia pastangu ir noro, norint suzinoti, koks Dievo poziuris vienu ar kitu klausimu. Per savo dar trumpa gyvenima teko ta knyga skaityt ir studijuot gana daug ir issamiai, taciau kiekviena karta skaitydama vis randu nauju minciu, kuriu, atrodo, seniau nepastebejau. Is tikruju, tai yra neissemiamas lobynas. Tik reikia nuolankumo. Nes kritiski zmones iesko tik priekabiu, o ne Dievo vadovavimo. Nesenai ziurejau statistika. Biblija yra pati skaitomiausia knyga ir isversta i daugiausiai pasaulio kalbu (nebepamenu tiksliai i kiek) ir jos tirazas 4 mln egzemplioriu. Tai , atrodo, jog faktiskai prieinama kiekvienai seimai (pasaulyje zmoniu 6mln.) Ar niekuom neipatinga knyga galetu buti tokia populiari?!

25559. Mira2004-12-02 13:06
...as vel pajuokausiu, bet TIRAZAS neliudija knygos kokybes. cia is esmes, ne apie Sventrasti. Bridgitos Jones juk irgi didelis tirazas:)

25560. kaimaspriejuros Mirai2004-12-02 13:15
...tikiuosi ir apie ,,dangoraižius" pajuokavot. Kasdien susiduriu su lietuvišku požiūriu į architektūrą - du žingsniai lovai, čia - stalui, spintai... kad būtų patooogu...ir...mūrijam!

25562. Mira Kaimui2004-12-02 13:31
Cia konfuzas gali iseit..nesvarbu, bet tai koks tada yra santykis tarp Kristaus ir hebrajiskosios tradicijos apskritai? negi jis ja uzraukia? toks jausmas, kad jus kaimieti dalinate Dieva... neuzraukia jis jos... kada gime naujas tikras Dievas apie kuri Kristus kalba? konfuzas iseina...................... be to, kai zydai dirba su tekstu, kai raso komentarus jam, yra isties grazu paziuret ir gera paskaityt - ta sena, gremezdiska, atstumianti knyga nera jau tokia kvaila - bet tai cia tik zydai taip moka komentuoti...

25563. Mirai2004-12-02 13:55
Ir ko tam Kristui taip nepatiko fariziejai ir jų komentarai?

25567. Mira2004-12-02 14:10
...nepatiko, nes rasto komentuotojai, kaip ir visi radikalus religinio atspalvio intelektualai, nenorom uzurpavo tiesios monopoli (kaip papa ir juodaskverniai) todel siandien fariziejus skamba kaip keiksamzodis, panasiai kaip Erodas, kad skamba - Erodas, taciau, pvz, istoriskai, nebuvo jau toks blogas, kaip ir farizieju "projektas".

25571. ABR tariamam kaimiečiui,exkultūrininkui2004-12-02 14:44
Taip, ir mane labai traukia gamton po Černobylio, ypatingą harmoniją jaučiu prisiglaudus prie radioaktyvios slyvos arba obelaitės. O kai radioaktyvus albo rūgštinis lietutis nulyja, stačiai kaifuoju.
Kaimieti, loškim atvirom kortom. Skirtingai nei nulėpausiai žydryniečiai, matau, jogei bylojat kolektyviu, taigi ne savo vardu, tiesa? Tiesiai šviesiai prisipažinkit- kokią sektą atstovaujat? Smalsu.Jų daug privisę. Esama sektų, kurių nariai įpareigojami skelbti savąją/pataisytą "gerąją naujieną", kiekviena propogandinė akcija jiems "įskaitoma" nežinau-kur. O pas jumis kaip? Girdėjau, su V.Bubniu buvot nuvažiavę pas Satjai Babą ? Ar ne Baba pamokino atmest Šv. Tėvą, Bažnyčią, Senąjį Testamentą , "propaguot" Kristų, kaip vieną iš Sai babos inkarnacijų? Rašėt, kad dar prieš kelerius metus dabartinius savo teiginius būtumėt vertinęs kaip pamišimą. Taigi vertėtų sunerimti.Jei ne dėl savojo tikėjimo, tai bent dėl savęs. Mat girdėjau tėvą Rufų pasakojant, kad Sai Babos pasekėjai sunkiai pagydomi.O Bubnys rašė apie kroatų rašytoją, kuri užmezgė tiesioginį energetinį ryšį su Dievu Sai Baba (akurat kaip kad Jūs mums rekomenduojat), ir šis Dievas-Baba jai diktuoja tekstus.Motera savo knygų nebepasirašinėja, sako, kad pats Dievas per ją byloja.Štai bėda, tikra bėda.
Vaikystėje mėgau Bubnį, o dabar kai išgirstu...ir dar infernališka liepsna exrašytojo akyse...Ką pats manot? Apie Bubnio kūrybą? Nebeskaitot? Kaip ir Prusto? Sai Baba liepė pasmerkt kultūrą? Net ir savąją?

25575. ebola2004-12-02 15:36
Aisku.Na...man sitie klausimai kiek miglotesni, nes turbut stokoju nuolankumo ir...nuosirdumo.As netikiu kad galima taip paprastai paskaicius imti ir suprasti Dievo poziuri tuo ar kitu klausimu. Nesuvokiu kodel daznai giliai tikintys zmones puola i nevilti ir jauciasi apleisti savo Tevo.Nesuprantu kodel vaikai daznai pasmerkiami ilgoms kancioms. As neissigalvoju, kad taip buna, as maciau savo akimis, kaip papuole i rimta beda, labai giliai tikintys zmones puldavo i gilius nevilties priepuolius.Kai tuo tarpu kiti, primityviai jauciantys pakeldavo tas bedas kurkas lengviau. Nebematau tiesiogines priklausomybes tarp tikejimo disciplinos ir dvasines tikinciojo busenos.Mano patyrimu(jis aisku, salyginis, bet...)Dievas yra losejas.Nuosirdziai tuo tikiu.

25576. ABR Ebolai2004-12-02 15:42
Et, Ebola, jei papasakočiau, kokie dramatiški,tragiški, polemiški mano (asmeniniai) santykiai su Dievu...:,)kaip su juo nesutinku, pykstuosi, kaip gaunu galvon, ir vėl klausiu:"Ir ką gi Tu šįkart nori man pasakyti?","O kur tu buvai tada ...?"

25578. ebola :-) 2004-12-02 16:36
:D asmeniniai santykiai?:D Atleisk, ABR, as manau kad Jusu santykiuose(kaip ir musu) asmeniskumas nebetenka prasmes.Ir tai gali pasirodyti skaudu...bet is tiesu nera.Cia zinai, kaip sapnas skrydzio...tu nesi tu, tu esi tavo tikejimas savo sugebejimu skristi...jei tiki kad gali, skrendi, jei netiki, krenti, ir tas tu - nebeturi asmens, ners tau tiesiog galas...tu zuvai...nemoku paaiskint, sorry...

25579. p.s.2004-12-02 16:36
Gerb. kaimieti, ar esate scientologas? Jei taip, išdrįskite prisipažinti. Vaikai, apie scientologus galite pasiskaityti in http://www.prizme.lt/straipsniai/straipsn.php?action=view&id=97&return_action=top_articles. Palyginkite su kaimiečio teiginiais,jeigu juos gerai prisimetat.

25581. ABR2004-12-02 16:38
p.s. buvo mano, ne Ebolos.

25584. Mira retorini2004-12-02 16:53
...ABR labai gerai parase. stai koks klausimas iskyla - kodel gi dvasingumas ir jo israiskos negali buti paprastos ir elementarios ir RACIONALIOS?kodel pretendentai i dvasinguma, uzuot kukliai dirbe su savimi, ramiai studijave, ima postringauti (nors ju niekas to neprase) ir kurti "alternatyvias" fundamentalistines, ta blogaja prasme bendruomenes a la Anastasija ir is dvasingumo kuria ivairiasio plauko ideologijas?

25585. kaimietis ->255712004-12-02 16:58
Yra beviltiška ką nors aiškinti žmogui, kuriam nesvarbu, kas parašyta, o tiktai, kas parašė ir ar šis rašinys yra aprobuotas aukštesnės instancijos, ar praėjęs cenzūrą, ar priimtas "visuomenėje", ar madinga idėja, kitaip sakant, žmogui, kuriam svarbiau etiketė negu pats daiktas.
Taip jau yra nuo seniausių laikų, prie visų valdžių: tik pabandyk žmogus pradėti analizuoti, kas vyksta pasaulyje ir kažką suprasti, tuoj prisistato koks nors šlubas, žvairas, žydras "teisuoliukas" ir uždeda etiketę iš gausios tam reikalui skirtos etikečių kolekcijos: sektantas, pamišėlis, antisemitas, radikalas ar šiaip kažkokios prieštaringos reputacijos asmuo... Jeigu iškart nepadeda, įsijungia kitų teisuolių choras- "mūsų juk daug- mes legionas" ir žmogui galas- nėra žmogaus- problemos nebėra. Argi kokiam KGB įmanoma paaiškinti, kad tu nekaltas: kad niekados nepriklausei ir nepriklausai jokiai sektai, partijai, ložei ar organizacijai (teko organizuoti sąjūdį, bet ne Lietuvos ir Vilniaus mastu), esi krikštytas, bet nelabai aktyvus katalikas, kad labai gerbi dabartinį popiežių, kad nepažįstamas su Bubniu ir net nesi skaitęs jokios jo knygos (dabar gal paskaityčiau, jeigu ką naują išleis), nesu niekad buvęs pas Sai Babą, tik vartęs prieš kokius 6 metus jo brošiūrėlę (patiko), kad nesi ir nebuvai joks kultūrininkas, o -inžinierius, kad gyveni kaime, augini bites, mėgsti nieko neveikti: vaikščioti ar sėdėti ir "krapštyti nosį" žiūrėdamas į upę, o tuo labiau, kad nesi beprotis- argi patikės, jam juk svarbu ne prasmė, o raidė.
Ar jūs žinote kaip pasirašo tekstas, kaip atsiranda eilėraštis? Aš nežinau, kas diktuoja ar kas diktuoja mano komentarus: kokios mintys ateina tą ir rašau. Nežinau, kas diktuoja ABR komentarus-jums spręsti, pagal jų turinį, prasmę, poveikį...

25592. ABR :-) 2004-12-02 18:22
Vingru, bet nenuoširdu, kaimieti. Domiuosi Jūsų idėjomis, o ne jumis (man, priešingai nei jums, nerūpi Jūsų ar kitų žvairumas, šlubumas,etc.) . Sutikite, kad Paties mąstymas itin "sistemiškas",neprieštaringas,Tamista nebekeliat klausimų. Beje, neatsakėt,koks Paties santykis su scientologine doktrina. Netikiu, kad jos nežinote. Siūlau: permesiu akimis ankstesnius Jūsų komentarus (Vedos, labai specifinė krikščionybės ir bažnyčios kritika,etc.), išsirinksiu citatas ir palyginsiu su scientologine "išmintim". Garantuoju 100 -procentinį sutapimą. Nežinau, gal jūs atsitiktinai "priėjote" tų pačių (scientologinių)išvadų...

25593. si2004-12-02 18:53
Jei gerai supratau, šiais laikais jau galima naudingai tikėti, susitarti su Dievu, nuvažuioti kažkur, kad susirast save? Čia mados reikalas, ar mokslas jau tiek pažengė? Blyn, pramigau kažką...

25596. varna (užpiso mane kaimas)2004-12-02 20:29
Kaimieti, esi dar vienas bukagalvis. Cituoji Kristaus žodžius apie tai, kad ne raštuose, knygose etc. reikalas, o gyvoje gamtoje ( lapuose, upėse, kalnuose etc.) tai KOKIO BYBIO, atsiprašant, tas knygas cituoji, jei ne jose reikalas?

25598. ABR nuo varnos2004-12-02 20:33
ABR, nesiginčyk su tuo priedurniu. Gaila tavo veltui aušinamos burnos. Jis "kažką pradėjo analizuoti ir kažką suprasti". Tegu onalizuojasi sau ir toliau.

25600. IVS2004-12-02 21:12
Oficialus scientologu puslapis ir ju centras Kalifornijoje http://www.celebritycentre.org/, jeigu kam idomu.

25604. po palme2004-12-02 23:01
knygose pamatai ta ka nori pamatyti. O siaip tai jeigu kazko darymas padeda gyventi, kodel gi ne.

25605. Vivekananda2004-12-02 23:38
Dievas atėjo į Žemę tam, kad sukurtų religiją, bet tuojau po jo atėjo velnias ir įkūrė organizaciją.

25606. toto2004-12-03 00:32
kaimietis* aiškiai mato - sutinku, jam dievas toks, kaip rašo.

O dangus, žinia, be galo panašus į žemę.
Skirtumas tame, kad žemėje
trauka kas kart suteikti kūną dvasiai, formą sielai lemia :-)
- - - - - - - -
* 25373, 25459, 25514

25607. po palme2004-12-03 00:48
Jeigu kas bando aiskinti, kad zmogaus ir Dievo santykiui reikia tarpininku, ir kazkas dar bando pasakyti, kad tas tavo santykis yra kazkaiptai klaidingas ir kad tuojau paaiskins, koks tas santykis turi buti, zinokit, kad turit reikala su organizacija ir dumkit kiek galima toliau nuo tos vietos. Draugiski pasidalinimai kaip cia turbut turi buti skatinami, kol netasiranda kazkas, kuris pasako: tu ne taip tiki.

25608. po palme2004-12-03 00:51
tevas Rufus ir JP2 aisku viska zino :)

25609. toto2004-12-03 01:01
deja, religijos ir politikavimas nepaverčia intelektą absurdu;
- užuojauta Š.A. gerbiamiesiems... :(

25610. po palme2004-12-03 01:19
Kazkada galvojom atsidaryti savo website`a. Toks turejo buti Tikejimo Ispazinimas: Sio puslapio autoriai tiki: Kad kievienas zmogus, kuris stengiasi gyventi saziningai ir iesko tiesos, visada pasieks Dieva, kuris ir yra tiesa. Zmogus yra laisva butybe, kuris turi visas galimybes tapti savimi be niekieno pagalbos. Sis pasaulis yra protingai sutvarkytas, tam, kad zmogus galetu vystytis ir tobuleti ir buti atsakingas uz tai, ka padaro. Zmogus talpina savyje dvasini ir materialu prada. Dievo Dvasia dalyvauja sio pasaulio kurime ir palaikyme. Tikejimas, kaip tiesu rinkinys, kuriuo grindziamas zmogaus gyvenimas, negali tapti svarbesniu uz musu santyki su Dievu. (Dievas buvo nukryziuotas, del to, kad musu nuomone nesutapo su jo nuomone). Dievo prisikelimas zada mums, kad ir mes prisikelsime ir amzinai gyvensime. Viso pasaulio religijos sutaria del vieno: Mylek Viespati Dieva visa sirdimi, visa siela ir visomis jegomis ir savo artima kaip save pati. Sio puslapio autoriai mano, kad tai, ka jie tiki, nebutinai turi buti teisinga ir kad musu tikejimas nebutinai turi sutapti su si puslapi skaitanciuju. Mes negalime buti teisus apie viska. Aciu Dievui, kad to ir nereikia.

25612. toto2004-12-03 02:00
to: po palme
Parduokite tokį tekstuką padrąskymui į Late Show with David Letterman ar kaip skript`ą į Saturday Night Live. - Ten ačiū dievui, to kaip tik ir laukia :)

25613. to 25541. kaimietis2004-12-03 07:34
kaimieti , tu savo komentara 25541 vadini Dievo zodziu ???tokios vietos NERA biblijoje . is kokiu apokriftu tai trauki ? ar pats sugalvojai?

25618. liulis2004-12-03 08:56
aciu ozolui

25621. kaimietis2004-12-03 10:21
Kur ieškoti mano pateiktų Kristaus žodžių? Pabandykite surasti savyje, savo širdyje- jie ten tikrai yra! Gal kur giliai paslėpti, sunkiai atrandami, bet yra, nes aš juos ten radau ir jie mane veikia panašiai, kaip parašyta mano 514 komentare. Jeigu yra pas mane, turi būti ir pas jus, nes mes visi esame vieno Dievo vaikai. Ar ne taip?
Pabandysiu paaiškinti kitaip, nes "žydrynėje", kažkaip jau sunkiai suprantami tokie paprasti dalykai (yra toks išrinktaisiais, elitu save laikančiais, žyd(r)ų trūkumėlis:)). Kiek man žinoma, šią citatą fariziejai, per eilinį NT redagavimą "išredagavo" iš Jono evangelijos. Taip per kelis kartus buvo išredaguota ir pakeista daug esminių Kristaus mokymo dalykų (pvz. reinkarnacija). Kaip buvo "komplektuojamos" evangelijos, kaip po Kristaus mirties buvo skleidžiama ir paskleista krikščionybė galite paskaityti jos istorijoje. Bet skaityti reikėtų įdėmiai, galvojant, nes nelengva pagauti esminius dalykus, taip pat kaip, skaitant TSKP istoriją, suprasti, kad komunizmo, bolševizmo idėjinis pagrindas ir strateginė programa nėra Markso "manifestas" ir "kapitalas", bet tas pats ST-o Įstatymas.

ABR‘ui. Turiu Jus vėl nuliūdinti: labai mažai ką žinau apie scientologus. Žinau tik, kad ta kryptis madinga "elito" tarpe. Aš nesu elitinis ir ji manęs kažkaip visai iki šiol nesudomino. Draugiškas pastebėjimas. Jūs turit mokslininko bruožą, kurį, priešingai vyraujančiai nuomonei, aš drįsčiau laikyti trūkumu: poreikį viską sisteminti, klasifikuoti, skirstyti, pažiūrėti kas viduj, ardyti, užuot prieš tai, supratus, suvokus tai, tos dalies ryšį su visuma, jos paskirtį, paprasčiausiai išmokti tai panaudoti ar bent pasidžiaugti:).

25627. to Kaimieciui2004-12-03 11:37
kaimieti ,tai ka sneki turetai vadinti ne" kristaus zodziu " ar "Dievo zodziu " , bet Kaimiecio zodziu .beje ar nezinai kad biblijos iskraipymas yra didele nuodeme

25629. + :-) 2004-12-03 11:40
beje , jei butai tai citaves is kokiu nors apokriftu tai gal ir siek tiek legalizuotai save , o dabar tai liudnokai atrodai

25641. itale2004-12-03 13:08
vaje, kuo toliau, tuo daugiau filosofuojama. Pasitraukiu.

25646. boba2004-12-03 13:40
Eikit jūs GYVENT pagaliau. Nušluostykit vaikui snarglį, pasidomėkit, kaip jam sekėsi mokykloje, padėkit savo moterims suskusti bulves pietums, nueikit į parduotuvę, patikrinkit ar bitės neiššalo, ar namuose netrūksta duonos. Štai jums ir ŠVENTASIS RAŠTAS. O dabar sėdite kiauras dienas kopuliuodami su kompiuteriu, barstydami savo bevaisę sėklą į virtualią erdvę ir kuo toliau tuo labiau gėritės savo tuščiais paistalais. Tuo metu, kai jūs cituojate Dievo žodį, kažkam tenka nudirbti jūsų darbus. Tik pagalvokite, kiek gero galėjote padaryti per tą laiką...

25647. kaimiečiui nuo varnos2004-12-03 14:02
Fariziejai redagavo NT? Klausyk, kaimieti, varyk kur nors toliau. Jau tokių kliedesių net Beresnevičius sau neleidžia. Apsivemsiu. Pasitrauk.

25652. kaimietis2004-12-03 15:56
Kad tuščiai neplepėti, kai kurių mano pateikti teiginių pagrindas yra iš The Times korespondento Douglas Reed knygos "Controversy of Zion". Šioje reto drąsumo ir sąžiningumo knygoje rasite išsamų pagrindimą ir paaiškinimus. Rusiškai galite pasiskaityti www.rus-sky.org/history/library/rid.htm. Geros vertėjo pastabos ir papildymai.

25653. kaimiečiui nuo varnos2004-12-03 16:06
Žinai, kaimieti, sukiščiau tavo skaitalą ir tave patį į tavo paties šiknos skylę, bet, viliuosi, šitą juodą darbą padarys Gyvenimas vietoj manęs.

25654. varnai2004-12-03 16:17
Nežinau, kaip tu supranti Gyvenimą, bet manau, kad tau tiesiog būtina paskaityti tą knygą, kad geriau suprastum SAVO gyvenimą.

25658. ebola2004-12-03 16:31
bobai> tai kad gyvenam, zinok, ne tik snarglius, ir uz pakalius pavalom.Reik speti visur.O apie bevaise sekla, tai sveikinu prisijungus prie tusciazodziautoju gaujos...:)

25659. varna2004-12-03 16:35
Kažkada varčiau šitą knygą. Gailiuosi, nes po to dar visą mėnesį rankos dvokė. Tu, kaip supratau, ne tik vartei, ne tik skaitei, bet dar ir įtikėjai. Ką gi, nesistebiu, jog persikraustei į kaimą - karvių mėšlas etc. susilieja su tavo dvoku. Nieks net "neužuos", kas gi iš tikrųjų čia dvokia. Klausyk, smirdžiau, nemėgstu keiktis, bet tokie išgamos kaip tu kitos kalbos nesupranta. PYZDINK iš čia, DINK iš šių puslapių, FAŠI tu , išgama.

25660. El. redakcijai nuo varnos2004-12-03 16:37
Klausykit, vaikinai. Siūlyčiau kiek pasistengti ir fašistinę literatūrą propaguojančius žaliukus trinti iš Žydrynės pulapių. Na, nebent jūs pritariate jų nuomonei...

25662. kaimietis2004-12-03 16:54
Eilinį kartą dedamos etikėtės. Šį karą nuosekliam antifašistui Douglas Reed !!!!!! Akivaizu, nors neįtikėtina!!!!!

25663. kaimietis2004-12-03 17:06
Varnos komentarai yra puiki priemonė susipažinti su ST dievu. Nebūtina net skaityti. Viskas vienas prie vieno!

25665. P.S.2004-12-03 17:07
Šaunuolis varna!!! Noriu padėkoti :) :)

25666. ebola2004-12-03 17:13
Varna, isijautei karkti.Who the f*** galvoji esas, kad varai kazka is kazkur?!Jeigu jis ir butu fasistas,ne tau mulki spresti gali jis komentuoti ir destyti savo mintis, ar ne.Tavo isterijos ir pasiputimas gadina atmosfera labiau nei radikaliausi pasisakymai.Vanga tu supuvusi...gyvenimas padarys...nemaciau ne vieno cia labiau buriancio nei tu...neprisisnekek...:X

25667. varna2004-12-03 17:41
Ebola, nesikišk į svetimus pokalbius.:)

25668. varna2004-12-03 17:50
"Когда коммунизм и еврейство начали совместное наступление на Европу во второй половине 19-го века...." ir taip toliau. Čia pirmas pasitaikęs sakinys iš "NEfašistinės" kaimiečiu propoguojamos knygos. Tad kad užsičiaupk, Ebola, jei neturi net žalio supratimo apie tai, kokią literatūrą šitas išgama "kaimietis" čia bando prakišti.

25669. ebola2004-12-03 17:53
Jo, islipai i viesa erdve ir jautiesi kaip savo kieme?

25670. Ebolai nuo varnos2004-12-03 17:57
"«Протоколы», составление которых датируется 1897 г. (Первый сионистский конгресс в Базеле: 1902 г. был годом первого их опубликования в России), имели в виду нашумевшее в те голы «дело Дрейфуса» во Франции: еврей-офицер французского генерального штаба был признан двумя военно-судебными разбирагельствами виновным в государственной измене и присужден к пожизненной каторге. В результате беспрецедентной еврейской пропагандной кампании он был помилован президентом (не получив судебного оправдания), реабилитирован, повышен в чине, награжден крестом Почетного легиона и превращен в «национального героя». Дело Дрейфуса разожгло во Франции атмосферу гражданской войны, привело к смене нескольких правительств и всего военного командования, подорвало авторитет армии и чрезвычайно ослабило военную организацию страны - результат, полностью отвечающий намерениям «Протоколов», и своего рода генеральная репетиция всех последующих аналогичных событий, включая аферы Хисса, Уайта и пр." Skaityk, Ebola, skaityk. Mokykis. Ir dar kartą mokykis. O paskui, žinai ką, dar kartą mokykis. Nuostabi literatūra, ar ne? Atitinka tavo skonį? Tavo išlepintą, subtilų virėjaus skonį? Trūksta pipirų? Galiu dar at`copypaste`inti. Baik. Tai tikrai mėšlas, nešvankybės etc. Na, nebent tu tikrai turi prastą SKONĮ...

25671. ebola2004-12-03 17:58
Nu tai kas? Tu kazkada gyreisi kad Hitleri skaitei, ir kas? Ka reiskia prakisti? Ir man nieko klaikaus tas sakinys nesako, ko cia bleuni?

25672. varna2004-12-03 18:04
Na, nepyk, brangusis, bet tu matyt net nenutuoki, kas yra "gerai" ir kas yra "blogai". O gal tu paparasčiausiai nemoki istorijos, o gal tu ir nenori jos mokytis. Nes manai, jog prieisiąs prie visko "sava galva". Juk nesi koks bukagalvis, Ebola. Kažkada, kažkiek, apie kažką kažkur esi girdėjęs? Ar tikrai manąs, jog žmonija gimė tik vakar ir kolektyvinė patirtis nieko verta?

25673. ebola2004-12-03 18:08
Jo, ozy, turiu SAVO prasta skoni.Esu pats pusiau zydas,prisiskaites panasiu pliurpalu.Mokytis ko? Apsidergti kaip tu viesai sutikus kazka, kas pasisake pries mano supratimus? Koks tu vistik medzio gabals! Kaip tu nesuvoki, kad paties pozicija yra ne maziau radikali nei fasistuojanciuju?

25674. vaikai,2004-12-03 18:15
nesipykit. Tiesiog antra savaitė turim po maniaką... Ką jis ten becituotų...

25676. ebola2004-12-03 18:57
Kolektyvine patirtis nera kazkokia vienpuse baigtine istorija, kuria tu taip sventai tiki, varna.

25683. po palme }toto2004-12-03 21:32
Ka turejai omenyje, rasydamas apie visus tuos Show?

25684. ABR įskiepytiems alyvmedžiams irgi antisemitams: Izraelitai lieka išrinktoji tauta, skelbia apaštalas Paulius romiečiams :-) 2004-12-03 23:12
Nulaužtos šakos vaizduoja Kristaus neįtikėjusius žydus, o laukinis alyvmedis žymi pagonis:
Jei pirmkepė Duona šventa, tai šventa ir tešla. Jei šaknis šventa, tai ir šakos. Jeigu kai kurios šakos nulaužtos, o tu - laukinis alyvmedis - esi jų vietoje įskiepytas ir tapęs šaknies bei alyvmedžio sulčių dalininkų, tai bent nesididžiuok prieš anas šakas! O jei didžiuojies, tai žinok, kad ne tu išlaikai šaknį, bet šaknis tave.Gal pasakysi: "Šakos nulaužtos tam, kad aš būčiau įskiepytas?". Gerai! Jos netikėjimo nulaužtos, o tu stovi tikėjimu. Tad nesipuikuok,verčiau bijok! Jei Dievas nepagailėjo prigimtinių šakų, tai kažin ar pagailės tavęs? Įsižiūrėk į Dievo maloningumą ir griežtumą: nupuolusiems-griežtumas, o tau - Dievo maloningumas, jei laikysies jo maloningumo, antraip ir tu būsi iškirstas! Bet ir anie, jei nepasiliks netikintys, bus priskiepyti, nes Dievas turi galią ir vėl priskiepyti. Tad jeigu tu buvai iškirstas iš prigimtinio laukinio alyvmedžio ir prieš prigimtį įskiepytas tauriame alyvmedyje, tai dar lengviau anie bus priskiepyti savajame alyvmedyje.
Kad jūs, broliai, per aukštai apie save nemanytumėte, pasakysiu jums paslaptį: dalis Izraelio tautos lieka užkietėjusi, kol įeis pagonių visuma, o tada bus išgelbėtas Izraelis /…./ Žiūrint Evangelijos, jie yra Dievo priešai jūsų naudai; bet, žiūrint išrinkimo, jie numylėtiniai dėlei savo protėvių. Juk Dievo malonės dovanos ir pašaukimas- neatšaukiami. Kaip jūs kadaise nebuvot klusnūs Dievui ir dėl jų neklusnumo dabar patyrėte gailestingumą, taip ir jie dabar nepaklūsta dėl jums suteikto pasigailėjimo, kad dabar ir jie sulauktų gailestingumo. Dievas visus įkalino neklusnume, kad visų pasigailėtų.Rom 11,16-32

25685. Laukinis alyvmedis ABR p.s.2004-12-03 23:16
šita citata mėgstu erzinti tariamus krikščionis – antisemitus. :) O žydus sionistus erzinu sakydama, kad esu jų giminaitė… bo krikščionys kildina save iš Abraomo. Irgi pyksta, žinokit. O kaimiečio fašizmą galiu įrodyti citatomis iš jo paties komentarų. Jo fašizmas pasireiškia ne žydų atžvilgiu. Tai ir padarysiu, tik kitą savaitgalį, dabar neturiu laiko.

25686. p.p.s. :-) 2004-12-03 23:36
oi, netyčia save apšmeižiau: esu laukinis-įskiepytas-sunkiai prigyjantis- alyvmedis.

25688. Nikvami Wambozi2004-12-04 00:46
jooooooooooooooo, o kur dviratininkai ir paxistai -- pamiršot????????? A?

25689. Nikvami2004-12-04 00:50
atsiprašau visų tųjų - ne paxistai, o paxažmogiai. Na dar prisiminčiau lietuvių tautą, anot, radžvilovičiaus - fašistuojanti/komunistuojanti gauja. Sušaudyti visuS lietuvius VISUS, VISUS, kad neišduotų didybės lietuvių nacijos praeities dvelskmo. AI AI KAIP GRAŽU BUS.

25694. toto2004-12-04 04:37
Gaila, bet Š.A. gerbiamųjų intelektas, pasirodo, nepatempia išsinarplioti iš vaikystėje įskiepyto, susigyvento vartojimo akto galimybės.

Mano komentaras apie sisteminį egoistinį savęs kvailinimą iš esmės, gyvenimą sąmoningoje saviapgaulėje, toleruojant prieštaravimus, puoselėjant idiotizmą, savo primityvių instinktų patenkinimo vardan.
- Paaiškinsiu. Kalbu apie "tikinčiųjų" fenomeną - tikinčiuosius vartotojus, įvairiais asmeninį ego stimuliuojančiais objektais... nuo cheminių haliucinacijų, naudingo melo, parankaus absurdo, t.sk. religinių /politinių /dvasinių masturbacijų savyje, minioje ar solo prieš manipuliuojamą minią... iki pat 2×2=4, kur 2×2=4 jau riba, nuo kurios pradedant, vien tikėjimu orgazmo neišgyvensi, neužgyvensi, kaip ir nuo tikėjimo, kad kiekviena varna gali užgiedoti gegute, valdyti valstybę ar reinkarnuotis Celine Dion.

Kadaise, jau lenkams beverčiant "pranašą"-elektriką iš Gdansko (prez. Lech Walęsa), šis POLSAT TV vykusioj rinkiminėj diskusijoj, besiteisindamas dėl Solidarnošč duotų pažadų absurdiškumo, atsikirto lakia fraze: "O kas jums sakė, kad kapitalizmas, tai ta santvarka, kurioje visi kapitalistai?" Taip, jis to nesakė, gal net pats tuo netikėjo, ...bet faktas - tikinčiajam vartotojui skirto PR`o produkto ("saldainių popierėlio") magijos sukelta euforija ir toleruojamom absurdiškom iliuzijom keletą metų mito ir jis pats, ir jo "organizacija", ir dešimčių milijonų apkvailintų (savo noru/protu apsikvailinusių) minia.

Prieš mėnesį Celine Dion, LARRY KING LIVE laidoj buvo paklausta, ar ji mano, kad jos balsas dievo dovana, ar ji tiki tuo, ar ji gali kuo įtikėti ("are you a believer?"). Nuoširdi šimtus milijonų fanų pavergusi primadona prisipažino tikinti ta dovana, be galo mylinti ją, kaip puikų įrankį, leidžiantį komunikuotis per muziką, kasdien atiduodant visą širdį.

- Čia du pavyzdėliai apie tikėjimą: vieną, tą, kuriame pastoviai narpliojamės ir neišsinarpliojame,
kitą, kuriame viskas aikšku, kaip 2×2=4...
tik, deja, ne varnai, kuri, minta spekuliuodama tikėjimu reinkarnuotis gegute, vietoj to, kad tikėtų privalanti kasdien sau ir pasauliui bent retkarčiais įrodyti, suvokiant kas tai yra... ir tada tikėti galint tikėtis iš to pajusti pergalės satisfakciją.
Amen
:-)

25702. Ebolai nuo varnos2004-12-04 13:09
O čia ir prasideda amžinas ginčas: ar prieš radikalus naudoti radikalias priemones, ar atsukti kitą žandą, tikintis, jog mušantysis "pavargs". Na, aš, kadangi kaip ir tu esu sukurtas pagal Dievo paveikslą, pasirenku radikalias priemones. man visiškai nusispjauti, jog dėl to mane kažkas palaikys nehumanišku, neįklausiu, nedemokratšku etc. Aš už tai, kad PYKTI. Kai reikia ( mano nuomone). Aš nesuprantu, kaip galima "be pykčio" kalbėti apie tai, kaip amerikonai numetė atomines bombas ant vargšų siauraakių japonų galvų, aš PYKSTU ant teroristų, susprogdinusių amerikonus, aš negaliu atleisti anglams, sunaikinusiems gražiausią Europos miestą Drezdeną ( ir, kaip sako Vonegutas, "iškepusiems pragaro ugnyje tūkstančiams Hansiukų ir Gretučių"), kaip ir negaliu nepykti, kai pagalvoju apie tuos pačius hansiukus, išžudžiusius tūkstančių tūkstančius ir sukėlusius kraupiausią Europos katastrofą, kaip negaliu nepykti.... Dar pavyzdžių? Gerai, paskutinis: pykstu ant norvegų, kad jie iki šiol medžioja banginius. O tu, Ebola, ką siūlai? Įsiklausyti į jų nuomonę? Bybį dėjau ant jų nuomonės. Rimtai. kaip ir savo laiku Dievas dėjo bybį ant Ievos ir Adomo. Juk esame Dievo paveiksliukai, ar ne? Ko tu nori, kad būčiau šventesnis už Jį? Kokią teisę aš turiu? Beje, pykstu ir ant savęs. Kad mažai laiko skiriu vaikams, kad nevisada atlieku savo darbą laiku ir taip kruopščiai, kaip to norėčiau, kad per retai dovanoju žmonai gėles... O žmogus, kuris pyksta ant savęs - jis piktas žmogus?

25704. ABR ebolai2004-12-04 13:25
Tavęs,kaip ir kitų mažaraščių, nepiktina Reedo klastotės,nes neišmanai istorijos. Kiekvienas Reedo "teiginys"-visiškas blefas, neišmanymas, pasityčiojimas iš sveiko proto.O Dreyfuso byla-mums į temą. Pameni tą Petką Esterhazy iš pirmojo puslapio? Kurs plepa viską apie nieką,tfu, niekus apie viską? Ir kukliai užsimena, jogei vengrai sudalyvavo Europos istorijoje? Sudalyvavo, faktas. Net Dreyfuso byla be jų neapsiėjo. Bo kapitonas Dreyfusas buvo nekaltas, nors Reedas įtaigauja priešingai. Valstybės išdavikas-Ferdinand Walsin Esterhazy (1847–1923), pranzų armijos karininkas. Bepinigės nekentė, tad pardavė prancūzų karines paslaptis vokiečiams. Išdavystei išryškėjus, kaltę suvertė kapitonui Dreyfusui. Vėliau Esterhazis pabėgo Anglijon ir prisipažino. Taigi kas kaltas? Visada ir visur ieškok vengerkų pėdsako:)

25705. toto nuo varnos2004-12-04 13:33
Prajuokinai, Toto. Ar šiais komentarais kažkas kažkam bando byloti apie savo "Dievo dovaną"? Apie ką bylotų Celine, atsiradusi šioje žydrynėje? Apie tai, kokį nuostabų, dievišką, balsą ji turinti? Juokinga. Iš šitų komentarų tu sprendi apie tai, jog komentatoriai "nepatempia išsinarplioti iš vaikystėje įskiepyto, susigyvento vartojimo akto galimybės". Kvailas, tu, Toto, per visą pilvą. O ką tu sprendi apie žmogų, kai viešame tualete išgirsti jo pirstelėjimą? Tavo išvados, tai burėjos išvados, pamačius kavos nuosėdų pliurzės dėmes ant lėkštutės. Tokios pat LĖKŠTOS. Beje, mane asmeniškai verčia vemt nuo Celine atlikimo. Ne nuo balso, o nuo egzaltuoto stenėjimo. O Valensa šaunuolis. Kaip ir Harelas. Jie irgi turi Dievo dovaną. Ir jie man labiau prie širdies, nes, skirtingai nuo Celine, milijonų iš Dievo dovanų nedarė. Ir čia man viskas aišku, kaip 2x2.

25706. varna2004-12-04 13:35
Vonegutas rašė: " kas turi draugą vengrą, tam nereikia priešo".:)

25708. toto2004-12-04 19:23
re: varna Na, tikrai ne apie dievo dovanas, net ne apie nevalingai eksploatuojamą demagogijos talentą rašiau 25694, ne tamstai ir ne nick`ui varna...

Tikėdamasis manipuliacijų, specialiai ten parašiau:
"komentaras apie sisteminį egoistinį savęs kvailinimą iš esmės, gyvenimą sąmoningoje saviapgaulėje, toleruojant prieštaravimus, puoselėjant idiotizmą, savo primityvių instinktų patenkinimo vardan."
Sorry, nieko nerašiau ir apie CD talentą.
Kas dar lieka?
Lieka grįžt, paklaust, paieškot diskusijai pradžios.
- Koks tikslas karksėt ne į temą? Gal būt nepatempi išsinarplioti iš vaikystėje įskiepyto, susigyvento vartojimo akto galimybės?

Šiaip, CD talentas, jau dešimt metų (moterų dainininkių pasaulyje vienareikšmiškai karaliaujantis fenomenas) kaip ir nereikalautų komentarų.
Nebent... subjektui iškyla poreikis, griebiantis šiaudo, susikurti sau patogią misti situaciją - leistis aktyvią į demagogiją savo pasiūlytoje, pamėgtoje rungtyje;
pasitenkinti prisikabinant prie neesminio, pageidautina, neplanuojančio priimti iššūkio ar nusileisti iki chamiško marškinių plėšymo, reiškia iš anksto pasmerkto, reiškia "negalinčio apsiginti" objekto.

Sorry, CD ar Lechas W. nėra nei šio str. tema, nei mano komentaro tikslas, be to, ir noro nėra vardan fizinio sporto veltis į diletantiškas diskusijas. Noro nėra ir todėl, kad Š.A., manau, nuo Delfi turėtų skirtis tuo, kad čia pirmoje eilėje turėtų būti patenkinamas intelektas, o ne teritorijos žymėjimo instinktai.
Sėkmės :-)

25711. toto2004-12-04 20:00
to: varna
Ps. Jei kartais tamstą domina jau pusantrų metų "iš rinkos dingusios" CD nūdiena, mano komentare panaudotą medžiagą ir dar daugiau rasite 2004.11.07 dienos jos interviu script`e:
http://edition.cnn.com/TRANSCRIPTS/0411/07/lkl.01.html
O adresu http://edition.cnn.com/TRANSCRIPTS/lkl.html
tiesiai pateksite į laisvai prieinamą internetinės medios deimantą - penkių metų CNN LARRY KING LIVE interviu ir debatų archyvą. Rekomenduoju!

25712. mengele - varnai2004-12-04 21:00
"Beje, pykstu ir ant savęs. Kad mažai laiko skiriu vaikams, kad nevisada atlieku savo darbą laiku ir taip kruopščiai, kaip to norėčiau, kad per retai dovanoju žmonai gėles..." Kaip tu, vargeta, gali gerai atlikti savo darbą , skirti dėmesio vaikams ir moteriai nešti gėles (aš labai abejoju, kad turi darbą, vaikų ir moterį), jei kiauras paras čionai sistemingai putoji su savo kretiniškais komentarais ir replikomis. Esi ligotas, save įsimylėjęs žmogus, kuriam nepažinūs dalykai tolerancija, pagarba kitokiai (net ir kvailokai) nuomonei, argumentavimas. Kiekvienu savo žodžiu stengiesi ką nors pažeminti, išjuokti, iškeikti. Nepastebėjau, kad tau kas nors patiktų, kad kuo nors žavėtumeisi ar būtum bent truputuką nuoširdus. Vien juodas bukaprotiškas neigimas, nihilizmas, neapykanta. turiu pagrindo manyti, kad esi labai nelaimingas ir vienišas žmogus, kuris už savo sumautą gyvenimą, dvasinę ir fizinę impotenciją nori savo piktumu atsigriebti šioje erdvėje. Man nuoširdžiai gaila tavęs, žmogau. labai linkėčiau pabandyti išvaryti iš savo dvasios zombį. sėkmės!

25713. Cinikas2004-12-04 21:31
Gal pagaliau Ozolas nustos rasyt marazmus, pamates, kokias tamsias samones jo tekstai isprovokuoja. Juk pats issigastu zmoniu, kuriuos mitologizuoja, mentaliteto...

25719. varna2004-12-05 01:13
Dr. Josef Mengele? Zinai, man tavo "gailescio" tikrai nereikia. Jau vien tai, koki nick`a pasirinkai, pasako apie tave viska. p.s. toto: Na kaip, toto, ar dabar patenkintas tavo intelektas?

25720. toto2004-12-05 01:31
to: varna
mano intelektas pasitenkinta nuo veislės brolių nuoširdumo;
nepriklausomai nuo to, ar tai būtų vulgarus cinizmas, ar infantilus čiulbėjimas...
.... jei tik pajunta, kad pavyksta susikalbėt = rasti bendrus 2×2.
:)

25721. varnai - jozefas2004-12-05 10:32
jei esi pakaltinamas, bent minimaliai suvoki humorą ir neturi nieko bendro su drazdauskiene, nickas yra formalus ir bereikšmis dalykas. visiškai nesvarbu kuo tu pasirašai- mengele, drakula, kaziu jonaičiu, čikatila, vampyru,algirdu mykolu ar motina terese. Kur kas įdomiau ką ir kaip tu byloji, koks tavo santykis su oponentais.

25723. varna2004-12-05 11:54
Nesurinku. As nedrisciau i Naujametini karnavala apsiredyti Hitleriu. Ne del baimes buti pasmerktu kitais, o del paprasciausios vidines drausmes. Yra dalyku, kuriu nedera perzengti padoriam zmogui. Aisku, tu gali pasakyti, jog tycia apsiredysi taip, kad "istirti" pasaliniu reakcija, t.y. atlikti "sociologini" tyrima. Bet, esu tuo isitikines, yra ir kitu metodu. Beje, mano santykis su "oponentais" yra ( kartais) ir mano santykis su jo devima kauke (nick`u).

25724. toto nuo varnos2004-12-05 12:15
Kadangi siandien sekmadienis ir galkina siek tiek atsipalaiduoti, pasakysiu tau, toto, kas mane surzino tavo komentare. Juk nieko blogo susierzinti retsykiais? Nelabai megstu Larry King po jo uzimtos pozicijos po 11 rugsejo. Kiek perlenktas patriotizmas ( budingas, tiesa, visiems amerikonams tuo laiku). Bet kas leidziama jauciui, .... O vadinti Celine CD - kazkas ne taip. Trumpini reikia pelnyti. Ta sekmingai padare BB ( Briggite Bardot ) ir JFK - kiti dazniausiai patys "prisiklijuoja" trumpinius. Tik tiek.

25726. toto2004-12-05 15:43
CD logotipas - galimybė dviem raidėm identifikuotis užimta, ant rankinių ar kaklaraiščių dedama CD monograma seniausiai reiškia Christian Dior. Ir gerai, kad milijoną kartų dažniau savame kontekste vartojamas compact disk CD, ir šimtus metų kadmio elemento ar šviesos intensyvumo mato candela lygiai taip pat rašomi sutartiniai ženklai, įprasta, neįsivaizduojami, kai kalba neina apie juos.
Man, pvz., neatrodo, kad pirmųjų raidžių trumpinys yra pelnytos pagarbos ženklas, vartoju tik privačiam naudojimui. Man (ne amerikiečiui) greičiau atrodo, kad tai priskyrimo plataus vartojimo reikmenų kategorijai ženklas. Kaip kad, pavyzdžiui, savo kultūrą gerbiančiam rusui, ne kartą pageidavusiam sužinoti mano tėvo vardą, nebuvo priimtina kreiptis naudojantis tik vardu ir pavarde. Tradicinis rusas komentaruose turėtų rašyti Celine Adhemar`ovna? :)
Dėl Larry King. Jis jau 40 su virš metų(!!!) dirba savo darbą, beveik pusę amžiaus yra interviu etalonas... Kabinėtis, būti kuo nors nepatenkintu ir dėl to daryti globalines išvadas - blogas ženklas... Gal būt turite kitų etalonų? - Tada pasidalinkite patirtim.
Mačiau nemažai jo vedamų laidų. Per keliolika metų mačiau kaip žmogus sensta, kaip patirtis kompensuoja jaunystę. Tas tiesa, kad LK dar prieš rugpjūčio 11 nebuvo savo geriausios formos, deja. Bet prikišti jam perlenkimus, kaltinti šališkumu - nesugebėčiau. Tektų iš esmės pakeist visą mano pasaulėžiūrą.

25727. strazdauskienė2004-12-05 17:21
Yra daugybė žmonių, kurie žavisi celine dion, cicinu, meksikonų serialais, henytės daktaro pilimi, malūko romanais, audi automobiliais, vilniaus akropoliu, turkijos kurortais. Tai natūralu. Kiek stebina kitkas: kad dalis besižavinčių skaito virtualius šatėnus ir dar rašo neva intelektualius comentarus.

25729. varna2004-12-05 17:45
O jus bijote pakeisti pasauleziura? Ir ar nuomones pakeitimas apie viena kuri gerbiama zmogu reikalauja pasauleziuros pakeitimo? Na, patikeciau tuo, jei pasauleziura dar nesusiformavusi. Arba, susiklosciusius tam tikrom aplkinkybem ( seima, politinis "rezimas", auklejimas) zmogaus supratimas apie tam tikrus reiskinius igauna iskreipta pavidala. Ateina laikas ir jeigu toks zmogus laikosi isikibes netikusiu paziuru "principingu" jo niekaip nepavadinsi. Ne, as ne apie Larry Kinga. Tik norejau pasakyti, jog ne sventieji ima interviu - klysta (mano nuomone) "net" Larry King. Bet ar tai ne puiku? Tik eilini karta irodo, jog jis zmogus. Griztatnt prie Ozolo straipsnio: jis (Ozolas) nustojo man patikti 1989-90 m. kai "ikyriai" pradejo siulyti jaunimui stoti i Kompartija - tam, kad "sugriauti ja is vidaus". Aisku, paskui jis "pasitaise", nors man visada atrode, kad tai nepataisoma klaida. Rezultate, viskas, kuo Ozolas uzsiimineja paskutiniu metu - tai tyciojimasis ir pagiezos viskam, kas nauja. Tiesiog principinis nihilizmas. Nezinau, kas inspiravo sita jo straipsni, bet esu tikras, jog sekanciame Profsajungu rumu gaisra jis prilygins Reichstago padegimui. Galim lazintis:)

25731. toto2004-12-05 19:08
Pasaulėžiūra - ne fasadas. Keisti požiūrį, kintant duomenų bazių turiniui įsisavinti naujus mąstymo algoritmus, dar nereiškia keisti vertinimo kriterijus - inertišką paketą, iš ne mūsų pačių surinktų, tūkstantmečiais tikrintų argumentų sudarytą pamatą. Keisti pasaulėžiūrą, reikštų: vienų argumentų pergalę prieš kitus, kitos, labiau išsvertos intelekto sistemos vardan. Pasaulio istorija rodo, kad tos pergalės pasiekiamos daug rečiau, nei keičiasi kartos... Deja.

Iš kitos pusės, kiekvienas mūsų kaip ir keitėm savo pasaulėžiūrą, iš tikro, tik mokėmės/mokomės matyti pasaulį kitos pasaulėžiūros individo akimis.
- Tikintysis pasakytų, kad tai yra dieviška, aš sakau normalu,
...kai šiandien būdami suaugę, gailime suprasti vaiką (jo pasaulėžiūrą) ar, netikėdami dievais, suprantame musulmoną, ...ar galime pažinti priešą, kas reiškia, galime pažinti, atskirti draugą...

Dėl R. Ozolo. - Galiu pasirašyti po tamstos mintim. Gerbiu jį už jo nuopelnus LR atgimimui, gailiuosi, kad šiandien su žmogum yra taip, kaip yra.

25732. varna2004-12-05 19:19
Na, pasauylio istorija rodo ir tai, jog tukstantmeciais tikrintu argumentu pamatas tera priimtinas saujelei zmoniu. As tikrai pradedu abejoti, ar mano pasauleziura remiasi issverta intelekto sistema. Deja.

25733. toto2004-12-05 20:08
Sekmadienis. Nusileido varna ant žemės... :)
Ir man čia patogesnė vieta. (Taigi, atsakau ir lekiu kavos).
:)
• Tikra tiesa, kad žodis pasaulėžiūra yra tik įrankis. Žodis pasaulėžiūra neformuoja pasaulėžiūros, kaip ir pvz. ne rašybos taisyklės sukuria kalbą, o atvirkščiai.
• Kita tiesa, kad kiekviena saujelė nori-nenori turi savo pasaulėžiūrą ir tą pasaulėžiūrą sudaro argumentai. O tie argumentai, paprastai, tuo senesni, tuo seniau nerevizuoti, tuo labiau atsiduoda dogmom, kuo uždaresnėj erdvėj ta saujelė reziduoja.
• Trečia tiesa, kad kiekviena saujelė todėl ir yra įvardinama saujele, kad turi savo unikalią, požymių apibrėžtą išsvertą intelekto sistemą. Tai, kad ji kitokia, tikrai dar nereiškia, kad jos nėra.

Ps. Ir nemaišykim sistemos nestabilumo su jos nebuvimu :-)

25736. toto2004-12-06 02:38
varna, suintrigavai. Perskaičiau visą straipsnį.!.. ir įsijaučiau :-)

Gūdu, kitaip ir negalėjo būti Vilniuje prieš Kalėdas. Sušalus žemė, gruodas.
Nebečiulba tėvynę paskubom palikę paukščiai. Ant Tauro kalno pranašiškai varna krankia. Fragmentiškas, stereotipškas kitimas didingas universiteto sienas merkia, darbo valandas užlieja likimo nuojauta alsuojanti tamsa.
Nelieka abejonių - Tautos saviraiška dreifuoja. Tik va, nemiega, tėvynės kroniką apžvelgia 007-RO ranka.
Mintis plunksnakotį vedžioja, akis be vargo referuoja, ką pakeliui atranda į darbą einant ir namo: nuo grojančios ilgai plokštelės, vertos net du litu, nuo pat pasikeitimų (ko anksčiau nebuvo), nebūtų renginių, kurių ir vėl nebus, nuo pranašingo atradimo, adresuoto sau, kas buvo, tiems, kas buvę, bus, net iki klausimo kas bus dabar?, net iki širdį veriančio genialios minties gimimo, pakylėto kaip dainoj, kaip ten sakydavo mama - la, la, la, la ...o viskas, kas bus, kas bus, pamatysim tada... la, la...

25739. ebola2004-12-06 08:35
ABR > koki cia shuda mali? Kokie Dreifusai? Kokie dar semitai? Kam jie dabar rupi? Kuo Tu tokia sauni kazka erzindama? Ar neerzindama? Koks skirtumas kas kaltas simto ar dvieju simtu metu amziaus byloje? O kad varna, budamas zydas, nori eiti kariauti, tai siandien yra svarbu. Nyche`iskas zydas - labai idomus personazas! jeigu pakeisti jo radikalios paziuros objekta 180 laipsniu kampu ir atsukti pries pacius zydus, tai varna, butum grynas mano pazystamas kolega.Viskas lygiai taip pat tik tu pries vienus, jis pries kitus.Ir abu jus, pasakysiu, durneliai...:P Nes kai reiktu tas radikalias savo pozicijas irodyti tikroveje, garantuotai mautumet abu i krumus.Todel as ir sakau:durneliai...:D

Rodoma versija 26 iš 27 
7:34:37 Jan 10, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba