Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     

Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiKada įvyks antikorupcinis persilaužimas?

El. paštas Spausdinti

anusauskas_anusauskasDar net nepradėjus realiai veikti Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis leidžiama taikyti išplėstinį turto konfiskavimą, pasigirdo kritikų balsai.

Juk siūloma (o siaube!) remtis nekaltumo prezumpcija, konfiskuoti tik (!!!) per penkerius metus nežinia kokių kontrabandinių ar korupcinių aitvarų suneštus turtus. Ir įstatymas palies nusikaltimus darančius ne vakar, o šiandien!

Jau paskubėta dar „šiltą“ įstatymą vadinti viešųjų ryšių akcija, atseit „penkerius metus leidžiančia vogti“, nes iki šiol (t.y. net nesant dabar priimtų pataisų) būta mažai bylų, kai buvo pritaikytas turto konfiskavimas. Yra labai sunku ką nors atsakyti tokiems autoriams.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Ar laisvos Lietuvos didžiausias priešas yra laisvas žmogus?

El. paštas Spausdinti

Copy of savukynas_alumnato_kiemeNeseniai teko kalbėtis su bičiuliu, kuris dirba nevyriausybiniame sektoriuje. „Kaip sekasi“, paklausiau jo. „Būtų neblogai, jei ne valdininkai, kurie žiūri į mus kaip į potencialius vagis“, atsakė man.

Pasirodo, paramos gavimas, jos administravimas yra taip apsunkintas, kad daugiau laiko sugaišti įvairiausioms procedūroms, o ne pačiam projektui. Jei anksčiau užteko geros idėjos, gerai paruošto projekto, tai dabar jo administravimas tapo svarbesnis už patį projektą.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Povilas Venciūnas: čekai atideda branduolinės energetikos projektų įgyvendinimą

El. paštas Spausdinti

atomineNeseniai interviu Lenkijos laikraščiui "Rzecpospolita" Lietuvos Respublikos energetikos  ministras A. Sekmokas teigė, jog Lietuvos Vyriausybės nuomone, planuojamos naujos branduolinės elektrinės projekte dalyvaus keturios valstybės – Lenkija, Latvija, Estija ir Lietuva. "Manome, kad tai regioninis projektas, kuriame dalyvaus visos keturios minėtos šalys", - cituojamas energetikos ministras, kuris tai pat tikisi, kad strateginis investuotojas bus pasirinktas jau lapkričio mėnesį, o jėgainė pradės veikti 2018 - 2020 metais. Taip pat buvo užsiminta ir apie energetikos ūkio koncesiją.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

“Korumpuota iki kaulo smegenų”

El. paštas Spausdinti

karoblis_naujausias_geriausiasGlobalinė ekonomikos ir finansų krizė, prasidėjusi 2008 metų pradžioje ir 2009 metais pasireiškusi visu stiprumu, jau blėsta. Lenkija, Suomija, Švedija, Norvegija, Taivanis, Urugvajus, Kosta Rika pajuto tik minimalų krizės poveikį. Krizės padariniai buvo smarkiai juntami Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje. Tačiau krizės padarinius pavyksta neutralizuoti.

Tuo tarpu kai kurioms valstybėms (Uzbekijai, Ukrainai, Bulgarijai, Lietuvai) krizė turėjo didžiulį poveikį. Lietuvoje ši krizė, dar kitaip vadinama sunkmečiu, mažai susijusi su pasauline ekonomikos krize. Tokią aštrią krizę mūsų krašte nulėmė galingų korupcinių klanų veikla.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Gruzijoje – tikras reformų triumfas

El. paštas Spausdinti

saakasvislis_ambasadoriusKada skaitydavau ukrainiečių žurnalistų susižavėjimo kupinus straipsnius apie reformas Gruzijoje, apie pasiekimus, kurias ši šalis pasiekė per keletą metų, nugalėjus “Rožių revoliucijai“, ir ko per visus 20 - imt metų nesugebėjo pasiekti Ukraina, maniau, kad žurnalistai paprasčiausia fantazuoja, liaupsindami Gruziją.

Tačiau pasirodo, kad klydau aš, o ne jie, besižavintys Gruzija. Tuo galėjau įsitikinti Talino Teisės Mokyklos delegacijos vizito į Kaukazo Universitetą metu.

Tai, ką aš pamačiau, viršijo visus mano lūkesčius. Pasirodo, Gruzija iš tiesų praktiškai sugebėjo nugalėti nusikalstamumą ir dabar Tbilisis – vienas iš saugiausių miestų pasaulyje. O Gruzijos piliečiai gerbia savo naująją policiją, kuri dirba ypač efektyviai ir neima kyšių, o ja pasitiki per 80 procentų Gruzijos gyventojų.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 11

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


�ym�ti ir dalintis

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 1403478
Dabar lankosi:  svečių - 17 
Reklaminis skydelis
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 69 iš 128 
4:26:42 Jan 3, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/