ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2004-03-06 nr. 691

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

SIGITAS PARULSKIS. Veido laikas (57) • AUDRA BARANAUSKAITĖ. Šis tas iš vėplių gyvenimo (17) • LAIMANTAS JONUŠYS. Ką geriausio pasiekė žmonija (19) • JURGIS KUNČINAS. Nusiginklavimo varžybos (13) • KNUTAS SKUJENIEKAS. Poezija (2) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Angelologijos profesorius (27) • SIGITAS GEDA. Septyniolika brulijonų (15) • Su JONU GASIŪNU kalbasi Alfonsas Andriuškevičius. Gatvinis Vytauto sarkofagas (3) • AGNĖ NARUŠYTĖ. Kas lieka Hitchcockui? (2) • Antanas Andrijauskas. Atviras atsakymas Arvydui Šalteniui (33) • JERZY STEMPOWSKI. Kontrabandininkų biblioteka (3) • RIMA POCIŪTĖ. Postfeministinis postmodernizmas, arba Nuo ko susirgai, tuo ir gydykis (19) • SAULIUS MACAITIS. "Eglė žalčių karalienė" (2) • OLGA RYČKOVA. Vienatvės laisvė (1) • -vp-. Mėsininkas ant stogo (4) • ROBERT FULGHUM. Apie grybus (5) • mano laiškas tau (92) • Kitame numeryje skaitykite (21) •

Kitame numeryje skaitykite

[skaityti komentarus]

SAULIUS ŠALTENIS Marija Debesėlis (Ištrauka iš romano)

Ačiū, suprantu suprantu – norėjo atsakyt irgi vokiškai, atsiprašyt, kad verkia, bet susigriebė, kad čia jos prosenelio gimtasis kraštas, į kurį ji netyčia sugrįžo, ir tik iš laimės verkia.

ARVYDAS JUOZAITIS Šventieji gyvuliai

Prieš keturis šimtus metų žmogaus nuopuolis buvo matuojamas dvasia, dabar – mėsa; prastas kvapas iš žmogaus dvasios sklisdavo keiksmais, dabar – garsais ir kvapais. Persirijimu.

ROMUALDAS OZOLAS Supratimai: kasdienės mintys (24)

Tokias ribas šiandien apčiuopia ir JAV. Iš tokių ribų pro adatos skylutę bando išlįsti ir keletas didžiųjų Europos tautų. Gal mažųjų kaimynių sąskaita ir pavyks. Kažkas vis tiek bus. Kaip sako šaunusis kareivis Šveikas, dar taip nebuvo, kad nieko nebūtų.

Tačiau kas bus su Lietuva ir lietuviais, Vakarų Europos gelbėtojai tikrai nepagalvos. O mes patys to daryti atkakliai nenorim.

RAIMONDAS KAZLAUSKAS Europos idėja

Amerika, Marshallo plano ir atlantinės iniciatyvos vardu pareikalavusi paversti Europos mozaiką viena teisine ir ūkine visuma, suvaidino panašų vaidmenį, kurį II a. privalėjo suvaidinti Roma, kai Lucijaus Emilijaus Pauliaus legionai sugniuždė Graikijos polių autarkiją, o Scipiono būrelio kultūros laboratorija išbandė abiejų vakarietiškų tradicijų naujosios jungties gaires.

SIGITAS GEDA Septyniolika brulijonų

Poezija turėtų būti tai, ką šventraščiai nutyli. Geras poetas šventraštį nešiojasi galvoj ir – rašo savo. Kartais paaikčiodamas, kartais paburnodamas.

Su fotografu GINTAUTU TRIMAKU kalbasi Audra Baranauskaitė Performansas, kurio nematė žiūrovai

Buvo neįtikėtina, kai dviem žmonėms – man ir teatro fotografui D. Matvejevui – buvo suvaidinti ne atskiri epizodai, bet ištisas papildomas spektaklis, per kurį fotografavome būdami pačioje scenoje.

RIČARDAS ŠILEIKA Palaida ir užteršta fotovaizdų Neris

Taigi almanacho bendro vardiklio taip ir neapčiuopiau. Palaida ir užteršta fotovaizdų Neris niekaip niekur neįteka, tik suka bergždžią kilpą.

SIGITAS GEDA Lietuvių erotinė poezija

Ar turime teisę atviriau apie tai kalbėti? Kodėl gi ne! Juk ir patys iš tokių žaidimų atsiradome, iš to neilstamo kosminio priminimo uodams, mašalams, gandrams, varlėms ir – aukštai bei žemai sėdintiems dvikojams:

– Veiskitės ir dauginkitės! Jums priklauso šitas Viešpaties pasaulis!

ALMA RIEBŽDAITĖ Tikėjimo kranto link

"Mirti reikia rudenį" – liekanų eilėraščiai, tai, kas tarsi netilpo į įprasto poetiškumo ribas, melodingas meditacijas.

Galima tarti, kad šitoje knygoje netgi bandoma meditaciją sugretinti su proziška gyvenimo tikrove.

PRANAS VISVYDAS Poezija iš įvairių pastraipų

Šiaip ar taip, rašytojas privalo mylėti visus – ir patinkančius, ir nepatinkančius – žmones. Tai buvo be galo simpatiški žmonės iš, kaip sakoma, padugnių. Jų kuitimasis šiukšlėse man buvo didžiulė poezija".

Vis dėlto iš meilės vadinti mylimuosius ekskrementais, mano atžagariu protu, yra žiauriai nedemokratiškas tropas. ...

EDUARDAS BUDREIKA Antuanas Kiuji ir jo lietuviška šeima

O jau "1812 m. liepos 16 d. Napoleonas vidurnaktį per Švenčionis ir Glubokają išvyko iš Vilniaus. [...] Tuomet jis nenumatė, kad jo triumfas virs tikra ir nepataisoma katastrofa ir kad Vilniui teks matyti nugalėtą nugalėtoją, bėgantį iš rytų į vakarus be garbės ir be savo garsiosios armijos, kuri beveik visa žuvo plačiosiose Rusijos lygumose ir šaltos žiemos pusnynuose".

Kaip žinoma, tarp bėgančios per Vilnių Napoleono armijos karių buvo ir Antuanas Kiuji, kuris, sušalęs prie Smolensko, vargais negalais pasiekė Gucevičių šeimos namus Vilniuje, Šv. Jono gatvėje.

JURGIS KUNČINAS Nusiginklavimo varžybos

KNUTAS SKUJENIEKAS Poezija

EMILIJA LIEGUTĖ Meditacija

Aš irgi nemėgstu tuštumos: jeigu visata pasitrauktų nuo manęs, jeigu mano dvasia būtų apsupta tuštumos, šito aš nepakelčiau.

ANTANAS LAPĖ Mano televizorius

Tiesą sakant, pastaruoju metu atitolau ir nuo politinių, ir nuo gyvenimo siužetų. Klausiausi popso.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


14027. Ruta2004-03-11 18:17
regis, bus idomus laikrastelis.sis buvo idomus ir kitas laukia toks pat,ypac lauksiu Juozaicio straipsnio. Ei.merginos ir vaikinai-tie, kurie nelieja viesai tulzies ir nervu-kaip gyvenat?siandie labai grazi diena, gal jau tikrai pavasariszzz ateis pagaliau.as buriu is nuotrauku:))

14029. Lorca2004-03-11 19:27
Su švente,Rūta:)
O aš su A.Lape solidarizuojuosi...pasiklausysiu popso:)Jazz in Angelay:)))

14030. Ruta2004-03-11 20:37
dekui,tikrai smagu,kad pavasaris ir kad man leidinys puikiai susideliojo.kai pridare is visu negatyvu tai mane vakar ekstaze apeme,slaiuziojau keliais,kol atrinkau,dabar bandau `sutuokti` su poezija ir man puikiai sekas:))kas bus,kas nebus,bet dabar smagu,o ir tikiu,kad bus gerai. dabar reik visiem susirinkt ir gero vyno isgert ir sudeliot galutinai-juk kurejai turi nusprest galutinai.O kaip ,Lorka,tavo projektai:))

14031. Lorca2004-03-11 21:10
Rūta,o poezija irgi tavo?:)Žinau tą jausmą,kai "prasiveria" durys...ir norisi sušukti :Yes!!!:))
Mano planai tik rudeniui.Dar laukia karšta vasara:)

14033. Ruta2004-03-11 21:22
oi ne.Lorka, poezija ne mano ir nuotraukos ne mano, as tik mediumas, iniciatore ir sudarytoja:)) bet labai smagu man,neseniai kazkur radau grazu sakini taip netycia-kad ne poetu reikalas savo eiles leist. Na, mano autoriai abu nezinomi, bet...man grazu, tai gal bus dar ir pvz tau grazu, o gal dar kam. Turi turi jie parako abu, man patinka tokie zmones, abu mano draugai, o siaip nera tai lia lia lia, matau ir giliau esanciu dalyku, dabar esme tai isryskinti, susieti, na, isgyvenu grazu kurybini momenta, jau ir maketa sumasciau,ok, giriuosi sakys koks Varna.ne, nesigiriu-tik dziaugiuos ir tiek. O siandien buvo nuostabi saule, isejom su vyru abu kaciuku priskint, dabar puse kambario uzima visokios sakos, galesiu kiausinius visokius ten grazius kabint tuoj laukdama Velyku. tai va-giriuos gera diena:)) Kur Diana, kava ir kitos,ir visi kiti-nepikti. kazkaip ana puse laisku uzurpavo pikti vyrukai, tai nedrisau gincytis su tiek pykcio,nes nebutu gi naudos:))geriau pasitraukti. jei ka:))

14034. kava2004-03-11 21:33
šitas sumanymas man labiau patinka - ir senas numeriukas yra, ir apie naują šis tas parašyta:)Sveika, Rūta - džiaugiuosi, kad pagavai polėkį! Gal ir pavasaris kiek įkvėpė?:)Vyrukai tai tikrai mėgsta į tamsesnę pusę nulenkti, jei tik vienas pradeda, tuoj su dejonėm, o kartais ir klejonėm:)) prisijungia ir kiti - bet argi kas yra pasakęs, kad lietuviai - optimistai ir romantikai?:)))Smagu, kad saulutė jau mus palepina, dar laukiu nesulaukiu, kada sniegas nutirps ir viskas sužaliuos.

14035. Lorca2004-03-11 21:47
Jaučiasi,Rūta,kad visa spinduliuoji džiaugsmu.Užkrėsi visus čia ir kačiukais ir polėkiu:)Įdomu bus sulaukti tavo darbo,juk visai nesunku bus pastebėti knygyne,kai jau tiek daug žinau.Knygų mugės metu irgi susipažinau su knygos autore,prisistačiusi nicku:))Labai malonu buvo:)
Labanaktis,saldžių sapnų:)

14040. Ruta2004-03-12 10:09
tikrai Lorka, pastebėsi, nes....kiek apžiūrėjau, niekur nemačiau tokio varianto-eilės ir fotkės.beje, vakar susidūriau su tokiu dalyku bedėliodama-nuotraukos intelektualios, atsietos nuo jausmo, saltokos, o poezija-daug jausmo, teko imti keleta siltesniu nuotrauku, taigi-jos buvo susildytos poezija, o ši buvo atšaldyta nuotraukų.tokia įdomi simbiozė, nežinau...jei nori parduoti, manau, reik kažkiek to paprasto jausmo ir švelnumo parodyt, nes šaltas intelektualumas ir bežmogės nuotraukos(t. y. nei vienoje nėra žmogaus) kažkaip ...sušildžiau ta situacija rinkadamasi ir kiek švelnesnių -su augalu, lietum, na, nes yra gražių eilių tokių suskridimu, o nuotraukos tokios statiškesnės. Ai, gal aš čia ir nukalbu, bet...

14041. xX2004-03-12 13:07
Labas Rūta, rūpestinga mama, džiaugiesi savo dar negimusiu vaiku, net mane kažkoks tėviškas rūpečio jausmas pagavo, užkrėtei. Eilės ir foto - lyg tai kažką panašaus pas Kezį esu matęs, bet reiktų traukt iš kažkurios lentynos... Manau, kad tau eksperimentas pavyks, tik neskubėk, klausinėk, bet neklausyk kitų. Ar nemanai, kad sepijos fotkės būtų geriausiai? O gal žalios? Ai, pamatysiu, kai knygyne atversiu. Tik neskubėk, Rūta, neskubėk...

14042. Rūta2004-03-12 13:41
aciu, kad palaikto. Degt tai degu ir nenoriu polėkio prarast, bet ir bijau, nes tai atsakinga. ir nesinori bet kaip, reiks jas dar glostyti. Tikra tiesa-klausinėju, bet....darysiu, kaip man atrodys, nepaleisiu savęs. To noriu. dar galvoju, kaip dar kokį rėmėją pakalbinti-na, kad dalį leidinių pirktų, bet tai-kai bus maketas. O kokią gražią nuotrauką viršeliui parinkau-pamatysit...:))) O šiaip-oi, kiek darbelių, kiek darbų ir kaip smagu, kad saulė šviečia, skristi kviečia. taigi-skubam dirbam ir lekiam...gatvėmis ar laukais, ar ne?:))) kaip kam kas arčiau ir smagiau. man tai nusimato visas savaitgalis darbo, oi, ką darysi-tenka. Kur GVNTJ? nenoriu konjako to tavo studentiško, nes ir taip, kaip matote, prisvaigus savo idėja. Na, kai verksiu ir graušiu nagus, tada turėsit guost:((ai, kaip nors.

14043. vlk2004-03-12 14:32
O aš jau buvau išsirengusi iš to pykčio kad dar vis šala.Užtai dabar atitirpau.Reiks sėdėt namuos...

14044. xX2004-03-12 16:01
Visiems gero savaitgaliuko!

14047. x2004-03-12 16:52
gero gero Visko

14051. ABR to x :-) 2004-03-12 19:21
Ir jums gero. Gal savaitgalį turėsit laiko ir parašysit kokį tekstelį, iš kurio galėtume spręsti apie Tamistos intelektą, dorą, grožį, etc.? Visai jūsų nepažįstame. ---P.S. Nebūtina rašyt didžiosiomis raidėmis. ---P.P.S. Ir aš jums atsiųsiu savo gražiųjų komentarų numerius, galėsim susipažint, palygint tekstus. Žygiais, o ne žodžiais mes vienas kitą mylim. Tinka?

14053. x2004-03-12 20:36
Parasysiu, bet nebutinai JUMS.ir gero palinkesiu nebutinai JUMS.Cia juk viskas galima,kiek suprantu.Zaidimai toleruojami.Kol kas laukiu naujo numerio.

14054. ABR to x2004-03-12 22:25
Ilgai laukėt. Kiek ŠA numerių perskaitysit,kol ką nors savo parašysit...Ligi šio tik kitus komentuotojus komentavote, nieko apie pačius ŠA tekstus protingo nesuskėlėte. Slabo?

14063. Ruta2004-03-13 07:51
Siandien gausim jau nauja numeri, o as dar si ne visa perskaiciau.Kazkaip man sis labai patiko. gal tikrai-kartkartem reik keist KAZKA, kartais redaktoriu, kartais dizaineri, kartais ...gal savo poziuri.gero visiem. ir laukiam naujojo numerio, labai uzkliuvo man kai kuriu staipsniu anonsas, ypac, kaip sakiau, pasiilgau Juozaicio.o del savo leidinio vakar smarkiai suabejojau-dar neskamba, dar reik KAZKO TO, kol spragteli galvoje-liuks, gerai.

14064. Benigna2004-03-13 11:50
as noreciau, kad is anonso galima butu susikurpti ir uzsusakyti savo laikrasti, ir as nenoreciau ozolo arba kartais gedos, arba vp, arba,,,, ir visada noreciau s.p., visockaites, radvilaviciutes ir pan,,,,,,,,,,jonusio,,,,,,,,,,,,o kartais atsitiktinai ka nors sumodeliuociau, tai butu tobulo modelio laikrastis,,,,,

14068. pacientas2004-03-13 13:05
o ką,Benignos idėja neprasta: iš meniu išsirenki tik "patiekalus", kuriuos nori skaityti ir parsisiunti už simbolinį, tarkim, 2 Lt mokestį. Manau, el. Redakcija tam nė kiek neprieštarautų... Beje, savo leidinį virtualiai būtų nepalyginti paprasčiau ir pigiau pagimdyti Rūtai. Gerai žinau, ką reiškia ieškoti rėmėjų - jautiesi neturtingo giminaičio ir prekinę išvaizdą praradusios prostitutės hibridu.

14070. Ruta2004-03-13 15:03
tau gerai, paciente, kad viska zinai,daug kartu teko tuo rupintis? as,mat, kai pirma karta ir dar ne del saves, tai taip nesijauciau, bet , aisku, jei daznai taip...gal.. gal..

14077. marmurmur :-) 2004-03-14 20:09
Rutaitele, deliok deliok savo kudikeli is foto ir poezijos, vis is veidu veidu... kai yra paliotas, naudokis proga. Jei yra veiduose poezijos - jau gerai, jei poezijoje - veidu... irgi. As va siandie is baltu lanku namo veduosi Marmurini suni - geras sunelis... Pasersiu, palakdinsiu, o paskui paprasysiu, kad svelniai palotu. Jau noriu greiciau...

Rodoma versija 25 iš 26 
2:46:01 Jan 3, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba