ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2004-12-04 nr. 727

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

MARIUS RAUBA. Mąstymo liga (19) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Kieno ženklai (52) • RASA DRAZDAUSKIENĖ. Da Vinci paaugliams (77) • FERNANDO PESSOA. Eilės (20) • Prisiminimų vakaras: Chaimas Soutine’as (6) • SIGITAS GEDA. Iš mėlynųjų mansardų (11) • ASTA JACKUTĖ. Keli Užupiai (6) • EGLĖ MIKALAJŪNAITĖ. Mažiau žmonių, daugiau medžių! (10) • VIRGINIJA VITA. Poezija (10) • ENRIKA STRIOGAITĖ. Eilės (8) • ŠIAURYS NARBUTAS. Bet rytoj mes jau nebūsime pavargę? (29) • MYKOLAS SLUCKIS. Neužsisklendęs nostalgijoj (5) • MECHMAN GAFARLY. Pabėgimas iš Babilono bokšto (11) • VAIKŲ LITERATŪROS PREMIJOS SKYRIMO NUOSTATAI (8) • Mieli skaitytojai! (96) • AUDRONĖ GIRDZIJAUSKAITĖ. "Giesmių giesmė"? (42) • ROMUALDAS OZOLAS. Kažkas tikrai kinta (17) • VYTAUTAS VYČAS. Sušaudyti mirusią... (21) • GIEDRIUS TRAKIMAS. Koncertas smuikui ir mobiliajam telefonui (6) • L a i š k a i (192) •

Kieno ženklai

GINTARAS BERESNEVIČIUS

[skaityti komentarus]

Pirmas "eurosąjunginis" ruduo baigėsi, dabar pirmas adventas ir pirmosios Kalėdos. Tegyvuoja, kaip sakoma. Ruduo ir žiema ir dangus, tai yra debesynai, liko kaip ir buvę – lietuviški, neperkelsi čia itališko mėlio, ir ačiū Viešpačiui. Dešimt mėnesių nekaršta. Ką Europa davė tiems mėnesiams? Kažkas pradėjo gauti išmokas, kažkas pradėjo planuoti sporto rūmus, nieko sau; per TV padaugėjo neamerikoniškų filmų. Bet vis vien daugiausia rusiškų kaip buvo, taip ir liko. O patys Vakarai davė kai ką, bent jau miestuose – spalvas. Reklaminį raudonį, šviesas, ir niūruma kiek išsklaidyta.

Davė droviai pakilusias kainas. Žinia, infliacijos nėra, niekas oficialiai nebrangsta arba brangsta taip tyliai ir jaukiai, kad net laikraščiai apie tai nerašo. Kaipgi rašys, jei spausdina didelių ir gražių elektros ir prekybos tinklų reklamą. Niekas nebrangsta, na, gal tik įstojus į ES bananus pradėjome gauti kažkokius pašarinius, brangius ir ūmai pūvančius, nors praėjusią žiemą jie kainavo kaip bulvės. Niekas nepabrango, be duonos ir cigarečių. Tik duona už tą pačią kainą vis traukiasi, kepalėlis miniatiūrizuojasi, sausainiai kainavo kaip kainavę, tik vietoj dviejų šimtų gramų pakelyje – šimtas aštuoniasdešimt, net ir kruopos nepabrango, tik dabar už tą pačią kainą pats nepastebėdamas perki keturis šimtus gramų ryžių, o anksčiau buvo fasuojama puskilogramiais, už sviestą moki tiek pat, tik mažomis raidelėmis parašyta, kad tai riebalų mišinys, pieno pakeliai už tą pačią kainą iš litrinių virsta 0,9 litro talpos. Infliacijos nėra, kainos nekyla, atlyginimai irgi, tad viskas gerai. Juolab valstybininkai valdžioje, na, gal valstybininkų ir oligarchų blokas, juolab rinkimai baigėsi teisingai, t. y. niekas nepasikeitė: nors balsuota prieš sistemą, sistema ėmė ir atsigamino. Kaip ir turėjo būti. Viskas gerai, esame apsaugoti ir nuo rusų, ir nuo politikos, ir nuo galimybės daryti įtaką politikai. Kol kas apsaugoti esame ir nuo Europos; už mus komjaunuoliška BAM-o statytojų sparta pasistengta ratifikuoti ES Konstituciją. Mes juk nieko nesuprantame, negi galima leisti mums svarstyti Konstituciją, pagal kurią mes ir mūsų vaikai gyvensime? Arba, tarkime, leisti pasiskaityti? Arba išversti ją į lietuvių kalbą? Net sovietiniais laikais Brežnevo konstitucija, suprantama, kaip tobulas projektas, buvo "svarstoma darbo kolektyvuose". Sakoma, ji neveikė – žinoma, ne. Bet nors buvo stengiamasi sukelti regimybę, kad žmonės nėra visai už borto. Tai buvo demagogija. ES Konstitucijos priėmimo aplinkybės nekvepia jokia demagogija. Tai sovietmečio atrūgos. Šiais laikais galioja radikalus cinizmas.

Demagogas laiko liaudį priešininku, kurį reikia apdumti, sujaukti jam protą, duoti pajusti, esą liaudis dalyvauja priimant sprendimus, kurie iš anksto patvirtinti. Tačiau demagogui liaudis egzistuoja – kaip avinų minia, bet egzistuoja. Mūsų Seimas, priimdamas ES Konstituciją net ne "pirmuoju skaitymu", o visai be skaitymo, parodė visišką cinizmą. Politiniam cinikui, priešingai nei demagogui, liaudis neegzistuoja. Jam nereikia apdumti žmonėms akių, jis nepripažįsta jų egzistavimo. Taip juk lengviau, ir triumfuoja protas.

Kas, kad proto triumfas gimdo groteską. Pirmieji priėmę Konstituciją esame didieji Europos kvailiai. Bent jos konspektą buvo galima paleisti per laikraščius, bet kam liaudžiai informacija. Jos juk nėra. Nėra liaudies, nėra ir informacijos, o valdžia ir valdymas sukasi savo teritorijoje, kuri yra vienintelė realybė, nuolatos atsikurianti ir atsigaminanti.

Aš neskaičiau ES Konstitucijos. Brežnevinės irgi. Tik skirtumas, kad ana, jei bus priimta (o tai abejotina), veiks. Žinau, kad joje krikščionybė nėra minima. Laicistinė konstitucija nieko baisaus prancūzams, bet portugalai, ispanai, italai, lenkai, airiai – jie tai tikrai svarstys ir būtent dėl to punkto gali nepriimti, britai gali būti "prieš" dėl unifikacinių Konstitucijos tendencijų. O mes imdami šiandien ar ryt ar po metų domėtis ES Konstitucija pasirodysime kaip joneliai kvaileliai. Juk jau patvirtinta. Atkrenta net reikalas ją skaityti, versti, platinti. O tikrosios diskusijos Europoje užvirs ir įtrauks visas intelektualines ir kultūrines pajėgas, grumsis spauda, partijos, mažų mažiausia pusantrų metų – o mes neturėsime tame dialoge ko pasakyti. Nebent, žavioji markize, viskas gerai. Mums viskas gerai. Valdžia už mus jau pagalvojo. Ačiū valstybinio mąstymo Partijai, Liaudies Seimui ir Vyriausybei.

O buvo galimybė – bent jau metus rengti diskusijas ir įsitraukti į jas išklausant portugalus ir lenkus, fundamentalistus ir liberalus, islamistus ir katalikus, cituojant "The Guardian" ar "Frankfurter Allgemeine", "Die Zeit" ar "Figaro" ir gryninant bei šlifuojant mūsų naująjį europinį identitetą. Bet šito nebus. Mus pakvietė į rungtynes, bet mes pasiekėme finišą dar prieš nuskambant starto šūviui. Ir esame pirmi. Nors mes nerungtyniavome.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2010 m. Gruodžio

PATKPŠS

 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


25741. 62004-12-06 08:47
Liudna pripazinti, bet tokie "politanalitiniai" straipsniai mano megiamam autoriui garbes nedaro, nelabai taiklus kazkaip...

25746. IVS2004-12-06 09:13
Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. Ne graudu, o gėda. Kažkaip išeina, kad mums, lietuviams labai savrbu būti pirmiems. Nesvarbu ar teisiems, ar protingiems, ar netgi kvailiems, bet kad tik pirmiems. Krepšinyje, politikoj, mene, kavilių mugėje. Čia kažkaip ir Sausio 13 pasekmes prisimenu. Tada irgi buvom pirmi, o kam tai į gera išėjo?

25767. joo;)2004-12-06 10:31
Blogas tas lietuvis, kuris nenori buti pirmas:PPP

25776. naujokas 2 62004-12-06 11:33
o kas yra polianalitinis?

25778. Saulius M. :-( 2004-12-06 11:43
Galingai parašyta, su įkvėpimu... Ot jei dar būtų ir teisingai (be iškreipimo) ir nevienpusiškai - tai ir visai būtų puiku :-)

Sviestas "riebalų mišiniu" virto tikrai ne todėl, kad įstojome į ES; ir - kiek pastebėjau - tai jau buvo pilnai įvykęs reiškinys prieš 2004.05.01. Na o skaitant straipsnį - gali susidaryti įspūdis, kad įstojimas į ES gamintojus privertė į sviestą įmaišyti kažkokio balasto, ar iš viso apgaudinėjant liaudį pradėti jį gaminti gal iš naftos produktų :-)

Bananų "pašarinių" pasitaikydavo visais laikais; tai geresnių, tai blogesnių (mat neilgaamžis tai produktas); na, kad jų kaina kažkiek išaugo įstojus į ES - tai tiesa (beje, kad taip tikrai bus - buvo aišku ir prieš įstojimą). Bet vežami jie į Lietuvą iš to paties Ekvadoro (vakar specialiai atkreipiau dėmesį į etiketę)
KITA VERTUS, ar prieš įstojimą į ES esate matę puikios kokybės mandarinų už 1,99 Lt/kg ?.. Be to, džiovintų vyšnių, džiovintų kivių? (tai - šiandien IKI parduotuvėje pirkau). Taigi :-)

Fasavimo gudrybės - irgi jau sena istorija; senų senovėje pvz. varškės pakelio standartinis dydis būdavo 250 g.; po to vis dažniau pradėjo atsirasti 200 g pakuotės; dar kiek vėliau - 180 g. Bet čia tik mes pirkėjai galime "auklėti" pardavėjus: jei neapsižiūrėję džiugiai perkame "atpigusias" mažesnės pakuotes - tuo ir skatiname gamintojus/pakuotojus šitaip gudragalviauti. Kaip ten bebūtų - ryšio tarp šio reiškinio ir įstojimo į ES tai tikrai nesimato.
Ir svarbiausia: tie, kas skaičiuoja infliacijas, netikiu, kad pamirštų atkreipti dėmesį į pakuočių dydį. Jei jau autorius nori tai rimtai išsiaiškinti - tai ir reikėtų detaliau pasigilinti; pateiktieji argumentai - visai nėra "įkalčiai".

Na o dėl ES konstitucijos - tai didelio mūsų nuskriaustumo čia nematau: šitaip išvengta daug "pakazuchos", "triukšmo dėl nieko", tuščių ginčų. Iš viso, jei gerb. straipsnio autoriaus požiūriui pritariančiųjų Europoje bus pakankamai daug - jos tikrai nepatvirtins; bet ar nebūtų geriau ją vistik patvirtinti? Juk PAKANKAMAI vargo buvo ir ligi dabar, pakol suderintos 25 valstybių pozicijos, ir pagaliau paskelbtas KOMPROMISINIS konstitucijos projektas. O laikas tai bėga sparčiai; pokyčių tempai tokie, kokių dar žmonijos istorijoje nebuvo.
Be to, pergyventi, kad valdžia neleido prieš patvirtinimą svarstyti - nėra reikalo: juk kai svarstymai Europoje įsibanguos, visi nepatenkintieji galės garsiai visose auditorijose skųstis: kokie blogi buvo mūsų Seimiečiai, neįsiklausę į liaudies nuomonę; ir po šitokios įžangos dėstyti savo priekaištus. Tad, jau galit pradėti skaityti ES konstituciją; galimybių pasireikšti - neabejotinai bus.

25782. kaimaspriejuros2004-12-06 12:14
O aš myliu Beresnevičių - už tai kad mano šūlioj mokėsi... Ir Pripsą iš BARO myliu už tai... Ir perku tik ,,Kauno duoną"... Ir dar parašysiu aš tam Gedai už ,,prieškarinį Kauną"!

25783. ebola :-) 2004-12-06 12:26
Na, jei prakalbomm...apie maista...tai pirma posuki galima prisiminti ta vadinama "planines ekonomikos" virsma "rinkos ekonomika".Tuomet pirma karta buvo imta sviesta maisyti su augaliniais riebalais, idant sis geriau teptusi istrauktas is saldytuvo, ir, aisku, sutaupytu gamintojams milijona kita.Tiesa, dar galima parasyti, kad jame mazai cholesterolio, mat daugelis siuolaikiniu alieju jo tiesiog neturi.O svieste - gausu.Kadangi cholesterolis yra visu deduku baubas, tai veikia kaip reklama.Del isfasavimu....didesnioji pirkeju visai neziuri ka valgo.Ir teisingai daro.Jei neziuri ka valgai, reiskia rupiniesi kiek rimtesniais dalykais, vadinasi inkilelis dar apysveikis.Jei jau kas be rimtu sveikatos sutrikimu liguistai ima dometis mityba ir dietomis, tai zenklas, kad zmogeliui laikas pas psichiatra...ar i baznycia, nezinau...Trecia.Didzioji dauguma neskaiciuoja fasuociu ir produktu savikainu pagal svori, nes ima planuotis islaidas tik savaite-dvi pries algas. Toliau. Darem nedideli toki analiza, kiek pabrango restoranu daugiausiai vartojama zaliava nuo pernai metu spalio.Beveik 20%. Tiesa, mums siek tiek pakele algas. Bet ne tai man labiausiai rupi.As dabar aplink matau tokia nauja banga.Senieji komunistai-vagys, ir ju pirmos kartos palikuonys mete savo likucius naujai butaforinei veiklai parodyti.Pasistate viesbucius, cechus ivairius ir lauke Jevrosojuzo, kad gautu pinigu.Dejo jie skersa ant musu ideologiju, religiju ir pan.Gave tas lesas jie uzsitikrins sau ramu gyvenima dar kelioms dekadoms.Gaila as neturiu to ekonominio isprusimo, todel niekaip negaliu patiketi kad tie pinigai bus kazkokie negrazintini.Mane persekioja nuojauta kad tie ju siandien pasiimti pinigai islys per antra gala musu anukams su mokesciais, akcizais ir kitu meslu, kuris bus dirbtinai ispusta idant padengti kazkokius isipareigojimus...Ar as labai klystu, ekonomistai? Duok Dieve...Va tai butu jau vagyste ir apgavyste, o ne koks ten isfasavimas po 180 gramu...

25789. fortikas2004-12-06 12:45
straipsnis jega!!!

25791. kaimaspriejuros2004-12-06 12:47
...o kas man duos algą? Jei dabar va neatsistosiu, neapsirengsiu ir nevažiuosiu?... Noriu viršininko.

25811. copy Nikvami Wambozi2004-12-06 14:37
... nieko naujo, kažkoks nafalinu dvokiantis pastebėjimas (šiuose komentaruose, kazarino/norvaišo gėdai - buvo trinami tokia pastebėjimai prieš porą metų)

Man kitas superjuokinga - taip juokinga, kad net noriu akciją surengti - tokie dipukai (from America) (jei ne pinigai, tai aboliutūs ruskių imperkopijos) paskyrė premiją Landsbergiui už any nuopelnus - iš pirmo žvigsnio - už tai, kad valdžioje gen. sekas /samyj glavnyj/, sovietinis prokuroras, ir ruskiai (na tie - antilietuviškos istorijos apologetai), o menininkams (na pvz. Mekui) absurdas aukščiausias -> ruskių dujų Bosas - aplinkos bosas.

Štai koks Landsbergio politinis palikimas; cool ar ne, ir už tai vištakumu dvokiantys dipukai paskyrė premija. Na, invalidas (proto) kvailys viskam turi paaiškinimą - bet tai būtų antra komedijos dalis (dar juokingesnė). Landsbergis ne aklas, gal ir atstums tų antilietuviškų karvių prizą, bet kokie proto invalidai sėdi tos premijos tarybose.

Gal kas žino - išsikabinsiu ant sienos visas pavardęs vietoj misterio Beano.

25812. dalgis 2 Saulius M.2004-12-06 14:43
bananai iš Ekvadoro pabrango būtent dėl Europos Sąjungos, dėl akcizo įvezti žaliavas iš amerikos ir dar brangs iki numatytos sumos, bet bala nematė tų bananų... negi nėra pas mus savigarbos, galėjo bent apsimesti, kad svarsto ta konstitucija. Kur nors kruopelė diplomatijos? Svarbesnės šalys bus tos, kurios pasirašys paskutinės, nes nuo jų priklausys EU likimas. O dabar kaip mokinukai, kaip pasiūlė taip gerai ir su ignalina ir su tranzitu ir ttttt. Straipsnis geras, žaismingas ir turėtų būti pirmajame puslapyje.

25818. ats. -> Dalgiui2004-12-06 15:05
Ot jei būtų apsimetę kad svarsto - tai jau būtų savigargos pasireiškimas? :-)
Mano tai nuomone, būtent "tempti gumą" pakol tapsi paskutinis ir svarbiausias, nuo kurio priklausys ES [konstitucijos] likimas - būtų tuštybė.
Ir nemanau, kad pasielgta "kaip mokinukai": tiesiog savo tvirto prieštaravimo teisė pasilikta svarbesniems atvejams ateityje. Nes jei VISKAM, kas iš ES ateina, prieštarautume - tai būtent tada nebūtų skaitomasi su mūsų nuomone: "ai, jie juk visada prieštarauja!".

25822. dalgis to ats2004-12-06 15:29
tai ka tu paminejai, tai minksta, netrotinga politika. Dar M.Tečer sakė, kad politikoje laimi jega, agresyvumas, aisku ir smegenu reikia. "ant palinkusios šakos visos avys myža" - cituoju savo a.a. senelę... O kai ateis tie svarbūs klausimai, tai to mūsų keliaklupščiavimo niekas neprisimins (kaip privalumo). O dėl to, kad pasirodėm skystablauzdžiai ar subinlaižiai (nežinau kaip pavadinti) atėjus deryboms bus aišku kokios taktikos prieš mus reikia laikytis. Tie kurie neturi savo nuomones ir del jos nekovioja tegul ir profilaktiskai, nieko verti. Ir nesakyk kad nebuvo del ko padiskutuoti dėl konstitucijos. Net ir tos šalys (didžiosios), kurios dėl šios konstitucijos turėtų išlošti, rengia referendumus. O gal dėl to ir rengia...

25824. oginskiene2004-12-06 16:00
su ignalina viskas tvarkoj - palyginus. visas idomumas baigiamojo akto deklaracijose. mazas sriftukas, dideli klaustukai. kam ja dabar ir beskaityti, jei tik pareigos nevercia

25827. ebola2004-12-06 16:22
Pritariu dalgiui.Bet nemanau kad galima sakyti kad seimas yra skystas.Mes visi esam skysti.Siandien rekiam apie kietuma, principus, o rytoj kisam keliu policininkui i kisene litu, kad nebaustu.Taip ir valdzia, cia jie rekia pries koki ten naftos grezini, tai nusiusta sena bezdzione laizo padus Putino adminams.Tai ko tiketis kad jie paleis is ziaunu Jevropos klyna?O, tiesa, kas matet sita, dabar vaiksto po neta: A. Brazauskas apie trispalve: "Kol kabes sitas skuduras, as nekalbesiu" (Is sireiskimas Sajudzio mitinge Katedros a. islydint Lietuvos delegatus i IX partine konferencija, 1988) > "I savarankiskos Lietuvos valstybes ideja as ziuriu neigiamai. As manau, > kad tai nerealu". (Interviu "Argumenty i fakty", 1989, Nr.47) > > "Kai kurie asmenys atkakliai persa mums Lietuvos Respublikos atkurimo > ideja. Esame isitikine, jog nemanoma nutraukti penkiu desimtmeciu Tarybu > Lietuvos raidos. Pagaliau nera ir pakankamai pagristu argumentu, kad tai > daryti butina". > > ("Zodis Lietuvos komunistams", "Komunistas", 1989, Nr.9) > > "Kuriame socializma TSRS sudetyje. Jokio kito kelio nera ir negali buti. > Krastutiniai lozungai - isstoti is Tarybu Sajungos, paskelbti > nepriklausoma Lietuva - mums nepriimtini". ( Kalba "Vilmos" imoneje. > "Tiesa", 1989 03 03) > > A.Brazauskas apie okupacines kariuomenes isvedima: "Mes viska vertiname > tik vienu poziuriu: kad tik lietuviai tarnautu Lietuvoje ir - lauk > okupacine kariuomene. Atsakykite man i paprasta klausima: o kas gi gins > Lietuva?" > > ( Kalba susitikime su komjaunuoliais. "Lietuvos rytas", 1990 01 25) > > "Ateityje Lietuvos Respublika pirmiausia tures gerai sugyventi su > kaimynais. Kazin ar tai pavyks, jei kelsime balsa pries tarybine > armija". ( Kalba SSKP CK plenume Maskvoje. "Tiesa", 1990 02 10) > > "Kaip mes galime apsieiti be Tarybu Sajungos? Tam kuris tai padarys, as > Nobelio premija duosiu". > > (Interviu lektuve, skrendant i Maskva). Tai va. Esam naujam sojuze su tais paciais urodais valdzioj, dar syki perrinkom ir kazkuo stebimes...:D

25854. Zioma to Asia (for ever young)2004-12-06 19:56
Pirmasyk zauvazhal Ebolu. Zymiai indomiau uz GB. Noreciau kada nors ukirsti jo restorane. Poklom z beregov neisvestno kakich, da tebe, Asia, i ne vazhno.

25866. toto2004-12-06 22:27
Sau leidusio nesivarginti, net nepavartyti viešai publikuojamos Sutarties dėl Konstitucijos Europai*, bet drįstančio iškelta galva politikuoti (..?) rašliava.
Pasidžiaugti galima tik tiek, kad nežinia kokiais tikslais Š.A. tiražuojamą diletantų politinį infantilizmą prenumeruoja jam abejinga auditorija.
-
* http://www.istorija.net/politika/konstitucija.htm

25867. varna2004-12-06 22:41
Čia gerai ( kaip visada! ) Beresnevičius vanoja. Atvėrė akis. o gal Beresnevičių pasiūlom į Valstybės Kontrolierius? O ŠA pradės spausdinti Tikrą statistiką: kaip mus apipisinėja ir apsverinėja. Juk vargšui intelektualui, užguitam Eurosąjungos, kiekvienas ryžis brangus ( kaip Coliukei ). Juk jei būtų sotus, gal žiūrėk vangiai ir iššliaužtų į gatves paprotestuoti prieš Konstituciją. Tik nelabai supratau, prieš kurią būtent Beresnevičius siūlo protestuoti: prieš Brežnevinę, ar prieš Eurosąjunginę? Tiesa, jis nepamiršta paminėti, jog Eurosąjunginei nepaminėta krikščionybė, o kad ir Brežnevinėje to nebuvo - pamiršo! Ak, tiesa, jis jos irgi neskaitė. Ožys. Neskaito konstitucijų, nors tu ką. O ryžius skaičiuoja. Intelektualas!

25888. zbignevas siukslynu kandorui - varnai :-( 2004-12-07 08:41
tu karoche ne varna, a hiena, zhinai ta kur zvenghia taip prothyvnai nakti afrikoj...kad nors talkova sakiny pahrashytum, a dabar...tik sliunja bega smirdanti ant savanos zholes ir tago...

25890. cikada2004-12-07 08:47
kaip sake mano diedukas- "nakum mastyti, valdzhia uzh mus sumastys". te ir sumaste- anuzh kokiais ewrosojuzo signatarais paskelbs, gal dar ir renta ewropine gausim? nereik nei skaityt, nei tautai aishkint- svarbiausia pirmi!... bet tas pirmumas toks jau bukas ir apgailetinas, man geda priesh pasauli...

25891. ežeras2004-12-07 08:52
GB ,šiuo atveju,- apgailėtinas:((.O kadangi keiktis man neleidžia Imanuelis , -netęsiu...

25921. marketavičius2004-12-07 11:20
sugalvojau beresnevičiui gerą darbą VP market(saulutės, minimos medios, maksimos, akropoliai) neetatinis (etatiniu dėl tam tikrų priežasčių nepatrauks...)atstovas spaudai.

25943. Mira2004-12-07 13:56
Del krikscionybes - taigi lietuviai yra ne krikscionys. is kur jus istrauket, kad lietuviai yra krikscionys? kokia mierka matuojant jie gali buti laikomi krikscionimis? krikscionis yra tas, kuris, b,liat, gyvena krikscioniskai... kai Dieva gerbia, o ne savo ponui padlaiziauja ir tam kuris bagotas.

25951. meistras2004-12-07 14:37
Mira, teisingai pasakei. Aš asm. sutikau labai mažai krikščionių, jeigu apskritai kada esu matęs. Beje, čia kontrargumentas puskvailiams, kurie pasišovę demaskuoti kiekvieną tikėjimą: gerbiamieji, jūs nieko apie tai nežinot.

25980. pasipiktines skaitytojas2004-12-07 18:32
Satrijus Prunskutis ir vel rasineja pagal uzsakyma. Ajajaj, pakeliai sumazejo, alga nekyla, valdzia abgavo, ze gardian ir dy cait cituot neleidzia... kada, idomu, parasys panegirika bielorusijai?

25996. zr2004-12-07 20:19
Štiš, bukos politmakaulės. Varo čia savo buką politpropagandą...

26015. Bletь2004-12-08 02:49
Uzpisat su savo varymais ant Beresneviciaus. Koks tikslas gerbiamieji? Pamokyti klystanti? Cia toks zen budistisko pedagokikos gal metodas koks - su kakuciais apsvaidyti is saugaus atstumo. Supraskit gi - velu jau ji aukleti, neperauklesit. O be to, ponai Mokytojai, kotais abejoju jusu pedagogine kvalifikacija - nemanau kad sugebetumet pasakyti apie ji ka nors tokio, ko jis pats nezinotu. O gal tiesiog norit izeisti? Nu blet nepainiokit Beresnevicius su visokiom Drazdauskienem, tokias tai "durna pyzda" pavyzdziui pavadink, tai puse metu (minimum) nuoskauda nesiosys, brandins savo buka bobiska pykti, slopins savo kersto troskima (kad pratestu si maloniausia is jausmu, kuo ilgesniam laikui), tarytum kokis Polpotas savo sasiuvineliuose rengs visokius utopinius projektus - tobulo pasaulio, kuriame internetiniai komentarai neanonimiski, kuriame manes mazuteles silpunteles Adolfinos nei zodziu, nei veiksmu, daugiau niekas neiskaudins, o jei ir iskaudins tai... mes tada tam niekadejui parodysim. O Beresneviciui kas? Galvojat paskaites jusu komentarus G.B. apsiasaros - susikis sau i subine savo neispausdintus rankrascius, palys po lova ir isizeides spoksos i kompo monitoriu atkises spyga? Nichuja. Kaip stachanovietiskai rase Beresniucha taip ir toliau rasys, redakcija kaip spausdino viska ka jis beatnestu, taip ir spausdins. Patys tai puikiai suprantat.

26016. toto2004-12-08 03:14
Bletь, na va. Sakai, dzin zen... O ką čia veikt, palyst po lova įsižeidus, spoksant į monitorių atkišus špygą... užsikrušt? :-)

Dar nežinia, kas čia geriau.
Ar, turint kiemo vidury pernykščio mėšlo krūvą,
ją apeit nekliudžius, nesujudinus, nepastebėt,
ar laiks nuo laiko užsiimti, pravėdinti
prisimint neseną bendraliaudinį ochlokratijos tvaiką...
- kas, gal būt, sveika,
kad neužmigt naivioj euforijoj ant nepelnytų laurų pelenų
...auginant dar Maskvos laiku gimdytą vaiką.
:)

26067. varna2004-12-08 19:30
Nu fainai tu čia, Blet. Teisingai. Taip jiems ir reikia, šikniams. Ot gerbiu tokius žmones kaip tu - nebijai, drąsiai gini Beresnevičių. Tikras šaunuolis. Žaviuosi tavimi. Rimtai. Galėčiau - padus laižyčiau. Žinai,net ne padus - subinę tavo išlaižyčiau. Na, visai kaip tu Beresnevičiui. Blet, kaip aš tave myliu, Blet.

26076. 1232004-12-09 00:09
psiaudo intelektualus sunys..pjaunates del sudo

26078. Bletь varnai2004-12-09 00:56
Kad tau oksimoronas kelnese isdygtu.

26079. Bletь 1232004-12-09 00:58
Ne del sudo o del sportinio intereso.

26080. Bletь totui2004-12-09 01:04
Ke?

26084. konteineris2004-12-09 01:42
siaube vieniems nevienpusiskai kitiems apolitiskai dar kitiems is vis abojai rasanciu reikia, eikit jjuuss. kritines galvosenos neragave. saunuolis GB

26090. migla2004-12-09 07:16
Gal Maskvos laiku vaikas o gal Schvarcenegeris.Pirmoj eilej dela o visa kita puzataja kilka,nesvarbu,kuryba

26091. aponentas2004-12-09 07:59
Norejau pasakyti Stalone.Gali būti viskuo,kuo tik reikia ar norit.Kas gi nedievina jo

26100. ebola2004-12-09 10:48
baisus cia dievas kurcias mentas...Aisku maladiec Beresnevicius.Varna bezda del to, kad manosi esas protingesnis uz visus, iskalbingesnis ir t.t.Vienu zodziu kruciausia varna ant sitos meslo kruvos.Tas yr pasiputimas.Budingas dalykas gabiems niekdariams ir rafinuotiems sudedoms...Uztai varnu yra daug, o beresnevicius vienas.Jei butu atvirksciai, beresneviciai komentuotu varnos paistalus.Taciau yra neatvirksciai, ir tas neduos varnoms ramybes niekuomet...Va taip.:D

26127. varna2004-12-09 15:17
Ai, Ebola, nesupranti. Drausmė (vidinė) yra svarbiausia. Kaip sakė romėnai: "Iš pradžių pagalvok, o paskui nutylėk". Tai čia apie jus, žmones. Mums, varnoms, tai nesvarbu. mes kranksim, nes tokia mūsų paskirtis. Antraip, kas ės šūdą ir niekus darys? A?

26152. Asia to Zioma2004-12-09 17:46
Ne važničaj :) Krantai rūpi, nes ieškau buto Juodkrantėj, noriu pirkt, gal ką pigaus žinai? Taip, Ebola-ne žmogus, o KPSS citatnikas. Geras: "paleisti is ziaunu Jevropos klyna". Geba pasakyt, lietuvių, tfu, žydų liaudies genijus:). Matei, kokį meniu atsiuntė? Super. Net Queer išsižiojo. Dar patiko jo "kaimo mergos burokų laukuose nudrožtais kulnais
p.s. Ar žinai, kad prieš mirtį O. Wilde girtuokliavo su kanalja Esterhaziu? W. : "If Esterhazy had been innocent, I should have had nothing to do with him". Ir dar O.W. apie E.: "We are the two greatest martyrs in all humanity, but (after a hesitant silence) I have suffered more" :)))))

26178. pine2004-12-10 10:57
Nesiginčijant dėl daugelio straipsnio autoriaus komentarų, visgi siūlyčiau nepradėti kritikuoti pačios ES konstitucijos pačiam jos neperskaičius, kas ypač ryškėja iš elementaraus siūlymo ją išversti. Konstitucija buvo seniai išversta ir pasirašyta visomis oficialiomis ES valstybių kalbomis, t.y. ir lietuvių. Citata iš pačios Konstitucijos: "Ši vienu originaliu egzemplioriumi sudaryta Sutartis, kurios tekstai airių, anglų, čekų, danų, [...] lietuvių, [...] ir vokiečių kalbomis turi vienodą teisinę galią (...)".

26179. migla2004-12-10 10:58
kur ta angelišką kalba pramokt,kad suprast eitų

26189. S. miglai2004-12-10 12:55
parašykit mums ko nesupratot į šiuos mėlynuosius ŠAtėnų laukus - paaiškinsime; ar tiesiog kreipkitės į Europos informacijos centrą(-us) http://eic.euro.lt/ http://eic.euro.lt/?2140706815 :-)

26195. s.s2004-12-10 14:33
aš dar žinau tel-22332202122 ir keliai iškloti stipriu kietu asfaltu

26253. Meldinga :-) 2004-12-11 14:44
skaitysiu beresniaka, o komentaru - ne. ar gali taip rasyti bent kiek kulturingi zmones? - ne. is vis, geriausia nusipirkti laikrasti, jame nera komentaru. vis bandydama skaityti komentarus tiesiog viliuosi isgirst ta tema zmoniu nuomones , bet vel ir vel klystu, tie komentarai, tai - nelaimingu zmoniu pyktis. kartais buna ir normaliu komentaru, bet ju reikia su ziburiu ieskoti, narsyti po purvineli (ekskrementu, pagiezos ir keiksmazodziu).

26260. Remigijus2004-12-11 19:02
Paties toks entuziazmas dėl tos rašliavos (neva konstitucijos), kad gal ir TSKP suvažiavimų medžiagą studijuodavai? Vertės ne daugiau.

26261. Remigijus2004-12-11 19:04
26260 skirtas toto.

26295. toto2004-12-12 00:46
Re: Remigijus
Studijuodavau ir TSKP suvažiavimų medžiagą, ir TSRS himną giedodavau - to dar nepamiršau. Todėl(!) man ir nekvepia, o dar vis smirdi kiekvienas demagogija sergantis so`vietinio chameleono klonas, autopilotu, iš poreikio pramisti, vis sapaliojantis, vis beieškantis, logiška, niekaip nerandantis, visoms savo odoms vieningo šios ligos apibrėžimo.

Ps. Tamsta prilyginate ES Konstituciją TSKP demagogijai. Ar pats pastebėjot?

26298. 30-metis :-( 2004-12-12 01:02
Kažkokia tarybinė propaganda. Tarsi dėl stojimo į ES atlyginimai nedidėja. Lyg infliacija būtų nuslepiama mažinant pakelių svorį. Tarsi infliacija būtų skaičiuojama pagal pakelio kianą. Tarsi atlyginimai tikrai nedidėtų. Tarsi be ES nebūtų infliacijos.

26315. Remigijus į toto2004-12-12 10:26
Tai jau prilyginau... Ne kokiu nors "gerumu" ar "blogumu". Man tie dalykai vienodi savo negyvumu, tolumu ir tuštybe. Tas popierėlis vertas už jį balsavusio seimo ir pačios procedūros pobūdžio.

26327. Uliganto2004-12-12 15:17
VU studentas Ekonomikas aš už nors esu kosmopolitinių pažiūrų bet čia viskas teisingai suvesta ir oligarchų darymas kas tik jiems patinka ir politikų

26332. toto :-) 2004-12-12 16:14
Ane?

26613. Diplomatas :-( 2004-12-14 17:24
Straipsnelis truputi marazmatiskas, prasideda bambejimu del besikeiciancios sviesto sudeties, baigiasi verksmu jog negalesime dalyvauti "tikrosiose diskusijose" Europoje. Turiu nuvilti - del sutarties del Konstitucijos Europai (atsiprasau uz tikslu pavadinima) jokiu "tikruju diskusiju" niekur ir nebus. Lietuviai siuo atzvilgiu mazai skiriasi nuo vokieciu ar prancuzu, keliu simtu puslapiu skaitalas vienodai neidomus visiems. Kas norejo padiskutuoti, diskutavo Konvento metu ar veliau tarpvyriausybineje konferencijoje. Balsavimas del sutarties del Konstitucijos Britanijoje pavirs i balsavima del Blair ir ES aplamai, Prancuzijoje tai gali tapti blasavimu del galimos Turkijos narystes, kiekvienas turi savo skauduliu ir politiniu problemu, referendumas del sutarties Konstitucijai sudarys galimybe tam issilieti. Tuo paciu noriu palinketi gerbiamam autoriui ateityje, pries pradedant gvildenti nauja tema, bent siek tiek pasidometi jos esme, o ne pasitiketi "sestaisiais pojuciais".

Rodoma versija 28 iš 28 
0:23:55 Dec 27, 2010   
Apr 2008 Aug 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba