ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2008-06-06 nr. 895

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

MYKOLAS VAITKUS. Vydūnas (82) • ROLANDAS KAUŠAS. Barbarai prie Romos vartų? (144) • -js-. Sekmadienio postilė (4) • Su Vilniaus universiteto docente, humanitarinių mokslų daktare DALIA ČIOČYTE kalbasi lietuvių filologijos studentės Agnė Kazlauskaitė, Erika Malažinskaitė ir Emilija Visockaitė. Pašaukimą galima išsiugdyti (4) • PATRICK SÜSKIND. Amnezija in litteris (5) • SIGITAS GEDA. Užuolaida ir žalias vazonėlis (10) • Su kompozitoriumi, LR kultūros viceministru GINTARU SODEIKA kalbasi Skaidra Trilupaitytė. Apie Fluxus reikšmę Atgimimo metais, vietinį avangardą bei meno ir politikos sąsajasFERNANDO PESSOA. Įsimylėjęs piemuo (2) • TOMAS PETRULIS. Eilės (2) • IEVA GUDMONAITĖ. EilėsRENATA ŠERELYTĖ. Žmogus-žvėris gyvenime ir komiksuoseJERONIMAS BRAZAITIS. Tiksli „Uliso“ veiksmo trukmė (69) • NIJOLĖ LAURINKIENĖ. Rasojančių rugių šventė (1) (1) • KOSTAS POŠKUS. Alytietiškos istorijos. Liūtukai Stalino snukiais ir kt.REDAS DIRŽYS. Saugokitės: neoistas S. Home’as atvyksta į Lietuvą! (2) • 1-asis tarptautinis neoistų manifestas. Niekio link. 8-asis pozityviai nusiteikusios kartos manifestas. Viva neoizmas (13) • as cia dabar pasakysiu viska (599) • 2008 m. birželio 13 d. Nr. 22 (896) turinys (15) •

1-asis tarptautinis neoistų manifestas. Niekio link. 8-asis pozityviai nusiteikusios kartos manifestas. Viva neoizmas

[skaityti komentarus]

iliustracija
Pasidaryk manifestą pats

1-asis tarptautinis neoistų manifestas

Neoistų kultūrinis sąmokslas kviečia visus išaukštinti save visais gyvenimo atžvilgiais. Neoizmas reikalauja, kad individas pats save liaupsintų.

Neoistų kultūrinis sąmokslas kviečia visus neoistus į genijų panteoną išrinkti pačius save.

Neoistų kultūrinis sąmokslas kviečia apversti aukštyn kojomis dabartinę meno tvarką, kad ją galėtų pakeisti laisvę mylintis neoistų kultūrinis elitas.

Neoistų kultūrinis sąmokslas yra visur išsibarsčiusių neoistų aljansas, didvyrių gauja, siekianti apversti aukštyn kojomis kasdienę realybę ir pakeisti ją neoistų mitu.

Neoistų kultūrinis sąmokslas nepripažįsta jokių estetinių teorijų ir dėl to yra pats radikaliausias iš visų avangardo srovių.

Neoistų kultūrinis sąmokslas priims į savo gretas kiekvieną. Į visus judėjimo narius reikia kreiptis Monty Cantsino vardu.

Neoistų kultūrinis sąmokslas propaguoja žymiąją postmodernistinę formulę – „jokių formulių“.

Neoistų kultūrinis sąmokslas skatina plagijuoti, nes plagiatas sutaupo laiko ir pastangų, gerina rezultatus ir parodo individualią plagiatoriaus iniciatyvą.

Neoistų kultūrinis sąmokslas neperžengia praėjusio amžiaus neoplagiarizmo nustatytų ribų.

Neoistų kultūrinis sąmokslas yra nusiteikęs prieš menininko kultą, nes tai kenkia menui.

Neoistų kultūrinis sąmokslas yra nusiteikęs už menininko kultą, nes tai sveika individualiam menininkui.

Neoistų kultūrinis sąmokslas aukščiausia estetinės patirties forma pripažįsta važinėjimąsi dviračiu.

Neoistų kultūrinis sąmokslas mano, kad grožis bus gražus arba jo nebus iš viso.

Neoistų kultūrinis sąmokslas yra paveiktas visko, kas vyko anksčiau, nes jis tiki tradicijos vertingumu.

Neoistų kultūrinis sąmokslas nekritiškai viską liaupsina ir tvirtina.

Neoistų kultūrinis sąmokslas atmeta prievartos naudojimą, jei tai atitolina neoistų kultūrinio sąmokslo tikslus.

Neoistų kultūrinis sąmokslas šaukiasi naujojo grynumo – intencijų grynumo.

Neoistų kultūrinis sąmokslas kaip būtinybę iškelia ryškias linijas ir kilnų paprastumą.

Neoistų kultūrinis sąmokslas pabrėžia, kad reikia įkurti neoistų kultūrinį sąmokslą.

Niekio link. 8-asis pozityviai nusiteikusios kartos manifestas

Kartos, pozityviai žvelgiančios į sąmokslo prigimtį, pastabos

Mes esame Balti Dažai, Laisvės Vergai, Antrasis Atėjimas, Rūgšties Kūdikiai, Liepsną Svaidantys Berniukai, Naujosios Pajėgos, Besimasturbuojančiųjų Klubas, Darbininkų Klasės Sąmokslininkai.

Mes atsisakome būti vadinami vienu vardu. Mes esame visi vardai ir visi daiktai. Vartoti tokius pavadinimus mes skatiname ir kitas grupes. Mes norime išvysti tūkstančius tokio paties pavadinimo grupių. Pavadinimai nepriklauso niekam. Jie egzistuoja tam, kad juos vartotų visi. Vardai, kaip visi žodžiai, yra sutartiniai.

Mes atakuojame individo kultą, savanaudiškus bandymus tam tikriems vardams ir žodžiams suteikti ypatingą paskirtį. Mes atmetame autorių teisių sąvoką. Imkite tai, kuo galite pasinaudoti.

Mes atmetame genijaus sąvoką. Menininkai tokie patys kaip ir visi kiti. Individualizmas yra paskutinis ir pats pavojingiausias Vakarų mitas.

Mes manome, kad visas menas yra propaganda. Kaip antstato dalis, ji atspindi bazę.

Mes tvirtiname, kad prieštaravimas yra viso mąstymo pagrindas.

Mes tvirtiname, kad plagijavimas yra tikrasis modernistinis meno metodas. Plagiatas yra meninis nusikaltimas nuosavybei. Tai vagystė, o Vakarų visuomenėje vagystė yra politinis aktas.

Mes norime, kad visi vartotų mūsų pavadinimus. Vartokite šiuos vardus, nes jie yra jūsų. Šie vardai nepriklauso niekam. Tapkite Baltais Dažais, Laisvės Vergais, Antruoju Atėjimu ir t. t.

Nereikia vengti sąmokslo, viskas turi būti panaudota. Mes egzistuojame tik įsitraukę. Mes kovojame su inovacijų maru.

Mes ieškome Apšvietos maišatyje.

Mes įžūliai darome stebuklus

Mes būsime proziški. Mūsų reikšmės bus lėkštos. Mes nesikapstysime giliau. „Giliau“ yra sukurta žmonių, kuriems stinga gebėjimo iki galo įkūnyti realybę.

Mes tvirtiname, kad esame patenkinti tik tada, kai judame.

Dvidešimtojo amžiaus žmogus yra istorinis gyvulys. Mes siekiame padaryti dvidešimt pirmojo amžiaus žmogų neistorišką. Mes gyvensime dabartyje. Praeitis ir ateitis egzistuos tik tiek, kiek jos bus įtrauktos į dabartį. Mes dingsime iš laiko, teisingai perjungdami smegenis.

Mes sieksime niekio, nes niekis yra išties stabili būsena.

Stewart Home (?), 1982 m. spalis

Viva neoizmas

Neoizmas yra kultūrinis judėjimas, paveiktas futurizmo, dada, fluxus ir punk, aštuntojo dešimtmečio pabaigoje jis kilo iš „Mail Art Network“.

Neoizmas yra meno istorijos gamybos metodologija. Jo idėja yra generuoti susidomėjimą įvairių individų kūriniais ir asmenybėmis. Neoistai nori ištrūkti iš „meno kalėjimo“ ir „pakeisti pasaulį“. Turėdami omeny šį tikslą, jie vaizduoja nerimo kupiną kapitalistinę visuomenę.

Neoistu gali tapti bet kas, tiesiog pasiskelbęs judėjimo nariu ir gavęs Monty Cantsino vardą. Tačiau neoistai neapsiriboja vien jo vartojimu, jie dar vartoja vardą Smile – Šypsnys. Šiuo vardu neoistai vadina savo grupes ir performansus, net jų žurnalai pavadinti „Smile“.

Tai – tikras egzistencialistinis eksperimentas, tai praktinės filosofijos veiksmas. Neoistai siekia nustatyti, kas atsitiks, kai jie nebeskirs meno kūrinių nuo individų.

Nors neoistai tiki praktine filosofija, jie NEpritaria logikos tyrinėjimams universitetuose ir kitose autoritarinėse institucijose. Neoistų filosofija turi būti išbandyta gatvėse, aludėse ir naktiniuose klubuose, ji siekia kurti komunistinę kultūrą, o ne teorines abstrakcijas.

Kapitalizmas valdo materialųjį pasaulį įvardydamas ir aprašydamas objektus, kuriais nori manipuliuoti. Įvertindami vardų ir pavadinimų nereikšmingumą, neoistai sužlugdo centrinį buržuazinės logikos kontrolės mechanizmą. Be šių klasifikacijų Valdžia negali skirstyti, skaidyti ir izoliuoti revoliucingų masių.

Kadangi neoistams bloga nuo fragmentiško pasaulio, kuriame gyvena, jie sugalvojo priimti bendrą vardą. Kiekvienas veiksmas su Monty Cantsino vėliava yra atviro nepaklusnumo Tvarkančiai Galiai gestas, demonstruojantis, kad neoistai yra nesuvaldomi. Monty Cantsinas yra tikrasis individas pasaulyje, kuriame tikrasis individualumas yra nusikaltimas!

Neoistų filosofija išties yra revoliucinis projektas, kuriuo siekiama pagerinti žmonijos dalią. Neoizmas išstumia visas prieš tai gyvavusias filosofijas, nes jis sąmoningai kuriasi ant retorikos, o ne faktinių tyrinėjimų pamatų.

Neoistai tiki, kad sukčiavimas yra vertingas revoliucijos ginklas. Jie praktikuoja negryną mokslą ir nuolat falsifikuoja jo rezultatus. Naudodamiesi tokia metodologija, neoistai be jokių pastangų atmetė vadovavimo iliuzijas, būdingas „individo“ mentalitetui, ir dabar sakosi išskersią visus, kurie trukdys jiems realizuoti savo tikrąjį žmogiškumą. Neoizmo sėkmė istoriškai neišvengiama.

LONG LIVE DEATH!

Vertė Kasparas Pocius

 

Kultūros kalendorius
nuo 2010 m. Gruodžio

PATKPŠS

 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


120103. xX2008-06-12 23:54
Kiek daug čia tiesos

120176. dar daugiau2008-06-13 14:05
nutylėjimų, iškraipymų ir melo... Kadangi "sukčiavimas yra vertingas revoliucijos ginklas".

120347. ebola>xXui neoistiskai2008-06-15 13:42
tiesa yra absoliuti arba jos paprasciausiai nera. Daug arba mazai tiesos nebuna is principo. Tai reikstu, kad kazkur yra idealiai tiesus veidrodis, ir mes ta zinom. Jeigu jo ir nera, mes turim zinoti, kad jis yra. Kadangi didzioji dalis pasaulio ekzistuoja tik musu zinojimo apie jo buvima deka.

120482. e2008-06-16 11:30
Pašlemėkiškas alogizmų kratinys , savo pašlemėkiškumui pateisinti.

120504. kažkuo tai primena homosovieticą e2008-06-16 14:00
jooooo, kažkuo tai primena homosovieticą e, matyt gaunantį iš latvių galingas pašalpas. nepajudinamas kvaraba. būtų ami be krizės, matytumėme šį biudžetinį korumpuotąjį vadžiažmogį demonstracijose.

120547. Ale2008-06-16 20:29
Tai cia naujas komunistu manifestas? Ar nevykeliu himno zodziai?

120551. to ale2008-06-16 20:49
čia disidentai, greit praturtėsią, mano manymu. Reik šokt į traukinį, kol nevėlu. Nors prisiminus AMB biografiją, tai Lietuvoj ir e gali pasidaryt įtakingu. Aišku greit ir laiku pakeitęs skūrą

120673. twiceafterdinner2008-06-17 18:57
I akis giliausiai ikrito stai sitas punktas: Kas cia per onanizmas?

120691. v pridačiu2008-06-17 21:35
bagal Bibilją onanizmas tai yra Lietuvos demografinė padėtis - visi nori kaifo, ypač dešinieji, o result is psh. Ir Onanas Dievo sūnus, leisk nesuklyst Noe, nubaudė Onaną leidžiantį sėklą į žemę. Ot tai kas nubaustų Lietuvos Didyjį Onaną (elitovscus) leidžančius sėklą lenkams rusams jankiams vokiečiams airiams britams. Naivu galvot, kad Noe pasirašys - tai kvazikrikščionė. Pasakys, oi, taip reikia, tu nesupranti onano, jis turi nuleist sėklą, bažnyčia taip liepia ir ecc ir ecc

120711. Noė2008-06-17 22:24
Ne, kodėl gi - aš jums pritariu. Tik nesupratau Onanas Dievo sūnus, leisk nesuklyst Noe, nubaudė Onaną leidžiantį sėklą į žemę. Onanas tikrai nebuvo Dievo sūnus (neberandu, kur apie jį parašyta), o Dievas jį nubaudė tikrai už tą dalyką, kurį jūs parašėte. Taip pat nepritariu lietuvių vedyboms su svetimtaučiais, bet tai nėra onanizmas, nebent perkeltine prasme. Galėtų kas nors panagrinėti šią padėtį - kuo virsta tokia santuoka, kas atsitinka su tikyba, tradicijomis, galų gale palikuonimis. Tai lietuvių tautai tikrai skaudus dalykas.

120734. ėch noja, noja - alegorija2008-06-17 23:38
ėch noja, noja - miršta tauta, o jos kūrėjai (jaunimas for ex.) emigracijoj daro vaikus arba iš vis nedaro - tik tiek. Onanas toks tipas kuris kaifafo kaip ... kad padarė taip ar anaip. O Onano giminė dvęsia, nors Onanas yra krūtas ir cool šiaip jau. Dievas nubaudė Onaną ne dėl kitataučių (tai alegorija lietuvių tautos sėklos mėtymas į žemę), o dėl netęstinumo giminės (tautos). Tą ir norėjau pasakyti apie valdžias ir incorpore. Bet jaučiu veltui tau, o gal ir kitiems. Bet dievas mato, aš stengiausi.

120745. ivs2008-06-18 03:40
kiek zinau misriu santuoku ir ju palikuoniu - puikus zmones. sveikesni ir kunu ir dvasia, ir tradicijomis. lietuviai per maza nacija, kad neissigimtu besiveisdami tarpusavyje. tokia stai mano nagla nuomone.

120796. Noė 120734-am2008-06-18 10:55
Taigi ir sakiau, kad perkeltine prasme. O tas procesas, kuris dabar palietė lietuvių tautą, kur kas platesnis. Pastebėk visokiausius dialogus: kultūrų, religijų, etninius. Jų nebuvo, kol mes gyvenome už uždangos. Dabar mes nepasiruošę atsilaikyti prieš pasaulio blizgučius. Lietuvių tauta maišosi su kitomis ne vien religiniais, kultūriniais dalykais, bet ir corpusu ir nyksta. Supranti, nyksta tapatumo suvokimas, savimonė. Ir kas apskritai Žemės rutulyje - planetkaimyje formuojasi arba kas formuoja šiuos procesus, dar nekeliama aikštėn. Bent jau aš neskaičiau.
Ivs, slėpkis su savo nuomone. Mačiau anądien savo kvartale tautietę, einančią šalia negro. Kraupiai atrodo. Nepastebėjau, ar jie turėjo vaiką.

Rodoma versija 24 iš 24 
0:22:04 Dec 27, 2010   
Apr 2008 Aug 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba