Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     

Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiPovilas Venciūnas: čekai atideda branduolinės energetikos projektų įgyvendinimą

El. paštas Spausdinti

atomineNeseniai interviu Lenkijos laikraščiui "Rzecpospolita" Lietuvos Respublikos energetikos  ministras A. Sekmokas teigė, jog Lietuvos Vyriausybės nuomone, planuojamos naujos branduolinės elektrinės projekte dalyvaus keturios valstybės – Lenkija, Latvija, Estija ir Lietuva. "Manome, kad tai regioninis projektas, kuriame dalyvaus visos keturios minėtos šalys", - cituojamas energetikos ministras, kuris tai pat tikisi, kad strateginis investuotojas bus pasirinktas jau lapkričio mėnesį, o jėgainė pradės veikti 2018 - 2020 metais. Taip pat buvo užsiminta ir apie energetikos ūkio koncesiją.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

“Korumpuota iki kaulo smegenų”

El. paštas Spausdinti

karoblis_naujausias_geriausiasGlobalinė ekonomikos ir finansų krizė, prasidėjusi 2008 metų pradžioje ir 2009 metais pasireiškusi visu stiprumu, jau blėsta. Lenkija, Suomija, Švedija, Norvegija, Taivanis, Urugvajus, Kosta Rika pajuto tik minimalų krizės poveikį. Krizės padariniai buvo smarkiai juntami Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje. Tačiau krizės padarinius pavyksta neutralizuoti.

Tuo tarpu kai kurioms valstybėms (Uzbekijai, Ukrainai, Bulgarijai, Lietuvai) krizė turėjo didžiulį poveikį. Lietuvoje ši krizė, dar kitaip vadinama sunkmečiu, mažai susijusi su pasauline ekonomikos krize. Tokią aštrią krizę mūsų krašte nulėmė galingų korupcinių klanų veikla.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Gruzijoje – tikras reformų triumfas

El. paštas Spausdinti

saakasvislis_ambasadoriusKada skaitydavau ukrainiečių žurnalistų susižavėjimo kupinus straipsnius apie reformas Gruzijoje, apie pasiekimus, kurias ši šalis pasiekė per keletą metų, nugalėjus “Rožių revoliucijai“, ir ko per visus 20 - imt metų nesugebėjo pasiekti Ukraina, maniau, kad žurnalistai paprasčiausia fantazuoja, liaupsindami Gruziją.

Tačiau pasirodo, kad klydau aš, o ne jie, besižavintys Gruzija. Tuo galėjau įsitikinti Talino Teisės Mokyklos delegacijos vizito į Kaukazo Universitetą metu.

Tai, ką aš pamačiau, viršijo visus mano lūkesčius. Pasirodo, Gruzija iš tiesų praktiškai sugebėjo nugalėti nusikalstamumą ir dabar Tbilisis – vienas iš saugiausių miestų pasaulyje. O Gruzijos piliečiai gerbia savo naująją policiją, kuri dirba ypač efektyviai ir neima kyšių, o ja pasitiki per 80 procentų Gruzijos gyventojų.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Reklamos televizijoje, radijuje ir internete padaugėjo, o spaudoje liko dar mažiau

El. paštas Spausdinti

reklamaReklamos televizijoje, radijuje ir internete šiemet padaugėjo, tuo tarpu spaudoje - sumažėjo, tokius pastebėjimus paskelbė naujienų portalas BNS, įvertinęs bendrovės "SIC Gallup Media" atliktą tyrimą.

Daugiausiai buvo "Omnitel" reklamos, antroje vietoje pagal reklamos apimtis - "Tele 2", trečioje - "Procter & Gamble". Daugiausia šiemet reklamavosi mobiliojo ryšio operatoriai ir prekybos tinklai.

Televizijose reklamos šiemet per 8 mėnesius, palyginti su pernai tuo pat laiku, rodyta 22,5 proc. daugiau - 14,279 mln. sekundžių, arba beveik 637 tūkst. reklaminių klipų. Dažniausiai televizijoje reklamuoti mobiliojo ryšio išankstinio mokėjimo kortelės, prekybos tinklai ir mobiliojo ryšio operatoriai, o daugiausiai reklamos laiko užsisakė "Studio Moderna" (14,6 proc.), "Procter&Gamble" (8,6 proc.) ir "Omnitel" (7,5 proc.).

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Dėl informacijos apie galimai nusavintą milijardą litų

El. paštas Spausdinti

kegrin_2Nacionalinė dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga (toliau - Lyga) su nerimu stebi viešoje erdvėje skelbiamą informaciją apie energijos tiekimo kainas.

Norime atkreipti Komisijos dėmesį, kad ES Sutarties 153 str., Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 str., Lietuvos Respublikos Vartotojų teisių apsaugos įstatymas ir kiti teisės aktai, vartotojams garantuoja teisę į objektyvią, pagrįstą ir teisingą informaciją apie paslaugų (taip pat ir energijos paslaugų) kainas.

Lyga gauna daug klausimų dėl pastaruoju metu skleidžiamos informacijos apie UAB “Vilniaus vandenys“ neva galimai nusavintą vieną milijardą litų ir dėl Ukmergės savivaldybės neva ketvirtadaliu sumažintų kainų. Vartotojai dažnai klausia (ir tuo pačiu kaltina): kaip Valstybės energijos kainų reguliatorius – Komisija - leido tokiems faktams įvykti, nes būtent jis kontroliuoja, prižiūri, reguliuoja energijos tiekimo kainas ir investicijų dydžius?

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 10

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


�ym�ti ir dalintis

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 1307933
Dabar lankosi:  svečių - 29 
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 64 iš 128 
1:35:59 Nov 29, 2010   
Mar 2008 Jul 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/