SEPTYNIOS MENO DIENOS

2005-03-25 nr. 654

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Vida Mažrimienė
Kylant savais sparnais
6

Muzika 
• Milda Čiučiulkaitė
Retai skambančių kūrinių popietė
• Jūratė Vyliūtė
Tradicija, išsauganti kultūrinę atmintį
1
• Tarptautinis muzikos festivalis "Sugrįžimai 2005"1
• Kviečia "Beatričės muzikinis klubas"1
• Didžiojo šeštadienio koncertas
• Bacho muzika Velykoms
• Projektas "Jaunimas"
• KONCERTAI

Dailė 
• Goda Giedraitytė
Medžio paviršiuje apgyvendintos mintys
1
• Dialogas tarp Vakarų ir naujų ES narių
• PARODOS

Literatūra 
• Išminčiaus patarimai4
• VAKARAI

Teatras 
 Einu kitokiu keliu26
• Klaipėdos dramos teatre – Neilo Simono "Banketas"
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Vaidas Jauniškis
Alyvmedžiai pagal "Kino pavasarį"
• Laukiant paskutinės bangos
• Kultūros ministerija griežtins lėšų paskirstymo kinui tvarką3
• Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Elona Lubytė
Menas, demokratija ir viešoji erdvė
1

Anonsai 
• Lietuvos istorijos ir kultūros sričių leidinių konkursas

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Teatras

Einu kitokiu keliu

Pokalbis su aktore, režisiere Birute Marcinkevičiūte

[skaityti komentarus]

iliustracija
"Monoklio" uždarymo metu: Birutė Marcinkevičiūtė, Sergejus Jurskis ir Leonidas Mozgovojus

Už spektaklį "Antigonė" tarptautiniame monospektaklių festivalyje "Monoklis’05" (Sankt Peterburgas) buvai apdovanota pirmąja premija. Gal galėtum papasakoti apie šį festivalį: koks jis šiandien? Kokius darbus Tau teko matyti? Kuo jie įdomūs?

"Monoklis" – vienas iš Peterburgo teatrinio centro "Baltyskij Dom" (didžiulis "Baltyskij Dom" pastatas – viena lankomiausių Sankt Peterburgo teatrinių erdvių) rengiamų festivalių, galima sakyti, "mažasis", skirtas vieno aktoriaus teatrui ir vykstantis kas antrą pavasarį (kitas, "didysis", vyksta kas rudenį, jame paprastai irgi dalyvauja Lietuvos teatrai). "Monoklis" – vienas iš gyvesnių Peterburgo renginių, apie jį žino daugelis, nes prieš tarptautinį turą vyksta Peterburgo monospektaklių atranka, kurioje šįmet, pasirodo, dalyvavo net apie du šimtus spektaklių. Iš jų į tarptautinį buvo atrinkti tik du (buvo gandų, kad griežta žiuri neatrinko net garsiosios Alisos Freindlich monospektaklio).

Važiavau į Peterburgą virpančia širdimi – čia mano mokykla, mokytojai. Peterburge jau esu vaidinusi spektaklius "Žodžiai smėlyje" ir "Meilužis", bet visad atrodo, lyg laikyčiau egzaminą. Be to, čia visi puikiai žino lietuvių teatrą, daug iš jo tikisi. "Monoklio" metu "Baltyskij Dom" fojė buvo surengta puiki paroda – galima buvo pamatyti afišas ir nuotraukas iš čia dalyvavusių lietuvių spektaklių, taip pat jau kelinti metai Sankt Peterburge sėkmingai rodomo Jono Vaitkaus režisuoto "Meistro ir Margaritos" eksponatus. Žiūrėdama į tą su meile surengtą ekspoziciją pamaniau: mus čia myli labiau nei mes patys vienas kitą.

"Monoklyje" teko pamatyti kelis tikrai puikius spektaklius – Peterburgo žvaigždės Sergejaus Barkovskio spektaklį "Avdejus Fliugarinas" (II vieta), lietuviams pažįstamo Piotro Fomenkos režisuotą monospektaklį pagal N. Gogolio "Pamišėlio užrašus" (III vieta), taip pat festivalio garbės svečio Sergejaus Jurskio naująjį monospektaklį "Šeimyniniai džiaugsmai". Juos žiūrėdama, įsitikinau, koks nuostabus vis dėlto rusų teatre jo didenybė Aktorius – kūrėjas, savimi pasitikinti asmenybė. Žiūrėdamas į tokį aktorių dažnai net užmiršti režisūros neišbaigtumą, scenografijos trūkumus... Ypač jei lyginsi su Lietuvoje gerokai stipresne režisūrinio teatro tradicija. Tad buvo tikras netikėtumas, kai prieš pat festivalio uždarymą, kovo aštuntąją, Peterburgo aktorių namuose TV kanalo "Kultūros" žurnalistė paklausė, kaip jaučiuosi, pelniusi pirmąją vietą. To dar nežinojau, nesitikėjau. Tikrai neužmiršiu tų jaudinančių akimirkų, kai teko lipti atsiimti prizo iš tik scenoje ir ekrane matytų Sergejaus Jurskio ir festivalio žiūri pirmininko Leonido Mozgovojaus rankų. O dar – kovo aštuntoji, tradicinės tulpės ir komplimentai moterims... Gera Peterburge, čia visuomet tvyro meilės ir kūrybos atmosfera, neformalaus bendravimo džiaugsmas.

Nustebau, kai viena iš festivalio organizatorių, dėkodama už spektaklį, kitą rytą atnešė stulbinančią dovaną – mažutę Sankt Peterburgo šventosios Ksenijos ikoną, o ją dovanodama palinkėjo: "Kad ji tau visados padėtų". Po spektaklių vyko tradiciški vakarėliai su kopūstų pyragu ("kapustnikai" – linksmos aktorių rengiamos šventės su dainomis, parodijomis, pokštais). Buvo ir lietuviškas vakaras, ir šmaikščiai švęstas S. Jurskio septyniasdešimtasis gimtadienis... Jo metu teatro fojė virto traukiniu "Peterburgas–Maskva" (mat iš Sankt Peterburgo S. Jurskis "pabėgo" į sostinę): svečiai sėdėjo prie kupė staliukų, valgė kietai virtus kiaušinius, raugintus agurkus, bėrė druską iš degtukų dėžučių ir gėrė arbatą iš traukininių stiklinių. Aptarnavo, vakarą vedė, dainavo traukinio palydovais persirengę "Baltyskij Dom" teatro aktoriai.

Tu taip pat dalyvavai ir kitame, ne mažiau įdomiame forume "Režisierius – moteriška profesija". Kuo įdomus buvo šis renginys?

Tai irgi "Baltyskij Dom" rengiamas forumas, skirtas atkreipti dėmesį į teatre dirbančias režisieres moteris. Jo uždarymas simboliškai vyksta kovo aštuntąją. Į jį buvo įtraukti ir keli svečių spektakliai. Tarp jų ir manoji "Antigonė". O šiaip, tai Peterburgo režisierių moterų festivalis, ir jo pavadinimas, žinoma, nerimtas. Rengėjai tai puikiai supranta. Režisierius – tikrų tikriausia vyriška profesija, nors, aišku, yra ir išimčių. Peterburgas – didelis miestas, todėl ir režisierių moterų čia dirba nemažai. Visos jos skirtingos. Šio forumo nominacijos buvo itin linksmos: "Už meilę aktoriams", "Už režisūros grakštumą" ir t. t.

Iš gausybės Tavo pastarųjų kelionių norėtųsi prisiminti ir kelionę į Kaliningradą, kur rodei net du spektaklius – "Antigonę" ir "Žodžiai smėlyje". Kokie įspūdžiai iš ten?

Į Kaliningradą pakvietė tenykštis kultūros atašė Arvydas Juozaitis, nustebęs ir apsidžiaugęs, jog vaidinu spektaklius ir rusų kalba. Kaliningrade teko simboliška misija: pasirodo, nors mus teskiria keli šimtai kilometrų, lietuvių teatro ten nebuvo nuo "ano" Nekrošiaus laikų, nuo pat nepriklausomybės metų. Vaidinome jaukiame teatre "Na Basejnoj", kur jau keletą metų kuria mums pažįstamas Jevgenijus Griškovecas; tai jo "namai".

iliustracija
"Antigonė"
D. Matvejevo nuotr.

O su J. Griškovecu pirmąsyk susitikome irgi "Monoklyje", Peterburge, prieš aštuonerius metus. Tai mums abiem buvo pirmasis festivalis. Kaliningrade abu vakarus buvo tikri anšlagai. Gal dėl to, kad miesto spauda rašė, jog atvyko "lietuviškoji Ala Demidova". Net nežinau, iš kur tas gandas pasklido. Tuos sausio vakarus dieviškai apsnigo miestą, taip gražu – vien sniegas, net nesimatė kelio į teatrą parke. Rytą (gyvenome teatro svečių kambariuose) kasanti sniegą kiemsargė taip liūdėjo, kad negalėjo pažiūrėti spektaklio: "Oi, juk reikėjo nukasti žiūrovams kelią". Kaliningrade viskas taip, tarsi nė nebūtų praėjęs dešimtmetis. Tad ir į teatrą čia, sako, neretai dar prašo "atliekamo bilieto".

Pažįsti pačią įvairiausią publiką. Kuri publika Tau labiausiai įsiminė?

Geriausia publika ta, kuri ateina atvira širdimi. Tuomet pajunti tikrąją monospektaklio laimę: publika tarsi suvaidina spektaklį už tave, tau tereikia lengvai lyg kamuoliuką pasiųsti salėn mintį, emociją. Na, žinoma, yra buvę galybė linksmų nutikimų, ypač kai susiduri su kitos kultūros publika, pavyzdžiui, Mongolijoje, Kolumbijoje, Armėnijoje, arabų šalyse... Vieni karštai reiškia emocijas, kiti lyg sustingę laukia visą spektaklį, o paskui pratrūksta plojimais. Labai myliu rusų publiką. Net spektakliai rusų kalba būna emocingesni, atsiranda tiek naujų niuansų, lyg pati būčiau kitas žmogus. Kitąkart išsyk pajunti, kad spektaklio žiūrovai yra teatro kritikai. Galima tiesiog fiziškai justi tą minčių, nuostatų "lauką", kuris pakibo virš publikos. Monospektaklyje šis "laukas" – svarbiausias partneris.

Repertuare – keli Tavo spektakliai. Kaip organizuoji darbą? Kuo šie spektakliai ypatingi?

Čia, Lietuvoje, organizuoti nelabai ką ir tenka. "Meilužis" ir "Antigonė" yra Nacionalinio dramos teatro repertuare, o kelionės paprastai priklauso nuo pakvietimų. Pamato viename festivalyje, pakviečia į kitą. Šiuo atžvilgiu tikrai lydi sėkmė, nes aplankėme jau per dvidešimt šalių. O prodiuserio neturiu. Tad keliones dažniausia tenka organizuoti pačiai: pirkti bilietus, rašyti laiškus, vaikštinėti po ambasadas vizų ir t. t. Jau daug ko išmokau. Bet visada jaučiu, jog mane tarsi globoja kažkokios aukštesnės jėgos, visuomet kažkas padeda: žmogus ar aplinkybės, greitai sklindantis mitas. Greta – mano puikūs pakeleiviai – kompozitorius Antanas Kučinskas, dailininkė Jolanta Rimkutė, videomenininkas Andrius Jakučionis. Kaip ir ruošiantis spektakliui, taip ir jį organizuojant reikia nemažai energijos. Per tuos metus susidarė jau lyg ir kelių labai skirtingų monospektaklių repertuaras. Vaidinti juos padieniui tikrai nelengva. Pirmąsyk tai teko patirti praėjusį rudenį Vroclave, kur J. Grotowskio teatre buvo surengta trijų monospektaklių retrospektyva. Nors man vis svarbesnis ir įdomesnis darosi kitas sceninės kūrybos aspektas, ypač monospektaklio – tai tylus savęs "išvalymas", atitrūkimas nuo kasdienybės, savotiška meditacija, kuri pakelia tave ir žiūrovus į kitą, aukštesnį dvasinių virpesių lygmenį.

Sulaukusi tokios tarptautinės sėkmės, Lietuvoje likai neįtraukta į "Auksinių kryžių" nominacijų trejetukus...

"Trejetukai", "penketukai" – tai tiesiog žaidimai su savo taisyklėmis, juos juk žaidžia keletas vertintojų. Žinoma, puiku, kai tavo darbą pastebi, išskiria. Bet kiek lieka ir talentingų, nepastebėtų, neįtrauktų... Ne tik pas mus, visur. Liūdėti ar tai sureikšminti neverta. Nors grįždama iš svetur neretai pamanau: Lietuva tokia maža, joje – savos tradicijos, savas teatro suvokimas ir kriterijai, o pasauly tiek visko daug. Pamenu pokalbį su garsiu Korėjos prodiuseriu, atvykusiu į Vilnių, į rudens "Sirenas"; įdomu buvo klausytis jo įspūdžių apie lietuvių spektaklius – jie taip skyrėsi nuo mūsų teatro kritikų vertinimų.

Aš jau iš pradžių jutau, kad einu kiek kitokiu keliu: nepramintu, tylesniu, ne tokiu tiesiu ir saugiu, kaip pati norėčiau. Turbūt todėl visados intuityviai norėjosi kurti "tarp" žanrų – teatro, muzikos, šokio, žodžio ir kino. Anot Salomėjos Nėries, "eiti bedugnės pakraščiu". Gal todėl, kad ir mano gyvenimo geografija kita: kelionės, buvimas svetur, vis naujas dialogas su kitomis kultūromis ir teatro mokykla: ne geresne ar blogesne – tiesiog kitokia. Pastebiu, kad mažame krašte sunku priimti tą "kitokybę", kito kelio galimybę. O svetur tave priima atvirai, tokią, kokia esi. Dėl to esu laiminga ir dėkoju, kad viskas taip keistai ir paradoksaliai gyvenime klostosi, kad tas kelias toks nenuspėjamas ir nuostabus, nuvingiavęs taip toli.

Ir naujasis mano spektaklis "Poetė" (pagal S. Nėries dienoraščius ir eiles) – bene drąsiausias žingsnis savęs link, nebebijojimas savo balso. Tai visai kitoks spektaklis – savitos sielos mišios. Džiaugiuosi, kad jo metu vyksta toks intensyvus kalbėjimas su žiūrovais. "Poetė" būtent apie tai – laisvę eiti savu keliu.

Kalbėjosi Daiva Šabasevičienė

 

Skaitytojų vertinimai


4723. Sena pažįstama2005-03-29 23:39
Ot bajeris, Birute. Apie tave rašo nesustodami. Suprantu, kad puikiai, anksčiau už kitus įvaldei vakarietiško piaro metodiką. Man smagu, kad tau sekasi tavo sumanytas verslas. Žinok, ir man sekasi mano verslas. Dirbu šildymo-vėdinimo sitemų srityje. Problemų -- nei finansinių, nei dvasinių neturiu. Mėgstu skaityti klasiką, nueinu į tikrai gerus dramos spektaklius, kurių Lietuvoje per metus pasitaiko 2-3. Kai pritrūkstu tavo amžininkų kuriamų ir skleidžiamų dvasinių jėgų, klausausi muzikos klasiką. Birute, labai džiaugiuosi, kad tau sekasi tavo biznis, bet, nepyk,aš jo nefinansuoju. Gal tris kartus žiūrėjau tavo meną-tavo premjeras, ir supratau, kad sakai man\mums netiesą. Taip nutariau: tu gyvenk iš kitų, o aš tave gerbsiu. Už seną pažintį.

4724. Kestutis Rastenis-Rasten Senai pažįstamai2005-03-30 02:37
O ar žiūrėjai jos spektaklį pagal S.Beckettą End game, tik gaila pervadintą. Ten tikrų tikriausia tiesa. Bet dabar jo nebepamatysi. Tada pažiūrėk M. Duras Meilužį. Ir vėl pamatysi, kad tiesA. o AR matei jos kiniečiukę J.VaitkausPačiooj pradžių pradžioj pagal J.Meką. Už pastarąjį spektaklį Europje9mes gi Slavija0 Birutė gautų mažiausiai 1000 eurų už vakarą. Už Meilžį - 1000lt, už Beckettą - 5000 eurų už vakarą, pvz, Stockholme ar Helsiky ar Londone. Tad kur čia jau matai jos biznį. Ji tiek negauna per mėnesį. Net Rusijoj jai sumokėtų už vieną spektaklį. Aš jos vietoj dumčiau į Londoną paskui I ngeborgą, arba susitarusis su kokiu nors teatru ir režisierium visam sezonui--į Peterburgą. Kokio velnio čia skurst? Meilė tėvynei?Šlykštūs tie lietuviai. nebent rusai --tie dar šlykštesni.ypač lietuvos.Taigi ar atau nedaeina , jei esi jos sena pažįstama, kad Londone ji būtų 100 kartų už tave turtingesnė ir su tokiom kaip tu išvis nekalbėtų. Nebent priimtų tarnaite. Daugiau aktoriams ir kitiems menininkams mokėjo net Tarybų Lietuvoj. gaudavau visai solidžius honorarus.O dabar už Doris karevos, pavyzdžiui eilėraščio vertimą iš estų kaklbos , išspausdintą Litmenio 1 puslapyje--interneto Litmenio archyv yra2005.03.02 vur , redaktorius poetas, nacionalinės premijos laureatas Kornelijus Platelis išrašė man 12lt70ct. Ar čia ne patyčios ir diskriminacija? O paskui jis pats--Platelis- stebisi , kad aš prainėju jį paskolinti pinigų.

4725. kr2005-03-30 02:52
arba pažiūrėk kaune Varno Nusikaltimą ir bausmę -F.Dostojevskis--jame aktoriai po 5 val 2 diena siš eilės --pasaulinio lygio spektaklis--į jį užsieniečiai tuerėtų skristi su lėktuvais, jei atsirastų užsienietis prodiuseris, taigi aktriai už tokį spektaklį gautų Europoje , o dar daugiau amerikoje--10000lt, o dabar 1000 per mė. Aš turiu jaunuosius pagrindinių vaidmenų atlikėjus ir S.Račkį. Jeigu tu tokių dalykų nesupranti ir nesiteiki pažiūrėt geriausių spektaklių tik už 10 lt, Nusikalt. ir bausmė 35 lt, tai aš tau pasakysiu, kad tu esi ne sena pažįstama, o sena kurva.

4726. ak - Rasteniui2005-03-30 09:49
Ponuli, ar žinai, kam tri ti ti ti, ta ta tai... Jei rimčiau, SRTRF kūrybos neremia - įsidėmėkit, įkyruoliai kūrėjai! Kas nori (nemokamai) kultūros leidinių vadybininkais padirbėt - tris žingsnius į priekį!

4728. materialistams2005-03-30 18:34
tai ko cia lendat jei jums kurejai atrodo "ikyruoliai"? eikit sau savo pinigu daryt ir neliskit ten kur apie kuryba kalbama.

4730. Kestutis Rastenis-Rasten2005-03-31 07:38
Doris karevos vertimas isspausdintas ne 3.2 kaip kazkodel parašiau, o archyve 2005.1.28.Alzheimeris, matyt.

4732. Kestutis Rastenis-Rasten2005-03-31 08:26
Atsiprašau visų RUSŲ, kuriuos susinervinęs karštakošiškai kaip koks primityvas, įžeidžiau. Taip pat ir LIETUVIŲ. Borisas Grebenščikovas yra mano draugas. O ką jau kalbėt apie tokius aktorius ir daininkus, koks buvo Vladimiras Vysockis, kurio Hamletą turėjau laimės matytis Tagankoje. Prsiminiau dabar Korably korably...Vozvraščajutsia vsie , krome lučšych druzej, krome samych liubimych i priedannych ženčin---Ja nie liubliu smotret nas slomannyje krylja---ja nie liubliu bessilja i.....koni---08---dievuška, ja ždu----o ką jau kalbėti apie Mariną Cvietajavą:Esu išvertęs jos eilėraščių , pateikiu poros jų vertimą. Translation C Kęstutis Rastenis-Rasten 2005. 1. Maniems eilėraščiams,taip anksti parašytiems,/Kad nežinojau, ar esu poetė,/Ištryškusiems kaip purslai iš fontano,/Kaip kibirkštys raketų.//Įsiveržusiems kaip maži velniūkščiai,/Šventyklon, kur miegas smilkalai,/Maniems eilėraščiams apie jaunystėj mirtį/-Eilėraščiams neskaitytiems niekada-//Išbarstytiems parduotuvių dulkėse/(Ten niekas jų neėmė ir niekada neims)/Maniems eilėraščiams, kaip brangiausiems vynams,/Atwis sava eilė. 1913 gegužė Koktebelis 2 Eini į mane panašus, /Akis nuleidęs žemyn/Aš jas nuleisdavau irgi/Praeivi, sustok/Perskaityk--laukinių aklučių/Ir aguonų priskynęs puokštę-/Mano vardas buvo Maryna,/Ir kiek man buvo metų tada.//Nemanyk, kad šičia kapas,/kad aš išeisiu grasindama.../Aš pati labai jau mėgau/Juoktis kada nevalia,//Ir kraujas priplūsdavo odą,/Ir mano garbanos raitės.../Aš taip pat b u v a u, praeivi l/Praeivi, sustok l// Nusiskink laukinį stiebą/Ir uogą kartu su juo, -/Didesnių ir saldesnių/ už kapinių žemuoges nėra.//Bet tik nestovėk paniuręs/Galvą nuleidęs žemyn./Lengvai mane prisiminki,/Lengvai mane pamiršk.//Žiūrėk, kaip spindulys tave nušviečia l/Tu visas aukso dulkių debesy.../ Ir tegu tavęs netrikdo/Mano balsas iš po žemių.// Vertimas C kĘSTUTIS RASTENIS-RASTEN 2005. Taigi, iki rusų mums dar labai ir labai toli Kaip tame anekdote. važiuoja estas kažkur iš Rusijos gilumos savo mašina į Talliną. Įsėda rusas, r klausia:Dalieko iki Tallina? Estas lėtai atsako; Do Tallinna eščio daleko. Važiuoja valoandą tylėdami, rusas klausia:Dalieko jieščio do Tallina? Estas neskubėdamas atsako:Eščio daleko. Taip kartojasi keletą kartų, kol rusas vėl klausia:Dalieko jieščio da Tallina? Estas jam atsako:K velikomu sozaleniju my Tallinn, po mojemu,uze projechali. tai ir mes, k vielikomu sožalieniju my Rossyju, po mojiemu, uže projiechali. Good-bye, nice to meet you. Dosvidanija, proščaitie. Nagesimeni.Dowidzenia. Sudiev.

4735. Kestutis Rastenis-Rasten2005-03-31 14:33
Aha, pasirod, kad esi ne tik balkonų vagis, ką mes visi puikiai žinoem, prisimeni , Edmondai, kaip išeidamas iš Granausko, su kuriuo kartu pas jį gėrei, jaunystejė, kaip atvykęs iš Klaipėdos, metei mediciną ir padėjai dienų dienas gert ir su Dauniu vaikščiot į prie Minsko įsikūrusias išsiskyrusias Rūtą Goštautienę, Krantų darbuotoją, radijos muzikos redakcijos ir t.t. , kuria gyveno viename bute kartu su seserim Daiva Stanevičiūte, baigusia teatrologiją Leningrade, kur tuo metu aspirantūrą baigė Muzikos Akademijos dėstytoja Zita Kelmickaitė, tavo sesutė. daiva Stanevičiūtė 2001 uždarė mane į Rokiškį su žmogžudžiais, jau per tą laiką spėjo baigti teatro doktorantūrą Osle, parašė ten gerą disertaciją , --skaičiau ją, nes mane domino tema, esu fenomenologas, dėsčiau pas Sodeiką , berods, 1998 ir 1999(paklauskit Džiugo Juknio, mano studento, dabar Infobalto Vokieciu g Direktoriaus, jis pasajys tikslaiai--jis buvo vienas gersnių studentų, galėjusių stot į filosofijos doktorantūrą ir , aišku, po to būtų ilgainiui tapęs profesoriumi, tačiau jis ilnietis, baigęs prie bekešo ir, berods, turi tik motiną)Hume ir fenomen.estetikos seminarą, kuriame nagrinėjome R.Ingardeno Utwor muzyczny I SPRAWA JEGO TOŽSAMOSCI.Tai va Daivos profesorius norvegas, dabar žmonos diplomatės išlaikytinis, mano amžiaus vyras, gal kiek vyresnis, originaliai pritaikė Ingardeną, tarsi pats juo būtų, teatrui ir , turiu pasakyti visai neblogai, gabus tas norvegas. Buvusi spaliukė pionierė komjaunuolė Daiva kruopščiai visa tai perrsirašė savo mašinėle su užrašu Comtessa--suprask:Grafaitė, tai va grafaitė perrašė, o gal ir ranka, tapo norvego teatrologo meiluže(paklauskite tuo metu ten dirbudsių Osle Bogdanų vyro ir žmonos Liet Embassy ir LRyto specialia kor. Osle).Čia dar ne viskas, nes reikėjo tą disertaciją ginatis išversti į norvegų.Grafaitė daiva norvegų šnekamąją su pionierkos pirmūnės uolumu jau neblogai buvo pramokusi , bet to mokejimo vis dėlto neužteko parašyti disertacijai norvegų kalba, nes suprantama Stanevičiūtė-Metlovatė-Bach ne tokia kvaila, kad nurašinėtų savo meilužį pažodžiui, tada nebreikėtų jokių tarpininkų, jokių problemų, o ji jau dar prieš Leningradą, adr mokykloje Vilniuje įprato ir įgudo parazituoti ant kitų smegenų, taigi nusirašė savai žodžiais, truputį pridėdama nuo savęs, truputį sutrumpindama, pasisiuvo savo sijoną. Ką gi dabar daryti? Kaip išversti sao kūrinį i norvegų.Pinigų ji turėjo milijoną dolerių, ne ssu Rūta Goštautiene jos pardavė savo butą preie Minsko,prisidėjo nemažai iš palikimo, tėvo Stabnevčiaus , gituoklio universiteto ekonomikos profesoriaus iir Univrmago direktoriaus pavaduotojo, dar kiek pridėjai tu, balkonų vagie, Rūtos vyre, kuriai ir parašei savo garsųjį "mylimoji" bute Žimūnų g pradžioj. O naivuolis E.Jansonas, bijodamas, kad dručkė daiva Stan, visų, jansono, valdo vasilaisuko numylėtinė ims Osle ir mirs badu--o msitas ten iš tikrųjų barngus, ypač kavinėse, tai tau ne Stockholmas, kr maistas pigesnis nei Vilniuj,--Helsinky atėjęs į kavinę, už karbonadą, už kurį Vilniuj sumoki 9 lt, o parduotuvėj už 9 kiaulienos gali prisipirkti visasm mėnesiui, jei tik nesupus, helsinky iš tavęs aparašys 55 eurų, t. y. 20 kartų brangiau l ir karbonado skonis bus prastesnis, negu man iškepus, o aš, paaiškinu--ESU ŽMOGUS KOMPIUTERIS, TAIGI SU MANIM GALI SUSIŠNEKĖTI LABAI PUIKIAI TIK VOKIEČIAI, MATEMATIKAI, FILOSOFAI, ŽINOMA NE ŠLIOGERIS IR SVERDIOLAS, KURIE YRA FANTAZIERIAI BEPROČIAI, IR KITI PROTESTANTŲ KULTŪROS ŽMONĖS, KURIE NEDAUŽO KOMPIUTERIŲ, NEVADINA JŲ ŠIZOFRENIKAIS--KOMPIUTERIUI DO LAMPOČKI, TIKSLAI NURODO KOMPIUTERIUI, KO JIE NORI, PAVYZDŽIUI, bACK, eDIT, sEARCH, eNTER, sHIFT, cANCEL, sIGN OUT, O JEIGU NORI KOMPIUTERĮ IŠJUNGTI, KAI JIS IMA BE PERSTOJO MULTIPLIKUOTI PORNOGRAFIJĄ, PASPAUDŽIA tURN OFF IR KOMPIUTERIS WILL RESTART PO AKIMIRKOS, BET JAU BE BEREIKALINGO, NMĖGSTAMO TURINIO.Taigi balkonų vagie, Edmondai,kas tu buvai kadaise žino ne tik kalėjimuose sėdėję, tavo antikvariate protarpiais dirbę Steponavičius, poetas, narkomanas ir vagis iš Alytaus,kai jį išvarei iš antikvariato, vargšelis greitai kojas pakratė, amžiną atilsį Tau Steponavičiau , kokia puikias improvizacijas Tu skeldavai senamiesty apie KI MIR SENĄ, SAKYDAVAI ESAS KORĖJIETIS, KI MIR SENO MOKINYS, KIEKVIENĄ DIENĄ PRADEDANTIS KI MIR SENO VEIKLOS APMĄSTYMU--ŠAIURĖS KORĖJOJ KI MIR SENUI GYVAM ESANT VISUR STOVĖJO JO PAMINKLAI, TV PTROGRAMĄ PRADĖDAVO JO GYRIMU, BE TO KIEKVIENAM KORĖJIEČIUI JIS DUODAVO BENDRĄ TOS DIENOS DIENOTVARKĘ, KĄ JIS TURI DARYTI--TAI STEONAVIČIUS SAKYDAVO: MAN KI MIR SEN ŠIANDIEN NURODĖ NIEKO NEDARYT, VAIKŠČIOT PO KAVINES IR GERT RAUDONĄ VUYNĄ, GĖRĖTIS RUDENĖHANČIU VILNIUM IR GERT PUOTOJ RAUDONĄ SAUSĄ VYNĄ. taigi apie tavo praeiti žino n tik jis ir kalėjime miręs vagis Rakauskas, bet ir visa TAVO AŠTUONKOJĖ HIDRA--STEPONAVIČIENĖ-METLOVA-BACHRŪTA GOŠTAUTIENĖ--VITAS TOMKUS(DĖL TO IR NENORI ŽYDAMS GRAŽINT PASTAŲ, NES REIKIA KELMICKUI IR KITIEMS BIZNIERIAMS, TIKRIEMS LIETUVIAMS DIDIKAMS, PAVYZDŽIUI, GOŠTAUTIENĖ, DAILININKIAS gOŠTAUTA, iNGRIDA DAUNORAVIČIŪTĖ--KĄ MUMS SUI TOKIOM LIETUVIŠKOM PAVARDĖM KONKURUOT--PAKLAUSYKIT TIK KAIP SKAMBA--DAUUUUUUUUUUU--NOOO--RA--VYYYYYYYYYYYYYYYY----ČIŪŪŪŪŪŪŪŪ-TĖ,zITA kELMICKAIIIIIIIIIIIIIIIIII-TĖ, eD-MOOOOOOOOOON-DAS kEL-MYYYYYYYYYYYYYYYYC-KAS,vI-TAS TOM-KUS l,DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAI-VA STA-NE-VYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY-ČIŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪ-TYĖ, UG-NĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖ RO-TOM-SKIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE-NĖ IR KT.TIESA, ČIA IŠGIRSIME IR SENTIKIŠKĄ mETLOVAITĖ BEI ŽYDIŠKĄ BACH. tAIGI MIELAS EDMONDAI BAIK VITĄ TOMKŲ VERST ORGANIZUOT ANTISEMITIZMO BANGĄ--ŽYDAI RENGIASI UŽGROBTI LAISVĖS ALĖJĄ, JUDEN AUSS LITAUEN, SUORGANIZUOKIM JIEM SNAYJĄ GARAŽĄ KAUNE--LIETUVIS OMNITEL.LT REDAKCIJA KOMENTARO NEIŠTRYNĖM PALIKO SKAITYTI VAIKAMS. O JEIGU IŠJUNGTI KOMPIUTERĮ--IŠJUNK UŽ 20 LT RUSELIUI IR IŠ KALAŠNIKOVO NUPILK SENAMIESTY JO RANKOMIS, KAI PASIRODYSIU KAŽUR NETOLIESE ANTIKVARIATO, ARBA KAIP MIKUTAVIČIAUS ŽUDIKAMS BELECKAS IRGI DUOK KELETĄ LITŲ--TIE NUŽUDYS IR ĮMES Į NERĮ, NET ŠUI NESULS IR NIEKAS NEPASIGES, NES GYVENU VIENAS. vISI SKYS GREIČIAUSIA VĖL IŠVAŽIABO Į HALSINKĮ AR Į KLONDONĄ AR STOCKHOLMĄIŠ KUR KĄ TIK SUGRĮŽO. JUO LABIAU KAD NĖRA KUR DĖTIS, NES KAI NUEJAU SU 12LT70CT PAVALGYTI Į KEISTUS ŽENKLUS IR UŽSAKIAU KEPSNĮ IR VANDENS, KAVI NUŽTEKO, PADAVĖJA NEPAPRASTAI NUSIGANDO, PASIŽNIBŽDĖJO SU JUOZU, PRIĖJO IR PASAKĖ;MOKEKITE IŠ ANKSTO, NORS IR SUNOKĖJAU,PRIĖJO jUOZAS, KURIS VISIEMS GYRĖSI, KAD ŠTAI ŠITAS POETAS RASTENIS PARAŠĖ EILĖRAŠTĮ KEISTI ŽENKLAI RI IŠSPAUSDINO SAVO KNYGIS\J ALONE IN THE NIGHT ITN FINLAND, BE TO, KURIO DRAUGAS YRA AKADEMIKAS, REKRORIU ALGIRDAS GAIŽUTIS, UŽEINANTIS IŠGERT VYNO, JUOZASASAKĖ, KAD NORS JŪS IR ESATE MŪSŲ KLIENTAS NUO KAVINĖS ATIDARYMO , JŪS TAPOTE NEPAGEIDAUJAMU, NES KAI KURIE KLIENTAI PASKĖ NESIANKYSIĄ, JEI JŪS LANKYSITĖS. iR BE TO JIE DAR PASAKĘ, KAD VISŲ SENAMIESČIO KAVINIŲ SAVININKAMS ĮSAKO, KAD JEIGU ATEIS PAS JUOS POETAS RASTENIS, SAKYKITE, KAD JO NEAPTARNAUSITE,--TEGU EINA KOL KAS Į PROSPEKTO IR BASANAVIČIAUS KAVINES, O JAU TOLIAU PAŽIŪRĖSIM, KAIP JIE ELGIASSI.O MANE SENAMIESTY PAŽĮSTA KIEKVIENAS NUO 4 IKI 100 METŲ GYVENTOJAS, DAŽNAI DRAUGIŠKAI UŽKALBINA , KO NRS PASITEIRAUJA. ARBA PADARO ŠUNYSTĘ--PRIE LIETUVOS KINO TEATRO VAKARE KIOSKE PERKANT COCA COLA, PAVAGIA MANO KREPŠĮ--VISAS MANO PASKUTINIS RINKINYS JUST GAO TO NOTHINGNES.IN TEH JUNGLES OF VILNIUS AND HELSINKI--ANGLIŠKAI PARAŠYTI EILĖRAŠČIA--TYODĖ PO TIEIOG ŠEDEVRI BRAHMSO REQUIEM, KUR DAINAVĘS JUOZAPAITIS GALĖTŲ IR PRIVALĖTŲ GARSINDAMAS LIETUVĄ RYTOJ PAT DAINUOTI METROPOLITAIN IR GAUTŲ 100 OOODOL HON, PO TO VYKO ČEKŲ AMBASADOS PRIĖMIMAS KAVINĖJE, JAM PASIBAIGUS AMBASDORIAUS ŽMONAI PASAKIAU, KAD ŠAUNUSIS KAREIVIS ŠVEIKAS GERAS , BET DAR GERESNIS f.kAFKA IRGI PRAHIŠKIS, ESU POETAS IR FILOSOFAS IR NORIU PILZNER DAR NAMO PARSINEŠTI. JI PASAKĖ VYRUKUI, ATNEŠK JAM PILZNER, SU TUO PILZNER STRIUKĖS KIŠENĖJE ATĖJAU PAS ŠLEPIKĄ, KURIAM BUVAU KNYGĄ UŽRAŠĘS, BE TO BUVAU PARAŠĘS TENPAAIŠKINIMUS JAM DEDIKUOTAM EILĖR MARRIAGE IN THE DESERT IR SAKAU IŠGERKIM PILZNER, O TU PASKOLINK MAN JUST GO. NES BUVAU PRAEITĄ SAVAITĄ UŽSIEY IR NORS JKNYGA ANGLIŠKAI, BET JOS NETURĖJAU. TAI VA JĄ PAVOGEM PLIYS MANO KASDIEN NUO 1995 KREPŠY BESINEŠIOJAMĄ IR TEBESKAITOMĄ VĖL IR VĖL J.-P. SARTE.BEING AND NOTHINGNESS--PRANCŪZIŠKAI MAN SKAITYT SUNKU, TAI KUR DABAR GAUSIU ANGLIŠKĄ, O JI LABAI STORA, DARYTIS KOPIJĄ NE MANO KIŠENEI, BE TO TAIP SUKLIJUOTAS APERBACK, KAD NEĮMANOMA ATVERSTI--DALIS TEKSTO VISDURY NESIMATYS, NEBENT KNYGĄ SUPLĖŠYTUM. IR JAU PASKUTINĖ TRAGEDIJA DĖL KURIOS KALTAS KORNELIJUS PLATELIS,ANĄ SAVAITĘ BUVO RODOMI 3 SEANSAI ITALŲ KULTŪROS INSTITUTO ATVEŽTI FILMO "LĖTAS DARBAS" SEANSAI, JIE KAINAVO TIK 6 LT, BET AŠ SULAUŽYTA RANKA, SU AUKŠTA TEMPERATŪRA, GELEŽINKELIO STOTY, GRŽUS IŠ STOCKHOLMO PER TALINĄ AYTOBUSU Į VILNIŲ PAMATĘ GIPSA VUIDURY DIENOS MAN MOBIŲ ATĖMĖ IR NORS ŠAUKIAU ŽMONĖMSLAIKUKIT BANDITĄ, NIEKAS JO NESULAIKĖ, TOLIU NUĖJAU Į TRANSPOSTO POLICIJĄ, SAKAU JIE PASTOVIA TRINASI, SULAIKYSIM PER 10 MIN, SULAIKĖM PER 3, JIS NEPRISIPAŽINO, TADA AŠ PSAKIAU, KAD JO DRAUGAI DAR PAVOGĖ IŠ KREPŠIO SUOMIJOS REZIDENTO PAŽYMĖJIMĄ SU NUOTRAUKA ASUKAS KORT KESTUTIS RASTENIS 1950.11.21 LIETTUA IR MICKEVIČIAUS BIBLIOTEKOS SKAITYTOJO BILIETĄ, TRANSPORTO POLICININKAS NUĖJO Į GRETIMĄ KAMBARĮ, SUGRĮŽO IR PASAKĖ, ŠITŲ PAŽYMĖJIMŲ IŠ JŪSŲ NEPAVOGĖ, IEŠKOKIT, T.Y.GYNĖ NUSIKALTĖLIUS, KAD JIEM NEPRIPAIŠYČIAU KO NEPADARĖ, SAKIAU AUKŠTA TEMPERATŪRA, PAVARGĘS,TADA JIE PATYS IŠVERTĖ MANO KREPŠĮ, TYČIODAMIESI, KAS ČIA PER POPIETRIAI IR DISKELIAI--TEN BUVO FILOSOFIJOS IR ESTEIKOS KNYGOS ANGLIŠKAI, RANKRAŠČIAI RIĮVAITRIAIS METAIS LMENY SKELBTOS RECENZIJOS APIE SPEKTAKLIS IR FILMUS, PASKUTINĖ PERNAI VASARĄ VISAS OPUSLAPIS, PAŽIŪR ARCHYVE, GERAS STR `KVAILIŲ NAMU` METAFIZINĖ GELMĖ, TOLIAU POLEMIKAS SU ŠLIOGERIU, NESIBAIGIANTI BŪTIE S ASAKAAPIE HEIDEGGEĮ, DAUG KITŲ , BET PAMINĖSIU SAVO RECENZIJĄ IR APIE LESZEKO KOLAKOWSKIO KNYGĄ, IŠSPAUSDINTĄ LITMENY, VOS PASIRODŽIUS, BERODS, JONUŠIO VERTIMUI--VISI JĄ PIRKITE, JEI DAR GULI AKADEMKNYGOJ AR KURIOJ NORS LIETUVOS VAGOJ --SOROŠO FINASAVIMAS, KAINA MALRBORO(rAŠAU TODĖL,KAD 7MD DABAR SPAUSDINA PUIKŲ LESZEKO POKALBĮ, IŠVERST K ROČKIENĖS IR KAŽKODĖL NENURODO, KAD LIETUVIŠKAI YRA GERAI IŠVERSTA JO KNYGA(JONUŠYS) IR LABAI GERA, ANALITINĖ, ĮTRAUKIANTI KOLAKOWSKĮ Į 20A KONTEKSTĄ BEI BANDANTI PATEIKTI KITĄ VIZIJĄ(TVIRTINASI MANOJI PESIMISTINĖ PROGNOZĖ IR PRANAŠYSTĖ, NEI TAIP IR IŠLIKUSIO GERAŠIRDŽIU NAIVOKI NEPRETENZINGU BUDISTU--AŠ IRGI--KAIO IR aLLEN GINSBERG--BET AŠ TARIS ŽIAURUS ŽYDŲ PRANAŠAS, O lESZEKAS BUVI IR LIKO ATLAPAŠIRDIS NE TIEK LENKELIS,KIEK LABIAU RUSELIS, JEI STRESAS, IŠGERIANTIS, NENIGIA TO IR POKALY, NAIVIAI TIKINTIS, KAIP TOJE KNYGOJE, KAD TAVO GERI DARBAI--PAVYDŽIUI, UŽLEIDI TROLEIBUSE VIETĄ SENUTEI AR INVALIDEI, DUODI LITĄ VARGŠUI, ETC, KAD ŠITIE ATRODYTŲ NEREIKŠMINGI DARBEKLIAI SUKURS KOSMOSE ISUOTINĘ HARMONIJĄ--AŠ ŽVENGIU KAIPSERBIŠKAS ERŽILAS, PE RADIOTELEFONĄ BESIDULKINATIS SU VOKIETIJOS PROFESIONALE, KURĮ TUOJ PAT NUŠAUS, NESPĖJUS IŠSILIETI, KELMICKO VYRAI SU KALASHNIKOVAIS UŽ 10 LT, NES KA TIK IŠĖJO IŠ TIURMOD IR NETURIE KĄ ĖST. aŠ SAKAU: KLAUSYKITE, PASAULĮ GALI PAKEISTI NE MAŽI INDIVIDUALŪS R NESUVIENUTI DARBELIAI, O JUNGTINĖS VISŲ SUTELKTO S PASTANGOS IŠVARANT AMERIKOS BANDITUS Į IRAKĄ, GEROKAI UŽGDUODANT BUSHUI I KRŪTINĖS DUOBUTĘ, PO TO Į SMAKRĄ, PO TO KOJA Į PAUTUS, KAD VIENĄ KARTĄ APSIRAMINTŲ, NEBEKOVOTŲ UŽ DEMOKRATIJĄ, O PASUALIO POLCAJAUS VAIDMENĮ PERDUOTŲ JUNGT TAUTŲARMIJAI, KI KAD JUGOLAVOIJOJ, BET IR TEN IŠ PRSDŽIŲ DSUBOMBRDAVO TILTU. TOLIAU PER NELEMTĄ HONORARĄ, KURIO TIKĖJAUSI 100LT, PASISKOLINAU IŠ LIETUVOS JUODU KOSTIUMU CVYRO, TIKRINANČIO BILIETUS SEKMADIENĮ 6 LT--JIS PASKOLINO, BET PRAŠĖ BŪTINAI PIRMADIENĮ ATIDUOT, NE SJO PASKUYTINIAI, O NAMUOSE Ž,MONA IR VAIKAI. SAKĖ, KAD JEI ATIDUOSI JAU ANTRADIENĮ, Į LIETUVĄ NEBEĮLEISIU, PASAKYSIU RAMOŠKIENEI IR KINO PAVASARY NESIRODYK. KADANGI VAUIKŠTAU NEVALGEĘS , SULYSAU LABIAU UŽ GASILŪNĄ, PAMATĄ NEPAŽINSITE, TIK GERIU KAVĄ , KURIOS TURIU IKI GYVIS GALVOS KILOGRAMĄ AR KIEK IR RAŠAU RAŠAYU , NEVALGĘS NEBEŽINAU KIEK DIENŲ, GERIU TIK KAVĄ. ATSIŽVELGDAMI Į TRAGIŠKĄ SITUACIJĄ, NES KINAS MAN GYVYBIŠKAI BUYTINAS, RAŠIAU DAR TARYB KINUI, O PAKUTINĘ PERNAI METŲ LITMENY RECENZIJĄ GALITE SUSIRATSI ARCH;VADINASI:`METAFIZINĖ KVAILIŲ NAMŲ GELMĖ`LABAI GERAS FILMAS IR RECENZIJA. TAIGI VIENAS MANO SKAITYOJAS KOMENTARUOSE MAN UŽ KOMENTARUS, RECENZIJĄ, DORIS KAREVĄ, KURIA KOMENTATORISIĮVERTINI L GERAI, O PLATELIS IŠ PAVYDIO PASITYČIODAMA NUMETĖ 12LT. YIKĖJAUSI 100--SUGRAŽINTŲ TAM JUODU KOSTIUMU TIKR BILIRTUS VYRESNISM VYRYUI, SAYŲ ČIA NUO KESTUČIO RSDTENIO, JIS ATSIPRAŠO , BNEDS TURJOS SKUBIAI IŠVYKTI I HELSNKĮ. JEI JO NEBUS, OADUOTŲ KSNNKEI. PO TO NUPIRKTŲ ŠIAM VAJARUI, BERODS, 3 ILMAI, TURBŪT PO 4LT , UŽRAŠYTŲ KESTUČIUI RASTENIUI UR OA\PAILKTŲ KASININKEI. rEIIA PASITEIRAUTI, AR AS NENUPIRKO, TADA NUPIRKTI KITAM DSEANSUI, AR DIENAI. BŪČIAU NEPARASTAI DĖKINGAS IR LAIMINGAS, BE TO, UŽDRYTUMĖT MANE SAVAITEI LIETUVOJ, JOKIO INTERNTO NETERŠČISU

4737. apie tai informuokit: kestutisrastenis@yahoo.com2005-03-31 16:29
Svetaine su eil. www.kestutisrastenis.puslapiai.lt

4738. Kestutis Rastenis-Rasten: WE NEED IMMEDIATELY STOP NEW LITHUANIAN JEWSKILLERS AS VITAS TOMKUS AND ASK GOVERNMENT IN EMERGENCY MEETIN ON NEAREST DAYS TO INTERRUPT PUBLISHING OF SO CALLED RUANDIAN RESPUBLIKA2005-03-31 16:31
Kestutis Rastenis-Rasten kestutisrasteni kirjutas nii: Lisamise aeg: 2005-03-31 15:33:55 -------------------------------------------------------------------------------- DEAR FELLOW HUMAN BEING CITIZEN OF EUROPE OR ASIA, MIDDLE EAST,ESPECIALLY DEAR IF YOU ARE FROM IRAC WHICH IS UNHUMANLY TORTURED AND DEVASTADED OF SAVAGE AND BARBARIAN, UNHUMAN U.S.A. TROOPS,THEIR DANGEROUS ALL KILLING IN THEIR RIAD AIRFORCES , BOMBING LIVING BEINGS, WOMAN AND CHILDREN AND EXPLAINING THAT THEY ARE BOMBING MILITARY TARGETS: FOR INSTANCE,THEY MANY YEARS ARE DOING IN THE NAME OF GOD AS S.S.. TROOPS GOTT WITH US INNOCENT CITIZS\ENS IN NORTH KOREA, VIETNAM,AFHANISTAN FEW TIMS, FEW YEARS AGO IN BEOGRAD, NOW IN IRAQ,AUSTRALIA, AFRICA, PACIFIC, NORTH, IF GOR YOU AS HIGHEST VALUES ARE REAL DEMOCRACY, HUMAN RIGHTS, INDIVIDUALISM VS COLLECTIVISM, FREEDOM, RESPONSBILITY, ETHIC VALUES DESOPITE OF YOUR INDIVIDUAL RELIGION, CONVICTIONS AND EVEN IF YOU ARE INDDEFFERENT OR ATHEIST BUT IF YOUY RESPECT AND EQUALLY VALUE AND LOVE ALL HUMAN BEINGS DEPITE OF THEIR RACE, COLOR OR NATIONALITY: LITHUANIA IS UNDER THREAT OF REVIVAL OF ANTISEMITISM, WHICH IN THE YEARS OF THE AR SUCCEDED IN TERRIBLE LARGE SCALE HOLOCAUST WHEN ABOUT 300 000 JEWS WERE UNHUMANLY KILLED ANLY IN VILNIUS IN PANERIAI HILL AND FOREST. FOR PROVOKING THIS IS RESPONSIBLE THE ONE OF THE 2 LARGEST LITHUANIAN DAILIES RESPUBLIKA AND ITS EDITOR VITAS TOMKUS WHO BEGAN COMPANY AGAINST JEWS---ITS REAL REASON IS FINANCIAL INDEED--HE LISTENS TO DEMANDS AND COMANDS OF SOME LITHUANIAN BUSINESS AND FINANCIAL CIRCLES AND ALSO PRESUMABLY LITHUANIAND AND RUSSIAN CRIMINAL WORLD, MAFIA WHO ARE MAKING AND CONTROLLING BIG MONEY IN ALL EUROPE AND UNITED STATES AND NOBODY KNOWS WHO IS A REAL GODFATHER. THEY DON`T WANT TO RETURN THEIR PROPERTY WHICH TO THEM AS TO LITHUANIANS MUST BE RETURNED ACCOARDING LITHUANIAN LAW AND ACCORDING EUROPEAN UNION LAW WHICH NEW MEMBER LITHUANIA IS. DOES IT MEAN THAT LITHUANIA IS COMING TO EUROPEAN UNION WITH SOME SOUTH AFRICAN OR EVEN RUANDIAN IDEAS WHERE ONE ETHNICITY IN THE MIDDLE O F THE DAY USING FOR IT MASS MEDIA , BROADCASTERS AND INTERNET KILLED OTHERS IN THE STREETSM AT HOME SAN D EVEN IN THE CHURCHES AND MONASTERIES. IT IS NOT EXAGGERATION. REMEBER WHAT ABOUT THREAT OF TOTALTARISM WROTE FAMOUS AND TALENTED PHILOSOPHER , ATUDENT OF MARTIN HEIDEGGERM VERY BEAUTIFUL AND ARISTOCRATIC JEWISH WOMAN HANNA ARENDT. SHE WROTE THAT WE AFTER THE WAR CAN`T NEVER NEVER LIVE A ND TRUST THE DREAM THAT PRE WAR ROMANTIC RELATIVE HARMONY OF PREWAR OLD EUROPE WILL RETURN. IT WILL NEVER RETURNED AFTE WHAT WAS DONE IN HOLOCAUST. NOW WE MUST ALWAYS REMEBR IT AN D BE VERY RESPONSIBLE. BUT LAST WEEK RESPUBLIKA PUBLISHED ARTICLE ON THE FIRST PAGE WITH THE TITLE PRINTED IN VERY LARGE CAPITAL LETTERS: JEWS WANT CAPTURE LAISVES ALEJA IN KAUNAS. KAUNASIS SECOND CITY AFTER VILNIUS , BEFORE WAR IT WAS A CAPITAL WHEN VILLNIUS WAS OCCUPIED BY POLAND. ARTICLES WRITES THAT JEWS BEFORE WAR IN KAUNAS OWNED 50 LARGE BUILDINGS IN LAISVES ALEJA AND NOW JEWS WANT THEIR PROPERTY TO BE RETURNED THEM ACCORDING EVERYTHING BEGAN FROM THAT THAT FEW MONTHS AGO `RESPUBLIKA` PULISHED ANTISEMITIC ARTICLE ABOUT WORL SPREAD JEWISH PLOT WITH CARTOON CARICATURE. ITALIAN REPUBLICA VERY ASTHONISHED THAT IN SO CIVILISED COUNTRY WITH HIGH ARTISTIC CULTURE AND VILNIUS ` UNIVERSITE FOUNDED BY PORTUGUESE AND SPANISH JESUITS IN 1547 TO WHICH WERE COMING STUDENTS FROM ALL THE EUROPO , FROM ITALY TOO, MANY ITALIAN PAINTERS AND ARCHITECTS WERE COMING TO VILNIUS AND TOOK PART IN CREATING OF SO BEATIFUL VILNIUS` OLD CITY WHICH IS UNDER CUSTODY OF UNESCO . NOW RESPUBLIKA BEGAN NEW WAve of antisemitism. We need stop it immediately Send signeddYour emails to Literatura ir menas, weekly of Lithuannnn writers unin. and to other email addresses, asking governement to close antisemitic Respublika. Forward this message to all your friends and all people of the good will. lmenas@takas.lt, platelis@takas.lt, pasaulis@respublika.lt,rita.grumadaite@president.lt Kestutis Rastenis, member of Lithuanian Writers` union, poet, tranlator, has translaed into Lithuanian D. Hume INquiry..., T.Hobbes. Leviathan, E.Gellner. Nation and Nationalim , William Wordsworth, Wiliam Blake,cyprian Norwid, Jim Morrison, Hando Runnel, Doris Kareva(last translation publishe in www.culture/lmenas.lt)

4741. as2005-03-31 18:57
Rasteni, dink is eterio!!!

4742. maze2005-03-31 19:24
hm. kai kas kai ko greiciausiai padaugino...

4744. ne Vilniaus žmogus2005-03-31 22:31
Ar dar nepabodo gerb. Vilniaus intelektualams, savivaldybės medicinos valdininkams, eiliniams medikams, valstybės vyrams, kultūros funkcionieriams ir kt. K.R.draugams tyčiotis iš žmogaus ligos? Iš kraupiai atviros ligos. Ar nėra noro padėti sergančiam žmogui? Ar jau taip sužvėrėta, kad dar įmanoma džiūgauti žmogaus mirtimi prie tavo kojų? Dievaži, mažesniame už Vilnių mieste taip nebūtų.

4746. pritariu ne Vilniaus žmogui2005-03-31 22:43
Išsigimę jūs, vilniečiai, visai išsigimę. Kai K.R. buvo sveikas, tikriausiai sėdėjote eilėje ties jo subine. Kad tik arčiau, kad tik naudingiau. Dabar elgiatės kaip mėšlyno musės. Baisiausia, kad nėra Lietuvoje valstybės, nėra institucijų, kurios spręstų tokias klaikias -- viešai žūstančio žinomo žmogaus problemas. Tai ką kalbėt apie sąvartynų žmones?

4751. e.Redakcija informuoja2005-04-01 07:00
Prasnešame, jog nuo kitos savaitės automatiškai bus naikinami visi komentarai, kuriuose nėra lietuviškų diakritinių ženklų.

4756. ruta2005-04-01 19:48
Dieve, kas čia vyksta?!

4757. to2005-04-01 20:19
neminek vardo be reikalo ]

4758. pagalbos!2005-04-02 13:56
Gal koks psichologas ar psichologė patartų, kaip elgtis su redakcijas terorizuojančiu psichinių problemų turinčių poeta? Ką daryti, jei ir darbą dirbti reikia, ir "kilometrinių" ligonio monologų klausytis? Ar galime tokiais atvejais skambinti kokiu 112? Kaip, kur tokiais atvejais kviestis pagalbos?

4759. TO PAGALBOS Kestutis Rastenis-Rasten2005-04-02 17:16
Nebereikia, nes viską, ką man reikėjo, pasakiau.., be to, nemokamai daviau cvetajevos vertimus š,edevrus--paklayuskite rusų liter.eksprtus.Paskambinti galite ,pasakykite Kestučio rastenio vertimu biuras Vilniujje Being, gausite mano namu adresa ir tel. mobile,kurois dabar isjungtas.Uz privačiai ar biurui kitam išverstą tekstą imu maž i a u s i a i 1 000lt arba 400 usd, kitaip neverčiu., nes esu profesionalas.galiu išcversti jūsų filosofinį tekstą 5 anglu English because i`m writing myself poems in en and fucking lithuania with itds savage barbarians which till 15 century after death were burning not only dead man but also his horse so cakked žirgas,his slaves and servants. Now, my dear, you perhaps became self-counscious enough why you, presumably lithuanian killed in savage manner--not only just shooted--but wit hands, physically, taking their golden tooths and property, even sclothes from jews and why now you want robber from their relatives and 50 large buildings in Laisves aleja which they had under Smetona rule--these Jews never interfered to internal or foreign policies in Lithuania --if they would likw they could at 1926 pay to Smetoa so much that he coul d kleave Lithuania with his family, crasy schisophrenic wife, very spoled--people coming to Smetonas needed kiss her hand in the middle of 20 c such feodalic habit as it would be some Saudo Arabia or Turkey , Iraq.Then after leaving Lithuania by his fascist dictator--why fascist ?--read good edition in Lithuania published in Vytauto Didžiojo jubiliejinias metais with photoes of every famous Lithuanian poliician, busnismenn and writer so on--there my grandfather`ds Justinas Rastenis-Czepulis brother in law, laweyr and man who was caming ahead as vadovas of so called Naujosios Lietuvos, modernios, dynamic movement--in normal language in Germany--fascist so these hooligan guys , provoking conflicts , disorder, beating Jews in the pubs and caes, they called themselves Natsional Sozialisten, so my grandfather in Law Vincas Rastenis, lawyer an d journalist from the village betwween Utena and Zarazai, perhaps some Sudeikiai..no, forgot exact name--some other fuckeikiai--Vincas Rastenis--in book you see his photo where he is looking very young--not motre then 35--looking from the photo very energetic as Arvydas Juozaitis from Atgimimas period or Vincas Paleckis as youn journalis--the same kind of mad maniacs napoleons.So my grandfather in law--this book i have read first time at 5 and all truth abouyt LTSR knew already before school in 1955. Nvertheless even 5 years old I was very scepticl about Independent Lithuania , hers minister s very good looking, very goo eating, good dressed as in West--but you were taking sone other their mgasin or newspaper-at home smetoniniu žurnalu was plentyy: and you see photos in the strete very poor dressed peple, gthey looked undereating from the faces,also kauno meno mokykla students whih looked very poor,and photos of viešus darbus working peoples ometime evn without shoes---my father Boleslow Rastenis--later called himself Balys adn even began ti sign in letters as Kestutis finished very good Dominikonų mokyklą kartu su broliais nasvyčias ir Mtiek and his brother Vincentas Rastenis--later known as Vincas Rastenis, atetininkas ir Onkologijos cetro daktas called me "communist, sviet. Jie abu buvo partizanų ryšininkai, neprik.zLietuvos atgimio fanatikai. --ACH, GAL DR DOVNA VISKĄ PATAISY/-NE,ĮSISĄMONINK--TAVO STRĖLĖ BLET SIAUBINGAM KELY/TIU-TIU VA ČIA TAI VELYKOS, AUTORIUS LINNAR PRIMAE. VERTIMASC KĘSTUTIS FAUSTAS RASTENIS-RASTEN C 2005. DABAR MANO METRIKAI, IŠDUOTI UTENOJ: vARDAS FAUSTAS(1950 KĘSTUČIU DAR EKRIKŠTIJ) pAVARDĖ rASTENIS/GIMIMO DATA 19501121 TĖVAS BUOLELAV RASTENIS LIETUVYS MOTINA BRUONE ŠINKUNAITE LIETUVE EMAIL:kestutisrastenis eta yahoo.com svetainė; www.kestutisrastenis.puslapiai.lt

4760. Kestutis Rastenis-Rasten2005-04-02 19:51
. Mr. President! 2005-04-01 12:51 Today, as you know ie the 1st of April, just a liers day. So the short joke I will not waste your time which is so needed for your Presidnt`s work in our native Lithuania, Mr, Adamkus, you know that even grandmasters as you sometimes lose chess game. Ntohing to do...beyou Karpov, Aliochin or your American guy, you end tke this act honetly, stand uo, shake a awinners hand and tell good-bye.The life is life, You became a fool of he King--only is no clear who sis a king.For instance, you organised discussion : go or not go to Moscow and it was no discussion but a plot itended conceal from you truth and not o.Even Rita Gumadite and your peronal secretary--they are cheating you. And you can nothing to do. So be honest--you made very much for lithuania, now leave. As candidates for new oresidet I wuld ptropose Aleksandravicius, prodfessor of Hsory and Irena Vaisvilaite. Mr. Brazauskas also must leave. His place will take Blinkeviciute. They will form new government.Good luck Bye. It was only an April joke but anyway , please, condsider. 15409. to 15407. 2 15405. to 15403. 3-iam broliui 2005-04-01 12:52 prasom 15410. to rasten 2005-04-01 12:57 ar tau ne geriau livejournal puslapi pasidaryt , pvz. kaip zettui ? p.s. jis irgi kietas bichas 15412. 2 15410. 2005-04-01 14:26 kai prisimenam, koks jis buvo kietas, kai kiti buvo leisgyviai, kai kuriuos ish musu dar iki shiol pykina. ir, atrodo, ne be pagrindo. nors ir su tuom galima apsiprasti ir perimt tai, kas tame kietume geriausio. 15413. Isimylejusi vis tiek 2005-04-01 14:54 Vis tiek įsimylejusi Liudvika. Tamsta, parasyk geresni eilerasti uz jo, tada ir tave kas nors....Nepavydek tu jam to alaus. 15416. detektyvu biuras 2005-04-01 23:15 interneto estetika niekada neatstos interneto etikos, kurios VISADA privaloma laikytis tiems, kurie turi sazines (u, kokia cia ishkasena?). mes idemiai sekam, ir kol kas tik linkim ramybes shiems namams... 15417. Mr.Prezidentui 2005-04-02 05:35 Vargeli tu mano, ir kas gi tokia sluba anglu kalba cia rasineja? Ne "liar`s day", bet "April`s Fool", o ir aplamai, keverzykite geriau gimtaja kalba, bliamba. 15419. Delirium 2005-04-02 12:58 nuotrauka nuostabi. o demesio stokojantis komentatorius-grafomanas, ismokes copy-paste funkcija, jau tapo iprasta silpnai moderuojamu lt-ineto svetainiu personazu. vadinaZ, gyvenimas juda toliau. 15422. tai va 2005-04-02 14:19 nebukit poetais nes rasteniu pavirsit 15425. Kestutis Rastenis-Rasten 2005-04-02 17:39 4758. pagalbos! 2005-04-02 13:56 Gal koks psichologas ar psichologė patartų, kaip elgtis su redakcijas terorizuojančiu psichinių problemų turinčių poeta? Ką daryti, jei ir darbą dirbti reikia, ir "kilometrinių" ligonio monologų klausytis? Ar galime tokiais atvejais skambinti kokiu 112? Kaip, kur tokiais atvejais kviestis pagalbos? 4759. TO PAGALBOS Kestutis Rastenis-Rasten 2005-04-02 17:16 Nebereikia, nes viską, ką man reikėjo, pasakiau.., be to, nemokamai daviau cvetajevos vertimus š,edevrus--paklayuskite rusų liter.eksprtus.Paskambinti galite ,pasakykite Kestučio rastenio vertimu biuras Vilniujje Being, gausite mano namu adresa ir tel. mobile,kurois dabar isjungtas.Uz privačiai ar biurui kitam išverstą tekstą imu maž i a u s i a i 1 000lt arba 400 usd, kitaip neverčiu., nes esu profesionalas.galiu išcversti jūsų filosofinį tekstą 5 anglu English because i`m writing myself poems in en and fucking lithuania with itds savage barbarians which till 15 century after death were burning not only dead man but also his horse so cakked žirgas,his slaves and servants. Now, my dear, you perhaps became self-counscious enough why you, presumably lithuanian killed in savage manner--not only just shooted--but wit hands, physically, taking their golden tooths and property, even sclothes from jews and why now you want robber from their relatives and 50 large buildings in Laisves aleja which they had under Smetona rule--these Jews never interfered to internal or foreign policies in Lithuania --if they would likw they could at 1926 pay to Smetoa so much that he coul d kleave Lithuania with his family, crasy schisophrenic wife, very spoled--people coming to Smetonas needed kiss her hand in the middle of 20 c such feodalic habit as it would be some Saudo Arabia or Turkey , Iraq.Then after leaving Lithuania by his fascist dictator--why fascist ?--read good edition in Lithuania published in Vytauto Didžiojo jubiliejinias metais with photoes of every famous Lithuanian poliician, busnismenn and writer so on--there my grandfather`ds Justinas Rastenis-Czepulis brother in law, laweyr and man who was caming ahead as vadovas of so called Naujosios Lietuvos, modernios, dynamic movement--in normal language in Germany--fascist so these hooligan guys , provoking conflicts , disorder, beating Jews in the pubs and caes, they called themselves Natsional Sozialisten, so my grandfather in Law Vincas Rastenis, lawyer an d journalist from the village betwween Utena and Zarazai, perhaps some Sudeikiai..no, forgot exact name--some other fuckeikiai--Vincas Rastenis--in book you see his photo where he is looking very young--not motre then 35--looking from the photo very energetic as Arvydas Juozaitis from Atgimimas period or Vincas Paleckis as youn journalis--the same kind of mad maniacs napoleons.So my grandfather in law--this book i have read first time at 5 and all truth abouyt LTSR knew already before school in 1955. Nvertheless even 5 years old I was very scepticl about Independent Lithuania , hers minister s very good looking, very goo eating, good dressed as in West--but you were taking sone other their mgasin or newspaper-at home smetoniniu žurnalu was plentyy: and you see photos in the strete very poor dressed peple, gthey looked undereating from the faces,also kauno meno mokykla students whih looked very poor,and photos of viešus darbus working peoples ometime evn without shoes---my father Boleslow Rastenis--later called himself Balys adn even began ti sign in letters as Kestutis finished very good Dominikonų mokyklą kartu su broliais nasvyčias ir Mtiek and his brother Vincentas Rastenis--later known as Vincas Rastenis, atetininkas ir Onkologijos cetro daktas called me "communist, sviet. Jie abu buvo partizanų ryšininkai, neprik.zLietuvos atgimio fanatikai. --ACH, GAL DR DOVNA VISKĄ PATAISY/-NE,ĮSISĄMONINK--TAVO STRĖLĖ BLET SIAUBINGAM KELY/TIU-TIU VA ČIA TAI VELYKOS, AUTORIUS LINNAR PRIMAE. VERTIMASC KĘSTUTIS FAUSTAS RASTENIS-RASTEN C 2005. DABAR MANO METRIKAI, IŠDUOTI UTENOJ: vARDAS FAUSTAS(1950 KĘSTUČIU DAR EKRIKŠTIJ) pAVARDĖ rASTENIS/GIMIMO DATA 19501121 TĖVAS BUOLELAV RASTENIS LIETUVYS MOTINA BRUONE ŠINKUNAITE LIETUVE EMAIL:kestutisrastenis eta yahoo.com svetainė; www.kestutisrastenis.puslapiai.lt o tu TIKRASIS GRAFOMANE LIUDVIKAI , O IR TU EZROS P VERTĖJAU GRAFOMANE KORNELIJAU ZAPATA--NICKNAMĄ DAVĄ APRIL`S FOOL--JUK , DEBILE TAISYTOJAU, KODĖL NEVARTOJU A FOOL NESUPRANTĄS, MANO SENELIO PUSBROLIS VINCAS rASTENIS, VALDO ADAMKAUS VYRESNIS DRAUGAS, PREITĄ SAVITĘ KAUNE JAM BUVO SKIRTA KONFERENCIJA, IR AŠ--LIETUVIO JUSTINO, LENKO BOLESLOW rASTENIS/ SŪNUS LIVĖL LIETUVIS METRIKUOSE FAUSTAS GYVENIME IR PASE KĘSTUTIS RASTENIS--VISI ESAME LIETUVNINKAI--ANGLŲ KALBA MUMS NE GIMTOJI--TAIGI ANGLŲ KAKBA MUMS DIRBTINĖ--O PAŽODINĖ MELAGIŲ DIENA MUMS 100 AIŠKI--AŠ GI KALBUOSI NE SU TIKRU AMERIKONU, GIMUDSIU NEW YORK , O SU KAUNIEČIU---PANAŠAIA BŪTŲ IR SU KOKIU NORS KALKE LIETUVIAMS KALBANTIS RUSIŠKAI, KURIOS TIKRAS RUSAS NESUPRANTA--O DABAR , PIRMOKĖLI, NEMOKYK, BLET, TU ,ANĘS, O TAI GASUSIU NIUKSĄ Į PAŠIRDŽIUS, GERIAU MAN SUGAKLVOK ANALOGIŠĄ PAVYZDI RUSŲ KALBA--PASAKYSIU, AR TEISINGAI.SKUBĖK>, KERĖ ŠONĖ KYSĖ,CŽV-CIA AGENTĖ, TARNAVUSI NTAGOBPO MISIJOMS, DŽOJOS B VYRĖ--VISI JŪS NARKOMANAI NACIONLINĖS KORUMPOTOS GRAFOMANŲ --PO STRIELKŪNO IR VAIČIŪNAITĖS--TIKRŲ POETŲ TAOPO KORUMPUOYTA--DABAR JĄ GAYUNA APGAILĖTINOS IŠSILAVINUSIOS VIDUTINYBĖS, PAVYZDŽIUI ARULSKIS, JO Į VISA KALBA S JAU IŠVERSTOS 3 SEK YRA ABSOLIUTUS BULLSHIT ATIDAVIAU DKASI MUGĖJ TAIGI EIKITE IR TU LIUDV--MOKYTIS PAS STRIELKŪNA , ŠITĄ ESTĄ, MIR VAIČ IR BIRUTĘ JONUŠKAITĘ Parašykite savo nuomonę apie straipsnį 15426. Kestutis Rastenis-Rasten 2005-04-02 18:31 Ka=kur dingo esto eil. prad=ia. v4l rašau:atsidarykite www.sirp.ee ten 1p ranadate eilėraštį, komentaruose mano prašymą uždaryti Respubliką--jį nusiunčiau ir i repubblica.it, www.cnn.tv, svenska.tv, dahens nyheter, bbc, helsingin sanomat.eil. prasideda tAip: See aasta tuleb kevad meieta, tiu-tiu ja meieta...ŠIAIIS METAIS ATĖJO PAVASARIS PAS MUS/TIU-TIU IR PAS MUS... 15427. Kestutis Rastenis-Rasten 2005-04-02 18:35 Ka=kur dingo esto eil. prad=ia. v4l rašau:atsidarykite www.sirp.ee ten 1p ranadate eilėraštį, komentaruose mano prašymą uždaryti Respubliką--jį nusiunčiau ir i repubblica.it, www.cnn.tv, svenska.tv, dahens nyheter, bbc, helsingin sanomat.eil. prasideda tAip: See aasta tuleb kevad meieta, tiu-tiu ja meieta...ŠIAIIS METAIS ATĖJO PAVASARIS PAS MUS/TIU-TIU IR PAS MUS... 15428. Mr.Prezidentui 2005-04-02 18:40 Zinai, Rasteni, kyla didziulis itarimas, jog melagiu diena paciam vis dar tebesitesia, nes jei is tikro zmogus 5 dienas be maisto sedetu, tai vargu, ar turetu sitiek sveikatos klaviatura prie kompo tratinti. 15429. Kestutis Rastenis-Rasten 2005-04-02 18:46 KKKKKKK See aasta tuleb kevad meieta, tiu-tiu ja meieta... 15430. Kestutis Rastenis-RASTEN 2005-04-02 19:04 nA,MATOT, KAD TURIU, O MANE VADINA NEĮGALIU IR NEDUODA DARBO--DUOK, TAI VERTIMŲ BIURE UŽDIRBSIU PER MĖN 10 000, VISI IMS PAVYDĖTI--NES AŠ GALIU DIRBT PO 20 VAL PER PARĄ, SAKIAU GI, KAD IŠGĖRIAU 2 KIBIRUS KAVOS, KOVO 30 KAŽKAS LYG ERZINDAMAS IŠ LAUKO PUSEĖS OPAKABINO MAIŠELĮ SU PYRAGYU SU AGUONOM--LABAI NORĖJAU VALGYTI, BET PAGALVOJAU,KODĖL NEPASKAMBINĘS PAKABINO--SUPRATAU, KADANGI VISISIŪLĖ KVIETI PSICHIATRUS, KAD ČIAS BUVO PSICH, IR PAJKABINO PRIMAIŠĘ NEUROLREPTIKŲ---IŠMEČIAU, NORS IR KAIP SEILĖ VARVĖJO, NES NENORĖJAU, KAD ATJUNTŲ--DAR REIKĖJO PASIŲSSTI OPAREIŠKIMĄ EMAILU Į REPUBBLICA ROMOJE, CCNN, SVENSKA TV, DAGENS NYHETER, HELSINGIN SANOMAT, BBC,--BET, AIŠKU, JIS PASISKAMBINO TOMKUI ASR LINAUSKUI, TIE PASAKĖ:JOKIO ANTISEMITIZMO IR rESPUBLIKOS NENORO GRAŽINYI NEBUVO IR NEBUS--TAI rASTENIO KLIEDESIAI, JIS VARGŠELIS ŠIZOFRENIKAS, AM VAIDENASI.nEBEMNT TIEMS KAS NORS KITAS IŠ LIETUVOS IŠVERS RESPUBLIKOS STRAIPSNIUS. MALDAUJU, KAS NOS TAI PADARYKITE--JU EMAILUS RASITE ATSIDARĘ KIEKV IŠ TU LEIFDINIŲ PRE REDAKCIJOS AR KONTSAKYTŲ, BŪČAIUU LABAI DĖKINGAS, NES JEIGU NEGRAŽINS ŽYDAMS 50 PASTAU LAISVĖ, O JUOS PAIMS KELMICKO IR RŪTO GOŠTAUTIENĖS00GAL IR NE JŪ, BET KAIP PROF VYTAUTAS TEISME KLAUSĖ--:KAS GALI NUNEIGTI, KD BŪTENT JIE NEAPAIMS?--TAI VA GREIČIAUSIA PRESUMABLY BŪTENT KELMAS SU RŪTA IR OAISM TĄ ŽYDŲ TURTĄ ŠIEK TIEK NUMESDAMI RAŠ IR KOMP SĄJUNGOMS00LINIAUSKAS IR SVENTICKAS BUS LAIMINGI, O AS PARDUOSIU BUTĄ IER VAŽIUOSIU KUR AKYS MATO.. Ir nuskenuokit santra6t3 ŽYDAI NORI UŽGROBTI LAISVĖS ALĖJĄ Vardas arba parašas: El. pašto adresas: Straipsnio vertinimas: Labai patikoPatikoNepatikoLabai nepatiko -------------------------------------------------------------------------------- Kultūros diskusijų forumas, Kultūros vartai, Kultūros institucijos, Meno galerijos, Meno bankas -------------------------------------------------------------------------------- "DAILĖ", "VILNIUS", "7 MENO DIENOS", "ŠIAURĖS ATĖNAI", "NEMUNAS", "UŽUPIO ŽURNALAS" -------------------------------------------------------------------------------- Lietuva internete -------------------------------------------------------------------------------- 2005 2006 SausisVasarisKovasBalandisGegužėBirželisLiepaRugpjūtisRugsėjisSpalisLapkritisGruodis P A T K P Š S 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 --------------------------------------------------------------------------------

4761. Mr. President!2005-04-02 19:58
Mr. President! 2005-04-01 12:51 Today, as you know ie the 1st of April, just a liers day. So the short joke I will not waste your time which is so needed for your Presidnt`s work in our native Lithuania, Mr, Adamkus, you know that even grandmasters as you sometimes lose chess game. Ntohing to do...beyou Karpov, Aliochin or your American guy, you end tke this act honetly, stand uo, shake a awinners hand and tell good-bye.The life is life, You became a fool of he King--only is no clear who sis a king.For instance, you organised discussion : go or not go to Moscow and it was no discussion but a plot itended conceal from you truth and not o.Even Rita Gumadite and your peronal secretary--they are cheating you. And you can nothing to do. So be honest--you made very much for lithuania, now leave. As candidates for new oresidet I wuld ptropose Aleksandravicius, prodfessor of Hsory and Irena Vaisvilaite. Mr. Brazauskas also must leave. His place will take Blinkeviciute. They will form new government.Good luck Bye. It was only an April joke but anyway , please, condsider. 15409. to 15407. 2 15405. to 15403. 3-iam broliui 2005-04-01 12:52

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2010 m. Rugsėjo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 59 iš 82 
22:18:44 Sep 26, 2010   
Jan 2008 May 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba