Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     
Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiDėl informacijos apie galimai nusavintą milijardą litų

El. paštas Spausdinti

kegrin_2Nacionalinė dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga (toliau - Lyga) su nerimu stebi viešoje erdvėje skelbiamą informaciją apie energijos tiekimo kainas.

Norime atkreipti Komisijos dėmesį, kad ES Sutarties 153 str., Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 str., Lietuvos Respublikos Vartotojų teisių apsaugos įstatymas ir kiti teisės aktai, vartotojams garantuoja teisę į objektyvią, pagrįstą ir teisingą informaciją apie paslaugų (taip pat ir energijos paslaugų) kainas.

Lyga gauna daug klausimų dėl pastaruoju metu skleidžiamos informacijos apie UAB “Vilniaus vandenys“ neva galimai nusavintą vieną milijardą litų ir dėl Ukmergės savivaldybės neva ketvirtadaliu sumažintų kainų. Vartotojai dažnai klausia (ir tuo pačiu kaltina): kaip Valstybės energijos kainų reguliatorius – Komisija - leido tokiems faktams įvykti, nes būtent jis kontroliuoja, prižiūri, reguliuoja energijos tiekimo kainas ir investicijų dydžius?

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Lietuvos laisvosios rinkos instituto idėjas derėtų vertinti kritiškai

El. paštas Spausdinti

lazutka_3Kodėl Lietuvoje iki šiol neįvesti progresiniai mokesčiai? Ar Lietuva šiandienine mokesčių politika nediskriminuoja kai kurių socialinių grupių?

Galų gale kokius svarbius momentus nutyli finansų ministrė Ingrida Šimonytė?

Taip pat įdomu būtų sužinoti, ar Lietuvos Laisvosios rinkos instituto (LLRI) peršamas idėjas galima vadinti utopiškomis?

Kodėl Rūtos Vainienės vadovaujama įstaiga pavadinta institutu? Ar į Lietuvos žiniasklaidos organizuojamas diskusijų laidas įmanoma pakliūti LLRI oponentams?

Į šiuos portalo Slaptai.lt ir “XXI amžiaus” žurnalisto Gintaro Visocko klausimus atsako ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, profesorius Romas LAZUTKA.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Dėl situacijos Ukmergėje ir galimų jos neigiamų pasekmių Lietuvai

El. paštas Spausdinti

kegrin_2Gindami viešąjį interesą kreipiamės į Jus, gerbiami valstybės vadovai, informuodami apie Ukmergės rajone susiklosčiusią grėsmingą padėtį ir siūlydami galimus problemos sprendimus.

Mūsų įsitikinimu, Ukmergės rajono savivaldybės vadovai, prisidengdami nepagrįstais pažadais valdant svetimą turtą sumažinti šilumos kainas gyventojams, jau peržengė ne tik padorumo, bet ir įstatymų nustatytas ribas, taip sukeldami didelę grėsmę Ukmergės rajono vartotojams negauti gyvybiškai būtinų šilumos ir karšto vandens tiekimo paslaugų. Tai darosi ypač aktualu neišvengiamai artėjant šildymo sezonui.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Ne dėl išminties pertekliaus valdžioje, o dėl jos trūkumo

El. paštas Spausdinti

karoblis_naujausias_geriausiasLietuvos ekonomikos raida per pastarąjį dešimtmetį pasižymėjo prieštaringais procesais. Po didelio ekonominio kritimo 2001-2002 metais prasidėjo ekonomikos pakilimas, bet jau 2008 metais mūsų šalyje pastebėti akivaizdūs ekonominio nuosmukio ženklai. Ir šis nuosmukis tik iš dalies siejasi su pasauline ekonomikos krize. Didžiąja dalimi jis susijęs su vidinėmis mūsų šalies problemomis - valdymo ir vertybių krize.

Pažvelkime į priežastis – kodėl Lietuvoje niekaip nepavyksta pasiekti esminės ekonominės pažangos, kodėl mūsų valstybė pasižymi dideliu socialiniu nestabilumu? Vienas iš pagrindinių ekonomikos plėtrą ir efektyvų šalies valdymą stabdančių veiksnių yra klestinti korupcija. Atsakingose Lietuvos institucijose dirba daug klaniniais ryšiais susijusių buvusių komunistinės nomenklatūros ir KGB pareigūnų bei kriminalinio pasaulio lyderių. Kiti tokių veikėjų kolegos yra klestinčių koncernų ir stambių monopolinių įmonių tikrieji ar šešėliniai savininkai, susiję su politikų finansavimu.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Teisėtas licencijuotas šilumos tiekėjas Ukmergės rajone - UAB „Miesto energija“

El. paštas Spausdinti

kegrin_2Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija birželio mėnesį gavo Ukmergės rajono savivaldybės prašymą panaikinti UAB „Miesto energija“ licenciją, kurią turėdama įmonė šilumos energiją tiekia Ukmergės miestui ir rajonui.

2010 m. liepos 29 d. viešame posėdyje Komisija, išnagrinėjusi bylos medžiagą, kurioje surinkta ginčo šalių Komisijai teikta informacija, atsakingų institucijų sprendimai ir paaiškinimai dėl susidariusios padėties Ukmergės rajone tiekiant šilumą ir karštą vandenį, išklausiusi dalyvavusių viešajame posėdyje pasisakymus, taip pat kruopščiai išanalizavusi teisės aktus, reglamentuojančius šilumos ūkio licencijavimą, nenustatė pagrindų, kuriais remiantis būtų galima sustabdyti ar panaikinti šilumos tiekimo licenciją UAB „Miesto energija“.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 10

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


�ym�ti ir dalintis

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 1065043
Dabar lankosi:  svečių - 17 
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 51 iš 128 
2:44:54 Aug 30, 2010   
Dec 2007 Apr 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/