SEPTYNIOS MENO DIENOS

2004-12-17 nr. 641

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Rasa Vasinauskaitė
Visa tiesa apie moteris?

Savaitė 
• Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai
• Muzika sugrįžta
• Pagerbs laureatus ir jų pedagogus
• Naujas kalėdinis spektaklis vaikams
• Pagerbiant dainininkės Birutės Almonaitytės atminimą
• Lietuva – pilnateisė "Theorem" narė

Muzika 
• Džiazo sekmadienis su Jiggsu Whighamu
• Jūratė Vyliūtė
Pizzicato!
2
• Balio Dvariono "Dalia" vėl scenoje
• Nuo Chopino iki lenkų poetų
• KONCERTAI

Dailė 
• Mane domina klausimus keliantis menas
• Nijolė Nevčesauskienė
Įvairovė ir kūrybiškumas
1
• XXVI San Paulo bienalė
• Kristina Stančienė
Pavilnys istorijoje ir drobėse
• PARODOS

Literatūra 
• Šarūnas Monkevičius
Didysis latras Bukowskis
2
• VAKARAI

Teatras 
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Pagiriamasis žodis trileriui
• Kelionė į utopijos ištakas
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

gruodžio 17–26

[skaityti komentarus]

Bridžita Džouns: ties proto riba **

Pirmojo filmo pabaigoje Bridžita atsidūrė šaltyje, bet savo mylimojo glėbyje. Antrasis filmas prasideda praėjus mėnesiui po šios laimingos pabaigos. Bridžita vėl nepatenkinta. Dabar jau tuo, kad mylimas vyriškis trainiojasi jos vonioje, kad horizonte pasirodė gruobuonė Rebeka ir buvęs meilužis Danielis… Šįkart filmą kūrė Beeban Kidron, bet pagrindinį vaidmenį – vėl ta pati gražiai aptukusi Renée Zellweger (D. Britanija, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Aleksandras Makedonietis **

Grasus amerikiečių režisierius, liberalas, maištininkas, naujausios istorijos mistifikatorius, "žolytės" ir Fidelio Castro gerbėjas Oliveris Stone’as šįkart pabandė sukurti holivudinį "peplumą" apie Aleksandrą Makedonietį, kuris, būdamas dvidešimt penkerių, jau buvo užkariavęs 90 procentų tuometinio civilizuotojo pasaulio. Veiksmas nukelia į laikus prieš Kristaus gimimą, kai pasaulį norėjo valdyti Persija, siekusi, kad jai paklustų civilizuoti graikų miestai-valstybės ir Egiptas. Jai pasipriešino tik Aleksandras Makedonietis. Filme chronologiškai pasakojama trumpo Aleksandro gyvenimo istorija ir to gyvenimo mįslės. Viskas truputį dvelkia psichoanalize, didybės manija ir noru sukurti totalų reginį. Deja, Colinas Farrellas prastai jaučiasi istorinio personažo kailyje. Regis, jam visiškai svetimi ir jo personažo siekiai užkariauti pasaulį, ir dvejonės, ką pasirinkti – ištikimą vaikystės draugą Hefaistioną ar egzotišką žmoną Roksaną. Pasiryžusių pasinerti į istorijos vandenis laukia trijų valandų trukmės susitikimas su erotiškąja Angelina Jolie, Valu Kilmeriu, Anthony Hopkinsu, Christopheriu Plummeriu ir Rosario Dowson (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Nakties įkaitas ***

Naktį į taksi įsėda vyras. Jis – samdomas žudikas. Užsisakęs taksi visai nakčiai, jis nori atlikti kelias užduotis. Įbaugintas taksi vairuotojas priverstas vežioti žudiką nuo vienos aukos pas kitą. Tuo metu vietinis detektyvas bando atnarplioti iš pirmo žvilgsnio atsitiktinių žmogžudysčių grandinę. Michaelo Manno filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Tomas Cruise’as, Jamie Foxas, Markas Ruffalo, Javieras Bardemas (JAV, 2004). (Vilnius, Marijampolė)

Pasiklydę vertime ****

Tokijo viešbutyje atsitiktinai susitinka Holivudo žvaigždė Bobas (Bill Murray) ir jaunutė filosofė Šarlota (Scarlett Johansson). Tai, kas vyksta tarp jų, neapsakoma žodžiais ir netelpa į banalaus meilės nuotykio apibrėžimą. Režisierė Sofia Coppola įrodo aukščiausio lygio meistriškumą ir išsaugo dviprasmiškumą iki pat paskutinių filmo kadrų, nes pasitiki žiūrovų įžvalgumu. Vis dėlto svetimas miestas padeda pažvelgti į save iš šalies, ir tuo pasinaudoja ne tik filmo herojai, nes lygiaverčiu personažu tampa pats Tokijas, Rytų ir Vakarų civilizacijų sankirtos taškas. Tiesa, į pastarąjį "personažą" režisierė žvelgia labai ironiškai (JAV, 2002). (Vilnius)

Ponas Ibrahimas ***

Filmo veiksmas nukelia į 7-ojo dešimtmečio Paryžių. Žydas paauglys Momo susidraugauja su savo kvartalo prostitutėmis ir maisto parduotuvės savininku, visų vadinamu arabu. Senasis musulmonas Ibrahimas žino ir supranta daugiau nei atrodo. Nusižudžius tėvui, Ibrahimas įvaikina Momo ir pasiima kartu į savo tėvynę. Ši kelionė pakeis abiejų gyvenimą. Senąjį musulmoną Franēois Dupeyrono filme suvaidinęs Omaras Sharifas apdovanotas "Cezariu" ir Venecijos kino festivalio prizu. Taip pat vaidina Pierre’as Boulanger, Gilbert’as Melki, Lola Naymark, Isabelle Adjani (Prancūzija, 2003). (Vilnius)

Savi ***

Iš vokiečių nelaisvės pabėgę snaiperis, čekistas ir politrukas pasislepia kaime, kur snaiperio tėvą vokiečiai paskyrė seniūnu. Šis nori apsaugoti savo vaikus ir kaimą nuo staiga iškilusios grėsmės. Kaip pasielgti kaime, kur visi viską žino ir visi yra savi? Šis Dmitrijaus Meschijevo filmas šiemet pelnė tris tarptautinio Maskvos kino festivalio prizus – už geriausią filmą, geriausią režisiūrą ir geriausią vyro vaidmenį Bohdanui Stupkai bei tarptautinį pripažinimą. Taip pat įsimintinus vaidmenis filme sukūrė Natalija Surkova, Ana Michalkova, Sergejus Garmašas, Fiodoras Bondarčiukas, Konstantinas Chabenskis (Rusija, 2004). (Vilnius)

Šrekas 2 ****

Pirmąkart per Nepriklausomybės metus lietuviškai prabilęs animacinis filmas pasakoja apie Šreko ir Fionos šeimynines peripetijas. Jos neišvengiamos, nes paprastai žmogus veda ne tik mylimąją, bet ir visą jos šeimą. Pelkių gyventojas Šrekas ir jo ištikimas draugas įkyrusis Asilas netikėtai atsiduria karališkoje šeimoje. Tai – puiki pradžia, o visa kita taip pat žavu ir sąmojinga kaip ir pirmojoje filmo dalyje. "Šrekas 2" – viena iš nedaugelio išimčių, įrodančių, kad tęsinys gali būti neblogesnis už pirmąją dalį. Filme pasirodo ir nauji veikėjai. Batuotas katinas tampa tikra "Šreko 2" žvaigžde. Filmo kūrėjai ir šįkart mielai parodijuoja nemėgstamą "Disney" studiją bei įvairius garsius filmus, tad nestinga ir grynai kinematografinių žaidimų (rež. Andrew Adamson, vaid. Kelly Asbury, Conrad Vernon, JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas)

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2010 m. Rugpjūčio

PATKPŠS

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 50 iš 77 
20:58:27 Aug 29, 2010   
Dec 2007 Apr 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba