ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai, 2004-01-24 nr. 685,
www.culture.lt/satenai/

Mano televizorius

ANTANAS LAPĖ

[skaityti komentarus]

Kai kurie mano draugai vakare įsijungia televizorių, nes "tada jiems saugu". Asmeniškai man saugumo iliuziją suteikia tik LTV2 ir LNK1 – čia dar nėra reklamos. ČIA DAR NĖRA REKLAMOS! "Medisono grafystės tiltus", "Pasikalbėk su ja", "Sibiro kirpėją" – žiūrėkite ištisai. Pirkite prekes ką tik atidarytoje parduotuvėje, po kiek laiko ji prisitaikys ir bus kaip visos.

Nors, pavyzdžiui, televizijos serialai kuriami taip, kad įterpta reklama, skirta higienos prekėms ar vaistams virškinimui gerinti, nesugadintų intrigos. Gali būti, kad geras reklaminis klipas net pataiso personažų sustingusiomis serijinėmis veido išraiškomis kokybę. Per TV4 pradėti rodyti "Nuomininkai" su "pora gyvenime ir ekrane" Dalia Brenciūte ir Kostu Smoriginu, be reklamos, dar pasitelkia ir juoką už kadro, sufleruojantį, kurioje vietoje tikrai yra juokinga. Girdėjau futurologų prognozes, kad 2009 metais už kadro bus verkiama, čiaudoma, kalbama, o gal ir judama. Serialai sugrąžins mus į nebyliojo kino erą, bet spiralė jau bus apsisukus. Svajoju, galbūt televizoriaus ekranas pavirs tokiu be garso pulsuojančiu juodu kvadratu baltame fone...

Kol kas savo atlyginimo "fone" sėdžiu ir žiūriu "Kas laimės milijoną?" H. Vaitiekūną, kuris mėgino įdiegti, kaip pats rašo savaitinėje "Klubo virtuvėje" ("Ekstra" leidžiamas priedas "TV klubas"), anglišką bendravimo manierą, dabar pakeitė V. Kernagis, persona irgi ne be manierų. Ir vieną, ir kitą laidos vedėją galiu stebėti ir be pačios laidos. Pastebiu, kad jaunoji televizijos vedėjų karta tarsi trombuoja savo laidų laiką, pasinaudoja pauzėmis, kad tau neliktų nė kada kvėptelėti. Vyresnieji, atvirkščiai, įsitaiso eteryje laisviau, ir jų studijos laikrodis tiksi natūraliai. ("Vakaro autografo" autorius V. Gerulaitis, pažindindamas su "Hamletą" filmavusiu ir į enciklopedijas įrašytu kino operatoriumi Jonu Griciumi bei jo šeima, laidai skirtą valandą neįtikėtinai ištęsė – nuo vienodų klausimų apie visą gyvenimą juokaujančią Gricių giminę turbūt ir kava puodeliuose ataušo.) Iš tiesų televizija yra loterija – nežinia, ką šį vakarą išvysi ir išloši, gal net nemokamą bioenergetikos seansą, jei per "Pavojingą zoną" prisipilsi stiklinę vandens ir pastatysi šalia savo "kašpirovskinio" televizoriaus.

Šiaip ar taip, įsijungęs "Dviračio šou", visada žinau, kad išlošiu išverstas į kitą pusę vakaro žinias (kai kas tik šių "žynių" klauso ir sako, kad jos niekuo nesiskiria). Titaniškas laidos kūrėjų darbas, ir aš pajuokausiu, galėtų sulaukti Nacionalinės premijos – iš karto šios į kairę ir į dešinę dalijamos premijos vertė pakiltų. Feljetonas, žinia, sveikas žanras. Misdami vien politika, "dviratininkai" vartosi kaip inkstai taukuose. Fui, įsivaizduoju tuos taukus... Nuoširdžiai linkėčiau minant pedalus pasižvalgyti ir po kitas lankas. "Jei visuomenėje dominuoja politinės vertybės, tai mes neišlindome iš olos" (K. Popperis).

 

Skaitytojų vertinimai


11829. amj :-( 2004-01-25 16:00
Paskutinė pastraipa šiek tiek įdomi. Ačių už citata.

11874. mesijas2004-01-26 11:04
ui,rabi,o tu ziurek kaip mesijas laksto po rajonus ir semkis ikvepimo

11914. Eugenijus :-) 2004-01-27 11:48
Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rodoma versija 1 iš 1 
13:35:18 Aug 23, 2010   
1 AM 1 AM
Sąrašas   Archyvas   Pagalba