Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     
Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiDėl situacijos Ukmergėje ir galimų jos neigiamų pasekmių Lietuvai

El. paštas Spausdinti

kegrin_2Gindami viešąjį interesą kreipiamės į Jus, gerbiami valstybės vadovai, informuodami apie Ukmergės rajone susiklosčiusią grėsmingą padėtį ir siūlydami galimus problemos sprendimus.

Mūsų įsitikinimu, Ukmergės rajono savivaldybės vadovai, prisidengdami nepagrįstais pažadais valdant svetimą turtą sumažinti šilumos kainas gyventojams, jau peržengė ne tik padorumo, bet ir įstatymų nustatytas ribas, taip sukeldami didelę grėsmę Ukmergės rajono vartotojams negauti gyvybiškai būtinų šilumos ir karšto vandens tiekimo paslaugų. Tai darosi ypač aktualu neišvengiamai artėjant šildymo sezonui.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Ne dėl išminties pertekliaus valdžioje, o dėl jos trūkumo

El. paštas Spausdinti

karoblis_naujausias_geriausiasLietuvos ekonomikos raida per pastarąjį dešimtmetį pasižymėjo prieštaringais procesais. Po didelio ekonominio kritimo 2001-2002 metais prasidėjo ekonomikos pakilimas, bet jau 2008 metais mūsų šalyje pastebėti akivaizdūs ekonominio nuosmukio ženklai. Ir šis nuosmukis tik iš dalies siejasi su pasauline ekonomikos krize. Didžiąja dalimi jis susijęs su vidinėmis mūsų šalies problemomis - valdymo ir vertybių krize.

Pažvelkime į priežastis – kodėl Lietuvoje niekaip nepavyksta pasiekti esminės ekonominės pažangos, kodėl mūsų valstybė pasižymi dideliu socialiniu nestabilumu? Vienas iš pagrindinių ekonomikos plėtrą ir efektyvų šalies valdymą stabdančių veiksnių yra klestinti korupcija. Atsakingose Lietuvos institucijose dirba daug klaniniais ryšiais susijusių buvusių komunistinės nomenklatūros ir KGB pareigūnų bei kriminalinio pasaulio lyderių. Kiti tokių veikėjų kolegos yra klestinčių koncernų ir stambių monopolinių įmonių tikrieji ar šešėliniai savininkai, susiję su politikų finansavimu.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Teisėtas licencijuotas šilumos tiekėjas Ukmergės rajone - UAB „Miesto energija“

El. paštas Spausdinti

kegrin_2Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija birželio mėnesį gavo Ukmergės rajono savivaldybės prašymą panaikinti UAB „Miesto energija“ licenciją, kurią turėdama įmonė šilumos energiją tiekia Ukmergės miestui ir rajonui.

2010 m. liepos 29 d. viešame posėdyje Komisija, išnagrinėjusi bylos medžiagą, kurioje surinkta ginčo šalių Komisijai teikta informacija, atsakingų institucijų sprendimai ir paaiškinimai dėl susidariusios padėties Ukmergės rajone tiekiant šilumą ir karštą vandenį, išklausiusi dalyvavusių viešajame posėdyje pasisakymus, taip pat kruopščiai išanalizavusi teisės aktus, reglamentuojančius šilumos ūkio licencijavimą, nenustatė pagrindų, kuriais remiantis būtų galima sustabdyti ar panaikinti šilumos tiekimo licenciją UAB „Miesto energija“.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kodėl slopinamas verslumas?

El. paštas Spausdinti

savukynas_gera_mValdžios vyrai skelbia, kad be verslumo Lietuva neišgyvens. Tai tikrai tiesa.

O skaičiai byloja ką kitą.Eurostato duomenimis, Ispanijoje 1000 gyventojų tenka 71 smulkiojo verslo įmonė, Slovėnijoje – 55, Danijoje - 54, o Lietuvoje - vos 19.

Kodėl taip yra? Priežastys įvairios. Viena iš jų – per mažai laisvos rinkos Lietuvoje. Ir dėl to kalta ne vien valdžia, bet ir stambusis verslas Lietuvoje.

Kodėl daugelio produktų ir paslaugų kainos yra tokios pat kaip ir Vakarų Europoje, o kai kuriais atvejais ir didesnės? Ar ne dėl to, kad per maža konkurencija?

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kodėl “Gazpromo“ statytiniai advokatauja Ukmergės valdžiai?

El. paštas Spausdinti

grinius_kestutisKaip pavyko sužinoti, į ginčą, kilusį po vienašališko sutarties nutraukimo tarp Ukmergės  savivaldybės valdžios ir šilumos tiekėjo UAB “Miesto energija“ aktyviai įsitraukė AB “Lietuvos dujos“ generalinis direktorius Š.Valentukiavičius.

Jis kartu su Ukmergės rajono meru A.Kopūstu lankosi įvairiose Valstybės institucijose ir bando įtakoti šių institucijų sprendimus. Tai - ne tik nesuderinama su sąžiningo verslo praktika, tai ne tik “kvepia“ tarybiniais laikais, kada tokiais būdais būdavo “prastumiami“ reikalingi sprendimai, bet ir negali nestebinti.

Iš kitos pusės galima “Gazpromo“ advokatus suprasti - juk UAB “Miesto energijos“ likimas (turto nacionalizacija, neteisėtas turto nusavinimas, neteisėtas viešos paslaugos sustabdymas ir kt.) jau netrukus laukia AB “Lietuvos dujos“. Tai įvyks Lietuvai įgyvendinus ES direktyvas ir nacionalizavus dalį AB “Lietuvos dujos“ turto.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 9

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


�ym�ti ir dalintis

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 1031962
Dabar lankosi:  svečių - 23 
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 50 iš 128 
3:09:58 Aug 16, 2010   
Dec 2007 Apr 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/