Literatūra ir menas

Literatūra ir menas, 2010-07-02 nr. 3291,
www.culture.lt/lmenas/?st_id=16787

DE PROFUNDIS
ar jaučiat ar jaučiat ar jaučiat ar jaučiat ar jaučiat ar jaučiat

Iš archeologų darbo aikštelės...

[skaityti komentarus]

iliustracija
Rastoji karaliaus Mindaugo karūna
Gyčio Norvilo nutraukimas

Trumpai, bet iškalbingai – AMŽIAUS RADINYS: iškart po Joninių, birželio 25 dieną kasinėjant Žemutiniąją pilį paaiškėjo, kad po ja yra iki šiol nežinota Požeminė pilis, kurioje po 5,4 metrų kultūriniu sluoksniu durpingoje žemėje rasta gerai užsikonservavusi medinė statinė. Ji, pasak dirbusių archeologų, dar atsidavė raugintais kopūstais... O statinės dugne rasta neįtikėtinai gerai išsilaikiusi kaip manoma (beveik neabejojama) karaliaus Mindaugo karūna, vyriškos (???) kelnės (dėl itin didelio kelnių dydžio čia jų nuotrauka netilpo, – red. past.), o kelnių kišenėje greičiausiai karalienės Mortos šaukštas, prasitarė archeologė A. Ž.

Tai tikra dovana Lietuvos žmonėms liepos 6-osios proga. Ar jaučiat, ar jaučiat, ar jaučiat... istorijos pulsą?..

iliustracija
Karalienės Mortos šaukštas
Gyčio Norvilo nutraukimas

P. S. Skulptoriui Regimantui Midvikiui tikriausiai teks dilde pakoreguoti paminklo Karaliui Mindaugui karūną, tiesa, nežymiai, mat ši neatitinkanti tikrovės, bet tai menkniekis palyginus su mus visus aplankiusiu džiaugsmu.

Dėl mums nesuprantamų priežasčių ši informacija nepateko į pirmus „Literatūros ir meno“ ir kitų didžiųjų savaitraščių, diendaržių puslapius, tad ją mielai priglaudė de profundis, nors iki šiol sensacijų ir nesivaikęs... Gali būti, kad šią informaciją sužinosite tik iš mūsų... Ją perspausdint, platinti, tiek jūsų pačių, tiek radinių saugumo sumetimais, būtų perdėm lengvabūdiška ir neprotinga.

Operatyvininkas nelegalas PALMYRA DZVONKAS VON FARŠAS

 
Rodoma versija 1 iš 2 
19:43:35 Jul 4, 2010   
Jun 19 Jul 19
Sąrašas   Archyvas   Pagalba