ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2004-04-03 nr. 695

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

PETRAS RAKŠTIKAS. Natiurmortai (6) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Daiktų kaita ar daiktų pabaiga? (45) • ALEKSEJ PARŠČIKOV. 2. Tranzito SlėnisMeine (JAV) gyvenanti poetė ir vertėja LAIMA SRUOGINIS atsako į Sigito Parulskio klausimus. Pašnekesys per Atlantą (6) • HARRY BLAMIRES. Krikščionybės juodinimas (1) • SIGITAS GEDA. Septyniolika brulijonų (3) • AGNĖ NARUŠYTĖ. Algimanto Kunčiaus madeleines (1) • VITALIJA NORVILA. Nėra kito kelio – tik permiegoti su ponia Mirtimi (2) • JONAS MIKELINSKAS. Populizmas ar egoizmas? (10) • TOMAS REKYS. Ortodoksas (4) • DANGĖ ČEBATARIŪNAITĖ. Kvapai kaip epochos ženklas Patricko Süskindo "Kvepaluose" (8) • VYTAUTAS BAŠKYS. Tverų archeomitologinis kraštovaizdis (37) • VYTAUTAS VYČAS. Tarnauju Tarybų Sąjungai (4) • SODAS SODYČIUS. Pamąstymai apie trečią brolį Joną (5) • Ištikimieji "Šiaurės Atėnų" skaitytojai! (3) • laiškas tau (24) •

Daiktų kaita ar daiktų pabaiga?

GINTARAS BERESNEVIČIUS

[skaityti komentarus]

Atėjus seniai lauktam NATO dabar galima ir pasvarstyti, ką tai suteikia ir ką tai atima. Ne saugumo požiūriu. Mentaliteto. Mąstymo, potyrių krypčių. Tokio iššūkio mentalitetui neturėjome, ir tuoj pokštelės dar vienas starto šūvis jau iš Europos Sąjungos erdvės.

Politika, kas be ko, nebelabai aiški ir patiems politikams. Akivaizdu, kad jau keistina didelė politinio žodyno dalis; per visas atsistatydinimų peripetijas mes patys, kaip ir politikai, to lyg ir nepastebėjome; per sumaištį, kuri pritraukė protus ir vartojamą leksiką link savo rezervato. Provincialaus ir reliktinio. Žodyne atsirado keliolikos metų senumo reikšmės; politinis mentalitetas grįžo atgal ir turėjo nuostolingai vėl iš naujo kartoti jau išmoktas pamokas. Mąstymas "taip" ir "ne" kategorijomis tapo visų diskusijų pagrindu. Kartais tai būtina; nesigilinsime kiek ir kaip.

Nežinia, kiek šitas nelemtas tvanas mums pakenkė politiškai, bet visuomenę jis nukreipė nuo esmiško klausimo: ką daryti, kai jau beveik esame ES, ir šiandien jau visai – NATO. Apie minčių kaitą gal, atrodytų, per anksti šnekėti, bet ką daryti, kai keičiasi daiktai – pavadinimas lieka apytiksliai tas pats: o daiktas kitas. "Euroopa", "Eurobatai". Bet juk "eurobatai" – tai lietuviški batai. Reklamose sakoma, kad tas ar anas daiktas atitinka "vakarietiškus standartus". Bet "Vakarai" bendrąja prasme esame mes. Su visais savo mentalitetais. Jau šiandien.

Daiktai: niekur nebėra kiaušinių baltymų plaktuvo, to klasikinio; tokiam prašapus šeimininkės keikiasi; baltymai normaliai išplakami tik rankomis. Anas sovietinis ir prieškarinis ir XIX a. plaktuvas, ant medinio koto užmauta susiraizgiusi metalinė spiralė, šokinėdavo aukštyn žemyn, sukdavosi apie savo ašį ir darbą padarydavo. Dabar tokių plaktuvų nebėra. Vietoj jų – visiškai plakti netinkamos mikserių kopijos. Kažkas nebesuvokia, kad kiaušinio plakimo pagrindas nėra elektrinis mikseris. O šitas neplaka. Daug geriau plakti šakute. Tiesa, ji irgi neišplaka. Ką noriu pasakyti? Ogi dingo senas, nežinia kiek amžių šeimininkėms tarnavęs elementarus plaktuvas. Jo analogai kitos formos, nefunkcionalūs, ir parduotuvėje nepasiklausęs nesuprasi, kad prieš nosį kabantis daiktas – plaktuvas. Klasikiniai dingo, nėra. Bet su daiktu dingsta ir skonis. Vieno daikto dingimas gali reikšti ir skonio pojūčio dingimą, neturint normalaus baltymų plaktuvo, iš kulinarijos knygos galima drąsiai braukti krūvą receptų. Ir nekalbėkime apie elektriniu mikseriu išplaktus baltymus.

Santechninė pompa, anksčiau medinis kotas ir gumos gaubtas, primityvu ir bemaž amžina. Ji puikiai veikia, ji negenda. Parduotuvėse jau nebėra tokių. Ir pats nebeatrasi. Dabar santechninė vokiška pompa atrodo kaip kiniško termoso ir domkrato mišinys. Neatspėsi nežinodamas.

Aibė daiktų, visai ne elektronika ar sudėtinga technika – bet jų nebeatpažįsti. Parduotuvėje kažkas yra, kabo, guli, bet nežinai, kas tai. Pritrūkęs kokio paprasto buitinio daikto, jį gali atrasti arba ne, o radęs jau nebeatpažinsi, ir jis bus blogesnis. Raskite normalią rankinę pipirmalę: ji nebus medinė, o iš plastmasės, ir bus skirta ne pipirams malti, o būti pipirmale. Tai yra svarbu, kad ji būtų nupirkta, o ne maltų pipirus. Yra visokiausių elektrinių padargų ir visi jų turim – bet rankiniai, paprasti, įprasti įrankiai pražuvę arba veikia nebe taip.

Aš ne prieš progresą, aš prieš tai, kad progresas atima kokybės galimybę. Rankomis paruoštas pyragas yra kitoks nei sumaišytas virtuvės kombaino maišyklėj. Pipirai, sumalti šviežiai, patys geriausi, bet jie turi būti malami rankomis, ir mediniu malūnėliu.

Žinoma, kad pats niekus malu, bet dingstantys daiktai savo daro; daiktai, keičiantys formą. Masinei gamybai tikri, save gerbiančių amatininkų dirbdinami daiktai netinka. Prieš leidžiant jų erzacus ant konvejerio, reikia perkeisti jų formą ir medžiagą. Forma atsiranda nauja, nebūta, materija pakeičiama į plastmasę. Daikto nebelieka. Pridėkim, kad, pakeitus medžiagą ir formą, pasikeičia ir tai, kaip atliekama funkcija. O funkcija visada atliekama greičiau, bet prasčiau.

Daikto pabaiga, ar ne?

Ir daiktai ima keisti aplinką. Televizoriai ar grojyklės ar kompiuteriai – tiek jau to. Bet jie permodeliuoja baldus. O kad baldų iš medžio beveik nebėra, kitas klausimas. Stiklas, fanera, supresuoti drūzgai. Daiktas turi atrodyti kaip baldas, bet jau nėra baldas. Jis daiktas.

Kuo aš čia nepatenkintas? Manau, kad, gavę NATO stogą ir jau numatomą politinę apyramę egzistenciją, galime susirūpinti tuo, kuo rūpinasi visa ekologija Vakaruose. Ta ekologija, tiesa, irgi kiek plastmasinė. Bet aplinkos kaita yra stabdytina. Nežinau kaip. Technologijos ima veržtis taip, kad be mobiliojo ar kompiuterio neapsieisi. Stabdytina daiktų destrukcija, daiktų išėjimas. Smukusi mūsų epocha. Kitados romantikų apdainuotas motyvas – išeina dievai; F. Nietzsche apdainavo Dievo išėjimą. Paskui tarsi išėjo, tarsi neišėjo istorija. Romanas. Dabar ką, išeina jau ir daiktai?

Kada išeina daiktai, išeina ir juos glosčiusios mintys.

O jų gaila. Daug kam gaila. Todėl ir knibžda Kaziuko mugėse minios. Tai žmonės, kurie pigiau gali nusipirkti daiktus prekybos centruose, bet jiems reikia ne erzacinių, o tikrų daiktų – tokių, kuriuos daro meistrai. Ir kurių nebėra didžiuosiuose prekybos centruose. Mikseris – tai kulinarijos pabaiga.

Ir jeigu mes vakariečiai ir europiečiai, tai ir vertinkime, kaip dera Europoje šiandien, kaip ir vertinama: medinis traukinukas yra vertingesnis už "Lego" konstruktorių, o močiutės pipirmalė – už virtuvės kombainą.

Galima sakyti, kad tai niekai ir kol kas ne problemos – bet juk tai civilizaciniai klausimai. Civilizacija susideda iš aibės smulkmenų. Kuo daugiau smulkmenų, tuo aukštesnė civilizacija. Ir ji turi įvertinti ir suvaldyti visą smulkmenų gamą. Nuo mobiliojo telefono iki molinuko.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2010 m. Gegužės

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  

 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


14876. RoRa2004-04-05 12:54
Turiu tą plaktuvę ir galiu padovanoti brangiam GB.

14878. cikada2004-04-05 13:15
ka tik norejau pasiulyti gerbiamam GB deveta plaktuve, bet pavelavau... nelisi gi meistrui uzh akiu ;)

14879. Gvntj2004-04-05 13:48
Galvoju, kad ir aš esu kažkokia prisirišėlė - niekaip nesugebu išmesti nunešiotų šlepečių, apdužusių puodelių, kurie nesėkmes neša(?), kadais draugės dovanoto nusišėrusio ir nutampyto žaislo-šuns (jau beveik su išlindusiais viduriais, be nosies ir nuplėšta uodega)... Jau nekalbant apie tai, kad nedrįstu suplėšyti ir išmesti dabar jau tapusių bereikšmiais laiškų, nuotraukų ir prisiminimų... tai užkišu kažkur. Nors, beje, senų mėsmalių ir plaktuvų taip ir neįsigijau dar... Gal ir gerai... o tai būčiau prikaupus tiek, kad būtų ne butas, o senienų fabrikas;)))

14886. mimimauzai is tamsiu kasdienybes pakampiu :-) 2004-04-05 14:56
Kiausiniu plaktuves, mielas kolega, niekur nedingo. Ji ir toliau stovi mano indaujoje. Karts nuo karto nupuciu nuo jos dulkes, ir su sypsena pasakau jai - ateis dar tavo laikas. "Nyncie v modie" ne kiausiniu, o smegenu plaktuves, o jos kiekvienam vartotojui dalinamos nemokamai ir dideliais kiekiais. Tik ar nepanasu i tai,kad "didieji smegenu plakejai" baigia persistengt isijaute,ir visa pilka mase gali pradet taskytis visiskai chaotiskai ir neprognozuojamai? Daiktai, mielas kolega,niekur neiseina - mes juos nuzodom belekdami i skaitmeninio horizonto link. Mes patys. Laikas prisiimti atsakomybe.

14887. Noja :-) 2004-04-05 15:32
Mikseri dar mano tevai gavo dovanu, o tai yra pries vos ne 30 meteliu... Ko cia dabar taip staiga juos pastebejot??? :) Na ir kaita atnesa ne tik blogu dalyku... Mums tiesiog gaila praejusiu ir nebesugrazinamu dienu... Juk pipirmales buvo kai mociute dar buvo jauna, o dabar jos gal jau nebera... ir pan. Linkiu prabudimo :)

14892. Lorca2004-04-05 16:20
Aj galėjo Gerb.G.B. ir kokį firminį savo receptą Šv.Velykų proga pasiūlyti su tuo senovišku plaktuvu,kurį pasirodo visi Šatėnų skaitytojai dar tebeturi,kaip ir aš:)))

14894. apie ka verkiam?2004-04-05 16:38
Niekur nedingo ne vien tik kiausiniu baltymu plakimui naudojamos sluoteles (ar jau Kalbos Policija jas perdare i plaktuves?), nei pipiru maluneliai, nei is naturalaus medzio pagaminti baldai. Tik reikia zinoti, kur tokiu daiktu ieskoti, ir buti pasirengusiam moketi daugiau, nes kokybe - tikra, ne Kaziuko mugiu popso - kainuoja. Jeigu pastoviai reikia naudotis gumine pompa, tai gal geriau klausti, ar kokybiskai buvo suprojektuota kanalizacijos sistema, ar vamzdis padarytas su amato ismanymu, ar visa sistema periodiskai isvaloma, kas ten is vis i juos pilama, jeigu kemsasi. Taigi, klausimas, ar turejom is viso kada nors daiktu gaminimo supratima ir igudi, ar tik liejam krokodiliskas asaras vietoj to, kad pradetume ziureti i islikusias garbingas amatininku tradicijas Vakaru Europoje ir is ju mokytis.

14896. Serene2004-04-05 16:46
Šis tas apie tikrus daiktus: kažkur senuose ir apleistuose namuose spintelės stalčiuj mėtosi ta šluotelė. Gaila, kad nėra kam plakti.... O šiaip,... dovanų gavau praeito penktadienio "šatėnus", paskutiniam puslapyje ranka įrašytas eilėraštis. Smagumėlis :) Bet vistiek skaitysiu virtualius....

14900. slogutis2004-04-05 17:03
Šiais agresyvaus simuliakrų įsigalėjimo laikais net ir fetišistinis daiktų garbinimas įgyja lyriškos nostalgijos aromatą. :)

14904. ir dar2004-04-05 17:09
GB taip pat galejo pasidometi, kokia yra tikroji "Lego" ideja. Tai yra tik konstrukciniai blokeliai, is kuriu vaikas turi visus zaislus pasidaryti pats be jokiu is anksto paruostu paveiksliuku, schemu ir t.t. Taip lavinama ne tik erdves pajautimas, bet mokoma kurti daiktus, spresti problemas, ko medines kaladeles garbinimas yra nepajegus pasiekti. Firma pati pripazino, kad visa kita jos produkcija, isskyrus konstrukcinius blekelius, - originalios idejos profanacija, ir daugumos produktu gamyba yra nutraukiama.

14906. beje2004-04-05 17:29
beje, broliai is kaimynines Baltarusijos i Gariunus atveza ir sluoteliu, ir pompu, ir sovietiniu shuku, ir indu su nostalgiskais anciukais

14909. b2004-04-05 18:46
Lorca, aukse sekmadienio vėjo pustomose dulkėse, ačiū už CD :) Tu nepatikėsi, bet kažkada truputį dainavau liaudies dainas, ir jame yra keletas mano mėgiamųjų. Viliuosi, jog grįžai laimingai ir šypsdodamasi užmigai, šypsodamasi atbudai ir džiugesio sklidina širdimi papuoši aplinkiniams Didžiąją Savaitę :)

14918. po palme2004-04-06 01:34
Amerikoj tokia pipirmale butu vertinama, turbut. Bet ne del jos funkcionalumo, o del to, kad sena. Jeigu prie jos dar prikibdytum kokia istorija, kad ja naudojosi toks ir toks, kai dare tai ir tai, tai tikrai gautum pinigeliu. Bet niekas nepagalvotu, kad tuo plakeju isplakti kiausiniai pakeicia tesla o tuo paciu ir pati pyraga.

14922. woozle :-) 2004-04-06 03:15
prie progos paskaitykit teva Stanislova. jis apie daiktus neprastai porina.

14931. b2004-04-06 16:36
Lorca, ir dar - būtinai primink man raktinį žodį "Paryžius" :) p.s "į temą" - o jūs ką - namuose neturite medinės pipirų grūstuvės? rimtai??? perkate jau sumaltus? tuomet (be:))lieka pasijusti relikvija :)

14935. 2 b2004-04-06 18:54
turim turim.

14938. b2004-04-06 19:29
kas daugiau turi ir naudoja pagal paskirtį beveik eksponatais tapusius buities žaisliukus? vat, mano mama patalynę ne lygina, o suska ant kočėlo, kurį paskui raičioja su su su... na, toks medinis ir dantukais išrantuoti :) o ant aukšto turime ir žarijomis užtaisomą prosą - jeigu dingtų elektra kelioms dienoms, nevaikščiotume neišvaizdžios :) mama drabužius siuva su savbo mamos kraitine siuvimo mašina. ne Singer, tokia rankinė. na, jai beveik šimtas metų. spirgus keptuvėje maišom ir bulves iš puodo išimam su vokiečių kareivių šaukštu. Erelis biškį užbraižytas, vienas šonas plonas plonas ir labai nučiaumotas, bet... tai mamos ir pagalbinis šaukštas. kiaušinius per Velykas marginsim su vašku, kuris likęs dar nuo karo laikų - kol giminė buvo neišbuožinta ir turėjo daug bičių. na, kas perims estafetę? :) p.s. Lorca, na, aš pasistengsiu patylėti, bet dabar neiškenčiau. nes GB nieko naujo nepasakė savo staripsniu. galima pagalvoti, kad pas visus namuose mikseriai, mikrobangės, indaplovės, automatinės skalbyklės ir pan. nežinau, nežinau, ar buvo jis kaime :) tuomet nurimtų, pamatęs, kad kaimiečiai naudoja tuos pačius daiktus kaip ir jų tėvai bei seneliai :) kad pyragai kepami krosnyse, kad dar yra šeiminikių, kurios ir duoną moka užmaišyti, kad vyrai r armonikas prilaiko (aišku, pačios geriausios yra vokiškos, ypač karo laikais išsimainytos). o, prisiminiau, o mano teta meldžiasi iš maldaknygės, kuri atspausdinta 19 a. :) Ir naujos net negalvoja nusipirkti, nes dabar kunigai "poterius iškraipė" :)

14939. b2004-04-06 19:31
atsiprašau už netyčines klaidas

14941. Lorca>>>b :-) 2004-04-06 20:55
Aha,tai taip ir pasižymėsiu - pirmadienį grįšim panemune,kad apžiūrėtume visus tuos stebuklus:)))Tu pasakok pasakok viską ką dar turi,nes aš tai nemačius tokių daiktų seniai,o apie kai kuriuos net negirdėjus...:)

14942. Dilema2004-04-06 21:27
Tureti daiktus ir mintis kartu gerbiamam GB niekaip neiseis, teks vienu atsisakyti. Tuomet prasideda problemos: atsisakius minciu ir pasislinkus prie daiktu, zmogui tampa nebeaisku, ka jis turi, nei ka reiskia "tureti". "Smukusioje epochoje" krintama taip zemai, kad nebelieka nei daiktu nei minciu: pameginkite issivaizduoti "nato stoga" arba nato "kepure". Tie, kas ilgisi daiktu, del pipirmales nezinau, bet sauksta garantuotai tures. Tie, kas "turi mintis", susiduria su baisesnemis problemos.

14944. b2004-04-06 21:47
Lorca, o, prisiminiau, ką turim (jei mama neišmetė) - KALATAUKĄ :p (mano mamos namai tau ne muziejus, nebent norėtum paragauti kaimiško velykinio saldaus alaus) bet pasakysiu tau atvirai - neturim jokių šiuolaikinių prietaisų. nėra net šaldytuvo. rimtai :) ir man iki dabar nesuvokiama, kad miestiečiai lašinius deda į tą šaltą dėžę. juk nelieka kvapo, sušala, o ir skonis tuomet... lašinius su raumenukais skaniausia valgyti per vasaros karščius - kai jie, kabantys ant aukšto tam skiroje patalpėje, sušula, blizga ir kvepia kvepia :) tai tiek, jums miestiečiai, apie kaimiečius, kurie nenori nei NATO, nei ES - labanakt :) p.s. tikiuosi, nesugadinau Lorcos reputacijos, o pridėjau dar vieną potėpį :)

14945. 2 b2004-04-06 22:26
Patalyne ir ypac stalo tekstile ne tik kociojama (arba mogliuojama - kocelas sukamas rato pagalba, moglius/mogliai buna kaip spintele nedidele, buna ir kambario dydzio), bet po to dar lyginima. :) Na, miestietiskos tokios senosios tradicijos. Senu daiktu daug kas turi, vienais naudojasi, kitus saugo. Bet negi pradesim vardinti sitame melyje juos - ne varzybos, o ir per daug asmeniska. :)

14946. chulinaras2004-04-06 22:34
Nesupratot, chebra, esmės

14947. b2004-04-06 22:47
kiekvienas supratom savaip. ir tai puiku. vadinasi, dar nesam euroklonai :) toliau - ar čia įprasta, kad komentuojantysis (-čioji) paaiškintų straipsnio esmę? atsiprašau, bet nekartą esu pamislijusi, kokius das daiktus aplink turime ir kodėl. kas liūdina? kad dabar daiktai negyvi. suštampuoti. be meilės. pagaminti robotų, o ne šiltų žmogiškų rankų. be elementarių papuošimų. kiek jūsų eina į darbą su meile? negi aš viena tokia išsirtinė? ir koks tokio darbo produktas? irgi be meilės. taip ir gyvenam - aplink vis mažiau gyvybę spinduliuojančių smulkmenų, indų, drabužių, veidrodžių. tai tiek. viso geriausio :)

14948. Diena kuria nakti2004-04-06 23:10
Daiktas gali buti zmogaus pratesimu. Tuomet pasiilgstame ne daikto, bet zmogaus. Taip pagamintas daiktas bus zmogaus esme. Derancios tarpusavyje esmes traukia viena kita. Didedamos ir stipredamos jos atsiskleidzia - taip jos gyvena. Daiktas tampa tarpininku, laidininku, medziaga - ji atgyja, pradeda kvepuoti. Aplinkui daug daiktu, zmoniu, pauksciu ir gyvuliu.

14952. 2 b2004-04-07 00:23
Na, bet kad ir tas anglimis kraunamas prosas ar sidabrinis sauktas tera ano meto masines produkcijos gaminiai. :) Esi privilegijuota, jeigu ir siais laikais i darba gali eiti ne tik su noru, bet ir su meile. Tiesiog tokiu darbu nelabai like. Negi eisi i kokia kontora oro stumdyti su kazkokiu spec. ikvepimu? Dauguma tuo ir uzsiima, o juk is esmes tai tas pats brezneviniu laiku durniaus voliojimas. Zmones virsta - Vakaruose jau pavirte - socialiai koduota biomase, tai is kur tie zmogumi alsuojantys daiktai imsis? Vakar (pirmadienis) per "Visuomenes interesa" buvo eilini karta Lietuvos visuomenei reztas kaltinimas, kad ji isskirtinai stipriai tiki likimu (70+%), o taip yra del to, kad yra homo sovieticus. O gal ne? O gal kaip tik geriau sugeba suvokti siandienos svieta nei kituose krastuose?

14953. Artūras iš Vilniaus2004-04-07 01:44
ne, gerbiamieji, situacija yra rimta -> tiesiog džiaugiuosi, kad ne visi apsinuoidijo, čiut čiut reikia palaukti - dream society yra ne panaceja bet išeitis. Just like it.

14959. p.p.2004-04-07 10:11
... ir vienoje esmėje kita esmė šildosi, randa prieglobstį, jaukumą, ima dalintis viena su kita, džiaugdamosi ir tuo nepiktnaudžiaudamos... Džiaugtis saikingai - tai būsena būti PRIEŠ PAT prieš pat džiaugimąsi.

14960. 1b (vardininkas) atsako 2b (naudininkas)2004-04-07 12:23
šaukštas ne sidabrinis, o plieninis :) kalbėjau apie daiktus, kurie anksčiau dažmiau buvo rankų darbo (bent dalinai). ir tuos, kurie ir dabar daromi rankomis, bet dažmiausiai su intencija "bus gerai ir taip. tegul džiaugiasi, kad apskritai padariau". pvz. galėtų būti kad ir... straipsniai laikraščiuose - juk jaučiam, kurie parašyti iš širdies, o kurie dėl to, kad reikia. turbūt neteisingai išsireiškiau - aš esu iš tų, kur į kontorą eina su pasipriešinimu (puiku, kad paskutinius mėnesius), nes toks "darbas" mane pačią beveik suvalgė :( ir nesakykit, pamenu dar tos laikus, kai į darbą skubėjau kaip į šventę :) ir reikia tik noro, energijos ir ir ir dar kažko, kad kiekvieną darbą dirbti su džiaugsmu. pvz. mano yda - tinginystė :( Lorca, manau, kad pasakiau, ką reikėjo pasakyti :) linkėjimai, sveikinimai, gėlės :)

14962. cikada2004-04-07 14:05
viskas- daiktas, zhmogus, tiesa- turi pereiti per shirdi...tik tada visa tai igauna tikraja prasme...

14963. 2b --> 1b2004-04-07 14:08
Sunkokai man sekasi isivaizduoti, kaip pries 100 metu prie saukstu ar prosu stampavimo masinos po 10-2-4 valandu bent sesias dienas per savaite turejes isstoveti proletaras be teises i kasmetines atostogas kiekviena ryta apsipildavo dziaugsmu del naujos darbo dienos ir iziuredavo "dvasia" tuose saukstuose ir prosuose. :)

14967. b >>>- - - - - ->bb2004-04-07 17:55
žmonės džiaugėsi, kad darbą turėjo :) (prašau neerzinti, juk paaiškinau anksčiau, jog galvoje je prosus ir šaukštus turėjau, o ... mintis apie medinisu šaukštus, taburetes, megztinius ir pan.) nes jeigi tęsite toliau, tai, atsiprašau, bet aš irgi moku erzintis :) ir apskritai - aš čia naujokė, užklydusi kelioms dienoms, visai nenoriu padorios vietos paversti balaganu :) o užsiimti malonia destrukcija kartais moku, patikėkite :)

14969. bb --> b2004-04-07 18:38
Issisakymai ne visada pavirsta besitesianciu dialogu. Ka darysi. :)

14972. b >>- - - - - -o bb (pasirodo, skauda)2004-04-07 19:10
turiu siaubingą bruožą "mano žodis turi būti paskutinis" (virtualioje erdvėje) labai prašau "pasiduoti" ir išgelbėti garbius Atėnų gyventojus bei mane nuo žaidimo žodžių bebyrančiais karoliukais. o į temą - manau, kad civilizacija, kaipo tokia, nieko gero. Kuo geričiau baigsis europos saulėlydis, tuo greičiau patekės saulė Rytuose. ir kuo tamsiau, tuo geriau - vadinasi, aušra visai čia pat :)

14993. me2004-04-08 18:56
taip! taip! taip!

15002. Juozas2004-04-08 23:54
Daiktai turi tarnauti zmogui, o ne atvirksciai. Viskas susiveda i viena taska. Perkame miksterius, o kad pirkti reikia ir uzdirbti. Skubame, lekiame, o kur? Mes nebejudame, viska uz mus daro masinos. Jeigu seniau norint susitikti drauga reikedavo sesti ant dviracio ir nuvaziuoti, tai dabar uztenka paimti mobiluji telefona ir paskambinti. Pradedame sirgti ivairiausiomis ligomis, parsome daktaro vaistu, nors neaisku ar jie gydo. Gal geriau nueiti ir prisiskinti vaistazoliu i miska. Kazin kas geriau isgyditu? Kodel mes "sergam"? Stebekite kaip mes skubam, o del ko? Del daiktu, kad galetume nusipirkti masina, benzino, tepalu. Daiktai isuka mus i toki verpeta is kurio veliau sunku istrukti. Ar verta tarnauti daiktams?

15004. Apie priklausomybe2004-04-09 00:18
Teisinga pastaba. Tuomet reikia alternatyvos, kuri patrauktu zmogu tiek pat stipriai kaip daiktai - pavadinkime si reiskini pirmos rusies priklausomybe. Patraukia visokia nuodai, svaigalai ir rukalai - tai antros rusies priklausomybe. Trecios rusies priklausomybe- kai apsvaiginami ir tampa priklausomais dvasia ir protas, juos paveikti taip pat yra daug priemoniu. Skirtumas neesminis, kuria siu priemoniu surakinamas ir pavergiamas zmogus, sukuriamas supaprastintas, prognozuojamas jo variantas. Uz patoguma, "sauguma", "palaima" ir "aiskuma" jis uzmoka savo laisva valia, tampa ju vartotoju ir tarnu. Si iliuzorine "palaima ir laisve" tampa priklausomo zmogaus didziasia savi-apgavyste, ji- praradimas, gyvenimo pakaitalas - muliazas, mechaniskas pasikartojimas. Sito gaila.

15006. R.2004-04-09 06:59
liuks parašėte, tik ką daryti, kad taip nebūtų. šlykštus tas `saugumas`, `patogumas` ir `palaima`.bet vienas lauke ne karys;))

15008. Gvntj2004-04-09 09:36
Ir man l. patiko "apie priklausomybę", o ties vieta "prognozuojamas variantas" net širdį sudiegė.:((

15009. ebola2004-04-09 10:55
Autorius "uzkabino" labai populiaria, o todel ir labai supainiota tema "laikas, buitis ir as". Nenuosekliai "uzkabino" kazkaip, neaiski problema.Is pradziu tas Nato, paskui "kriusheklis" unitazui atkimsti...jis kazkur iseina, o ateina vazelininis/skaitmeninis pasaulis....:). Zmogus lyg surase savo isgyvenimus smarkiai nesigilindamas i pacias problemas.Gal ir gerai, gyvenimas - ne koks siulu kamuolys.As jau daug metu dirbu su maistu, esu apjojes ir isspraktikaves ivairiuose nato regionuose ir galiu, manau, pasakyti, kad ka autorius cia raso tera mazyte nuojauta tos dideles velniavos, kurios dar sulauks musu vaiku ir anuku skrandziai, o taip pat ir smegenys, aisku. Visu keisciausia man yra tai, kad informatikos eros sroves velgi pasiduoda kapitalui.Fominas raso, kad jeigu palyginti kino juostos kadro ir knygos zodzio informacijos talpa bitais, t.y. informacijos vienetais, tai kadras nesa tukstancius kartu daugiau informacijos uz rasytini zodi.Taciau jeigu istyrus, koki poveiki viena ir kita padaro smegenims, tai zodis sukelia ko gero milijonus kartu sudetingesnius virsmus smegenyse nei kino kadras. Informacija nesa kiekviena lastele. Vien informacija, kuria ji naudojasi savo augimui, vystymuisi ir isgyvenimui,yra tokio dydzio, kokio ji pati fiziskai negali talpinti.Jos informaciniai rysiai su aplinka nera istirti. Taciau akivaizdu kad jie lemia viska.Ir zmogeliukas berods jau turi galimybe imtis siu sifru.Bet jis to nenori.Jis nori matyti LCD nuoga kekse.Viskas ko jam reikia, tai kuo daugiau ekstaziniu impulsu, adrenalino potvyniu, ivairiu kirmelisku instinktu patenkinimo kasdiena ir pageidautina nenutrukstamai. Viskas ko mes vaikomes tera lenktynes "kas daugiau ir imantriau i save "sukish" savo kvailu poraikiu patenkinimu" Tokiu poreikiu, kaip pavalgyti, ilsetis, desruotis, kasytis sonus,valdyti tauta,tureti daug slamsto.Jis visi vieno lygio poreikiai, jeigu tureti omeny kad pakankamai ilgoje laiko atkarpoje visu galimybes islikti yra lygios, arba nulines :D:D Velniop ramybe - ji pensininkams, velniop taika su savim, su pasauliu, su Dievu, velniop geruma, meile - visa tai kelia juoka kai vairuoji mercedes slk.... Jeigu jus ryte nueisite i pieva kur netoli namu, paziurekit po kojom, ten dygsta kiaulpienes jau, mazos dilgelikes. Jos nesibado, dar pukuotos.Kiaulpienes reikia israuti, saknys ir lapeliai dar nespejo apkarsti, dilgelikes geriau nuplikyt siek tiek. Restorane sakytu "blansiruoti" - frogiu kalba kulinaruose kanonas...ziopliai.Tai va, tos kiaulpienikes ir dilgelikes, kaip ir sula, turi tiek gyvybes, kad sumaisytos su salotu lapais ir saukstu grietines ar gero aliejaus, isvaikys jusu "laisvuosius radikalus" kaip blusas visam menesiui...:):) Megaukites pavasariu, velniai nemate tuos darbus, jie nesvarbus gyvenime visai...:)

15016. slogutis2004-04-09 13:45
Savaitgalis, saulės šviesa//ir mudu miške dviese//Šit ir laimė visa//Savaitgalis, saulės šviesa.///Anei mašinų, anei jokių plentų//aplinkui tik mes vienudu//Miške toli viens kito glėby//Dievulis užsimerks ir nieko nematys...

15019. kaimietė slogučiui2004-04-09 16:53
Viską Dievulis mato, o tai - ypač. ...ir labai džiaugiasi. :)

15020. kaimietė vėl slogučiui2004-04-09 17:12
Jei viens kito glėby /Tapsit objektu vienu/Pabandyk pamatyt/Kaip prasiplečia sienos/Ir pasaulis išsyk/Į šią būtį subėga/O Dievulio aky –/Šypsena mėnesienos.//////////////// Ai nepyk, tu apie dieną, o aš apie mėnesieną. Taip jau išėjo.

15024. mašinų jokių? o kompas? ne mašina? :-) 2004-04-10 15:52
... Bukolikos, pastoralės, Dafnis ir Chloja.... taigi prasilenkėt laike (ar su laikais?):))))

Rodoma versija 11 iš 24 
22:50:20 May 23, 2010   
May 2009 May 2011
Sąrašas   Archyvas   Pagalba