Literatūra ir menas

Literatūra ir menas, 2010-04-23 nr. 3281,
www.culture.lt/lmenas/?st_id=16403

AKTUALIJOS

Lietuvos rašytojų sąjungos suvažiavimo
Kreipimasis

[skaityti komentarus]


Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui
Lietuvos Respublikos kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui


Lietuvos rašytojų sąjungos suvažiavimas, įvykęs 2010 m. balandžio 16 d., nusprendė kreiptis į Vyriausybę ir Kultūros ministeriją, pranešdamas apie didelį rašytojų susirūpinimą dėl lietuvių literatūros ir lietuviškos kultūrinės spaudos tolesnio leidimo menkstančių galimybių.

Knygų leidybos dalinio rėmimo programa, pastarąjį dešimtmetį vykdyta patenkinamai, nuo 2009 m. sutriko, o 2010 m. aprūpinta du kartus mažesne lėšų suma (nuo buvusių 2 mln. Lt iki 900 tūkst. Lt). Sumažintos ir kultūrinės spaudos rėmimo lėšos, o PVM jai padidintas iki 21 proc. Ir knygų, ir spaudos leidėjų darbų sąnaudas padidino autorinių atlyginimų apmokestinimo visuma. Dėl šių nemalonių permainų rašytojai skaudžiai nukenčia – vis mažiau galimybių išleisti ir paskelbti naujus kūrinius. Mažiau galimybių ir bibliotekoms jų įsigyti.

Globalizacijos veikiamame pasaulyje mes, kaip lietuviai, tegalime išlikti dėl savo kalbos ir lietuviškos knygos. Norime pasakyti, kad knygos gyvenimą ne gniuždyti reikia, ne siaurinti, o sąmoningai, energingai plėsti ir auginti.

Siūlome nuosekliai didinti paramą lietuviškų knygų leidybai, kultūrinei spaudai, bibliotekų aprūpinimui leidiniais.

 
Rodoma versija 1 iš 1 
19:45:51 Apr 25, 2010   
7 AM 7 AM
Sąrašas   Archyvas   Pagalba