Literatūra ir menas

Literatūra ir menas, 2010-04-23 nr. 3281,
www.culture.lt/lmenas/?st_id=16412

TEATRAS

„Baltoji Stirna“ – veiksmo drama su kanopomis

[skaityti komentarus]

iliustracija
„Trupė liūdi“ į rytojų žvelgia linksmai
Nuotrauka iš „Trupė liūdi“ archyvo

Balandžio 25 d. Menų spaustuvės Kišeninėje salėje spektaklio vaikams premjerą pagal Jameso Thurberio pasakos „Baltoji Stirna“ motyvus pristatys „Trupė liūdi“.

„Trupė liūdi“ – jaunų aktorių kolektyvas, nusprendęs džiuginti žiūrovus sveika liūdesio ir juoko proporcija. Vlado Bagdono, Sauliaus Bareikio ir Cezario Graužinio vadovaujami aktoriai kviečia pasinerti į kaleidoskopiškų vaizdų pasaulį, kur septyngalviai slibinai gali virsti technikos stebuklais, o ant žirgo telpa daugiau žmonių nei į lengvajį automobilį.

Į monotonijos persmelktą karaliaus Paraliaus ir jo sūnų kasdienybę netikėtai įsiveržia Baltoji Stirna, kuri keičia visų gyvenimus ir sukelia problemų. Tai lengvas detektyvas – kas ji iš tiesų? Stirna, o gal – Karalaitė? Vienos dienos įvykiai atspindi ne vien pasakų pasaulio, bet ir tikrovės už teatro sienų veidą. Perfrazuojant pjesės žodžius, reikėtų klausti – kas atveda moterį į protą? Vedybos? O kuri moteris, meilei apvylus triskart, nevirstų gyvuliu?

Pasak amerikiečių rašytojo Jameso Thurberio, „jei menininkas negali atsiminti, ką reiškė būti vaiku, jis tik pusiau susiformavęs kaip menininkas ir kaip žmogus“. Jaunieji aktoriai priima žaidimo taisykles ir minimaliomis priemonėmis išradingai kuria spalvingą ir muzikalų spektaklį, pagardintą improvizacijų ir humoro doze. Vaido Kublinsko režisuotas spektaklis „Baltoji Stirna“ – tai švelni vaikiškų spektaklių parodija, skirta protingiems vaikams ir jaunatviškiems suaugusiesiems.


Inf. „Trupė liūdi“

 
Rodoma versija 1 iš 1 
19:45:47 Apr 25, 2010   
7 AM 7 AM
Sąrašas   Archyvas   Pagalba