Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     
Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiPremjeras Andrius Kubilius kelis sykius keitė savo poziciją

El. paštas Spausdinti

money______________Artėjant valstybės biudžeto įstatymo priėmimui Seime, vis dažniau komplikuojasi “Sodros” biudžeto sudarymo klausimai. Nuo jo priklauso įvairios socialinės išmokos, o svarbiausia - pensijos. Padėtis dar labiau susikomplikavo, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė, jog nepasirašys kitų metų “Sodros” biudžeto, jei įmokos į šį fondą bus didinamos 2 procentiniais punktais, o pensijos mažės nesukūrus joms kompensavimo mechanizmo ir bus toliau bloginama neįgaliųjų padėtis. Būtent šitokius “Sodros” “gelbėjimo” variantus buvo sugalvojęs premjeras A.Kubilius ir tai įrašęs į vadinamąjį Nacionalinio susitarimo tekstą. Anot šalies vadovės, reikia mažinti nedarbo išmokas, bet pirmiausia – užkirsti kelią piktnaudžiavimui jomis.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kaip drumzliname vandenyje apsireiškia naujieji gelbėtojai

El. paštas Spausdinti

SOS_logowebpageJau esame rašę, kad nepriklausomos Lietuvos ministerijos dirba sovietiniais metodais: joms svarbiausia gauti pinigų ir juos panaudoti savo valdininkų išlaikymui, t.y. paskirstyti tiems, kam tie pinigai dar priklauso, ir sukūrus neįtikėtinas schemas trukdyti piliečiams - verslininkams ar paprastiems žmonėms vartotojams. Kokiame giliame sovietiniame įmigyje dar esame, parodo toks pavyzdys. Žemės ūkio ministras K.Starkevičius neseniai sugalvojo gerą įdėją: kai kurių miestų turguose leisti pardavinėti šviežią žuvį. Kodėl tai nebuvo daroma iki šiol? Pasirodo, pagal Lietuvos įstatymus visa žuvis turi būti pardavinėjama tik per aukcionus. Dar daugiau, aukcionuose, pavyzdžiui, vieno kilogramo menkių kaina nukrisdavo iki 2,5 lito, tačiau po tarpininkų manipuliacijų ta kaina pašokdavo iki 10 - 20 litų.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Vyriausybė sistemingai naikina mokesčių mokėtojus

El. paštas Spausdinti

vyriausybe_fotoReikalaudama dar didinti mokesčius ir pritarti kitų metų valstybės biudžeto projektui, Vyriausybės vadovai vėl klaidina mokesčių mokėtojus apie savo pastangas mažinti biudžeto deficitą ar išaugusį skolinimąsi valstybėse, kurios eina kitu nei Lietuva rinkos gaivinimo keliu.

Deja, grėsmingiausiai valdžios sektoriaus skola auga kaip tik Lietuvoje. Šiais ir kitais metais valstybės biudžeto ir socialinių fondų deficitas viršys kritinę 10 procentų bendrojo vidaus produkto (BVP) ribą. Pridėjus smarkiai padidėjusius biudžetinių įstaigų kreditorinius įsiskolinimus, per metus valdžia realiai įsiskolins 12 procentų BVP. Tačiau ir tokioje situacijoje Vyriausybė mieliau už keturgubas palūkanas skolinasi iš komercinių bankų, nei už simbolinę kainą iš tarptautinių finansinių donorų ir taip kas metus didina biudžeto nuostolius po pusę milijardo litų.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Valdančiajai koalicijai metas keisti arba politiką, arba nepajėgiančią dirbti Vyriausybę

El. paštas Spausdinti

vagnorius_gediminasNedarbas jau palietė kas šeštą darbingą pilietį ir toliau sparčiai auga, šalies ekonomika smuko penktadaliu, o iždo įplaukos - net trečdaliu. Metas pripažinti – rinkos marinimo, panikos kurstymo ir besaikio mokesčių didinimo politika patyrė akivaizdų fiasko.

Šiais finansinių sunkumų metais nei viena rimtesnė valstybė nedidino mokesčių ir nemažino algų bei pensijų, nes tai prieštarauja ekonomikos palaikymo logikai. Ekonomikos skatinimą pasirinkusios ES valstybės visos išvengė reikšmingesnio nuosmūkio ar net kopia į viršų. Elgdamiesi priešingai – mažindami rinkos finansavimą ir beatodairiškai keldami mokesčius - Lietuvos valdantieji šalį katastrofiškai ridena žemyn.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

O kainos Lietuvoje kyla

El. paštas Spausdinti

pinigeliai_3Seimo pirmininkė Irena Degutienė ėmėsi kai kurių dalinių priemonių pažaboti seimūnų apetitus. Jos nuomone, reikėtų mažinti parlamentinei veiklai skirtas lėšas (tokias lėšas gauna kiekvienas Seimo narys, ir dabar jos siekia 3,5 tūkstančio litų). Seimo pirmininkė mano, kad šią sumą reikia sumažinti iki 2 tūkstančių litų. Be to, ketinta apriboti ir įvairias reprezentacijai skirtas lėšas. Gal tai nors kiek prisidės prie valdžios deklaruojamo solidarumo tautai liepiant “susiveržti diržus”.

Tuo metu, kai Seime nesutariama, kaip patiems veržtis diržus, kainos Lietuvoje kyla - tai susiję tiek su nuo rugsėjo mėnesio pakilusiu PVM tarifu, tiek su kai kurių verslo struktūrų bandymu pasipelnyti. Yra ir kitų kainų kilimo priežasčių - brangsta žaliavos.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 4

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


�ym�ti ir dalintis

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 622144
Dabar lankosi:  svečių - 45 
archyvas
       Receptai
       Pigūs plastikiniai langai
       Balkonų stiklinimas
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Skelbimai
       Apsaugos sistemos
       Skyrybos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 11 iš 128 
4:48:55 Nov 18, 2009   
Mar 2007 Jul 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/