Slaptai.lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     
Gerbkime lietuvių kalbą

Lietuvių kalbos puoselėjimas - tautos išlikimasNaratyvas (pikta replika)

El. paštas Spausdinti

Pikta kaukėVytautas Visockas

Tiesioginė Lietuvos radijo ir televizijos laida “Forumas” (2009 09 03, žurnalistas Virginijus Savukynas), kurioje dalyvauja istorikas Alvydas Nikžentaitis, buvusios visuomeninės saugumiečio Vytauto Pociūno žūties aplinkybių tyrimo komisijos vadovas, vėliau – ambasadorius prie Švento Sosto Vatikane Vytautas Ališauskas ir dėstytojas Vytautas Rubavičius (pastarasis kalbėjo ne iš studijos). Laida kaip laida, kokių daug, reikalinga laida, tačiau ja aš vis dėlto pasipiktinau. Neskaičiavau, bet visi trys kalbėjusieji (turbūt turėčiau sakyti – prelegentai ?), dešimtis kartų minėjo žodį “naratyvas”. Laida populiari, plačiajai visuomenei skirta, “runkeliams”, ne tokiems, kaip filosofas Arvydas Šliogeris (beje, jis pats save irgi “runkeliu” vadina), o tikriems “runkeliams”, tokiems kaip aš, tokiems, kaip Sąjūdžio juodadarbis, stovėjęs Baltijos kelyje, kuriam dar iki šiol rūpi Lietuvos istorija, kuris dar nori suvokti, kas jis, lietuvis, ir kuo jis skiriasi nuo ruso, lenko, prancūzo...

Skaityti toliau...
 

Antrasis Vinco Urbučio knygos leidimas

El. paštas Spausdinti

urbucio knyga"Margų raštų" leidimas papildytas trimis rašiniais. Autoriaus straipsnis "Kalbos įstatymo svarstybos", išspausdintas 2006 m. spalio 4 d. "Lietuvos Aide", knygoje virto antruoju skyriumi (pirmąjį skyrių, taip pat bevardį, sudaro pirmojo leidimo "Didžioji lietuvių kalbos išdavystė"). "Prieduose" spausdinamas būrio kalbininkų pasirašytas pareiškimas "Seniai metas atsisakyti tikrinių svetimybių "originalių formų".

 

Skaityti toliau...
 

Auka paminklui turi tapti mūsų atsaku į valdžios cinizmą

El. paštas Spausdinti

kalbeti lietuviskai draudziamaSukūrę valstybę, tironų buvome dalijami, perdalijami, pasidalijami, o pastarąjį dvidešimtmetį vadinamasis "tautos elitas" nuo Maskvos iki Briuselio, nuo dujų, naftos iki eurų ir šokolado vykdė atvirą valstybės, tautos, kalbos naikinimo politiką. Lietuvių bendrinės kalbos lopšyje, ne vien V. Kudirkos, J. Basanavičiaus, K. Griniaus, J.Jablonskio ir daugybės kitų šviesuolių, bet ir daugelio paprastų darbščių žmonių krašto sostinėje Marijampolėje bus pastatytas paminklas kalbai ir tautai. Tai turi įvykti šiemet, rugsėjo 6-ąją - pirmaisiais antro tūkstantmečio, kai paminėtas Lietuvos vardas istorijoje, metais.

Skaityti toliau...
 


Videostudija

Fotogalerija


�ym�ti ir dalintis

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 560422
Dabar lankosi:  svečių - 41 
archyvas
       Receptai
       Pigūs plastikiniai langai
       Balkonų stiklinimas
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Skelbimai
       Apsaugos sistemos
       Skyrybos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 1 iš 127 
5:30:38 Sep 16, 2009   
Jan 2007 May 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba