pirmasis
________________________________________________

Finišuoja fotokonkursas „Ilgoji pertrauka“Fotokonkursas ,,Ilgoji pertrauka“. Pirmoji premija – Karolina BLEKAITYTĖ.  Kaunas.


Fotokonkursas ,,Ilgoji pertrauka“.
Pirmoji premija – Karolina BLEKAITYTĖ.
Kaunas.
 

Konkurse dalyvavo per 30 moksleivių. Tikriausiai daugelyje mokyklų ir nebuvo išgirsta apie šias kūrybines varžybas, nes fotografijų sulaukėme iš Druskininkų, Jonavos, Kupiškio, Šakių ir Vilniaus pavienių fotogrfijos mėgėjų. Tik redakcijos darbuotojų paraginti sukruto Vilkijos fotografijos būrelio nariai ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centro (MTKC) darbuotojai. Pastarieji surinko solidžiausią – net devyniolikos savo auklėtinių būrį.

Šiame centre jau daugelį metų energingai darbuojasi fotografijos paslaptis gerai išmananti vadovė Tatjana Kuzmina. Jos kūrybinio darbo vaisius matome kasmetinėse respublikinėse moksleivių fotografijos parodose, kuriose kauniečiai nuolat skelbiami laureatais.

„Nemuno“ fotokonkurse taip pat pirmąją premiją pelnė penkiolikmetė Karolina Blekaitytė iš Kauno MTKC. Jos triptikas „Laukimas“, konkurso vertintojams pakeitus vieną fotografiją, tapo vieningas ir stiprus, pasižymintis psichologine nuotaika ir jaunatviška nostalgija. Karolina ne tik giliai užgriebia bendraamžių dvasinius atšvaitus, bet ir puikiai fotografuoja valiūkiškai išdykaujančias savo drauges („Nemunas“, Nr. 31).

Kristė Makarevičiūtė pateikė gausiausią kolekciją, kurioje net keturios serijos: „Po pamokų“, „Mokyklos laiptai“, „Jaunimas. Vasara“, „Langai“. Pagirtinas darbštumas, kuris ateityje turėtų atnešti ir meninių atradimų.

Žaismingais grafiniais siluetais iš visų konkursantų išsiskiria Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos fotografijos mėgėja Vilija Balaševičiūtė. Du jos darbai rodo, kad autorė mieliau renkasi efektingus kontrastus negu kasdienišką pasakojimą.

Aktyvūs ir kiti Vilijos bendramoksliai. Jų ilgosios pertraukos ypač turtingos: nuo pietauti susiruošusių mokinukų eilės prie valgyklos (Justė Endriukaitė), pernelyg rimto ant grindų suguldytų knygų studijavimo (Margarita Remeikaitė) iki koridoriuose šėlstančių, mąsliai rymančių išraiškingų siluetų (V. Balaševičiūtė).

Koks spalvingas ir orus Igno VenslavičiausVilkijoje nufotografuotas kiemo karalius – gaidys! Bet tolėliau už jo į trinką grėsmingai įkirstas kirvis simbolizuoja jo didybės laikinumą. Gražiai sužaista detalėmis, bet ne šiam konkursui. Reikėjo nufotografuoti panašų pasipūtėlį mokinuką, ir beveik garantuotas prizas...

Gaila, kad visi Vilkijos moksleiviai „nepastebėjo“ konkurso tematikos, bet štai Eligijaus Jocio milžiniška knyga su ypač aktualiu pavadinimu „Skaitymo metai“ prasibrovė į laureatų būrelį.

Žurnalistiškai tikroviškiausių pastebėjimų ilgosios pertraukos metu pateikė Milda Kiaušaitė (Kauno MTKC). Pluoštelis kasdieniškų moksleiviškų rūpesčių akimirkų rodo autorės gerą fotografinį raštingumą.

Išradingai plačiakampį objektyvą naudoja Simona Bareikytė („Nemunas“, Nr. 31). Net keista, kad mokyklų kompiuteriniai išprusėliai visiškai nežaidžia šiuolaikinių techninių stebuklų laimėjimais. O gal kaip tik gerai, kad fotografuojantis jaunimas eina amžinu klasikiniu keliu, kuris gali atvesti į gilesnius, dvasingesnius ir prasmingesnius nušvitimus.

Vardijant nugalėtojų pavardes suklūsti: o kurgi vaikinai? Negi neįmanoma apversti nenuginčijamos tiesos, kad merginos greičiau bręsta, yra tvirtesnės, aktyvesnės, sumanesnės...

Norėtųsi tikėti, kad šitoks fotokonkursas taps tradicinis, kasmet gražiai judins moksleivių kūrybiškumą ir įtrauks vis daugiau jaunimo į prasmingą veikla.

Romualdas Rakauskas

Vertinimo komisijos pirmininkas


Antroji premija – Kristė Makarevičiūtė, Kauno MTKC.


Antroji premija – Kristė Makarevičiūtė, Kauno MTKC.
 
Antroji premija – Vilija Balaševičiūtė, Šakių „Varpo“ vidurinė mokykla.
 
Antroji premija – Vilija Balaševičiūtė,
Šakių „Varpo“ vidurinė mokykla.
 
Trečioji premija – Milda Kiaušaitė, Kauno MTKC.
 
Trečioji premija – Milda Kiaušaitė, Kauno MTKC.
 
Trečioji premija – Eligijus Jocys, Vilkijos gimnazija.
 
Trečioji premija – Eligijus Jocys, Vilkijos gimnazija.
 
Trečioji premija – Simona BAreikytė, Kauno MTKC.
 
Trečioji premija – Simona BAreikytė, Kauno MTKC.
 

Paskatinamosios premijos:

1. Emilija Jokubauskaitė, Kauno MTKC.

2. Eglė Jociūtė, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija.

3. Augustė RemeSaitė, Kauno MTKC.

4. Gintarė Ačaitė, Kauno MTKC.

5. Liucija Sejonaitė, Kauno MTKC.

Visus laureatus prašome skubiai pranešti savo telefonų numerius:
el.paštas nemunasredakcija@gmail.com
arba paskabinti tel. (8-37) 322235 
į viršų
"Nemunas" - Kauno kultūros ir meno savaitraštis
© "Kiti langai"
Rodoma versija 124 iš 284 
1:42:52 Nov 26, 2008   
Mar 2006 Jul 2011
Sąrašas   Archyvas   Pagalba