Literatūra ir menas

Literatūra ir menas, 2008-02-22 nr. 3178,
www.culture.lt/lmenas/?st_id=12295

KNYGOS

2007 METŲ „METŲ KNYGOS “ TITULĄ PELNĖ „SRAIGĖ SU BEISBOLO LAZDA“ IR „SLIEKO PASAKA“

[skaityti komentarus]

iliustracija

Skaitymo metų pradžioje „Metų knygos“ apdovanojimus iš kultūros ministro Jono Jučo rankų priims rašytojai – vilnietis Sigitas Parulskis ir klaipėdietis Rimantas Černiauskas. Suaugusiųjų kategorijoje laimėjo keliolikos eilėraščių ir prozos knygų autoriaus S. Parulskio naujas trumpų istorijų rinkinys „Sraigė su beis­bolo lazda“. Mažųjų skaitytojų Metų knyga išrinkta R. Černiausko „Slieko pasaka“.

„Kelios dienos iki balsavimo pabaigos buvo įtemptos, nes iki paskutinės minutės nebuvo aišku, ką galėsime paskelbti nugalėtojais“, – sakė „Metų knygos“ rinkimų koordinatorė Rūta Kačkutė. Jos teigimu, šioje skaitymą populiarinančioje akcijoje dalyvavo kone dvigubai daugiau skaitytojų negu pernai – apie 6 tūkstančius. „Itin aktyvi kova vyko renkant vaikų Metų knygą –­ akivaizdu, kad mažieji skaitytojai dar nėra persisotinę skaitymo malonumų ir drąsiai atiduoda balsus mylimiems rašytojams“, –­ teigė R. Kačkutė.

Už labiausiai patinkančią lietuvišką knygą buvo galima balsuoti specialiai sukurtoje interneto svetainėje, trumpuoju telefono numeriu, elektroniniais laiškais ir paprastu paštu. Vaikai balsavo piešdami mėgstamiausios knygutės iliustraciją ir atsiųsdami „Metų knygos“ rinkimų komisijai. Pasak R. Kačkutės, piešinių antplūdis buvo toks didelis, kad akcijos rengėjai turėjo vargti ne vieną naktį, kol pagaliau juos peržiūrėjo. Komisija negalėjo atsistebėti vaikų fantazija: tarp iliustracijų – ir pieštuku, ir akvarele, ir guašu piešti piešiniai, aplikacijos iš popieriaus, medžiagos ir net plastilino.

Leidyklos „Versus aureus“ 2007-aisiais išleistoje „Slieko pasakoje“ pasakojama juokinga istorija apie tai, kas atsitinka, kai mokykloje nebegali mokytis ne tik vaikai, bet ir sliekai. Atsitik tu man taip, kad staiga savo darbo nebenori dirbti mokytojai! Šia aktualia tema talentingai prabilusio R. Černiausko plunksna kviečia pabandyti pabūti mokinių ir slieko Zigmučio kailyje ir patirti kvapą gniaužiančių nuotykių.

iliustracija

S. Parulskio „Sraigė su beisbolo lazda“ išleista leidykloje „Baltos lankos“. Trečiajame smulkiosios prozos rinkinyje rašytojas egzistencinius svarstymus palieka potekstėje. Komiškos kasdienės istorijos atskleidžia paradoksalią tiesą, atveria netikėtą pasaulio regėjimo perspektyvą: „Nubudau ir supratau: esu dulkė su pretenzijom. Kaip sraigė su beis­bolo lazda. Ir dar: to niekam negalima sakyti. Kad ir ką sakysi, bus tik dar viena pretenzija.“

„Metų knygos“ rinkimai finišuos Vilniaus knygų mugės metu – čia bus eksponuojami keli tūkstančiai vaikų atsiųstų piešinių, įrišti į kelias storas knygas.

Iškilmingas „Metų knygos“ rinkimų laureatų apdovanojimas vyks vasario 24 dieną 13 valandą. Renginyje bus apdovanoti ir balsavusieji už labiausiai patikusias praėjusių metų knygas. Burtų keliu atrinktų 20 rinkimuose dalyvavusių skaitytojų gaus „Vagos“ knygynų dovanų kuponus. Akcijos organizatoriai šiemet įsteigė naują apdovanojimą –­ 1000 Lt vertės čekį pažintinei kelionei po Lietuvą vienai burtų keliu išrinktai vaikų darželio grupei, mokyklos klasei ar bibliotekos suburtai grupei skaitytojų. Šis apdovanojimas bus įteiktas Dabikinės specialiosios mokyklos skaitytojams.

Kultūros ministerijos informacija

 

Skaitytojų vertinimai


45429. keleivis2008-02-25 11:22
gaila...STAPONKUTES knyga nepalyginamai stipresne uz PARULSKIO.Bet popsas zengia per pasauli...

45433. urokas2008-02-25 13:18
Parulskis žengia :)

45436. interne2008-02-25 13:39
Stai pasamdau pora mergicku, kurios is ivairiu tasku balsuoja netu, ir laimime. Tai juk neskaitytu knygu konkursas.

45440. gerai sakai, interne2008-02-25 14:54
parurskio gabalai buvo internete, todel juos ir perskaite dauguma, is inercijos balsavo, o kitu knygos buvo tikrai neskaitytos, nepirktos, mazai pristatytos, pakankamai nereklamuotos, nebent vaiku.

45450. hm2008-02-25 21:11
grafomanai triumfuoja...

Rodoma versija 1 iš 1 
2:30:48 Feb 27, 2008   
2 PM 2 PM
Sąrašas   Archyvas   Pagalba