LT   EN   RU
2008 m. vasario 8 d., penktadienis Straipsniai.lt - Laisvas ir nepriklausomas interneto portalas Redaktorius Laurynas Dinsmanas
Rubrikos
    Bendravimas
    Bendruomenės
    Civilinė sauga
    Ekonomika
    Hobi
    Informacinės technologijos
    Kulinarija
    Kultūra
    Lietuvoje
    Mama ir vaikas
    Mistika
    Nekilnojamasis turtas
    Politika
    Pramogos
    Religija ir tikėjimai
    Skandalai
    Sportas
    Statyba
    Stilius
    Sveikata
    Teisėtvarka
    Transportas
    Turizmas
    Užsienyje
    Švietimas
    Žiniasklaida
    Žmogaus teisės
    Žmonės
Informacija
    Svetainės medis
    Diskusijos
    Apie mus
    Etikos kodeksas
    Reklama

Prisijungti

Registruotis   Prisijungti

Akimirkos sentencija

Nori gauti protingą atsakymą, klausk protingai.
Johanas Volfgangas fon Gėtė

Naujienų prenumerata

Atsisakyti   Užsisakyti

Partneriai

www.slaptai.lt www.gamezone.lt
www.penki.lt www.hakeriai.lt
   
   

Reklama

Statistika

Apsilankymų nuo 2002 09 12 - 16233615
Straipsniai.lt portale iš viso puslapių: 36246

Žaidimui "Žuvies kelionė" - prizas už netradicines viešųjų ryšių priemones

Ekologinio žaidimo internete "Žuvies kelionė" herojė - į Lietuvos Raudonąją knygą įrašyta Baltijos lašiša - atkreipė viešųjų ryšių specialistų dėmesį. Šis interaktyvus Šiaurės ministrų tarybos biuro projektas konkurse "PatiRtis 2007" pelnė apdovanojimą už netradicines viešųjų ryšių įgyvendinimo priemones. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto organizuotame konkurse iš viso varžėsi virš 20 valstybinių ir ne pelno organizacijų pateiktų ryšių su visuomene projektų. "Kaip patraukliai pateikti gamtos taršos problemą ir ja sudominti vaikus bei jaunimą? Šis iššūkis paskatino ekologiją derinti su edukacija ir pramogomis", - teigia žaidimo rengėjai. "Lašišą pasirinkome kaip saugomą rūšį, kurios išlikimas priklauso nuo žmogaus veiklos ir aplinkos būklės. Nors tai tik žaidimas, tačiau nafta ištepti paukščiai, teršiantys nuotėkų vamzdžiai ir paupyje tykantys brakonieriai yra realybė, už kurią esame atsakingas kiekvienas iš mūsų". Žaidimas "Žuvies kelionė" pristato lašišos gyvenimo ciklą. Ji keliauja iš gimtosios upės į jūrą, o ten subrendusi ir sutvirtėjusi grįžta atgal neršti ir pratęsti savo rūšies. Žuvies kelionė suskirstyta į keliolika skirtingų scenų, kurios simbolizuoja didžiausias grėsmes ir iššūkius. Kiekvienoje scenoje žaidėjui pateikiamas klausimas, į kurį atsakius renkami taškai. Žaidimas vyko 2007 gegužės ir birželio mėnesiais, jame apsilankė beveik 11 tūkst. žaidėjų.

plačiau >>

Kompiuterinių žaidimų entuziastai rinksis Kaune

Vasario 2-3 dienomis Kauno senamiestyje (Rotušės a. 20) aidės virtualių žaidimų šūviai. Renginyje dalyvaus 165 žaidimų virtuozai, tarp kurių patys stipriausi Lietuvoje. Prizinį fondą sudarys per 4500 litų. Pirmąją dieną vyks Counter-Strike 1.6 žaidimas, antrąją Counter-Strike:Source. Šiuos žaidimus Lietuvoje žaidžia apie - 30 000 žmonių. Visi apsilankę turės galimybę išmėginti jėgas 1 prieš 1 turnyruose, kuriuose galės dalyvauti visi, taip pat ir turnyro žaidėjai. Laimėtojų laukia 175 litų prizinis fondas ir rėmėjų įsteigti prizai. Žiūrovais bus išskirtinai pasirūpinta. Jie galės gyvai stebėti kovas per du projektorius bei plazminius LCD televizorius. Likusieji namuose galės tiesiogiai stebėti kovas internetu. Greita interneto sparta turnyro metu pasirūpins „TEO". Patikimais kompiuteriais - „TOPO CENTRAS". Informaciją apie turnyro eigą, rezultatus suteiks: www.css.lt ir www.kiberzona.lt. Primename, kad tai jau ketvirtasis „GERAS" komandos organizuojamas tokio tipo renginys, į kurį nuolat susirenka pajėgiausi virtualių žaidimų entuziastai.

plačiau >>

Stintų išteklių užteks ir vaikaičiams

Pastaruoju metu pasigirdo nuogąstavimų, kad Baltijos jūros priekrantėje bei Kuršių mariose labai sumažėjo stintų ir kad dėl intensyvios žvejybos jos čia galinčios visai išnykti. Esą tai rodo dabar itin maži žvejų laimikiai. Tačiau, pasak Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjo Vilmanto Graičiūno, nėra jokio pagrindo nerimauti, kad mūsų vaikaičiai jau gali pamiršti šių žuvų skonį. Stintos, kaip patvirtina kasmet vykdomos jų stebėsenos duomenys, yra gausiausios praeivės žuvys Baltijos jūros priekrantėje ir Kuršių mariose. Jų gausa labiausiai priklauso nuo gamtinių ir hidrologinių sąlygų, o ne nuo žvejybos intensyvumo. Pavyzdžiui, pernai Kuršių mariose buvo užfiksuotas pats didžiausias šių žuvų jauniklių gausumas per pastaruosius metus. Stintos yra trumpaamžės, todėl net ir labai intensyvi žvejyba jų ištekliams nėra tokia pavojinga kaip kitoms, lėčiau subręstančioms žuvims. Mokslininkų nuomone, leistina, nepadarant žalos, sužvejoti iki 50 proc. stintų išteklių. Kadangi šių žuvų sugavimas irgi labai priklauso nuo gamtinių sąlygų, žvejų laimikiai gali ir neatspindėti tikrojo stintų išteklių dydžio. Verslinė stintų žvejyba Baltijos jūroje prasidėjo 1990 metais. Pastarąjį dešimtmetį ji vis intensyvėjo, o laimikiai gausėjo. Vien tik Kuršių mariose ir Nemuno deltoje verslininkai 2005 m. sužvejojo 206 t, o pernai - net 319 t stintų. Žvejai mėgėjai pastaraisiais metais taip pat džiaugėsi gerokai gausesniais laimikiais.

plačiau >>

Legaliai įsidarbinti vasaros atostogų metu - misija neįmanoma?

Lietuvos mokinių parlamento (toliau LMP) Socialinių reikalų komitetas praėjusią savaitę LR Seimo Socialinių reikalų komitetui įteikė rezoliuciją dėl Lietuvos respublikos Užimtumo rėmimo įstatymo. Mokinių atstovai atkreipia dėmesį, kad viena aktualiausių problemų, kylančių šiandieniniam jaunimui - užimtumo stoka, labiausiai paaštrėjanti vasaros atostogų metu. Vienas iš būdų skatinti vaikus turiningai praleisti atostogas - sudaryti sąlygas legaliai įsidarbinti sezoniniam darbui. Tačiau šiandieninė situacija kiek kitokia: nepilnamečiui, norinčiam įsidarbinti vasaros metu, tai tampa tiesiog neįmanoma misija. LMP teigimu, skatinant jaunimą įsidarbinti vasaros metu, būtų įmanoma dar efektyviau vykdyti profesinį orientavimą ir informavimą bei spręsti opią jaunimo užimtumo stokos problemą. Rezoliucijoje pastebima, kad vasaros atostogų metu kultūrinė veikla nepilnamečiams yra prastai ir negausiai organizuojama, o vasaros stovyklos yra sunkiai prieinamos mažesnes pajamas gaunančioms šeimoms, todėl dažnai paaugliai praleidžia nenaudingai ar netgi žalingai. "Vis daugiau nepilnamečių ieško sezoninio darbo, bet dažnai, susidūrę su darbdavių nenoru įdarbinti pilnametystės nesulaukusių asmenų, pasirenka nelegalų darbą, o tai ne tik kelia grėsmę paties jaunuolio gerovei, bet ir nenaudinga valstybei", - teigia LMP Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Kotryna Gasiūnaitė.

plačiau >>

Savaitgaliais lietuviai "Akropolį" ima keisti į internetą

Praėjusį savaitgalį pirkėjai tiesiog iššlavė internetinę parduotuvę "Open24.lt": per jį buvo sudaryta daugiau nei 200 sandorių, įsigyta daugiau nei 600 prekių, tai yra 40 kartų daugiau nei įprastai. Nuo 2007-ųjų pavasario internetinėje erdvėje gyvuojanti parduotuvė "Open24.lt", prekiaujanti pasaulyje žinomų prekių ženklų drabužiais, aksesuarais, avalyne, kosmetika ir parfumerija, surengė azartišką išpardavimų savaitgalį. Jis prasidėjo ketvirtadienį, kai drabužių ir avalynės buvo galima įsigyti su 40 procentų nuolaida, ir kiekvieną dieną nuolaidos didėjo 10 procentų, kol sekmadienį išpardavimų įkarštyje žmonės pirkosi 70 procentų pigiau. "Mano žiniomis, pirmą kartą Lietuvoje internetinė parduotuvė per dieną sudarė daugiau kaip 130 sandorių" - teigia Darius Lebedzinskas, įmonės "Net frequency" vadovas; ši įmonė Lietuvoje sukuria bene daugiausiai internetinių parduotuvių. Pasak D. Lebedzinsko, toks masinis apsipirkimas internete buvo nemažas išbandymas ir e-parduotuvės sistemai, kuri jį nepriekaištingai išlaikė. "Buvome įsitikinę, kad savaitgaliais žmonės apskritai mažai perka internetu. Mūsų pirkėjai paprastai apsiperka darbo dienomis, savaitgaliais tebūna 5-6 užsakymai. Ši akcija parodė, jog pirkėjus galima sudominti ir laisvadienį užsukti į elektroninę parduotuvę" - pasakojo "Open24.lt" Plėtros skyriaus vadovė Gintautė Lidžiuvienė.

plačiau >>

Informacinės technologijos
Ekonomika
Kultūra
Nekilnojamasis turtas
Politika
Sportas
Sveikata
Švietimas
Žiniasklaida
Copyright © 2000-2008 Straipsniai.lt. All rights reserved. Vilnius, Lithuania | ISSN 1822-6078 | Straipsniai.lt portale paskelbta straipsnių ir naujienų: 12246
Rodoma versija 2 iš 58 
1:26:30 Feb 8, 2008   
Jun 2005 Oct 2010
Sąrašas   Archyvas   Pagalba