ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2006-08-12 nr. 808

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

Turinys (12) • DARIUS GIRČYS. Nekaltas padarasGINTARAS BERESNEVIČIUS. Vaizdai ir elgesiai (48) • -js-. Sekmadienio postilėGINTARAS LAZDYNAS. Senasis ginčas dėl senųjų ir naujųjų (2) • B. M. BAJ. KregždėlaiškisSIGITAS GEDA. Skaitalai - pelėmsTOMASZ ZALEWSKI. Amerika už plačiai užvertų durųKalbos policijaCASTOR&POLLUX. Verba de verbisGYVENTOJAS. GyvenimasKĘSTUTIS NAVAKAS. "Gero gyvenimo kronikos". B-sidesVIDMANTĖ JASUKAITYTĖ. Kas trokšta mūsų mirties? (239) • KASPARAS POCIUS. In memoriam GBALEXANDER MCCALL SMITH. Labai puiki merginaLAIŠKAI (106) •

Vaizdai ir elgesiai

GINTARAS BERESNEVIČIUS

[skaityti komentarus]

Palangoje į turgų einama išsipusčius kaip į bažnyčią. Į bažnyčią – kaip į pliažą. Kurorte tūno plebsas, sprendžiant iš visko. Ir rusai su kitais užsienio svečiais. Pastarieji atpažįstami iš to, kad turi kuprines ir važinėjasi dviračiais. Vakariečiai jaučiasi turistais ir nori vaizdų, judėjimo. Už pinigus perkami įspūdžiai turi būti susirankioti. Todėl darbščiai juos semiasi. Lietuviai daugiausia guli apsimetę negyvi prie jūros kranto. Makabriška gal kiek. Kiti galo ieško bangose ir duobėse. Jautiesi kaip koks demonas. Stebisi viskas gerai, tik nesinori nei gulėti, nei mėginti pasiskandint. Blūdyti karšta. Išeities nėra. Kompiuterio nėra.

O Šventoji pasidariusi vienintele pajūrio vieta, kur žmogų nuo žmogaus skiria metras, o ne milimetrai. Užvažiuoja studentai, bibliotekininkai ir tikrieji snobai, pajutę, kad čia yra jaukiau, geriau ir mažiau pažįstamų. Ženklas, kad kitąmet miestelis gali atitekti visai kitai publikai.

Pliažas visiems asocijuojasi su alumi ir mixais, ne tik čeburekais. Viskas po ranka. Tokio milžiniško girtaujančių kolektyvo niekur nerasi. Dešimtys tūkstančių lietuvių vieningai siurbia po afrikėjančia Tėvynės saulute. Makt makt. O gydytojų rekomendacijos? Makt makt, – sako gydytojai. Kada, jei ne per atostogas. Jei jau ir ne per atostogas, tai per kiekvieną šventę, privalomą švęsti pagal Šv. Prekybos Centrų nurodymus. Skelbiamus per TV ir šiaip. Kai nėra pergalių, vienija alus.

Žmogus valgo ungurį pliaže. Aplink jį artimieji ar šiaip grupė draugų. Valgo rankomis, kaip pridera, plėšo. Vaitoja, bet vis tiek valgo. Į jį godžiai žiūri būrelis smalsuolių ir maži vaikai. Žmogus sako: ai, vai, koks nevykęs ungurys, prie sovietų gardesni būdavo, riebesni. Labai sūrus, – kalba, – persūdytas, vos įgaliu. Į jį įsmeigtos akys nedviprasmiškai blizga. Bet burnos neprasiveria, – žmogus turi rankose privačią nuosavybę, savo ungurį, kurį gina Konstitucija. Prie sovietų būtų paprašę, dabar prasižioti beprasmiška. Ungurys privatus. Taip vaitodamas žmogus ir suryja ungurį, iki pat odelės nugraužia, apčiulpia ir vis dar niurnėdamas atsigula sau blizgančiu veidu.

Dar yra Šventosios dviračiai keturiais ratais. Juos mina žmonės keistais veidais, veidai įsitempusios palaimos kupini, jie juokiasi važinėdami tais keturračiais, tik keisčiausia ir įtempčiausia šypsena tojo, kuris mina. Aš į tuos laimingus, isteriško džiaugsmo apimtus mynėjus vairuotojus žiūriu su kolegišku supratimu, nes pats bandžiau. Tas keturratis dviratis yra pusės tonos geležinė machina, nevaldoma, vairas arbatinės lėkštutės dydžio ir vairuoti tą padargą veik neįmanoma. Be to, minti žiauriai sunku, praeiviai į tave žiūri, kaip sukinėjiesi tarp mašinų pūtuodamas ir permirkęs prakaitu, o reikia rodyti gerą miną, antraip iš tavęs juoksis visa gatvė, tai ir važiuoji išsišiepęs. O paslaptis čia paprasta. Žemaičiai nusižiūrėjo nuo kokių vakarietiškų pramoginių keturračių brėžinių ir juos atkūrė aukštaičių pramogoms. Bet originalas buvo iš aliuminio ar kokios plastmasės, o jie pavarė ar iš balų rūdos, ar iš ketaus, ir jis tapo ne pramoginis, o katorginis, sveria gal šešis kartus daugiau nei originalas. Iš tolo pramoga, bet niekas, juo važiavęs, nedrįsta prisipažinti, kad buvo patekęs į nevaldomą ir nepavežamą fajetoną kelionei į pragarą. Ir kiekvienas pavažiavęs rekomenduoja draugams bei pažįstamiems, o važiuojančiųjų iškreiptos, klastingos šypsenos yra skirtos tiems, kurie važiuos, kurie dar būtinai važiuos tuo pragaro traktoriumi. Niekas neprisipažįsta kentėjęs, ir šie keturračiai gyvuoja dėl naujokų naivumo bei tylios visuotinės apgaulės.

Yra dar ir vandens dviračiai, kurie, ypač keturviečiai, neblogai valdomi ir hidrofobija nesergantiems patartini. Mačiau vieną dviratinį smalsuolį, kuris, pamatęs, kad skaidrus persišviečiantis vanduo rodo dugną visai negiliai, nusėdo nuo dviračio į tą seklumą ir atsidūrė, žinoma, negiliai, bet ne iki kelių, o iki geros bambos. Nieko baisaus, bet kiek nustebęs, jau užsiropštęs ant dviračio, stebėjo nebeveikiantį mobilųjį ir lašantį fotoaparatą su vasaros įspūdžiais.

Kitas žmogus prie spaudos kiosko pasakoja keistą prietykį su savimi pačiu, mat esąs kiek pritrenktas, nes nuėjęs iš vakaro į policijos nuovadą su reikalu, bet ten, policijoje, pradėjęs kažką dėstyti ir staiga užmiršęs, koks jo reikalas. Ir nieko daugiau negalėjęs pasakyti, tiesiog išgaravę viskas iš galvos. Tada policininkai paklausė jo pavardės, o jis, pasirodo, užmiršo ir vardą, ir pavardę, tai juo ten labai susidomėjo ir pralaikė visą naktį, kol ryto šviesoje jis praregėjo ir viską atsiminė. Ir tik vienas dalykas, iškritęs jam iš galvos, taip ir nebesugrįžo, kadangi jis taip ir neatsiminė, ką norėjo išgauti iš policininkų ir policininkių.

Šiaip žmonės nelabai žino, ką jie turi daryti atostogaudami, todėl pridirba visokių nesąmonių. Yra dar ir atrakcionų, bet juose visi labai vemia arba baisiai rėkia – irgi gražu pažiūrėti. Visi iki vieno avi kiniškomis basutėmis iš plastmasės ir vaikšto su šortais ar be jų. Man tai patinka. Šventoji pagal atsipalaidavimą labiau primena vakarietiškos laisvės miestelį. Palanga pamėgino pasidaryti vakarietiška, bet geriau nebūtų to dariusi, vis tiek dvasia liko nomenklatūrinis kurortas.

Šventojoje vieną dieną pūtė beprotiškas šiaurės vakarų vėjas. Vaikams paliepus nuėjome į tą siaubingai didelį pliažą, plaikstomą vėtros. Vaikų pliažo padargus vėjas kaipmat prisigriebė ir užnešė ant artimiausios kopos. Užlipęs gelbėti žalio gelbėjimo rato nuo viršūnės žemai dauboje pamačiau poilsiautojus, kurie gaudė saulę nugaromis, sėdėjo susirūpinę, išsigandę ir smėlėtomis, vėjo prikimštomis burnomis valgė žuvį.

 

no OOXML

Kultūros kalendorius
nuo 2008 m. Vasario

PATKPŠS

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29  

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


62093. Rūta2006-08-13 10:50
man liūdna:( vakar buvau Šventojoje, Palangoje. Ir dar-"pas juozapą".taigi -trijuose malūnuose, dalyvavau kažkokioje orgijoje, tad kaip po orgijos(nors be alkoholio) šiandien kažko skauda ir liūdna sieloje(nors tiesą sakant, nežinau, kas būna po orgijų, gal jų įvairių būna:)). Dalyvavau masinėje psichozėje-ėdimo, gėrimo, daiktų, žmonių, trumpų kelnių, nuogų bambų.veidai man atrodė kažkokie nežinau kokie.ypač išliko atminty tokie vaizdai-"Pas Juozapą"-prigulę storuliai kerta didžiulius riebius šonkaulius su troškintais kopūstais, lėkštės-kaip skraidančiųjų dydžio. kažkodėl smirdėjo alum.ir buvo per tanku visko.ar tai vadinama poilsiu? dar krito į akis du storuliai vyrai, apie 30 metų-su šortukais, aptemptom didžiulius pilvus maikėm ir nešantys didelius cukraus vatos kupstus ir juos laižantys.vaizdeliai.Šventojoj nebuvau 10 metų-tie patys aptrupėję šaligatviai, tie patys apsilupę sovietiniai mediniai namukai, ir netgi tie patys treninginiai žmonės, įmitę, raudonais nuo alaus veidais vyrai, peroksidu nudegintais plaukais moterys.Palanga-prabangesnė, gražesni rūbeliai, bet alaus lygiai tiek pat.plaukėm minia link jūros, nežinojau nei į ką žiūrėti(dėl to šiandien nepasuku sprando nuo radikulito), jūra tik buvo ta pati graži, kažkokia spalvota(trijų spalvų mažiausiai),prie jos -vienas kitas žmogus.grįžau kažkokia apsivėlusi, nešvari nuo kažko nežinau ko. vis galvojau apie G. B. žinutėmis su draugais ir mintyse vis šios mintys-kodėl tai, kas jis toks, o ką aš, o kaip mes.visą savaitę vis tas pats galvoje-apie dievą ir alkoholį, gėrį ir blogį, bažnyčią, tikėjimą, paklydimus, užuojautą.ką reikia daryti, ką galim daryti, ką galvojo, jautė jis, ko noriu aš, mes.ir prisipažinsiu-pavargau nuo minčių ir jausmų, o nustumiamas graudulys kažkaip grįžta vėl ir įsitaiso gerklėj, akyse, mintyse, jausmuos.

62094. dar2006-08-13 10:53
ne mano laikas buvo važiuoti ten.visad važiuoju rudenį arba pavasarį.mėgstu Palangą tuo laiku, kasmet nulekiu.gera tai-kad pamojau širdy važiuodama pro Kornos namus, nors ji tuo metu sėdėjo kažkur kažkokioje kryžekelėje ir gėrė arbatą.

62100. atvirai sakant,2006-08-13 11:07
nežinau, ar šis tekstas patiko. Meluočiau, jei sakyčiau: taip. Bet turbūt tokioje situacijoje nedera sakyti, koks iš tiesų įspūdis?

62103. rudra2006-08-13 11:34
Tekstas kaip tekstas, paprastutis, tik va pastraipa "Kitas žmogus prie spaudos kiosko pasakojo..." priverčia suklusti. Ji nedera čia, ta pastraipėlė, nes aišku, kad ji prasimanyta, gal susapnuota, gal šiaip atėjo kažkas galvon ir užrašė. Bet jam tai kažkodėl pasirodė svarbu. Kitu metu redakcija ją gal net būtų išbraukusi.

62112. rudrai2006-08-13 15:36
ach, kokia tu išmintinga, net bloga.

62125. to rudra2006-08-13 19:00
taip, ta pastraipėlė gal ir pramanyta, bet aš prie spaudos kioskų, kai tekdavo ilgiau palaukti, visko prisiklausydavau, tai gal ir nepramanyta. Bet tu pamišusi dėl pastraipėlių, ar ne, tau visuma susideda iš atskirų pastraipėlių? Kūrinio vertė pagal tave - tokių gražiai sudėliotų gražių pastraipėlių aritmetinė suma?

62126. darius :-( 2006-08-13 19:09
nesuprantu jo. fenomenaliu duomenu, o raso suda

62128. nuomone :-) 2006-08-13 19:15
es nezinu lietuviski aber zinu ka BERESNEVIČS ir poets

62144. rudra > to rudra2006-08-13 21:49
Rašiau: verčia suklusti. Ir - kad jam kažkodėl pasirodė svarbi. Nes būtent ši pastraipa išsiskiria iš visumos. Jei būčiau tokia išmintinga, kokia Jūs mane laikote, man nebūtų kilusi mintis apie galimą nuojautą, pramatymą, ką ir norėjau pasakyti.

62148. po palme :)2006-08-13 22:57
paprase parasyt, reikejo turbut, kad ka idetu, tai ir sumete greitai. Taip jam daznai budavo. Ir vel aisku, alkoholis kone pagrindine tema. Skaitau kaip Lietuva didziuojas vis daugiau alaus sunaudojanti. Ar vanduo ten dar naudojamas, nors prausiantis?

62186. rūtai2006-08-14 10:52
Gerbiamoji, palikite žmonėms teisę pasirinkti, ką, už kiek ir kaip ėsti, kaip atrodyti, kaip rengtis ir apskritai - kaip gyventi. tamstai turėtų būti giliai pofig, kaip atrodo tie storuliai, kokią cukraus vatą jie laižo, kaip jie žiūri į jūrą ir t.t. Nemanau, kad atidžiam žvilgsniui ir Jūs esate be priekaištų. tiesiog gyvenkit nesidairydama į šalis ir pašalius. šitaip dabartės labai madinga ir europietiška...

62187. Rūta2006-08-14 11:01
na, taip Jūs teisus, juk tikrai - išorinis pasaulis tėra vidaus veidrodis:)

62188. Rūta2006-08-14 11:16
Aš nesu ideali, ir, oi, kiek save ėdu už trūkumus. tai tiesiog buvo - eini ir matai taip, o ne kitaip, nes iš tikro tai mačiau, ar negalima to priimti kaip tiesiog tos dienos požiūrio, fakto, žiūrėjimo ir tiek, būsenos. gyventi ir nesidairyti į pašalius? tada, žinoma, niekur nematysi nei blogio, nei banalybių - nei aplinkoje, nei savyje. ir nieko nekeisi - nei aplinkoje, nei savyje, nes viskas tikrai bus pofig. na, yra toks Jūsų požiūris, man taip kol kas neišieina. tikrai negalvoju, kad esu geresnė, nes, kaip ir rašiau - dalyvavau ir aš tame veiksme - taip pat ėdžiau ir t.t. tai ir įvertinau - kad tapo tik liūdna. tai tik pasidalijimas įspūdžiu ir nuotaika, nei smerkimas, nei neigimas, nei aukštinimas... nenorėčiau, kad mes čia tik būtume geručiai iškrakmolyti idealučiai, gink die, kažko neparašyk ne taip, kas kitam netiktų. tada mane imtų valdyti baimė čia rašinėti, kalbėtis. manau, kad tik nereiktų kažkokių niekinimų, ginčų iki nukritimo, etikečių, kas čia psichinis ligonis ir t.t. O kad man tikrai juokingai atrodo tie storuliai su vatos kupstais - nu man taip atrodo ir tiek:) kažkam aš atrodau juokinga tomis mintimis - nu atrodau ir tiek:)

62190. dar Rūtai2006-08-14 11:39
na, va, kai nuimate gazą, tampate labai malonia pašnekove... aš kuomet jaunas buvau, labai mėgau visus pašiepti: provincialus, snobus, neturtėlius, turtuolius ir pan. jūsų mintys man gerai pažįstamos, bet jau nebegaliu su jomis sutikti. aš savęs ėmiau klausti: o kas aš toks, kad galiu pašiepti blogą skonį, neturtą, prastas manieras, blogus įpročius ir papročius. aš to tiesiog ėmiau nepastebėti. mes labai daug dėmesio skiriam neesmingiems dalykams ir nepastebim tikro blogio, smurto, niekšybių. va tiems dalykams ir turėtume būti labiau dėmesingi, o ne cukraus ar stiklo vatai, storuliams ankštuose šortukuose.

62197. mieste2006-08-14 11:55
pastabumas nera blogas bruozas. gali pastebeti ir smulkmenas ir stambius dalykus. viens kitam netrukdo. akis turi tokia savybe matyti ir dideli daikta ir maza. tik vyzdys susitraukia arba issiplecia.

62199. mieste2006-08-14 11:58
ir dar: negaliu nuimti gazo niekaip. matyt koja meslungis bus sutraukes.

62200. m2006-08-14 12:03
jeigu nevaziuoji i tokias vietas, tai ir neuzsirauni ant storuliu su vata. pries pora metu buvau nidoj (ne savo noru). pamaciau, kad per graziaja pieva iki didziuju kopu nutiestas saligatvis. ir dar: saligatviu eina motieka su savo Roze. zinau, kad i nida daugiau neverta vaziuoti. visuomet prisiminsiu, kaip bridau per ta pelketa pieva nesina savo vaiku ant sprando.

62202. to m2006-08-14 12:50
siaip jei jau norisi papoilsiaut be motiekos rožės ir vatos, siūlyčiau nelabai toli ezero nusipirkt tegu ir sušiktą namuką. tai yra nuostabus reikalas: nematai to viso brudo. o jei nėra pinigo, galima su palapine ir miegmaisiu, keliaut po nuostabias lt vietas. visuomet yra išeitis... o storuliai - čia niekuo dėti. pats esu storulis...

62203. Rūta2006-08-14 12:55
aš nei uždedu, nei nuimu gazo, many nebuvo tądien pykčio, buvo tik liūdesys. ir žinoma, tai ne dėl tų vyrukų su vatom::)(čia tik kiek juokinga) tiesiog jau tokia nuotaika iš giliau, o dar ir tie vaizdeliai, kurie dar labiau apvėlė sielą... ir iš kur jūs ištraukėte, kad aš ką smerkiu (tada turėčiau smerkti Beresnevičių, kad gėrė, o anaiptol, tik skaudu ir liūdna dėl to). kas mane pažįsta iš arčiau, žino, kad ką jau ką daugiausiai smerkiu - tai save. už banalumą, už tamsumą, paklydimus. su didele atida priimu bet kokį man skirtą "pamokymą", netgi prašau to, ieškau. aš tik stebėjau ir mačiau ir parašiau, ką mačiau, pati ten dalyvaudama. juk negali užsimerkti. ir negaliu aš rašyti čia tik dėl to, kad kažkam patikčiau ir įtikčiau. taip mes nepajudėtume iš vietos nei vienas, o dabar - mes kai ko ir čia išmokstame, vienas iš kito, kaip tie anoniminiai alkoholokai - viens kitą timptelim aukštyn dvasine prasme:) dėl to gal čia ir ateinu. tam ir yra šios minčių, jausmų dalybos. beresnevičius irgi parašė apie tuos valgomus riebaluotus ungurius, tik jis rašytojas ir talentingas, o aš to nemoku įvilkti į meno išraišką, tai kai ką ir drėbtelėjau tiesiai - kiek pasišaipydama, kiek su liūdesiu. bet lygiai taip pat kalbu ir apie save:) tiesiog nemanau, kad viskas turi būti mum dzin - ir tas blogis, banalybės ir kas mumyse, ir kas aplink. prašom ir toliau kritikuoti, jei ką - išgirsiu, pakalbėsim, priimsiu, atmesiu. kas jau čia būtų, jei mes tik į vieną dūdą suoktume... reikia visko. visgi man šiek tiek liūdna ir tiek, kad daug tų blogų įpročių, blogų manierų ir papročių, kaip jūs sakot. ir aš tikrai nesu "tokia", kad smerkiu, tik dar kartą sakau - kadangi tai taip masiška ir tiek daug ir taip plačiai ir tai Lietuvoje priimama kaip norma, vertybė - man dėl to nesmagu. bet aš esu taip pat šioje masėje, deja. norėčiau išlipti. bet ne dėl to, kaip "atrodyti" kitiems, o dėl savęs.

62204. Rūta dar:)2006-08-14 13:03
a va dėl ko supyktot - dėl to, kad pats storulis:) nepykit - aš irgi nemenka:) važiavau į ten, nes reikėjo, reikalas buvo, o ne atostogauti, o pažiūrėti - kas yra ta Basanavičiaus gatvė Palangoje ėjau specialiai, mat visad į Palangą važiuoju rudenį, pavasarį, kai būna tuščia ir kvepia kažkuo tuo, nežinau kuo:) Labai gera ir turėti namuką prie ežero, ir po Lietuvą važinėti - tą ir darom su šeima:) jei nebūtų šio straipsnelio, nebūčiau apie tai ir kalbėjusi, bet va taip sutapo po mano sekmadienio kelionės. atsiprašau, jei įžeidžiau dėl to storumo:) čia tik juokai, nieks pagal tai neskirsto - geras ar blogas žmogus, bent jau šiuose Atėnų puslapiuose, gal tik kokiam Delfy tai ten duoda velnių visiem ir ypač visom, kurios netelpa į standartus. oi, apie ką mes čia taip įsijautėm:)

62205. m - 622022006-08-14 13:13
as irgi esu storule del to ir nesipainioju rutai po akimis. beje, miegmaisio nesiulykite. ir palapines ne.

62206. Rūta>M:)2006-08-14 13:21
nu jo, belieka dar man primesti, kad aš smerkiu storulius, jergau jergau... jei reikia - galiu atsiųsti savo nuotrauką:) einu tortą nusipirksiu iš tų nervų:)

62207. to m2006-08-14 13:24
jokiu būdu, jokiu būdu... nei miegmaišio nei palapinės. dviem storuliam ne vieta vienoj palapinėj. o tuo labiau miegmaišy... jie gali išsitekti tik virtualybėje.

62208. m2006-08-14 13:30
kdangi ruta smerkia storulius tai mums geriau isvis gatvej nesirodyti.

62209. to m2006-08-14 13:44
bet mes galim pasirodyt vienam miegmaišy. ir netgi sėkmingai.

62210. m2006-08-14 13:52
tuomet geriau renkuosi sušikta namuka.

62211. Rūta:)2006-08-14 14:07
pradėkit man sakyti, kad aš kupranugaris, aš imsiut tuoj teisintis.o gal galiausiai su tuo ir sutiksiu.jei taip reikia.

62212. kvailutė2006-08-14 14:32
Sušiktas namukas netoli ežero ar upės šokdina savo savininką įvairiaritmiais kazačiokais. Čia pasitūpinėjimai apie daržus gėlynus, čia suktukai vidiniais ir išoriniais kampais, čia mostai grėbliu kastuvu arba mėgėjiški paskraidymai plaktuku teptuku. Apie neįveikiamus aukštojo pilotažo santech, elektrik ir kitokius pa net nekalbu. Ir tai aš vadinu saldžiu gyvenimu? Ne, ne. Nesiskundžiu. Šią vasarą dar nebuvau prie jūros. Bet ir nenoriu. Sakau sau, kad yra taip. Panašu, kad įsivaizdavimas jau virto realybe. Vakar išsukom tris kibirus medaus. Ana tiek dar laukia. Gyvenimo saldumas kaip ir aprūpintas.

62214. e - radau dar du. norit? aisku, kad norit, is akiu matau.2006-08-14 15:02
| "...o storuliai - čia niekuo dėti. pats esu storulis...", "...išsitekti... ",

62215. kvailutė2006-08-14 15:24
Na jau ne, savęs prie storulių tai neskirsiu. Bet jei labai norit... Vis tiek - ne. Reikia? Hmmm... Gerai, jau gerai, lendu į miegmaišį.

62216. nykius2006-08-14 15:41
O man storulių gaila...

62219. m- kvailutei2006-08-14 16:27
bijau biciu. argi neigele?

62222. kvailutė2006-08-14 16:55
aš stiklainius ruošiau, paskui atakinėjau korius, sukau, medų pilsčiau. tai, kol dar esu nesugelta, su malonumu galiu papasakoti, koks naudingas yra bitės įkandimas. žodžiu, gelia ten, kur reikia. bitės bijo baimės, todėl ją ypatingai jaučia ir puola gelti. tada, pasitaiko, kad įduria ir ne visai ten, kur reikia. ar pakankamai išsamiai paaiškinau?

62224. mieste2006-08-14 16:57
mano megstamiausias atstumas nuo avilio yra dvylika kilometru. kad neidurtu ten kur nereikia.

62225. kvailutė2006-08-14 17:11
bitė nuo avilio nuskrenda 3 km arba mažiau (taip rašo knygose). toliau neskrenda, matyt, bijo paklysti arba sutikti labai labai bijančius. įgėlusi bitė numiršta...

62250. geluonis :-) 2006-08-15 14:41
Kas čia kliedi apie bičių įgėlimo naudą? Jau ne vienas žmogus šią vasarą numirė nuo bičių įgėlimo. Ypač pavojingas tas įgėlimas alergija sergantiems žmonėms. O tokių vis daugėja.

62254. m2006-08-15 15:20
nesakykite, kad kliedi. cia kaip konjakas - viena sena gydytoja kasdien po sauksta prirasydavo kaip vaista. o didelemis dozemis patys zinote prie ko priveda. zinau, kad bites igelimais gydydavo nuo radikulito. ta pati sena gydytoja pasakojo apie zymu rasytoja, kuris reiklaudavo, kad tiek pat biciu, kiek ir jam, statytu ir jo zmonai. kad ne jam vienam skaudetu.

62258. vox populi2006-08-16 05:03
joo, o kur dingo kuolys/liandsbergius - jie man kaip sovietmečio diedukai, kaip šviečiantis kūjis ir priekalas, kuris vietoj nkvd naganų atsiųstų JŲJŲ raketas sprogdinti mano kaimyno (aš jo nemėgstu), kuris birzgia prieš viską ir visiems grąsina. Ir mano nuosavybė (greta to kaimyno) būtų TIK AUKURAS VARDAN TOSIOS "KOMUNIZMO", TFIU "ANTITERORIZMO". Ir aš toks laimingas, toks laimingas, toks laimingas - pasitarnavęs vardan šviesios žmonijos ateities. Lenkiuosi Kuoliui, Parulskiui ir kitiems. Žemai lenkiuosi.

62342. dalgis2006-08-17 15:33
Ko gi tokie priekabuuus, juk zhmogus ir mires teksta ishspausdino... kaip sake po palme: "sumete greitai". Paziuresim kaip jus budami kalnapily rashysit...

62344. geluoniui2006-08-17 15:53
įgelia,kad atsibustum. to labai kartais rek.priskrenda ,pasižiuri iš arti, i akis, i nosi ir še. aš jo nespejau pažiurėt

62475. Kotryna2006-08-18 14:44
Keičiamės. Tik kaime dar galima rasti gyvenimo kap prieš šimtą metų. Nuvažiuoju pas mamą, ant stalo naminės duonos kepalas, sūris, sviestas, pomidorai, agurkai, lašinių bryzas. Bet jie nei vienas nestoras. Gal kad jau amžius, jaunesni buvo gražiai apvalūs. ne tiek jai daug 75-eri, tėvelis prieš porą mėnesių baigė šios žemės kelionę. pabūnu su jais ir gėriuosi, kaip jie i viską natūraliai paprastai žiūri. Riktuoja savo darbelius kasdieną ir tokia ramybė aplink. Nors televizorius yra, bet mama niekada jo nejungia, nenori.Ir pagalvoju, atvežtum į Vilnių, pamatytų kaip gyvenimas pasikeitęs, o kaime, jos kieme viskas tas pats ir ji tokia pati. Tik kaimynai aplink prasigėrę su vaikų krūvom, ko anksčiau nebūdavo... Ji mačiusi laisvo gyvenimo jaunystėje. Sako, o kad būčiau jauna, tai dabar pinigų prisidirbtum su tėvu, o prie ruso kaip vargom. Jie šešis vaikus užaugino ir nei vienam nieko netruko. Ateina ir dabar pas ja jauna kaimynė amžinai neturinti vaikams valgyti, tai sūrio, tai bulvių, tai vaistažolių. Ji visko turi ir visiem duoda. Bet tokie žmonės išeina. Ir tokių jau niekada nebus.

62483. e-62475. Kotryna2006-08-18 14:56
bus!

62521. v.2006-08-19 11:15
Nekibkit prie tų storuliukų, bet kurią dieną bet kuris nestambus galim sustambėt - aplinkos užteštumas, maisto kokybė ir t.t. ir pan. Rūta, atsipalaiduok, neturi dėl ko teisintis! Tau taip atrodo, kitiem - kitaip. Na ir gerai! Pati teisingai rašei - kas būtų, jei visi į vieną dūdą pūstumėm. Neįdomu būtų. Vienas vienaip matom, kits-kitaip; viens tuos dalykus pastebim, kits-kitus. Va taip ir gerai - perskaitom, pamąstom. Todėl ir rezultatas - daug platesnė regėjimo/įžvalgumo amplitudė.

62530. nestambus sustambejes2006-08-19 14:02
taip, pagrindine priezastis - aplinkos uzterstumas.

62537. Rūta2006-08-19 15:28
tiesiog kaip pažiūrėsi kada.tikrai-aplinka vidaus veidrodis.jei eisi pilna džiugesio , laimės-atrodys ir aplinka graži, ir žmonės geri, mieli, o kai viduj negera, tai ir išorė tarsi užkeiktai negraži.tikrai kažkaip aną savaitę negalėjau jaustis laiminga,džiugi mane tikrai sukrėtė G.B. tokia mirtis, pavargau ir nuo tų diskusijų, ypač , kai matau tiek pagiežos. ir išorė lemia vidinę būseną.šiandien gavau iš vieno draugo albumą R. Vikšraičio.turbūt daug kas žinot tą žmogelį, fotografuojantį kaimiečius-girtus daugiausia, jis jiems specialiai "pastato" butelį, kad šie pozuotų.vaizdeliai:((((((((( bet, deja, realybė, esu mačius tokio kaimo.žinoma, toli gražu nėra taip kiekvienam kieme, bet yra daug.albume kiek sutirštinta, man nepatiko, kad montažo yra, na, bet...tai va-ar galima jaustis laimingu, žiūrint į tai, gyvenant tuo, ką mato, jaučia tie vaikai, kurie gyvena tokiuose namuose..o gal aš klystu, nežinau, nežinau...žinau, kad jie savaip laimingi, kad, deja, tas vaikas, kuris turi tėvus inteligentus ir viskuo aprūpintas ir mato tik gražias, švarias vietas, deja, dažnai jaučiasi irgi nekaip-savęs neranda, jaučiasi svetimas pasauly..o gal ta laimė tokia ir yra taip-kuo primityviau, tuo geriau, nekeli jokių egzitencinių klausimų ir gerai, tik gyvaliojies ir tiek..valgai, eini į tuliką, laimigas , kai gavai "ant butelio" arba vaikas laimingas, kai gavo pavalgyti...nereikia tada jokių vizijų, yra tik primityvi,gaivališka egzistencija..tik jau vėl nesupraskit kreivai, to , ko visai nenoriu pasakyti:) tiesiog liūdna dėl to ir jaučiu užuojautą tiem žmonėm.o jie, matyt, tokiem kaip aš jaučia gal pyktį, kaip atseit sotiems ir laimingiems, nežinau...šiandien stovėjo parduotuvėje prieš mane du augaloti vyrai. jų veidai rodė, kad alkoholis-neblogas draugas.vienas gyrėsi-žmona gimdo.pasiėmė didelį butelį degtinės, išsireikalvo būtent kriaušinio limonado.man buvo nemalonu. tie raudoni veidai, tas kvapas nelabai švarių rūbų... ir galvojau apie tą moterį, kuri gimdo...susitraukiau tik lyg sraigė į save.

62546. stora2006-08-19 18:32
kaip man nusibodo verkslenimai apie alkoholi alkoholikus ir ju vaikus kad eisiu poncku ryt

62871. nestambiam sustambejusiam2006-08-24 10:05
Niekas nesake, kad pagrindine. Aisku, ne. Pagrindine - neteisingi mitybos iprociai... Bet yra ir kitu, ne vien tai. Neabejok, nemazai apie tai zinau... :D

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:
Rodoma versija 1 iš 32 
1:03:26 Feb 8, 2008   
Jun 2005 Oct 2010
Sąrašas   Archyvas   Pagalba